Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

JaAga00 przepraszam że o Tobie zapomniałam ale w pewnym momencie nie sposób było wymienić wszystkie z Nas ;-) Do tabeli wpisujemy się raczej jak leci, możemy dopisać też ile maluchów już wychowujemy ;-) Ania_11 faktycznie w tej UK to jakieś dziwaczne zwyczaje panują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
Witajcie, na prawdę po pierwszym USG robi się tak przyjemnie i spokojnie. Wiem, że czas się dłuuuuży do każdego badania, ale niedługo już wszystkie będziemy po pierwszych oględzinach maluchów na monitorze:) Wczoraj rozmawiałam z moją mamą, to mówiła mi, że jak była 30 lat temu w ciąży, to USG robili tylko dlatego, że zachorowała na półpaśca, to było pierwsze USG w Polsce w Centrum Zdrowia Dziecka. I człowiek musiał się po prostu stresować bez tych badań. A ja tak sobie myślę,że my jednak za dużo wiemy, czytamy niestworzone historie w necie, panikujemy, i...to nie robi nam dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie :) i wszystkie maluszki :* ja dla odmiany znam datę poczęcia, a nie pamietam daty ost @. To łatwiej obliczyć datę porodu? Według kalkulatora mój termin to 15 lipca :) Miłego słonecznego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JaAga00 mam dwie córeczki, prawie trzyletnią i półtoraroczną. Nie mówiliśmy jeszcze nikomu, na razie za wcześnie. Ja dla odmiany wciąż jakiś niepokój wewnętrzny czuję, choć naprawdę staram się być spokojna, ale kiepsko mi idzie;) Dlatego wolę się z wieściami nie wyrywać. Poczekam aż będę miała pewność że jest wszystko dobrze. A mamy które mają więcej dzieci, czujecie się inaczej niż w poprzednich ciążach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMuminka27
a dziewczyny odczuwacie mdłości, wymiotujecie? ja w ogóle nie mam takich dolegliwości. to chyba nie powód do niepokoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMani
to z 10:53 to ja pisałam jako gość Ja nie mam zupełnie żadnych objawów, kompletnie nic, jakbym w ciąży nie była. Strasznie to dla mnie dziwne bo poprzednimi razami to był koszmar, zwłaszcza na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
Nie przejmujcie się, objawy jeszcze przyjdą:) A jak nie to bedziecie szczęściarami! Ja nie wymiotuję, ale mam nadwrażliwość na zapachy spożywcze. Po prostu robi mi się niedobrze jak czuję zapach kawy, mięsa, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoMani skoro masz dwie córeczki to może teraz śliczny synek? ale by się dziewczyny nim zajęły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem nowa, wg okresu mój termin to 05.04.2014. Jeszcze nie byłam u lekarza, jutro mam umówiona wizytę. To moja pierwsza ciąża i strasznie się boję. Wy też tak miałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mniej więcej na tym etapie ciąży przy Leonie wymiotowałam codziennie po min. dwa razy dziennie do końca 3 miesiąca ciąży. Teraz narazie cisza jedynie co, to czuje, że mam piersi (tzn pozostałości po piersiach jakie miałam sprzed pierwszej ciąży ;) ), częściej chodzę siusiu, i mam mniej siły do biegania za moim 16 miesięcznym urwisem:) A wiecie jak dziwnie się czyta wypowiedzi przyszłych mamuś kwietniowych, które mają termin przed moim? Bo w tamtej ciąży miałam termin na 2kwietniai wszystkie np.dolegliwości itp ja miałam najpierw, później reszta z forum, a teraz na odwrót, czytam Was i wiem co się będzie działo za chwilę ze mną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momika2013 czego się boisz?Ja bałam się np. tego jak przebiorę takie maleństwo, żeby mu nie zrobić krzywdy. I wiesz? Jak już będziesz miała swoje dziecię na rękach będziesz z automatu wiedzieć jak się z nim delikatnie obchodzić. Ja przynajmniej tak miałam. Jest taka wiedza, która przychodzi od razu po porodzie :) nie wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMuminka27
Mam wrażenie, że dzisiaj jestem mniej senna niż jeszcze kilka dni temu. A senność zaczęła mi dokuczać już ponad tydzień przed oczekiwanym terminem miesiączki. Piersi bolesne, ale nie jakoś szczególnie większe, widać na nich żyły. Czasem drażnią mnie zapachy. No i jestem tak rozkojarzona, że wczoraj cofając na parkingu wjechałam w drzewo. A może to ono mnie zaatakowało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm czego się boję,,, wszystkiego. Tego ja będzie wyglądać jutrzejsza wizyta, czy wszystko jest ok, dalszych miesięcy, porodu, tego jak sobie poradzę później. Ogólnie boję się wszystkiego co nowe. Na razie czuję się bardzo dobrze, żadnych dolegliwości oprócz bólu piersi. Tak naprawdę jakby nie brak okresu to nie wiedziałabym, że jestem w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zaczęłam mieć poranne mdłości... Ale w porównaniu do poprzednich ciąż ta na razie jest spokojniejsza. To chyba jednak wiele zmienia, gdy ma się już dziecko. Ciążę z synkiem wspominam jako wielkie pasmo nerwów i nawet porodu się nie bałam, bo tak bardzo chciałam, żeby ta ciąża się już skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Literówka, miałam namyśli mój termin 15 kwietnia. Dziewczyny, proponuje logowanie się, żeby było wiadomo kto jest kto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMani
No i chyba się przechwaliłam bo dzisiaj od południa cały czas mi niedobrze;/ Nie wymiotuję co prawda ale takie uczucie "kluchy w żołądku" się pojawiło. I spać mi się chce przeokropnie:) papssi85 no właśnie marzy mi się synek, ale mam przeczucie na dziewczynkę, no i wszystkie rzeczy mam po dziewczynach, nie musiałabym od początku wszystkiego kompletować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, witam wszystkie nowe przyszle mamusie:) ja mam od wczoraj bole w podbrzuszu jak na okres. Okazalo sie, ze zblizam sie do terminu, gdy powinnam dostac okres i takie bole sa normalne i moga byc odczuwane wlasnie co miesiac. Wzielam sobie nospe i jest ok. Za tydzien w poniedzialek mam wizyte :) to bedzie 8 tydzien, moze juz bedzie serduszko:) czekam z niecierpliwoscia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_ma
dziewczyny a ja mam przeczucie na chłopaka, chociaż chciałabym dziewczynkę;) no ale to moje pierwsze będzie dlatego bez różnicy tak naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_ma
myszula12-->> jasne ze dolączaj dopisz się do tabeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGosc
gość motylek a był juz zarodek? bo walabia ma 20mm i bije serduszko Walabia ma już chyba "starsza" ciaze:) u mnei nei bylo zarodka jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGosc
JaAga00 ja też tak długo musze czekać:) a luteiny Ci nei zapisal gin? ja dzis za implikowałam pierwsza tabletke, pani w aptece dwa razy sie pytala by sie upewnic czy na pewno DOPOCHWOWE a nie pod jezyk............ [ MamaMuminka27 - ja czulam moze z dwa dni jakieś mdłości ale teraz juz nie i nei ma co sie martwic ze sie nei ma takich objawów bo to roznie bywa:) [ momika2013- moja tez pierwsza i tez bardzo sie balam do wczoraj bo mialam plamienia ale po wizycie jestem spokojniejsza:) Myszula oczywiscie:) ja na razie nie mam przeczuc co bedzie;) pokoik malutki jest niebieski:D zapytalam wczoraj pani czy mam robic badania na ta cala bete to powiedziala ze na tym etapie jak ciaza jest tak widoczna i oczywista to nei musze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny! :) ja właśnie wróciłam z pracy i w końcu wygodnie mogę polecieć na kanapie:) Jakaś godzinę temu zadzwoniła do mnie moja położna i mówiła mnie na pierwsze spotkani UWAGA 10go września, czyli jak będę w 10tyg! To bedzie tylko zwykła pogadanki i zapisanie mnie za wszystkie terminy USG- aż dwa i pierwsze w 12 tyg. Powiedziała tylko, ze jakbym poroniony to żebym dała jej znać. Mam wrażenie ze tutaj naprawdę u wielu kobiet dochodzi do podrobienia, cholera wie czy przez to ze tak późno są badania. Na szczęście w sobotę mam USG u polskiego ginekologa, więc nie stresuje sie aż tak bardzo:) jeżeli chodzi o moje objawy to ból w podbrzuszu, wzdecia, bólach piersi, awersja do zapachów, zwłaszcza spożywczych. Jednego dnia coś jem ze smakiem, a następnego nie mogę na to patrzeć:) na szczęście nie wymiotuje, ale mam nudnosci cały dzień i taka klucha w gardle. No i oczywiście jestem senna i mam problemy ze skupieniem sie w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! ja właśnie wróciłam z pracy i w końcu wygodnie mogę polecieć na kanapie Jakaś godzinę temu zadzwoniła do mnie moja położna i mówiła mnie na pierwsze spotkani UWAGA 10go września, czyli jak będę w 10tyg! To bedzie tylko zwykła pogadanki i zapisanie mnie za wszystkie terminy USG- aż dwa i pierwsze w 12 tyg. Powiedziała tylko, ze jakbym poroniony to żebym dała jej znać. Mam wrażenie ze tutaj naprawdę u wielu kobiet dochodzi do podrobienia, cholera wie czy przez to ze tak późno są badania. Na szczęście w sobotę mam USG u polskiego ginekologa, więc nie stresuje sie aż tak bardzo jeżeli chodzi o moje objawy to ból w podbrzuszu, wzdecia, bólach piersi, awersja do zapachów, zwłaszcza spożywczych. Jednego dnia coś jem ze smakiem, a następnego nie mogę na to patrzeć na szczęście nie wymiotuje, ale mam nudnosci cały dzień i taka klucha w gardle. No i oczywiście jestem senna i mam problemy ze skupieniem sie w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc to Ty Aniu?:) a;e Ci sie literowka zrobila "podrobienia":D mnei tez boli w podbrzu\szu i tez mam tak ze jednego dnia cos mi smakuje a innym razem jest mi neidobrze jak to widze ide obierac fasolke szparagowa jestem mega glodna:) bo na obiad tylko ogorkowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Motylku, to ja:) dopiero po chwili zorientowałam sie, ze pojawilam sie jako gość :) hehe, jestem pewna, ze to moja nie pierwsza i nie ostatnia literowka bo mam wygrany polski słownik i skubamy ciagle przekreca to co pisze i czasem tego nie wychwytuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie jestem po wizycie u Lekarki, widziałam moje maleństwo i bijące serduszko, wszystko jest w porządku ale nie założyła mi karty ciąży ani nie wyznaczyła mi terminu porodu. Byłam na zastępstwie bo moja jest na urlopie ale za 2 tyg pójdę do niej i mam nadzieję, że więcej się dowiem. Dopisuję się do tabelki :) Anielicaaaaaaa--------26 lat--------- 27.06.2013------- 04.04.2014 Agusia5_----------------31 lat -------- 23.06.2013------- 04.04.2014 Omi135 -----------------29 lat ---------27.06.2013--------04.04.2014 ania_ma-----------------28 lat--------- 30.06.2013--------06.04.2014 Kikula84-----------------29 lat--------- 01.07.2013--------06.04.2014(?) papssi85 ---------------28 lat ---------01.07.2013-------- 07.04.2014 gosia8905--------------24 lata--------27.06.2013-------- 3 lub7.04.2014 Ana Lena ---------------30 lat---------02.07.2013-------- 10.04.2014 motylekGość------------29 lat---------07.07.2013--------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kikula to super że już widziałaś malucha!patrz, ja ten sam dzień dokładnie co Ty i w sobotę nie było jeszcze nic widać.... korci mnie żeby się zapisać na usg jeszcze prze 28mym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ciesze sie ze moge do was dolaczyc ja mam termin na 2 kwietnia a ostatnia moja miesiaczka byla 25.06 mam juz porobione wszystkie badania podstawowe i jest wszystko ok :) oby tak dalej nie wiem jak mam sie zapisac do tabeli bo jestem na kafeteri poraz pierwszy i sie nie znam jeszcze na tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×