Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

no mi tez w 12 jezdzil bardzo nisko, a nawet w 18 bodajze. Tez czuje z dnia na dzien gdzie indziej ruchy, wczoraj w okolicy pepka;) hihi, nie moge sie doczekac 19listopada;) walabia, jednak bedziesz szybciej ode mnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja też sikam co chwilę, a miałam przez jakiś czas spokój z częstym sikaniem ;) mi w moczu na początku wyszła glukoza i sądzimy z gin, że to przez winogron, bo przed badaniem pochłaniałam go praktycznie codziennie i to w niemałych ilościach :D ograniczyła i krzywa cukrowa wyszła w porządku i w moczu też już się nic nie pokazało. fajnie, że czujecie swoje maleństwa - ja jeszcze nic a tak bym już chciała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walabia - a Ty który tydzień? Dziewczyny kiedy poczułyście pierwsze ruchy, ale już byłyście pewne, że to to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fiona, ustąpiłaś mi w kolejce:) Czy ktoś wybiera się na USG połówkowe przede mną? Ja idę 14.11, to będzie u mnie 20t4d ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aldonka, ja poczułam pierwsze ruchy w 14 tygodniu. A tydzień temu (czyli w 19 tygodniu) zrobiły się tak mocne, że można je zaobserwować patrząc na brzuch. Wcześniej wyczuwałam je od środka, nawet mąż jak kładł rękę na brzuchu to nic nie czuł. Wszystko jednak zależy od ułożenia dziecka, czasem może być ukryte za łożyskiem, które tłumi wszystkie ruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walabia - ja idę na połówkowe 12.11 tak mi gin kazała się umówić. To będzie 18 tydz 4 dzień a 14.11 mam wizytę u mojej gin. Kurczę nie dość, że się martwię tymi bólami to jeszcze brak tych ruchów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aldonka, ani brak ruchów na tym etapie nie powinien Cię martwić ani bóle brzucha. To chyba taki standard ciążowy! A co do ruchów, to pytałam moją mamę: pierwsze ruchy poczuła w 23 tygodniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walabia, ja 19.11 bede juz w 22t5d :) kurde co chwile normalnie mi sie chce siku i czasem czuje jakby dzidzia miala raczke badz nozke w mojej....:) dziwne uczucie heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walabia ja byłam na połówkowym wczoraj. Wszystko dobrze - dzidzia ma 20 cm i 300 g i jest dziewczynką :) A co do ruchów, to ja też najczęściej odczuwam je bardzo nisko, a czasem mam wrażenie, że czuje je w pachwinie. I na usg też dr nisko jeździł tą głowicą. Najwyraźniej tam jeszcze są nasze dzidziusie. Potem pewnie przemieszczą się wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaMuminka, Super!!!! Gratuluję córeczki! 20 cm to bardzo dużo już! Ja myślałam, że na połówkowym dziecko będzie miało ok.15 cm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postaram się nie denerwować tym i grzecznie poczekać do wizyty w przyszłym tygodniu :) ale tak bym już chciała poczuć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Muminka super gratulacje :) moja dzidzia tez jest dziewczynka ponoc, 3 lekarzy tak orzeklo, ale czekam jeszcze do polowkowego. W czwartek tydzien temu jak pojechalam na IP to dzidzia miala 287g, nie wiem ile centrymetrow ale pewnie tez ok 20. No i widzialam buzie w 4d :) ale tylko przez chwilke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaMuminka - gratuluję dużej dziewczynki :) widzę, że chyba tylko ja idę na połówkowe tak wcześnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziękuję serdecznie. 20 cm. to moja dzidzia ma, ale zapewne z nóżkami :) A to 15 cm, które dzieciaczki mają w 20 tc, to jest mierzone od głowy do pupy :) Wszystkie pomiary, których dr dokonał mojej dzidzi, wskazywały na 19 tygodni i 4 dni ciąży. Pomyłka jest tylko o 1 dzień, bo wczoraj miałąm 19 t i 3 dni :) No i termin mam na 29.03. Przy pierwszej ciążowej wizycie wyliczono mi termin na 2.04,Ale zarówno usg w 12 tc jak i wczorajsze wskazują na 29.03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedz, czy takie USG połówkowe trwa dłużej niż te poprzednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wam powiem, ze na pierwszym usg genetycznym nie bylam. Mialam robiony w 12 tygodniu pomiar maluszka i ocene faldu karkowego i cos tam jeszcze, ale nic wiecej. Bylo to bezplatne z nfz. Teraz ide juz normalnie, chce zobaczyc czy wszystko dobrze. Dziewczyny, normalnie masakra z tym sikaniem:( ciagle chodze. Siedze w skarpetkach pod kocem, kaloryfer na 5. Moze pomoze. Wypilam tez herbatke zurawinowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walabia myslalam ze jest dobra na pecherz poprostu ;) super hehe faktycznie jest moczopedna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej tu neli cos mi postów nie chce dodawać :( dziś w końcu doczekałam sie usg i już jest lepiej na szczęście. Strach mina ale i tak jeszcze czeka mnie sporo leżenia w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania_ma u mnie ok, rosnę wreszcie bo już się martwiłam że coś jest nie tak ..Idę na połówkowe 18go i już nie mogę się doczekać! a w którym dokładnie tyg. potwierdził Ci D płeć? Czy mimo wszystkich początkowych zawirowań Twoja córcia jest akurat w takim rozmiarze jaki wypada z OM?czy jest młodsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli leż i myśl pozytywnie. Najważniejsze że kryzys zażegnany - teraz będzie tylko lepiej. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
czesc dzis dr dudarewicz napisal mi sms ze wynik prawidlowy:) zadzwonilam do niego i umowilam sie na polowkowe chcialam na 21 listopada ale powiedzial ze na olistopad nie ma wolnych miejsc ze na poczatek grudnia ale potem papatrzyl w terminy zapytal jaka mialam przeziernosc na kiedy mam trermin itd i zapisal mnei na 27 list na 15;50 :) koszt usg 260 szkoda ze mojego m nie bedzie;( no trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie macie, że wyczuwacie ruchy. Mi się wydawało, że coś czułam w zeszłym tygodniu, a teraz cisza i spokój :) (nie licząc bólu krzyża i brzucha tam na dole). Mogę jedynie sprawdzać wagę i przerażać się jak szybko tyję (a wydaje mi się, że wcale nie jem więcej :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Domika i cześć dziewczyny. Motylku - super, że wynik prawidłowy Neli - a więc wszystko zmierza ku dobremu,a ja już się martwiłam czemu się nie odzywasz Ja dziś odwiedziłam jednak moją gin w szpitalu. Wczoraj do niej pisałam o tych bólach brzucha, bo na dodatek zaczął mi też twardnieć brzuch. Odpisała, że dzisiaj ma dyżur w szpitalu i mam się zjawić. Zbadała mnie - szyjka zamknięta 37 mm, a więc w porządku. Z dzidzią też ok - sprawdziła tylko na chwilkę czy serduszko bije :) chciała mnie zostawić w szpitalu, żeby sprawdzić od czego te bóle, ale potem jeszcze zaproponowała, że przepisze mi mocniejsze leki i mam dużo leżeć. Gdyby bóle się nasiliły to od razu do szpitala. Szpital nie zadziałał na mnie dobrze - gdy czekałam na USG przywieźli dziewczynę na wózku w 9 tyg ciąży z krwawieniem. Weszła przede mną i niestety stwierdzili poronienie. Jak ją widziałam i słyszałam to sama się popłakałam. Tak mi się dziwnie zrobiło :( Mam nadzieję, że nie będę musiała tam trafić, że po lekach się poprawi, bo kilka takich przypadków i wpadłabym w depresję. A co tam u Was dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Dziewczyny mam do was pytanie jakie są szanse że jestem w ciąży skoro 23 pazdziernika miałam okres owulacja wypadała mi w poniedziałek 4 listopada a kochałam się z mężem 2,3,4 listopada ? od niedzieli mam kłucia po lewej stronie jajnika codziennie ale takie delikatne ? Proszę o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×