Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość myszyla12
a tak poza tym to znowu u mnie swieci slonko zle spalam w nocy tak jak zwykle ale sie tym nie martwie moj organizm chyba sie przyzwyczaja do tego jak bedzie z nami moj maly synus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania z Oliwka
Cześć dziewczyny, wczoraj spakowałam torbę i poprasowalam ostatnie ciucszki małej, stalam przy tym zelazku od 13 do 17.. jeszcze w miedzy czasie troche sprzatalam, na szczęście po kąpieli polozylam się i usnelam, spalam cala noc, oprócz 4 przerw na wc, aż dziwne bo zawsze się męczę i jestem nie wyspana a dziś super się czuję, chciałabym juz to wszystko mieć za sobą a nie codziennie żyć w stresie czy to juz czy jeszcze nie ;/ co do tych szczepionek tak jak pisalam wczesniej tez się nasluchalam ze się dzieci nie rozwijają po nich ale mam bardzo zaprzyjaźniona pediatrę z dużym doświadczeniem, wiec jak tylko będę się z nią widzieć zapytam i dam znac:) miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temat szczepień nie jest mi obcy napominałam wam ze mój maz pracuje w jednym z koncernów farmaceutycznych , i my dzieci nie szczepimy niczym poza kalendarzem szczepień , zadne rotawirusy czy pneumokoki nie wchodzą w grę . Pomijajac fakt iz jest to chemiczny syf niosący szereg powikłan wychodzacych po latach nawet , to szczep rotawirusa jest jeden najbardziej znany a ich jest multum i nigdy nie wiemy jaki rotawirus dziecko zlapie , ma złapac to i tak złapie szczepionka go tak naprawde nie uchroni , bardzo ogromne pieniadze zarabiaja firmy wlasnie na szczepionkach stad ta zachęta i propaganda reklamowa niestety tylko o pieniadze tu sie rozchodzi .. dobry pediatra doinformowany i znajacy te prawde wie o tym , niestety czesto i lekarze są przekupieni przez firmy farmaceutyczne !!! wiem to bo moj maz sam w swoich obowiazkach ma to na celu.. dlatego pisze wam jako matka i osoba widzaca co mowi nie szczepcie dzieci tym , zrobicie co zechcecie to oczywiste jednak moim zdaniem daje to do myslenia jak osoba ktora sprzedaje te szczepionki w zyciu nie zaszczepila by tym dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo duzo sie tuszuje , nie slyszy sie praktycznie o chorobach poszczepiennych a takie istnieja wspominany autyzm to jedna z nich , zasada jest prosta im mniej tego chemi tym lepiej dla dziecka to po prostu propaganda firm farmac. robi ludizom mętlik w głowie przkonuje do swoich racji , ze mamusia teraz Amelke zaszczepi bo Jas miał rotawirusa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na kwiecien a mam do ciebie pytanie a co z tymi szczypionkami skojarzonymi np ta hexa 6w1 masz na nie jakies informacje? czy to tez jeden wielki syf co? I jak tam twoj Macius co? Grzeczny? I ty jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) Ja wlasnie wstałam zjadłam śniadanko i popijam sobie kawkę i oczywiście podczytuję kafeterię od której też jestem uzależniona:) Jesli chodzi o te szczepiania to rzeczywiście temat rzeka ale ja raczej na pewno bede szczepić tylko na obowiązkowe Dzis cudowne sloneczko a ja jeszcze nie mam planow i nie wiem co bede robić a wy jakie macie plany?? na kwiecień napisz nam kilka słów o porodzie i o maleństwie jak sie ma?:) Milego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Hej znów temat szczepionek. Dziewczyny nie obrażając nikogo, żadna z nas nie jest lekarzem ani ekspertem od szczepień. Lepiej porozmawiać z lekarzem, a nie pytać na forum. Na kwiecień, wiem o czy mówisz, sama jestem przedstawicielem medycznym w korporacji famaceutycznej:) Doskonale wiesz, że WSzYstKiE leki jakie mamy zapisane na receptach są wynikiem działania takich ludzi jak Twój Mąż czy ja:) Wiec nie popadajmy w paranoję tym tokiem myślenia,bo nigdy nie kupimy tego co zapisze lekarz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i jesli chodzi o to tentum verede to tez dziwne bo mie lekarza pozwolil brać jak byłam chora i ssałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Tantum verde w ciąży tak. Cholinex nie. Do nawilżania Isla,Propolki,Fiorda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Cześć Dziewczyny! Ale dziś dobrze spałam! Wstawałam na siusiu i raz taką dłuższą przerwę na wydmuchanie nosa - ale za to pospałam do 8.20. Ostatnio u lekarza spotkałam moja koleżankę, która opowiedziała, że jak jej synek miał 8 miesięcy to dostał padaczki i nie było wiadomo co jest jej powodem. Dopiero później okazało się, że to od szczepienia. To było od szczepienia na błonice tężec i krztusiec. Wówczas powiedzieli jej, że dobrze że nie wzięła szczepionki skojarzonej bo byłoby po dziecku. Później wszystkie objawy ustąpiły. Teraz ja się zastanawiam czy będę szczepiła skojarzonymi. Starszą córę szczepiłam skojarzonymi i nic nie było. Ale po tej historii się zastanawiam. To piękne słońce to chyba nad całą Polską! Ja wczoraj miałam spakować torbę, ale tego nie zrobiłam i jakoś mi się nie chce. Do porodu zostały mi 3 tygodnie. I powiem Wam, że jakoś nie mam takiego uczucia, że ja już bym chciała urodzić. Oczywiście - jest mi ciężko, ale jeszcze Mała niech jest w brzuszku. Choć jak pomyślę o spacerkach z wózkiem . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem nic o tej szczepionce hexa niestety. A kilka słow o moim porodzie no nie chce sie tak zachwalac ale był ekspresowy ,trwał łącznie od odejscia czopa i pierwszych skurczy 3,5 godziny , skurcze były bolesne natomiast partych było 4 i już pojawiłsie synek , nie pękłam nie byłam zszywana co przy pierwszym bardzo pękłam , no co nawet nie było mowy o cc miałam już 7 cm i porod w toku po przybyciu na sor , Macius budzi sie na cycus co 3 godziny w dzien a w nocy co 2-3 godziny po zjedzeniu praktycznie spi dalej jest spokojniejszy niz w szpitalu natomiast drugi syn jest bardzo zazdrosny i mowi zebym go oddała do szpitala i buntuje sie jest złosliwy bardzo ale wiem ze to minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
hej:) ja tez dobrze spalam tylko czesto wstawalam, w nocy jakos lepiej mi sie siku robi niz w dzien:D no to rzeczywiscie dylematy z tymi szczepieniami sama nie wiem co zrobie ale chyba tez nie bede szczepic popytam jeszcze kolezanki u mnie tez piekne sloneczko. jade dzis zawiezc zwolnionko do pracy, dostalam juz do konca ciazy nie wiem co sobie zrobic na sniadanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Dziewczyny! Wiem, że o tym pisałyśmy, ale ja nie pamiętam. Jak to jest z tym podaniem o urlop macierzyński? Ja mam zwolnienie do dnia porodu tj. 02.04.2014. Czytałam, że podanie o ur. macierzyński trzeba złożyć na 2 tyg. przed porodem. Macie jakieś przykładowe podanie? Bo ja nie mam co liczyć na moją kadrową - na niczym się nie zna. Ale jak złożę to sprawdzi to dokładnie, żeby tylko się komuś noga powinęła. Pomóżcie bo się wystraszyłam, że tak mało czasu zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynyyy Przepraszam ze sie tyle nie odzywam, ale uwierzcie mi ze ledwo zywa byłam, teraz dopiero dochodze do sił :) Mała dała mi w kość gdyz nie mialam pokarmu jak sie okazało, stanęła mi laktacja Pani od laktacji w poradni powiedziala ze przyczyn moze byc wiele stres, Oksytocyna podana przy porodzxie, zmeczenie przez to szycie krocze itp ... no i oczywiscie maja przyzwyczaila sie do butli o cycku nie chciala slyszec placz na caly swiat, az sie bordowa ze zlosci robila a ja bezradna nie wiedzialam co robić ... w koncu przeczytalam gdzies na forum ze trzeba byc gluchym na placz i przystawiac i przystawiac i przystawiac no i od wczoraj ssie sama pierś :))) tyle tylko ze duzo krocej spi bo butli spala nam w nocy 4h a teraz co 2h sie budzi, plusy i minusy, poza tym jest taka silna ze sie ze mna biła jak jej ta piers przystawialam ;) ________ Staram sie czytać, nie nadarzam z wszystkim ale mniej wiecej wiem co sie dzieje i nie wiem czy gratulowałam mamuśkom jesli nie to ciesze sie razem z wami !! :) alez jestem do tyłu az wstyd ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wrocilismy wczoraj ze szpitala:) Malutka jest kochana, prawie wcale nie placze, ciekawe czy bedzie tak dalej. Wszystko z nia w porzadku:) Mnie boli ta rana po cesarce ale to norma, no i macica sie obkurcza wiec czuje skurcze dosc niemile...;( przez 2 dni nie mialam pokarmu, teraz mam piersi pelne pokarmu. Ale powiem wam, ze martwilam sie - niepotrzebnie. Jak bede miala chwile to poczytam was. Mam duze zaleglosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
Zorro mi w pracy kolezanka powiedziala ze mam dwa tygodnie od porodu na zlozenie takiego podania! wiec dwa tyg po nie przed porodem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorroo z tego co ja wiem to owszem 2 tyg przed nalezy zlozyc podanie ale o wczesniejszy urlop macierzynski, gdy np masz termin na 7 i l4 do 7 a urodzisz np. 11, chyba ze lekarz ci wystawi jeszcze l4 na te pare dni ... a normalny 2 tyg od porodu masz, przynajmniej ja tak wyslalam tepapiery :)) w sumie nawet wniosku o macierzynski nie chcieli tylko zaswiadczenie ze szpitala, wniosek o rodzicielski plus akt urodzenia to moja ksiegowa sobie zyczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
Fionka i Jozka fajnie ze sie odzywaciee:) powiedzcie czy naprawde bardzo z was cieknie i te podklady sa niezbedne>? bo ja kupilam 4 paki tych bella mama i ile teraz wazycie po ch porodach?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was :) ja też właśnie z zieloną herbatką i kafeterią spędzam poranek. Dziś nad ranem złapał mnie taki skurcz lewej łydki, że myślałam, że mi noga odpadnie - później do toalety nie mogłam dojść tak bolało a teraz łydka taka spięta jest. Co do szczepień tu w DE nie ma obowiązku są tylko 3 a reszta jest nie obowiązkowa i z tego co wiem dzieci tutaj tak nie chorują - tu inaczej troszkę się do tego podchodzi. Nawet jak widzę jak takie maluszki są poubierane to aż mnie dreszcz przechodzi, ale tak tu robią. Jeszcze na pewno będę rozmawiać na ten temat ze swoją położną, bo to jest tutaj też osoba w tym temacie kompetentna, która pomaga rodzicom. Ale ja myślę, że tylko zrobimy obowiązkowe i nic poza tym. Mi zostało jeszcze 14 dni do CC - trochę mam stracha ale już jestem zmęczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joźka biedna to też troche przeszłaś ale teraz bedzie juz chyba tylko lepiej 3 mam kciuki, fajnie ze wkoncu zaciagnęła i wazne ze Ty tez czujesz sie lepiej... powodzonka. zorrro ja kontaktowalam sie z moja kadrowa i natomiast ona mi powiedziala ze musze dostarczyc te dokumenty jak juz otrzymamm akt urodzenia. Oto informacja jaka otrzymałam... "Wniosek o urlop macierzynski podstawowy dostarcz do nas prosze jak tylko otrzymasz juz akt urodzenia dziecka- do wniosku dolacz kopie aktu urodzenia, oryginal w ogole nie bedzie nam potrzebny. Wniosek o urlop macierzynski dodatkowy oraz rodzicielski powinien do nas trafic najpozniej 2 tygodnie przed rozpoczeciem urlopow. Jesli jednak chcialabys skorzystac z rocznego urlopu rozliczonego na 80% podstawy zasilku, komplet 3 wnioskow wraz z kopia aktu urodzenia musimy otrzymac do 2 tygodni po porodzie (taka data musi pojawic sie na wnioskach jako data ich wypelnienia)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
witam aj dziewczyny teraz mam metlik ! ja pierwsze dziecko szczepilam na rotawirusy i 6w1 i naprawde jestem zadowolona przez te cztery lata nic powaznego mu nie dolegalo i powtarzam to wszystkim ze nie wiem czy to zasluga szczepionek dodatkowych czy nie ale bylam do dzis swiecie przekonana ze drugie tak samo bede szczepic i juz teraz nie wiem............ A wlasnie dziewczyny jak to jest z tymi urlopami ?? ja tez slyszalam ze ma sie dwa tyg po narodzinach czas na zlozenie ale jak to wyglada co jest potrzebne ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć fionka:))) fajnie ze jestes już też w domku, wypoczywajcie kochane, pogoda cudna wiec moze niedlugo wyjdziecie na pierwsze spacerki:)) kochane pytalam wczoraj o mleko... nie dostalam zadnej odpowiedzi buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleko nestle nan stosowałam przy 1 synku i z czystym sercem polecam je;) my juz wczoraj na spacerku werandowanie to stare i nie aktualne od razu na spacery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polozna mowila wlasnie, ze mozna od razu wychodzic. Ja dzisiaj jeszcze nie ide, jutro pojdziemy. Dzisiaj odpoczywam w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaolcia
MP moja kadrowa dokładnie tak samo mi powiedziała jak Tobie. Fionka jak szybko dostałaś malutką po cc? Ty rodziłaś we Wrocku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×