Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

hejka;-) MP88 na tej maści jest tylko napisane żeby kobiety karmiące nie smarowały nią piersi..a maść poleciła mi farmaceutka więc chyba możemy ją stosować. Ja też nie mam sumienia nie wziąć małego jak płacze na ręce..wiem, że go w ten sposób rozpieszczam, ale ja lubię go tulić. Też mi usypia tylko przy cycu lub na rączkach (nawet nie bujany, ale po prostu przytulany), w nocy jak go wkładam do łóżeczka to śpi, ale za dnia nie bardzo..szybko się wybudza. W dzień to go w ogóle do wózka kładę, bo dłużej wtedy śpi. Chwaliłam się, że mi na spacerki łądnie chodzi ale chyba przechwaliłam..bo od 3 dni co jakiś czas płacze na spacerkach, daję smoka ale wypluwa..czasem musze wziąć na ręce żeby się uspokoił..coś mu ewidentnie nie pasuje momentami..bo śpi, po chwili się budzi..stęka lub płacze no i po uspokajaniu znowu śpi..a było już przecież tak, że przesypiał cały spacer..no nie wiem o co mu teraz chodzi..najedzony, przebrany..eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
123ewel123 mój mały też miał bardzo bardzo odparzoną dupkę, ale w szpitalu i wtedy dokładnie powiedzili mi co robić. Po pierwsze SUDOCREM, ale ... w ilosci bardzo małej. Przeczytaj na opakowaniu. Jest napisane, że ma być bardzo cieniutka warstwa, bo tylko taka pozwala oddychać i w szpitalu też mi tak powiedzieli, że dużo nie znaczy dobrze. Jeśli ma już czerwoną dupkę to należy ja wietrzyć, czyli kładziesz maluszka na brzuszku i odczepiasz pampersa na dupce tak żeby dochodziło powietrze. Powinno się wietrzyc dupkę jak najczęściej. Dodatkowo, jak już tak wietrzysz to poradzono mi użyć suszarki do włosów. Jak już masz dziecko na brzuszku z gołą pupką to przed tą pupką ustawiasz otwartą dłoń w odegłości ok 20 cm i suszarką dmuchasz na tą rękę machając jak co suszenia włosów. Powietrze dojdzie do dupki, a ręka jest potrzebna po to, że jak strumień powietrza będzie za gorący to ty na ręce poczujesz, i nie oparzysz dziecka. Ja mojemu synkowi wietrzę dupkę codziennie tak po pół godziny i nie ma żadnych problemów z dupką. Acha i jeszcze jedno. Sudocremu używaj tylko jak widzisz problem, bo to jest lekarstwo, a nie zwykły krem i jak już ma podrażnienie to smaruj tylko sudocremem, a nie na zmiane z bepathenem żeby mu to lekarstwo wyleczyło, bo bepanthen to nie do końca lekarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do odparzeń.. Mój też miał i mi pomogło odstawienie chusteczek nawilżanych. Teraz pupcię wycieram tymi większymi płatkami zmoczonymi w przegotowanej wodzie i wycieram do sucha pieluszką tetrową, Gdy miał odparzenia to smarowałam sudocremem, a gdy nie ma to smaruję maścią Alantal plus żeby nawilżyć. Poza tym 2-3 razy na dzień starałam się wietrzyć pupcię, tzn kładłam na brzuszku w pozycji na żabkę na golasa oczywiście i tak ok 2-3minutek. Mi to pomogło, ale teraz niestety znów się pojawiły zaparzenia bo głupia kupiłam inne pieluszki i znowu pójdzie w ruch sudocrem i wietrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, piszecie odparzeniach. Moja corcia jakis czas temu odparzyla sobie pipke, bylam u pediatry, polecil Tribiotic, cieniutka warstwa 2x dziennie i na to sudocrem. A sudocrem stosuje zawsze grubsza warstwa na noc i nie ma zadnych odparzen. W nocy nie zmieniam pieluszki, a na poczatku to robilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane jeśli wasze dzieci nie moga zrobic kupki to spróbujcie zgiac im nóżki w kolanach i tak pulsacyjnie dociskac na brzuszek to pomaga im zrobic kupke lub sobie popurkac, my tak pomagamy mojej małej robić kupke bo tak ban pokazano w szpitalu i sprawdza sie poki co, na odparzenia tez stosuje sudocrem i poki co pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie:) u nas weekend odwiedzin u dziadkow na szczescie juz minal uff przez te wrazenia mala taka niespokojna ze hej ciagle marudzila:( jak udalo mi sie ja uspac u rodzicow m to ich zazdrosny kundel zaczal szczekac na mnie i po spaniu:( jutro przychodzi polozna i zwazy moja mala kobietke:) Ddorota helena moja tez ma chyba tradzik...przemywasz woda zwykla przegotowana? A te biale to jakim alkoholem? W ogole za kazdym razem jak moje dziecko jest niespokojne to osoby postronnestwierdzaja - pewnie cos zjadlas...no kurde cos zjadlam przeciez musze jesc:( Dzis same spedzimy noc w sensie w pokoju - wygnalam m do duzego pokoju boma prace na rano i musi sie wyspac a on pracuje fizycznie wiec sen mu jest potrzebny...a wasi panowie jak znosza zarwane nocki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dziś nadrobiłam czytanie was. Mała moja miała wczoraj koleczkę i było mi jej szkoda bo płakała i się wyginała ale w nocy już przeszło i do rana spała a dziś w miarę spokojna jest i śpi. Miśka a może za bardzo się denerwujesz i mała to odczuwa i też jej się udziela ? Szkoda i dziecka i ciebie bo i ty i ona wymęczona :( Nie wiem co by Ci doradzić ale trzeba znaleźć przyczynę może położna by coś poradziła przecież po to przychodzi. Ja mam kawałeczek piersi twardy w tej co miałam zapalenie i zastanawiałam się że może kanalik przytkany ale chyba by bolało a mnie nie boli. Za to boli brodawka bo wygląda jak poszarpana, jak by skórki s sutka część wygryziono :( Ja też polecam bujaczki. Melodii nie włączam ale wibracja działa i nogą też można pobujać :) Omijam kwestie gościa i na kwiecień bo się czytać nie chce tych głupot... ehh szkoda właśnie że forum zamieniło się w pobojowisko :( Miłego cichego wieczoru życzę ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia sprobuj rozgrzac piersi suszarka, kanalik sie odepcha, jesli jest zatkany i przyniesie Ci to ulge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Na bolały brzuszek i brak kupki polecam kropelki esputican czy jakoś tak. Naszemu synkowi pomagaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
ja jeszcze zagladam...widze, ze radzicie,malo tego sudokremu stosowac, glownie jak problem sie juz jest, a ja to jak smarowalam to porzadnie.. tez malo juz uzywam tych chusteczek jak pupa sie zaczerwienia, i przemywam woda, na poczatku przegotowana ale teraz to juz ciepla z kranu w koncu to nie do picia... ale musze troche wiecej go powietrzyc... skorzystam z waszych rad, Kolezanka mi mowila ze wodka przemywac te krostki tradzikowe mozna ale ja przeywalam tym spirytusem od pepka, to nie byl taki jak kiedys 70%tylko poza tym we wloskach to ok ale na polikach to jeszcze -na mokry wacik bralam zeby rozcieczyc bo balam sie ze za ostro bedize.. oby noc spokojna......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Cześć Dziewczyny! Ja tylko na chwilkę. Ale Mała dziś nam dała popalić. Masakra. Idę zaraz spać i chyba sie nawet nie pójdę myć. Nie mam siły. A wczoraj była taka cudowna... Ja nie daje rady po jednym dniu, a co dopiero Miśka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Ja stosuję Sudocrem tak jak jest napisane na opakowaniu, dlatego smaruję cienko. Jeśli producent napisał, że stosować mało i żeby nie było widać nawet białego to chyba wie co pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziweczyny:) az sie boje wczorja moja Milenka po tradycyjnej przeprawie wieczornej pt: cyc odbijanie cyc bujanie trallal butla itd zasnęla okolo godziny 23:30 i spała do 5:30 i chyba tylko dlatego ze m wszedl do pokoju zeby sie pozegnac jak wychodzil do pracy....matko ale sie wyspalam mimo iz nie spie od wlasnie 5:30 to czuje sie jak mlody bóg;) a teraz spi w hustawce - ja sie wykapalam i zjadlam sniadanie i nawet troche ogarnelam....bo je sie dalszej czesci dnia bo to jest zbyt piekne;) czekaamy na polozna ma byc o 10 myslalam ze pojdziemy pozniej na spacerek ale pogoda sie psuje wiec koczujemy w domu a ja dupke smarowalam mascia jaka dostalam w szpitalu no ale juz sie skonczyla to smaruje linomagiem, do wycierania uzywam hustek nawilzanych - poki co tfu tfu odparzen brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, my już po badaniu krwi i moczu :) - udało nam się go zebrać bezpośrednio do pojemniczka po godzinie oczekiwania :) ufff...przystawiłam małą do piersi na 30 min, później odbicie i na przewijaku położyłam na jej brzuszku pieluszkę zmoczoną w ciepłej wodzie i się udało :) juupi krew też jej pani pobrała w przychodni z paluszka, nawet nie było płaczu bo przystawiłam ją w tym czasie do piersi. Ale jestem z niej dumna. Taka dzielna była :) jutro wyniki i wizyta u lekarza, oby wszystko było ok. U nas noce średnie, nad ranem mała ląduje już u nas w łóżku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
A,przypomnij,Finezyjka,dlaczego,sprawdzasz,Laurze,mocz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarka mi to zleciła :/ ze względu na to, że miała upławy związane przejściem moich hormonów na nią. Podobno to zjawisko normalne u dziewczynek (nawet niektóre podkrwawiają) i lekarka chciała się upewnić, czy nie rozwijają się tam jakieś bakterie. Żadna z moich koleżanek ani nikt z rodziny mających córeczki nie robił tak wcześnie badania moczu (3 tydzień) - nie wiem czy to badanie nie było zbędne, ale ważne, że się udało i jutro będą wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Białe chrosty przemywa się spirytusem 3/4 czyli ok 70 spirytusu i 30 przegotowanej wody.Najlepiej kupić 100ml spirytusu żeby mieć w tej buteleczce w razie potrzeby uszykowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
Finezyjka,dzieki,za,odp,sama,piszesz,ze,cos,lekarka,podejrzewala,to,trzea,sprawdzic, a,moj,pulpecik,juz,daleko,mu,do,tego,chudziaka,z,porodowki:)wygladzil,sie,ladnie,dopiero,po,6tyg.ma,lepsza,skore,poznikaly,krostki,suche,placki,ciekawe,na,jak,dlugo?tylko,to,ulewanie,moze,wiecie,ile,czasu,to,moze,trwac?,musze,poczytac...corka,tez,chlustala,mlekiem,ale,nie,pamietam,jak,dlugo...pamietam,ze,wymiotowala,okolo,roku,jak,na,inne,mleko,przechodzila..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Hej Dziewczyny. Podczytuję Was codziennie, ale cieżko każdemu coś odpisać:( U nas ok, w dzień malutka co 3 h wola cycusia, dużo śpi, w nocy co 3 h wola. Karuzelka mam Fisherprice taki starszy model, ale zainteresowania nie ma żadnego. Mam tez taka huśtawkę Rainforest i tam chętnie sie buja:) Niestety pojawił sie problem, bo malutka dostała strasznej wysyłki na buzi, za uszami i na głowie.wyglada to kiepsko takIe pryszczyki, nie sa to potowki, podobno uczulenie. Odstawiłam większość alergizujacych pokarmów, ale nie znika niestety:( Ja pupkę smaruje Linomagiem i póki co jest ok, staram sie kłaść mała bez pieluszki na kilka minut, źeby wietrzyć pupcię i przemywam wacikiem i woda przegotowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane U mnie nocka ok, spala po 3h, ale mamy straszny problem z uspaniem jej wieczorem, o 20.30 kapiemy ja kamrimy i potrafi tak do 24 byc co chwile odkladana do lozeczka i brana spowrotem bo niby spi a jak tylko ja odkladamy zaczyna plakać porazka kurde nie wiem moze jej swiatlo przeszkadza czy cos ale idzie sie wykonczyc...niestety moja juz sie tak bujania nauczyla sie ja lulac duzo musimy...dzis ma problem ze spaniem w dzien cos zasnac mi nie potrafi jak tylko przestaje bujac wozek to sie rozkrzykuje echhhh masakra nie jestem w stanie nic zrobic...teraz tez bujam wozek noga maly cwaniaczek echhh a fote;lik bujaczek interesuje ja tylko przez 5 min,..buuu. Finezyjko dobrzze ze udalo Ci sie z tym moczem to rzexzywiscie wyzwanie było zebrac to hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Dziewczyny polecam Wam książkę Zaklinaczka dzieci Tracy Hogg, albo Język niemowląt. Poczytajcie o spróbujcie, bo im dłużej będziecie tak sie męczyć z usypianem to bedzie gorzej w przyszłości. Ja przy pierwszym synku ja czytałam i dzięki niej udało mi sie ustawić dziecko, tak aby wyeliminować błędy wychowawcze, takie jak usypianie kołysaniem itp. Naprawdę polecam, MP Tobie rownież:) Jak mala kąpie o 20, karmie, śpiewam kołysanki a potem odkładam do łóżeczka. Daje buziaka i ona sama zasypia.ok 15 minut mi to zajmuje, i mam czas dla starszego synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
Mamaolcia, ja moze jeszczeraz siegne do tych ksiazek, Dziewczyna, z forum, na ktorym pisalam, kiedy z corka sie urodzila, byla zachwycona i stosowala sie do tych rad, natomiast mnie to wszystko denerwowalo!mialam wrazenie, ze to do mojego dziecka nie pasuje, ze mimo, tego ze niby na tysiacach dzieci doswiadczenie zbierala, to dla mnie bla bla...ale moze jeszcze raz poczytam bo gdzies w komputerze jeszcze to, ale tam wrecz matematycznie wyliczone bylo ile czasu diziecko patrzy w przestrzen zanim zasnie...to do mnie nie przemawialo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Dorotka, ja nie jestem za wszystkimi radami, które sa opisane w tej książce, ale warto kilka zastosować, żeby życie z maluchem było prostsze. Ona tam opisuje jak dokładnie wprowadzić plan dnia od 6 tyg to akurat tyle maja mniej więcej nasze dzieci. Dziewczyny, czy któraś załatwiała już becikowe? Chodzi mi konkretnie o zaświadczenie od lekarza, czy bez problemu to wystawiają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaolcia - ja sie na becikowe nie łapie niestety ale zanim policzylam zarobki to zaswiadczenie wystawila mi polozna srodowiskowa na pdst karty ciazy - podobno taki dokument tez jest uznawany....a od lekarza ja mysle ze nie powinno byc problemu w ogole nie wiem co jest - moje dziecko spi od 11:30 do teraz...mam nowy sposob - jak usypia to klade ja na srodku lozka w sypilani i przykrwam kocykiem i wlasnie tak spi juz dlugo hm...czy to przypadkiem nie cisza przed burza? w ogole sie wkurzylam bo moglam isc na spacer chmury sie rozwialy a teraz to juz nie moge bleh.. aha..polozna wazyla milenke - wazy juz 5030 g - od urodzenia przytyla troche ponad kilo - szok! dzis zrobilam przeglad jej komody i polowe ciuszkow juz schowalam do oddania bo nie wchodzi - Wasze dzieci tez tak szybko rosna? o chyba sie dziedziczka bud******oncu - po takim czasie z godzine przy cycu spedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) kurcze mało czasu mam teraz dla siebie ale czytam Was regularnie. U nas z jedzeniem już lepiej usypianie też idzie w dobrym kierunku:)Ja to robię tak,że karmię małego połową 3/4 mleka, później idziemy się przewinąć i dostaje końcówkę mleka, odbijamy przytulamy się i do wózeczka spać:) czasem jak ma tryb zwiedzania to sobie pochodzimy po mieszkaniu albo kładę go na brzuch swój żeby podźwigał głowę i później do łóżeczka. Na szczęście odróżnia już dzień od nocy i w nocy jak wstaje jeść to usypia mi po paru chwilach:) Widzę że pojawił się temat wysypki.Mój ma całą twarz obsypaną. Dwóch lekarzy powiedziało że to wysypka adaptacyjna, koleżanka że trądzik niemowlęcy bo jej syn miał. Masakra przemywam mu wodą przegotowaną i kremuję cethapilem.na razie ani gorzej ani lepiej. co do karuzeli to mój się troszkę zaczął wkońcu interesować jak zaczyna grać i się ruszać to się uspokaja jak płacze:) ale hitem jest i tak fotelik bujaczek grający i wibrujący jak siada to się zamienia w przyczajonego tygrysa takie miny robi:p Jak u Was z kg ?jak ze skórą na brzuchu?ja przytyłam dużo bo 24 i zostało mi do zrzucenia 14:/ od dziś przeszłam na dietę nie karmię piersią więc nei mam na co czekać.Jak oglądam fotki to nie mogę patrzeć na swoją spasioną twarz:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123ewel123pisałas ze twoje malenstwo bardzo czesto robi kupki a nie jesz za duzo czegos co moze przeczyszczac np. jabłka lub soki bo to wszystko przenika do mleka i działa tez na malucha ja z córka tak miałam ze wystarczy ze zjadłam jedno jabłko i juz po karmieniu była kupa. Ja pupke małemu smaruje tylko wieczorem po kąpieli i to tez nie zawsze, odradzam zbyt czeste smarowanie jesli wszystko jest dobrze bo skóra sie przyzwyczai i wystarczy ze raz nie posmarujecie i bedzie odparzenie, moja szwagierka tak ze swoją córką miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Agu ja wg pita za 2013 tez sie nie łapie na becik, ale podobno można za 2012 złożyć w odpowiednim termińie. Moja przytyła 800 gr w ciagu miesiąca. Agu a Ty piersia czy mm karmisz? Wiktorowianko a jak długo ten trądzik adaptacyjny sie utrzymuje? Twój mały ma na buzi czy na ciele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dzis srednio dziecko wogole nie spi...;/ stad tez robota stoji. z tego wszystkiego trzymajac ja przy cycu przeczytałam rozdział o snie jezyk niemowlat w sensie jak nauczyc dziecko samo zasypiac i powiem szczezrze ze nie rozumiem tego do konca, oki rutyna rutyna ale co mam zrobic jak odkladam, dziecko do lozeczka i ono zaczynna plakac, biore na rece poporostu bo co innego...;/ wiktorowianko fajnie ze u Ciebie juz lepiej i ze idzie w lepszym kierunku, ja dzis mam gorszy dzien mala ma oczy jak 5 zl i nawet nie mysli o spaniu...;/ a ja juz bym chcial;a odpoczac...pocieszam sie ze za niedlugo zainteresuje sie ta karuzela i bujaczkiem i wtedy bede miala wiecej czasu, poki co srednio jej idzie, ale dopiero w czwartek skonczy mc to bedzie bardziej kumata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziana_83 ja przebieram w nocy przy każdym karmieniu. Mój nie płacze jak ma mokro tylko jak jest głodny.Wtedy włącza się w nim demon zła:D mp88 a może Twojej coś nie pasi dziwnego typu perfumy Twoje, męża, światło zapach z pościeli. Ja jak usypiam odcinam go od bodźców czyli ustawiam wózek na nudną ścianę:D bez obrazków itp. Czasem mojemu wystarczy że go na boczek przerzucę i też się uspokaja i usypiać zaczyna.spróbuj ją właśnie poprzerzucać troszke bo może tak jak dorośli Twoja nie lubi w jakiejś pozycji usypiać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×