Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość Kasiia06
Mi naciska na pęcherz co róż jak się wierci. Ale właśnie gulka wychodzi po prawo jak by tam była główka a po lewo nogi. Ja się zastanawiam właśnie co lepsze cesarka czy naturalny. Nie to że chcę cesarkę tak po prostu się zastanawiam. Po tych aferach w mediach to boję się żeby tylko lekarze porządnie zajeli się wszystkim. A jak to jest jak się rodzi to brzuch jest podpięty pod ktg??? żeby można było słuchać czy dziecko się nie poddusza i puls nie ustaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co widzialam w "Porodowce" na tlc, to brzuch w czasie porodu raczej jest podlaczony do ktg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba90
Kasia mi sprawdzali podczas porodu jak dziecku serce bije ale nie pamietam czy caly czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba90
U nas jest troszkę inaczej niz na porodowce w tlc mi siee wydaje ze tam wszystkie kobiety prywatnie rodza sale jednoosobowe praktycznie caly czas leżący w jednej sali a przynajmniej u mnie w szpitalu tak nie jest ja na początku bylam na patologii ciąży tam mialam caly czas podlaczone ktg jak skurcze byly silne moglam iść pod prysznic na przemian polewac sie ciepłą i chłodną wodą później do innej sali na usg a na koniec do kolejnej do porodów a po porodzie wiadomo do sali dla matek z dziecmi w ktorej byly 4łóżka przewijak i zlew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
lepiej chyba rodzic naturalnie, cesarka to ostatecznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Dzień dobry dziewczyny fiona88- ja też jutro zaczynam 34 tydzień, a wczoraj jak siedziałam chciałam się podsunąć do góry i tak mnie zakłuło jakby w lewym jajniku i nie wiem czy dzieciaczek sie nie obnizyl bo tak nisko kopie caly czas po pepki i pecherzu praktycznie non stop siku latam, i tak mnie plecy rozbolaly i brzuch sie napial ze juz myslalam ze do szpitala wroce, ale przez noc przeszlo, ale dalej jakoś tak jakby odrobinę niżej a i tak niziutko był i martwię się. a wizyta za 2 tyg A same pierzecie i nosicie te kosze z praniem ja zawsze na męża czekam ale dzisiaj mnie korci żeby coś zrobić, chociaż to cyba nie najlepszy pomysł bo jakoś tak nie tak się czuje martwię się już wszystkim że nie zauważe że wody odeszły czy rozwarcie się robi. Z jednej strony jeszcze tyle czasu a ja 24 godz tylko o tym myślę, chcialabym żeby było już po hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miska a na kiedy Ty masz termin? :) wiecie juz zaczelam sie zastanawiac, czy napewno nosze dziewczynke;) cala wyprawka dziewczynkowa mam. Kurde 4 lekarzy mowilo dziewczynka wiec chyba sie nie myla?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo ze naturalnie jest lepiej, moja siostra rodzila naturalnie i juz kilka godz po porodzie mogla normalnie funkcjonowac:). A wiadomo ze po ceserace, to sie dlugo dochodzi do siebie, przeciez to tak jak by operacja. Dlatego ja bym wolala naturalnie, ew jak bedzie cos z malym nie tak i bedzie wskazanie do cesarki to trudno. Nie wiem ale ja jakos spokojnie do tego porodu podchodze, pewnie wiecej bede panikowac jak juz sia cala akcja zacznie dziac:). Czy wy tez macie nisko brzuch? wszyscy mi mowia ze to dziwne, ze tak nisko, ale lekarz stwierdzil ze to nic zlego:). W sumie to dobrze bo nie ma uczucia przyduszania i normalnie oddycham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna, ja tez nie chce cesarki no ale chyba bede musiala to zniesc...co do brzucha to tez chyba mi odrobine opadl bo lepiej mi sie oddycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
mi tez sie juz lepiej oddycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a wiecie dlaczego tak sie dzieje ze dzieciatka nie chca i sie nie obracaja ??? Czy to tylko przez ich upor bo czasem sie boje ze z moim jest cos nie tak skoro sie nie chce odwrocic ... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysia, poprostu lepiej im jest w tej pozycji w ktorej sa. Ja tez sie nie obrocilam w brzuchu mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
cześć dziewczyny! Wybieram sie dziś w rodzinne strony na weekend. Tym razem do teściowej. Nie było nas miesiąc więc pewnie wszyscy zauważą większy brzuch...a czy mam nisko? Ciężko mi stwierdzić, uważam w ogóle że mam ogromny! Dziś mały nawet nieźle kopie, ale na szczęście nie tak mocno. W ogóle bolą mnie pachwiny i wczoraj plecy na wieczór mnie zaczęły boleć...eh lepiej nie będzie! Co do obracania to nie wiem jak to jest...mi się wydaje że mój się obrócił ale to się dopiero okaże dopiero u lekarza za 2 tygodnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
fiona88- mam termin na 22 marca, A jeśli chodzi o brzuch to tak mam nisko od samego początku nie mialam nigdy problemów z oddychaniem, a kazdy już od 20 tyg ciazy mowi jak mnie widzi "ty chyba zaraz rodzic bedziesz, tak nisko juz brzuch masz"hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Fionka wiesz, ja tez mam takie obawy czy aby napewno dziewczynka wyjdzie ;D tyle slysze o tych pomyłkach, niby nie przesadzałam z rozem, bardziej kocham beże chyba wiec neutralne, ale roze oczywiscie tez mam :D A ja dzis skoczyłam do ciucholandu, i znalazlam ekstra nowy ochraniacz na szczebelki i kołderke w zestawie za 18 zl szok :D sobie juz mialam kupic ekstra rurki z podwyzszonym stanem, ale mysle sobie tak, no fajnie ale jak znam zycie nie wejde ;D stwierdziłam ze poczekam ;) Ale tak tesknie za dzinsami zwykłymi ze szok ;) Ja wizyte mam w czwartek pewnie juz dostane skiero do szpitala bo to bedzie 36 tydzien juz ... Ale poki co skurczynie czuje ... albo nie wiem ze to to, poza tym bólem nagłym ktory mnie dopadł z 3 razy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Joannna28 ja też mam nisko brzuch ale lekarz stwierdził że taki urok i wszystko w porządku. Dziewczyny a co sądzicie o pasach poporodowych. Ponoć zapobiegają obwiśniętemu brzuchowi.Kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
nie wiem czy kupowac te wszystkie p*****ly potrzebne do szpitala czy sie jeszcze wstrzymac poczekac na to usg czyli do 12 lutego? macie juz wszystko do pielegnacji dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miska - masz termin wtedy co ja, tylko ze ja wiem, ze urodze 2 tygodnie wczesniej. Juzka - to fajne lupy znalazlas ;) kurde Ty bedziesz najszybciej z nas miec dzidzi. Kurcze no mysle, ze tylu lekarzy sie nie pomylilo, co do plci:) ja od poczatku czulam, ze to dziewczynka. Wiktorowianka - mam taki pas, nosilam go przed ciaza, ale byl troche za maly, strasznie mnie cisnal. Ale kupie sobie taki, tylko wiekszy. Motylek - ja mam juz wszystko. Mam nadzieje, ze nie bedzie uczulen. Staralam sie czytac sklady, troche sie na tym znam, jestem kosmetyczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
ja mam tylko próbki kosmetyków do pielęgnacji dziecka a tak to nie mam żadnych kosmetyków. W ogóle póki co to mam: ciuszki, łóżeczko, pościel x2, termometr do wody. W najbliższym czasie kupię materac, kołderkę, wanienkę,pieluchy tetrowe, płyn do płukania dla dziecka, przewijak na łóżeczko. W marcu planuje kupić resztę czyli pieluchy jednorazowe, kosmetyki, rzeczy apteczne dla dziecka i wózek wielofunkcyjny (ale to już rodzice z teściami) i to by było chyba na tyle co sobie przypominam. Muszę jeszcze kupić rzeczy dla siebie czyli te wszystkie wkładki poporodowe, koszule, stanik itp. Po porodzie ewentualnie laktator, buteleczkę i chustę do noszenia. Oj sporo tego...Coś Wam się może jeszcze nasuwa na myśl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
A ja do pielegnacji kupilam tylko oilatum dlatego ze mam atopowe zapalenie skory, i niestety jest obawa ze moja mała tez bedzie miec, choc wolalabym zeby była zdrowa calutka bez zadnych alergii ;) doradzono mi wlasnie ten oilatum, musze jeszcze kupic masc na odpazenia i krem i na poczatku to chyba tyle mi bedzie potrzebne... Nom ja chyba najwczesniej choc Fiona nigdy nic nie wiadomo ;D Najwczesniej a wszystko robie napozniej hehe ;) termometru jeszcze wogole nie mam i nozyczek ale to na spokojnie :) Ja tez mysle ze sie nie pomylili co do płci, juz na połówkowym 3d prywatnie mi powiedzial ze dziewczynka na 99% a moj na NFZ tez ze raczej córa ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie juz w 16 tyg powiedziala, ze dziewczynka. Pozniej wyladowalam w szpitalu i tez powiedziano, ze dziewczynka. Potem zmienilam lekarza, tez dziewczynka. No i na II usg genetycznym lekarz powiedzial, ze dziewczynka. Juz chyba glupieje z nadmiaru czasu:) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Maly na Usg 4d tak sie ulozyl ze nawet na pamiatke mam zdjecie jego siuraka hehe takze w moim przypadku o pomylce nie ma mowy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, ja mam plyte z usg z 21 tygodnia i tez widac ze nie ma nic miedzy nozkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
hej kupiła sukienke na bal typowa mala czarna ale jest przesliczna ba brzyszku wyglada bombaa :) dziewczyny nie martwcie sie ,ze dzizia sie jeszcze jnie odwróciła w pierwszej ciazy moja mała mi sie odwrociła dopiero w 37 tyg czy jakos tak pozno juz tez myslałam ze bedzie cesarka ale odróciła soe sama a jeszcze sie nie odwróciła czuje wiec ja jej jeszcze czas daje :) fionka no widze ze coraz czesciej cie te skurcze łapia wyobrazam sobie jak boli bardzo. oj biedna ty :(:( a co do ktg z tego co pamietam na czas skurczów tylko byłam podpieta pod ktg juz na czas partych odłaczyli ale mozliwe ze nie pamietam dokładnie bo to taki ból ze mogłam wcale nie zauwazyc czy to jest czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula, czyli te skurcze sa normalne?? Fajnie ze kupilas sobie sukienke, ja juz nie pamietam kiedy sobie cos kupilam...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
wybieram smoczek macie juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, nasz wielki dzień zbliża się coraz to większymi krokami:) ja dziś wyprasowałam wczoraj wyprane ciuszki:) i ułozyłam łądnie:) też jade do rodziców na weekend i też pewnie zauważą mój dużo większy brzuszek. Kochane ale ja sie od wczoraj obżeram... nie wiem co jest...w weekend to już wogole bedzie masakra bo mama mi co chwile pisze co robi na nasz przyjazd ratunkkkku. i od 2 dni mam problem z wypróżnieniem...:(ogolnie to sie dzis srednio czuje zdrzemnelam sie ok 13 heheh chyba cos z ciesnieniem jest:) ja wogole jestem nisko ciśnieniowcem. Jesli chodzi o skurcze to mnie wczoraj po zakupach tak lapaly na chwilke myślę że to te przepowiadające bo były chwilowe i takie nagłe, później ustało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
MP88 ja tez ostatnio miałam taki apetyt przez parę dni, ale od wczoraj za to nie mam w ogóle...i nawet słodkiego mi się nie chce. Także podejrzewam, że u Ciebie tez będzie takie chwilowe. No u mnie znowu teściowa będzie mi pewnie dogadzać, ale tak jak pisałam czuje się taka pełna, że pewnie z mało czego skorzystam. Z kupką na szczęście nie mam problemów...co prawda zdarza się, że przez 1 dzień nie zrobię, ale na nastepny już sie wszystko reguluje. To chyba przez to, że kawke zawsze rano piję...to taki mój mały grzeszek ciążowy, ale za przyzwoleniem lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Wydaje mi się że dobry lekarz nie powinien się pomylić. A c**prywatni to bardziej się przykładają więc tym bardziej mało prawdopodobna pomyłka. Chociaż mojej babci sąsiadka tydzień temu urodziła drugie dziecko i miała być dziewczynka, wszystko kupili dla dziewczynki i ona się nastawiła na córkę bo bardzo chciała a tu chłopak wyszedł. Była w szoku. Chodziła na nfz. U nas to mała się tak ustawiała dokładnie do zdjęć usg że już w 17tc powiedział że dziewczynka i do tej pory widać że dziewczynka. :) Ja też się ostatnio objadam... i to mam ochotę na same słodycze. Bym jadła i jadła. Dziś np o 9 rano zjadłam 2 lody z MC bo taką miałam ogromną ochotę :) heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
czesc dziewczeta, ponury dzis dzien ..z reszta caly tydzien taki..eh...znowu sie poklocilam z m bleh...siedze sama w domu i sie obrzeram - takze MP88 nie jestes sama na zaparcia lekarka polecila mi syrop laktuloza - mnie pomógł...byłam zrobic wyniki zimno i wieje nic mi sie nie chce eh..i rosne tylko w szerz..co raz czesciej mysle jak to bedzie jak juz mala bedzie z nami jak ja to ogarne i czy bede dobra matka i tak sie boje ze nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×