Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość mmartag
Hej dziewczyny, odzywam się sporadycznie, ale czytam was regularnie :) mój synek rośnie jak na drożdżach, jest mała klucha. Jak się urodził był taki maleńki ważył 2745, a teraz (12 tydzień) to już z pewnie ponad 6 kg. Ale zobaczymy na.kolejnym szczepieniu za tydzień:) ma tyle faudek i wszyscy się śmieją, że taki z niego paczek... W końcu nasz synek złapał jakiś rytm ze spaniem i zasypia około 21 i śpi do 1 później wstaje o.4 i 6 a około 7.30-8 to już nie ma.szans na przetrzymanie go w łóżku! Pierwsza drzemkę ma w kolysce zawsze, ale o 1 laduje juz u nas w łóżku. Uwielbiam z nim spać i się do niego przytulać. Pytalyscie o ubieranie na noc ja teraz ubieram go do.spania w body z krótkimi rękawami i nogawki i przykrywam flanelka. Okno w sypialni mamy otwarte i balkon w salonie. A maluch w nocy jest cieplutki :) w dzień zakładam mu body z krótkim i cieniutkie spodenki, albo właśnie te bodziaki z krótkimi rekawkami i nogawki (chociaż pampers nie wystaje) w domu bardzo często robimy mu wietrzenie siusiaka i leży na podkładzie przykryty tylko pieluszka tetrowa -uwielbia to ;) widzę, że bóle brzuszka juz mu przechodzą i zaczyna być coraz fajniejszy, uśmiecha.się i zaczyna coś gadać. Co do emolientow, to warto stosować je tylko na samym początku, przez pierwszy miesiąc jak dziecku schodzi pierwsza skóra i potrzebuje nawilżenia, oraz jeśli później ma jakieś problemy ze skórą. Jeśli jest wszystko ok, to lepiej nie przyzwyczajać skóry, bo jak wystąpi później jakiś problem, to nie będzie środków żeby sobie z nimi radzić... My używamy hipp mydło i szampon q jednym, ładnie pachnie. Podobno dobre są. Też kosmetyki babydream z rossmana. Juz kiedyś pisałam, że wybierając patrzyłam na analizy ze strony Sroka o..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sopelek 25
To chyba tylko ja tak ,,grubo''ubieram na noc ,bo body na długi i półśpiochy a na to cienki kocyk.Mój niechce nic pić poza mlekiem,nakupiłam mu herbatek a on nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ja wam zazdroszcze tych przespanych nocy.Mój dzidzius nawet sporo spi w dzien to fakt,wlasnie teraz spi sobie w wózeczku na balkoniku,na któtki rekawek,pampers,bez skarpetek,bez czapeczki,pod pielucha tetrowa i w dzien zasypia nawet szybko,natomiast wieczorami koszmar z zasypianiem,a jak zasnie to co 1,5 co 2 h sie budzi i wtedy go karmie i usypiam czasem uda sie szybko a czasem znowu tancowanie,odkad sie urodzil to w nocy przespal mi max niecale 4h moze ze dwa razy.W ogóle jak to mozliwe ze takie male dzieci przesypiaja wam 8 h bez jedzenia?Mój wobec tego musi byc strasznym zarlokiem albo to moze skok rozwojowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala
Hej dziewczyny Moja leży dzisiaj w samym body z krótkim rękawkiem a na noc zakładam bluzeczkę z długim i jakieś gatki z tych cieńszych i tak śpi Też używam emolientów Emolium dokładanie ale zastanawiam się czy mogę już przejść na inne kosmetyki Mała ma 2 i pół miesiąca i nie ma tendencji do alergii z tego co widzę u nas chrzciny przed nami także wesoło będzie ale fajnie że opisalyście jak u Was wyglądało Mała spała nam dzisiaj i wczoraj od 22 do 4 i potem do 8 mam nadzieję że tak już zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o jazdę autem to zależy jaki ma dzień ona nie lubi po prostu nosidełka ma nerwy jak ma w nim dłużej być ostatnio pojechaliśmy na spacer i wzięliśmy nosidełko na stelaż i się nam w połowie rozryczala i musieliśmy wracać do auta następnym razem biorę gondolę do auta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynyyyyy ;) finezyjko ja Rzeszowianka także w Bieszczady mamy blisko :) Berezka wiem bardzo blisko na solinę i tam wszedzie pięknie ;) co do chrztu to ja tez miałam sukienke trudną do karmienia ale nakarmiłam ją przed samym wyjazdem do kościoła i w drodze zasnela później się obudzila, ale na rekach w kościele tez od razu zasnela i spala calą msze chrzest także ;) sopelek to ja druga która ubiera jeszcze pajacyk ale sam pajacyk ;P bo ja w domu wcale goraca nie mam tzn tak przyjemnie, ani nie zimno ani nie goraco :) Co do kapania, to ja kapie w oilatum z uwagi na alergie :/ truskawek mi jesc nie wolno a tak je lubie i jak je widze to po prostu umieram :) A w samochodzie Maja grzeczna, lubi bardzo jazdę, chociaz fakt ze jeszcze dalszej trasy nie mielismy wiec na ten temat się nie wypowiem ;) I racja ze zimno zle ale taki upał jest nie do zniesienia, na polu nawet w cieniu się z człowieka leje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dziękuję za rady :) zrobię tak jak pisałyście, odciągnę swój pokarm :) pierwszy raz będę to robić więc chyba zabiorę się za to w sobotę ;) ciekawe ile uda mi się odciągnąć. My już po szczepieniu tą 5w1 + rota (czy któraś z Was miała taką kombinację??? jak Wasze dzieci ją zniosły??? ) Czy miejsce ukłucia czymś przemywałyście??? Laura w ciągu 4tygodni przybrała 900 gram i waży już 4740 :) Super, że nasze dzieciaczki tak rosną. Ewelinko - to niezłą przygodę miałaś na tych chrzcinach :) ja ubiorę moją małą po karmieniu i po odbiciu bo jej się czasem ulewa albo właśnie strzela takie kupy za pas :) i tego też się obawiam. Ale co ma być to będzie :) Sopelku ja też małą ubieram na noc w krótkie body + pajacyk, ale u mnie w mieszkaniu jeszcze nie było takiego gorąca. Jak był kiedyś megaupał u duchota to była w samym pajacyku. A właśnie dziewczyny, czy któreś z Waszych dzieci miały gorączkę po szczepieniu ??? Albo podawałyście coś przeciwbólowego??? Zasypałam Was pytaniami :) pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finezyjka podobno na temperaturę dobry jest lek na bazie paracetamolu w kropelkach tylko nie pamietam nazwy. my na razie nie gorączkujemy po szczepieniu bylismy u ortopedy nie spodziewałam sie ze dzisiejszy dzień tak sie zakończy.Mała ma duza dysplazje stawów biodrowych ,jutro jedziemy na zalozenie aparatu w szpitalu.nawet nie wiem co jej będą zakładać i jak będę z nią funkcjonować ,jestem przerażona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak malutkahaneczka, jest coś takiego jak pedicetamol :) kurcze moja mała tak jakby "zwymiotowała" moje mleko - na pewno nie było to zwykłe ulanie i nie wiem czy to czasem nie po tym rotarixie ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finezyjka nie martw się na zapas ,moja też rano tak chlusnęła za mnie że na podłodze była kałuża.Jak się będzie powtarzać to może idź do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szczepilam 5w1 i rota mała nie miała praktycznie żadnych dolegliwosci, niczym nie przemywalam ranek ale pielęgniarka mówiła że jak będzie coś nie tak z rana to żeby przemywac woda z octem , a na gorączkę powiedziała żeby kupić najlepiej czopki i faktycznie w aptece też mi tak doradzili ale na szczęście się nie przydały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Finezyjko ja tez 5w1 i Rota, wszystko ok, ale mam wrażenie, że od szczepionki mniej śpi. W dzień potrafi 4h bez snu i 10 min drzemka a tak to patrzy i czuwa. na szczęście bez płaczu:) Ja małą tylko w body na noc i cienka kołderka, bo strasznie gorąco. MP u mnie waga troszkę ruszyła w dół , to chyba za sprawą ostatnich upałów, jem tylko truskawki i pije po 3 litry wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Jakos malo czasu mam ostatnio zeby pisac ale czytam codziennie przy karmieniu :) oczywiscis nie ogarniam co komu odpisywac:) ja nie mialam szczepienia na rota tylko 5 w 1 - po wszystkim mala byla niespokojna jakies dwa dni - spuchly jej te uklucia i pewnie bolalo podawalam paracetamol hasco i jakby bylo jej lepiej choc goraczki nie miala. Na noc ubieram roznie jak jest temperatura normalna w domu to body z dlugim i polspiochy albo spiochy, na upaly body z krotkim i ewentualnie polspiochy bo sie rozkopuje strasznie i nie wiem czy nie chlodno jej... W ogole.ja mieszkam na pn w okolicy gdanska i u nas goraco ale nie tak jak.u was...po za tym wiaterek.wieje dosc silny takze nawet.jest w miare.przyjemnie Przez to przytycie ciazowe zaczelam nosic sukienki znowu bo szkoda mi kasy na nowe portki ( ludze sie ze jednak.schudnie:)) u mnie zostalo 6 kg do.wagi sprzed.ciazy :( i ten wielki brzucholec bleh.. Oddwoch dni biore azalie - poki co ok ale.to.za.krotko zeby cos bylo ubocznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Czy ktoś cos wie lub słyszał o tym aparacie na dysplazje stawów biodrowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej my od wczoraj wieczór juz u siebie mój mały rano zjadł połowę mleka . Może to z gorącą. Tak to spał do 4tej. Teraz dziadek wziął go na spacer a ja muszę ogarnąć pranie i prasowanie. Mój m mnie wczoraj zdenerwował bo przeżywa jego ciemieniuche ze może do lekarza z tym powinnam iść. Gadał jakbym to totalnie obala i nic z tym nie robila:/. Widzi tylko na zdjęciu i się nadruki. A jest już lepiej bo takie płatki same się odzywają juz. Wczoraj przyszedł mi specjalny żel na to i jak to nie pomóż to zacznę się martwić. Weszłam dziś na wagę. Jeszcze dwa kg do wagi sprzed ciąży. To dlatego ze ostatnio jakoś jeść nie mogę. Wszystko ki się przepadło i jem ba siłę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
To ja wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderek84
hej kochane! Dawno się nie odzywałam ale czytam codziennie, tak jak agu najczęściej przy karmieniu..;-)choć psuje mi się coś telefon i nie zawsze mi otwiera stronę..z napisaniem postu z telefonu już nie wspomnę..też problem. Także muszę włączać kompa.. Na weekend miałam gości..przyjechała siostra ze szwagrem i chrześnicą więc było wesoło. W sobotę spędziliśmy pół dnia na dworze..poszliśmy do baru do parku..gdzie są leżaczki, hamaczki i zimne piwko (co dla niektórych), ja się rozkoszowałam koktajlami owocowymi. Niestety Milanek zamiast wózka wolał rączki ale na szczęście było nas wielu do noszenia;-) Niedziela była za gorąca więc wyszliśmy tylko na chwilę wieczorkiem. W poniedziałek i wczoraj też nigdzie nie wychodziliśmy..tylko byliśmy na balkonie..od 11 mam tam fajny cień, także mały tam śpi lub bawi się na macie. Ogólnie to nawet mi fajnie śpi w dzień, najczęściej w foteliku bujaczku, więc w poniedziałek ogarnęłam mieszkanko, obiad, prasowanko a wczoraj to się kładłam razem z nim spać bo od paru dni chodzę niewyspana. Niestety mam znowu 2-3 pobudki w nocy i ogromny problem z usypianiem wieczorem.. Po karmieniu gdy go odłożę do łóżeczka ryk! Muszę więc go spowrotem tulić i usypiać co trwa nieraz 2h! Najgorsze jest jednak to, że kiedyś do takiego usypiania wystarczył smoczek a teraz tylko cyc..gdy mu daję smoczka to nerwy ma takie że masakra! Coś mu się odmieniło na gorsze..w ogóle taki się mały terrorysta robi, że coś strasznego! Na szczęści często się uśmiecha do mamusi więc wszystko wynagradza! Oki, dokończę później bo się budzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
motylek, wiekszosc dzieci ma ciemieniuche, dlugie miesiace nawet, to jest normalne, ale mlody tatus pewnie panikuje, normalka, to kiedys w koncu minie, to nie choroba, lekarz moze ci cos poradzic, ale generalnie z taka p*****la po co isc..jeszcze wysmieje, ze z igly widly i panika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..no Milanek nakarmiony i poszedł spać dalej;-) Co do ubioru to za dnia chodzi w body z krótkim, a w nocy w te upały też śpi w body z krótkim i przykryty lekkim kocykiem..choć też się odkrywa ale jak się budzi nie ma zimnych nóżek więc chyba jest ok;-) Jak jest trochę chłodniej to ubieram go w body z długim lub pajacyk i też śpimy przy otwartym oknie. Co do moich kilogramów to nie wiem ile mi zostało bo mi waga chyba źle waży..za każdym razem inaczej.. Najważniejsze że powoli zaczynam się mieścić w ciuchy..choć brzuchol jeszcze mam niestety! Powinnam zacząć ćwiczyć ale leń ze mnie i mi się nie chce..liczę na to, że sama schudnę... Mój mały po szczepionce nie miał żadnych dolegliwości ale i tak na wszelki wypadek kupiłam paracetamol w czopkach. W ogóle zorro taką mi ochotę zrobiłaś tym karmi, że m musiał mi w niedzielę szukać sklepu i iść po piwko..też sobie wypiłam na balkonie..przynajmniej tyle przyjemności;-) MP zazdroszczę Ci tych przespanych nocy..!oj ile bym dała..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
Witajcie kochane , ja jestem w parku na ławeczce a mała leży w wózku sobie grzecznie ale jakos nie spi, no wiec wczoraj wam oochwalilam sie ze mała spała 9 godzin wiec dZis nie było juz tak piękne bo wstala o 3 a pozniej o 7 i juz nie potrafiła zasnąć wogole w te upały jest strasznie marudna w dzien w sumie sie nie dziwie ja tez tylko narzekam i usnac mi nie potrafi, dzis w nocy spała w body z krótkim i w takim lekkim spiworku wyrosła mi juz z becika hehe , wczoraj bylismy na bioderkaxh i na szczęście u nas ok, malutkahaneczka przykro ni z powodu twojego maleństwa ale im szybciej cos zauważa zdiagnozują i zaczną działać od razu tym lepiej nizeli pozniej miałaby mieć problemy,dzis przychodzi do mnie koleżanka z pracy wiec popołudnie mam zajęte, kochane moja mała usypia wieczorem przy okapie w wózku a późnej po 40 min maź ja prEnosi do lozeczka za cholerę nie chce w łóżeczku nie wiem czemu;: za to w wózku ładnie zasypia ale ten okap ciekawe jaki rachunek przydzie , aplikacja z telefonu to juz nie to samo, kochany swiderku a co za koktajle pijesz ? Bo tez bym wypila ale nie mam inspiracji a truskawek nie jem ...wczoraj nasza mała nie płakała w foteliku w aucie wiec tez nie wiem od czego to zależy, ach i moja tr jest terrorystka popołudniami chce bo tylko na ramieniu noszona jak tylko ja odloze na chwile to drze sie w nieboglosy poracha i musze brać ponownie bo wtedy jest spokój , kochane czy wasze maluchy długo ssa smoczka bo moja raczej krótko i wiplywa i musze jej na nowo dać bo sie domaga, ech jestem cała spocona juz te upały wykańczają, ja zaczęłam ćwiczyć z chodakowska ale tylko 10 minutowki poki co mam nadzieje ze dam radę kontynuować bo jest tragedia jak juz wam mówiłam ja w nic nie wchodzę , ach i jeszcze sie pochwale ze moja tez sie pięknie uśmiecha zwłaszcza rano taki z niej smieszek cudowne uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane jakich wkładek laktacyjnych używacie ? U mnie one znikają z mgnieniu oka a te z rossmana mi cos nie podpaowaly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki u nas dziś znów Sahara:)maly dziś mi ładnie spał przespał 5h ja już się tak przyzwyczaiłam że wkońcu się wysypiam. Spał od 22-3 rano a później o 6 karmieni i od 7-9 spaliśmy sobie razem już w łóżeczku:) W te upały mój znów śpi mi cały czas. Wychodzimy z nim dopiero po 18 na spacer do ogromnego parko-lasu w zasadzie. Polecam Wrocławianki park Grabiszyński jest gdzie chodzić a dzieci oddychają świeżym powietrzem a nie spalinami :/ u mnie też masa lipa ale przez to że nie karmię to z dietą lipa. Zostało 12 kg do zwalenia:/ Dziewczyny czy któraś z Was miała umowę do dnia porodu?Bo ja od Zusu nie dostałam nadal wypłaty i się zaczęłam niepokoić.Wiem że mają poślizg ale bez przesady. co do szczepionek mój Wiktor był szczepiony 5w1 i wszystko ok żadnej reakcji. Malutkahaneczka współczuje bioderek:/ Córka mojej sąsiadki miała też problem i w szynie takiej musiała leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderek84
malutkahaneczka ja też myślę tak samo jak MP, że im wcześniej zaczniesz działać tym lepiej, także głowa do góry! MP ja używam akurat wkładek rossmana choć szczerze mówiąc już mi tak nie leci. W nocy śpię już bez stanika i jest ok, kapie mi tylko z drugiej piersi jak karmię ale to wtedy nakrywam sobie pierś pieluszką tetrową..za dnia wkładki jednak noszę, ale za wiele tam nie nacieknie..więc jest coraz lepiej. Ja piłam koktajl jagodowy i truskawkowo-bananowy, a wczoraj zrobiłam sobie w domu truskawkowy. Wcześniej jadłam trochę truskawek, małemu nic nie było więc postanowiłam się napić i wniosek jest taki, że truskawki mogę..zresztą na szczęście czekoladę i orzechy też bo już próbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sopelek 25
wkładki najlepsze moim zdaniem baby ono 60szt 19 zł,bardzo chłonne.Raz kupiłam w tesco ale nie pamiętam nazwy w każdym bądź razie 5,99 kosztowały wiec bardzo tanie a nie były najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam już jakiś czas wage jak przed ciążą ale biodra strasznie mi się rozeszły,do tego stopnia ze z rozmiaru 36-38 spodni,spódniczek teraz mam 40:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmartag
Malutkahaneczka przykro.mi, bo.na pewno małej będzie.niewygodnie i się uleczycie, ale podpisuje się pod.tym, że im szybciej tym lepiej :) Ja używam wkładek johnson's baby i jestem bardzo zadowolona z nich. Rossmanowskie raz kupiłam, ale raz jak u brata byłam to mi przeciekly i byłam cała mokra i juz więcej nie kupiłam :P Mój synek będzie miał niedługo 3 miesiące, a ja nadal ciekne, wiec wkładki i stanik non stop obowiązkowo ;) My ostatnio całe dnie w parku spędzamy wychodzimy przed południem i w cieniu na kocyku się bawimy, karmimy i przebieramy i tak do cały dzień prawie ;) Mi zostało 1,5 kg i brzuszek, ale zabieram się już od jakiegoś czasu do robienia brzuszków, ale ciężko mi idzie... Chciałam na wakacje nad morzem dobrze wyglądać ;) Na szczęście ja też alergii nie dostrzeglam po truskawkach, czekoladzie, czy orzeszkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Dziewczyny dzięki za slowa otuchy :)wlasnie wracamy ze szpitala ,aparat aż tak źle nie wygląda mamy Tubinger za tydzień kontrola ja używam wkładek Penatel i jestem zadowolona w sumie. czy wasze dzieciaczki tez tak dużo spały po szczepionce 5w 1 ?? mi zostały 3kg ale chętnie bym pozostala w tej formie i wadze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Gościu wiem ze on panikuje i przesądza ale odniosłam wrażenie jakby uważał ze to olewam. Mi dziś mały ani spać nie chce za bardzo ani jesc:/. Może to przez zmianę otoczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiktoriowanka ja mialam umowe do dnia porodu. Zus normalnie mi placi pod koniec miesiaca. urodzilam 6.03 a pierwsze pieniadyme dostalam pod koniec kwietnia x2 Helenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
Dziewczyny jest masakra mam w mieszkaniu 27 stopni porazka mała zasnela sobie w wózku oczywiście co jej sie raczej nie Zdarza za dnia ale chyba z tego upału tez padła a ja w tym czasie nadrabiam prania itp, jestem cała klejąca buuu, kurcze Ja jakos boje sie zjeść truskawki a tak mi slinka leci jak je widzę na straganach , i koktajl uwielbiam ech moze jutro kupie i obyczaje czy ja uczula, ugotowałam dzis botwinkę na obiad pyszna mmm oczywiście tylko dla mnie bo maź nie lubi zup wiec kazalam mi zejść na mieście , ja nadal jeszcze śpię w stanowi i używam tych wkładek, wogole musze kupić wkoncu ten stanik, chciałabym nauczyć mała zasypiac w łóżeczku ale cos ciezko mi idzie zawsze ide na łatwiznę daje wózek pod okap i zasypia a jak poplakuje po czasie to ja pobujac w wózku i zazwyczaj spi, ale pozniej bede miała problem jak gdzieś pojedziemy np...malutkahaneczka mija tez duzo spała po szczepieniu, wiktorowianko dzięki za polecenie miejscówki bede musiała sie tan wybrać któregoś dnia poki co chodzę do parków w mojej okolicy choc wogole mi sie te parki wrocławskie nie podobają sa zaniedbane , jedynie w południowym jest super ale na nogach tam nie dojdę musiałabym samochodem ruszać a jeszcze nie odważyłam sie sama z mała gdzieś jechać autem bo mam fotelik z tylu gdyż. Z przodu nie mamy wyłączanej poduszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×