Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość kasia06
Moja dziś przechodzi samą siebie... tzn. śpi od 12 do tej pory... rano też spała ale później miała wzdęcia i jej to spać nie dało. Kupiłam INFACOL i jak jej podaje tak śpi bo jej narazie nic nie dokucza. dałam jej mleko o 14 i koło 17 i odrazu usneła znow. Nie wiem czy to dobrze żeby dwumiesięczne dziecko tyle spało bo śpi bardzo dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Cześć Dziewczyny! Moja mała była dziś mega grzeczna choć nie spała dużo. Byliśmy dziś w Słupsku na zakupach. Mamy do Słupska 60 km. Całą drogę nie spała. W centrum handlowym leżała w wózku i nie marudziła. Zasnęła raz na może 20 min i raz na godzinkę i jak wracaliśmy to spała może ze 40 min. ale w międzyczasie nie płakała i nie była marudna. Taka fajniusia. Jak przyjechaliśmy to chyba z tych wrażeń zaczynała marudzić to ją wykąpaliśmy i od pół godzinki już śpi. Super. Motylku - ja wychodzę z małą w tych godzinach. Bo czasami jak jest marudna to nie mam wyjścia jak wsadzić w wózek i na spacer. Nie smaruję małej żadnym kremem z filtrem bo mnie to przeraża. Ze starszą to przerabiam (bo ma bielactwo) ale i tak nie wiem kiedy a jast brązowa jak czekoladka. Z małą unikam słońca. Bo ja też nie lubię słońca, ani gorąca. I wiem, że o tej godzinie jest cień wzdłuż takich kamienic (ok. 150 m) i tam chodzę w tą i z powrotem. Ludzie jak mnie widzą to pewnie się śmieją bo potrafię tak chodzić nawet 2 godzinki. :) Ja kiełbaski z grila jeszcze w tym roku nie jadłam. A mam taką ochotkę... Wczoraj przyniosłam ciuchy z piwnicy. Takie co jak byłam w ciąży to wiedziałam, że nie wejdę. I... weszłam w moje spodnie. Ledwo. Ale... teraz bluzki są za małe bo wszystko wylało się górą :) Kasiu06 jakby mi tak mała spała to ja bym się cieszyła! Ja mojej nie daję herbatek. Podaję zwykłą wodę. Był temat wózka - my mamy x-landera i jestem bardzo zadowolona. Tylko, że moja mała zaraz wyrośnie z gondolki - a ma dopiero 2,5 miesiąca. My zostawiamy wózek za dnia na klatce a na noc do piwnicy. Dostała jakiejś wysypki i nie wiem czy iść z nią do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
I jeszcze Wam napiszę, że pierwszy raz w tym roku siedzę sobie na balkonie, piszę do Was, popijam herbatkę koperkową, jest cieplutko i tak pachnąco, mała śpi i jest fantastycznie. Tak ZAJEFAJNIE! :) A zaraz wezmę wypiję Karmi bo moja mała zaczęła od wczoraj przy cycach się denerwować tak jakbym nie miała pokarmu. A jak byłam w poradni laktacyjnej to pani powiedziała, że nie ma nic lepszego na laktację. Trzymcie się dziewczyny! Życzę Wam wieczoru tak miłego jak u mnie! (Żebym tylko nie zapeszyła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaFrania
Hej Dziewczyny. Czytam Was od bardzo dawna i wiele razy korzystałam z waszych doświadczeń. 17 kwietnia urodziłam syna Frania i powiem Wam, że jest bardzo ciężko. od 2 tyg. zmagamy się z kolkami, które czasami trwja 8 godz. byłam u 5 lekarzy w 2 szpitalach bo to niemożliwe żeby dziecko tak cierpiało-ale jednak kolki i trzeba przetrzymać. Próbowałam wszystkiego sab, bobotic,delicol,esputicon,windi,espumisan. I jeśli wasze pociechy mają kolki to polecam Espumisan ale w dawce 100. jest silniejszy od saba i ja podaję 10 kropli do każdego karmienia- mniej więcej co 2,5 godz i jest znaczna poprawa. Polecam też masaż z strony espumisanu, masuję pół godz. po karmieniu co drugie karmienie i bączki uciekają. Co do smoczków to mam całą kolekcję. I nic. Żaden mu nie odpowiada. Wczoraj kupiłam kolejny baby MUM i załapał ciągnie, ąz miło. Może wasze dzieciaczki też go zaakceptują. :) mam nadzieję, że komuś się coś przyda bo jak już pisałam wiele razy korzystałam z Waszych rad. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
hej laseczki, ale tutaj cisza przez weekend. u nas weekend fajnie minął ale było zdecydowanie za gorąco topiliśmy się, w sb pojechalismy z mala na shopping była na prawde grzeczna troche spała a troche czuwała ale nie płakała wiec moglismy spokojnie zrobic zakupy i polazic po sklepach troszke, bylam tez u mojej gin na wizycie kontrolnej i podobno juz wszytsko ok, zapisała mi tabletki ale jeszcze nie wykupiłam ogolnie jak skoncze karmic chcialabym skorzystac z jakies in nej metody antykoncepcyjnej, czy ktoras tez o tym myslala i moze cos polecic?? Wczoraj natomiast mielismy tez fajny dzien, bylam z mala w kociele tn przez kosciolem pierwszy raz i ladnie sobie spala a pozniej pojechalismy rodzinnie do parku polazic i tez bylo fajnie, a na koniec mielismy gosci z 8mc dzieckiem :) ma wyciagal z szafy wentylator bo nie idzie wytrzymac jest tragedia. Mała spi ladnie w nocy dzis sp[ala ciagiem 8h masakra ale zauwazylam ze spi tyle jak ma duzo wrazen wczoraj nam juz padla o 20.30 szok a o 20 dopiero ja zaczynamy kapac, natomiast moja mala w dzien prawie nie spi, tyle co na spacerze ale to i tak bardzo czujnie, wogole wieczorem juz jest tak zmeczona i marudna zre masakra, ogolnie zaczyna juz pokazywac swoje humorki jesli nosimy ja na rekach w pionie i tylko odlozymy jest taki przerazliwy krzyk ze masakra wymusza na nas by wziasc ja ponownie, i juz tak pieknie sie usmiecha niunius nasz coraz bardziej jest kochana, ale tez daje popalic czesto. Kochane z Wroclawia nie wiecie kiedy rekrutuje sie maluchy do zlobka jesli bede wracac do pracy od kwietnia? pytam bo wczoraj byla u as kuzynka i mowila ze jest tragedia z miejscami w publicznych zlobkach, ze raczej nie ma szans zeby normalna rodzina dostala miejsce...;/ zmartwiłam sie bo nie wyobrazam sobie placic 1500 zl za prywatny...;/;/;/ ogolnie to kochane zaczelam powoli cwiczyc bo jestem zalamana swoim wuygladem, waga nie spada a ja czuje sie tragicznie i nie mam w czym chodzic, poki co delikatnie ale mam nadzieje ze bede kontynuowac swoj plan;) milego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
My nadal na wsi. Mały dużo śpi na dworze we wózku ale teraz jest w domu bo tak duszno na dworze. Mój spał od 21 do 4tej rano. Zjadł i spaliśmy prawie do 8 mej jeszcze ale i tak chce mi się spać. jaka macie w domu temperaturę i jak ubieranie dzieci w domu teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Witam was w ten upalny dzien juz nie daję rady tak duszno motylek u mnie w domu praktycznie tak jak na dworze i cale lato tak jest moj maly na spacery to w body ubrany a w domu to w papmersie bo co go biorę to body na plecach całe mokre biedny meczy się przez tą pogodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
ja też moja w krotki rekawek i krotkie spodenki, badz body albo sukieneczka, teraz juz nawet nie bede jej ubierac skarpetek bo za goraco, a w domu tez czasem tylko w pampersie. Ech ja nawet nie otwoeram okien w domu, i mam wentylator wlaczony, mam w domu 26 stopni ale to i tak lepiej jak na dworze bo na dworze 32 moj termometr wskazuje. Wlasnie gotuje jakas zupke taka lekka warzywna, ale to dla siebie, mezowi robie zapiekanke ziemniaczna z winiary pomysl na") ja z mala wrocilam ze spaceru chodzilamz nia w cieniu, wyszlysmy o 11 juz wrocilysmy ale sobie jeszcze spi w wozku, taka skrzywiona ale nie chce jej ruszac to moze zdarze jeszcze zrobic obiadek zanim sie obudzi moja myszka;) mam pytanie czy wasze dzieci juz chwytaja przedmioty? bo moja poki co tylko nasze palce badz moje wlosy, ale grzechotek jeszcze nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia06
Moja mała też mnie za włosy ciągnie i nawet jak odgarnę lub w kucyk wezmę to i tak jakimś cudem złapie. Jak jej się da coś do ręki to potrzyma trochę, potrzęsie i wypuści. Patrzy już na nas ale nie za wiele bardziej po pokoju się rozgląda a na mnie patrzy jak leży najedzona i z pampersem otwartym. Dziś dwa razy pisnęła i się śmiała na głos jak wargami dźwięki udawałam różne i kilka słów powiedziała typu aguu ekhhy ełłłu. ale grzechotki i zabawki nad bujakiem wogule jej nie interesują... Wasze maluchy trą oczy? bo moja nie raz trze że czerwona powieka się robi. Jak się denerwuje najbardziej przy puszczaniu bączków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madziana A na noc jak ubieracie Wasze maluszki? Bo ja dzisiaj ubralam pajaca z długim rękawem bez skarpet i kocykiem cienkim przykryłam, a śpimy przy uchylonym oknie. - moja też mnie ciągnie za włosy i też mało interesuje się zabawkami na bujaczku i widzę że powoli robi się z niej terorystka jak jej się coś nie spodoba np odłoże ja na chwilę do łóżeczka bo muszę coś zrobić to potrafi tak piszczec że uszy bolą :) a jak ja podniose to cisza jakby nigdy nic :) skończyła dzisiaj 9 tyg. I waży 5 kg , a startowała z 3030 gr a w sumie po spadku wagi to z 2810gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123ewel123
ja moja w dzien ubieram w body z krotkim rekawem, w nocy body z dlugim + skarpetki + kocyk :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) my na noc zakładamy rampersa i skarpetki a ze Hania spi z nami to delikatnie jest przykryta nasza kołdrą . dzisiaj szczepienie boje sie jak nie wiem co ,a po południu wizyta z bioderkami u ortopedy. mamy straszne problemy z zasypianiem ,nie tylko wieczorem ale i w ciągu dnia.Mala jest taka zmeczona ze aż placze widać ze sie chce jej spac ale ona walczy ze sobą i tak przez 1,5h ja usypiam ,co przyśnię przy cycku lub na rękach to sie za chwile odlozona obudzi ,dopiero jak ja zostawię sama i sie chwile wylacze to zasypia ale nie chce tak robić bo to okrutne tyle ze jak na razie nic innego nie dziala a usypianie dziecka przez tyle czasu moze czlowieka wykończyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
hej kochane, U nas nocka znowu pieknie mala spala od 21.30 do 6 rano, a pozniej jeszcze poltorej godzinki i teraz jeszcze drzemie a ja sniadankuje, za to pewnie w dzien mi da popalic a najbardziej to juz wieczorem. Wogole mam z nia problem w saochodzie nie wiem o co chodzi ale ostatnio tak sie drze porazka, a zawsze pieknie spala w podrozy to teraz sa cyrki na maksa, wczoraj pojechalismy na zakupy i stalismy w korku byla taka tragedia przez 40 min sie darla a mi juz leb pekal, nie wiem o co chodzi, nawet smoczka nie chciala wogole to nie zawsze go chce. Jak wasze maluchy w samochodach? Ja na noc zawsze ubierała pajaca z dlugim i spala w beciku przy otwartych oknach , dzis ubralam jej body z krotkim i polspiochy i tez becik, ale chyba musze juz odstawic becik bo jest maly, czy myslicie ze mozna juz przykrywac dziecko kolderka? nie nakryje sie? piszcie cos dziewczyny bo coraz nas mniej:((( buuu a ja uwielbiam to forum nie chce zeby zgasło:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
A na noc ubieram coś z długim i przykrywamy kicykiem. A i tak często rano jak go karmie to ma aż lodowate rączki. Myślę że nie jest mu za gorąco skoro ja śpię pod kołdra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MP nie martw się ją tu bede pisać cały czad:)dziś wracamy do siebie , do bloku:( Domek i podwórko to jednak wygoda. co do chwytania to mój utrzymuje chwile grzechotka albo targach pieluszki albo moje okulary zalaczylam czy koszulkę a lubią wasze dzieci się kąpać? Bo mój juz tak. Macha se nóżkami jakby chciał pływać i delikatny uśmieszek ba twarzy jedt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
To ja wyzej bylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutkahaneczka - my też mamy dzisiaj szczepienie , ale dopiero o 16:00 :) i też bardzo się boję, nasza mała ma różne dni i noce, dzisiejsza noc była fajna bo spała najpierw 3h (ale był wieczorem problem z zaśnięciem) później 4, a teraz sobie jeszcze drzemie (MP88- zazdroszczę Ci tylu godziny przespanych pod rząd) :) Ja już po śniadanku, ciekawe jak będzie wyglądał dzisiejszy dzień, wczoraj to była taka mała porażka, bo Laura często wisiała w ciągu dnia przy piersi, powiedzcie mi mamy - te które karmią tylko piersią, co ile Wasze dzieci w ciągu dnia chcą jeść. My dzisiaj ubieramy body z krótkim rękawkiem i śpiochy albo rampersy (jeszcze nie wiem) :) W nocy śpi trochę w koszyczku trochę z nami, ma na sobie body z krótkim i pajacyk. Podpytam dzisiaj lekarki o to ubieranie w ciepłe dni. My w niedziele mamy chrzciny i coraz bardziej się tego boję, ja mam sukienkę, ale potem będę musiała się chyba przebrać żeby łatwiej było mi ją karmić. W ogóle myślałam nad tym żeby przed mszą dać jej mleko modyfikowane (wtedy będę pewna ile zje i że na pewno nie będzie głodna - czego na piersi nie mogę stwierdzić) Dziewczyny, które już miały chrzciny jak wy karmiłyście Wasze dzieci w tym dniu??? Chyba zaczynam schizować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madziana Moja mała tylko raz mi płakała w kąpieli pierwszy ale chyba za zimna woda byla, a teraz lubi się kąpać ale za to niezbyt lubi późniejsze zabiegi kosmetyczne :) więc muszę się dość spieszyć co by jej cierpliwości nie nadwyrezyc :) jak próbuje płakać to włączam suszarkę i przechodzi :) -co stosujecie do kąpieli ,emolienty ? MP moja kumpela dostała pracę i musiała na g**** szukać opieki dla rocznej córki oczywiście w żlobku nie ma miejsc więc korzysta z unijnego programu opiekun dzienny , nie wiem na jakich zasadach to działa ale jest alternatywa jak coś, kobieta opiekuje się swoim dzieckiem i jej u siebie w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Finezyjna, a nie możesz swojego mleka ściągnąć? Ja jak byliśmy na komuni u mojego męża chrzesnicy to miałam swoje mleko w butelce i niczym się nie martwilam . A teraz podczas upałów moja też częściej ssie ale to chyba przez to że jej nie dopajam niczym bo nie chce tylko mleczko mamusi wciaga. Moja też ładnie śpi od 20.00 do 4.00 , a później do 8.00 I musimy wstawać bo u nas strasznie gorąco w sypialni z rana Madziana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz po szczepieniu ,malutka plakala tylko podczas ukłucia,tak mi jej żal bylo. my mamy za sobą dobra nockę,Hania spala od 21 do 4.30 karmienie na spiocha i później do 8 przespała. my sie lubimy od początku kąpać co mnie cieszy ze nie ma darcia ,kapiemy sie w plynie musteli a później smarujemy mleczkiem musteli ,u nas w szpitalu gdzie rodzilam polecali i używali produkty hipp podobno bardzo dobre i tanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
Finezyjko ja miałam ściągnięte swoje mleko 125 ml bo dzien przed chrzcinami tez pięknie spała wiec musiałam w nocy ściągnąć mleko wiec przed msza ja nakarmilam ta butelka zmieniłam pampersa w drodze do kościoła strasznie sie rozdarla ale po chwili usunęła i tak cała msze i pozniej jeszcze prawie całe chrzciny az goście smutno byli ze nie moga sie nią zajmować heh, jeśli chodzi o kąpiele to moja tez lubi natomiast zabiegi kosmetyczne rownież mniej wiec robie to na speedzie , ech nie wiem jak to bedzie z tym żłobkowa, a Ty Madziana masz jz jakieś plany? Ja juz na spacerku wyszłam o 10 z myślą ze noe bedzie takiego upału a jest tragedia znalazłam dla malj jakieś malutki skrawek cienia i sobie spi a ja siedze na ławce i sie topie porażka, zle jak zimno ale jak takie upały to tez tragedia... Moja mała mam wrażenie ze ej teraz mniej jak takie upały, ale dopajam ja woda lub herbatka , moja spi w nocy ale w dzien jest lipa tyle co na spacerze stad tez w domu bajzel i obiady rzadko kiedy sa bo karuzela interesuje ja Max 10 min , ale moze dzis uda mi sie cos na szybkiego ugotować jakieś inspiracje ? Co Robicie na obiadek? Kochane zaczęłam ćwiczyć bo wczoraj przeżyłam zalamke widząc sie w witrynę sklepowej ten cellulit te boczki porazka ;((( waga wogole nie leci w dół a jak wam? Wczoraj tez chciałam sobie kupić stanik i nie kupiłam juz sama nie wiem jaki mam rozmiar wszystkie w domu sa małe a w sklepie po pewnym czasie mała sie rozrycAla i musieliśmy wracać wiec nici z zakupów, finezyjka nie martw sie Teoja tez da radę na chrzcinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
To ładnie niektóre wasze dzieci spia:) Mój dziś w nocy znowu o 1 waszej się obudził . To przez to ze o 20tej zjadł mniej bo padł i nie miał siły ciągnąć. Raz nakryć się tak kicykiem se zaczął marudzić to się obudziłam i go odkrylam mój ciągle śpi w kolysce ale już robi się ciasna wiec chyba zacznę używać łóżeczka. U mnie coś pogoda się z Enix. Chmury się i jest iatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki u nas dziś sauna :/ w domu okna pozasłaniane i wentylator chodzi ale i tak jest skwar. Ja swojego rozebrałam do pampersa bo też cały się kleił. Na noc zakładam mu body z krótkim bez skarpet przykyrwam mu tylko nóżki cieniutkim kocykiem i nie jest mu zimno jak patrzę po karku. Nie wiem czy Wasze bobasy też się tak pocą w fotelikach? Za nami pierwsza dłuższa podróż autem 3h i było ok. Poza faktem że mimo lekkiego ubioru i klimy mały nam się upocił:/ Miśka widziałam Twojego linka na fejsie. Będę się może wybierać nad morze tylko czy Twoi rodzice prowadzą kwatery przyjazne dzieciom:p i ich krzykom?:D Mp88 nasz też w aucie w mieście czasem krzyczy jak kółka stoją. Teraz też mam stres bo zaraz jadę z nim do ortopedy oby był spokojny. Madziana ja stosuję do mycia ten żel z rossmana i jest ok nie ma alergii. Na początku przez pierwszy miesiąc emolienty ale z uwagi na to że można je ponoć do temp 37 stopni używać żeby nie straciły właściwości to przeszlismy na żel. Mój bobas woli cieplejszą wodę taką 38-39stopni Zazdroszczę Wam tylu godzin snu. Mój śpi max 4,5h:/ale w dzień mi śpi dość sporo. Może powinnam go dłużej męczyć ale mata go interesuje 5min a karuzela 3min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123ewel123
finezyjko - my mielismy chrzest w zeszla niedziele, msza na 13, pod kosciolen mielismy byc o 12:30, obudzilam mala o 11:30, postanowilam najpierw ja ubrac w sukieneczke chrzcielna a potem karmic, stwierdzilam ze tak bedzie lepiej bo nie bede jej juz przewracac przy ubieraniu z pelnym brzuszkiem. No i zle zrobilam :-) przy karmieniu poszla taaaaka kupa ze az wyciekla z pampersa, cale body i pol sunkienki bylo w kupsku :-) na zegarku 12:15 a Hania w brudnej sukience. Szybko zapralam tyl sukienki, tesciowa ja prasowala zelazkiem bez pary.zeby ja wysuczyc, maz zmienial pampersa a ja ubieralam sie sama :-) akcja mrozaca krew w zylach :-) pod kosciolem bylismy 12:40, mala zasnela w samochodzie w drodze do kosviola a potem.cala msze spala na rekach M. jak bylo jej goraco to sie przebudzala, ale wtedy odkrywalam jej nozki z sukienki i od razu zasypiala. bylo goraco i mala byla ubrana w body z krotkim i sukienke bez rekawkow, na nozkach tylko skarpetki (specjalnie kupione na chrzest body bezrekawkow byly caaale brudne i spod sukienki wystawaly rekawki :-) po mszy i szybkich zdjeciach wrocilismy do domu i nasz Mis od razu obudzil sie na.karmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MP ja o żłobku nie myślę bo jak wracam do pracy to moja mama będzie się mała zajmować od przyszłego roku będzie na emeryturze i tak zadecydowała :) więc jak wszystko dobrze pójdzie to my dopiero przedszkole będziemy wybierać. Ale mam ochotę na koktajl owocowy ale trochę się boję wprawdzie jem po kilka truskawek dziennie i małej nie wysypalo ale sama nie wiem, zrobię sobie sok z marchewki Kurczę od tych upałów mała potowek na szyjce dostała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
ewel to miałas przygode z tymi chrzcinami hehe ;-) ja dzis mam tez wizyte u ortopedy na bioderka, ech mala mi nie daje zjesc obiadu... wlasnie taka jest ;p swiderku a co u Ciebie? gdzie sie podziewasz, jak Milanek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Witam was u mnie dziś fajnie na dworze upalu nie ma nawet deszczyk padal :) Moj maly w upaly częściej pije mleko z piersi wody ani herbatki nie chce moj synek spi w bodach z krotkim rekawem lub w samym pampersie ale u nas to goraco w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×