Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Byłam i powiedziała żeby obserwować że narazie nic nie widzi bo mała przy niej głużyła, zierenice reagowały na lampy ale coś jak by jej jedno oczko uciekało. Tylko że leżała spokojnie i pytała jakie charaktery mamy z mężem że może to po którymś z nas. Mąż był ponoć taki sam że jak był najedzony i czysto to spał i nie płakał. No i ma nadal tą wiotkość krtani czyli się wysila jak oddycha wiec też to ją męczy :( Moja puszcza banki ze śliny i też pcha piąstki. dziś śmiała się jak z mężem się bawiła i nawet zerknęła parę razy na niego. A czy wasze dzieci wysuwają język i zjadają tak jak by body? tzn ubranko pod szyją bo moja tak robi. a jak kładę na brzuchu to językiem o kołderke trze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu mój tak nie robi, tzn wysuwa język ale nie "zjada" body;-) Sopelku ja od jakiś 3 tygodni kładę mojego na plecach bo też się ciągle przewracał jak był na boku więc stwierdziłam, że skoro mu tak niewygodnie to po co ma się tak męczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku ja od urodzenia ją klade tylko na pleckach do spania :) i nic jej się nie dzialo glowke krecila ladnie w prawo i w lewo nie ulewala, i chyba przez to nie lubi innych pozycji jak narazie :) choć coraz dluzej leżakuje na brzusiu jest postep :) Kasiu to dobrze ze się uspokoilas :) ale to prawda ze nie ma co czytac tych kalendarzy rozwoju bo kazde dziecko inaczej, tez zamierzam Majkę zostawić w spokoju sama się przekręci jak będzie jej czas :)))) a ja szukam czytam kiedy to nastapi (glupiaaa) ;D ale tak to już jest. Moja córa tez na brzuszku jak lezy to lize podloze :))) rączki to sobie jeee w calosci, w nocy jak wypluje smoka i się budzi na jedzenie to ten dźwięk ssących paluszkow nas budzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
ja mojej prawie wogole na boku nie kłade ty;lko na pleckach z tym ze mam problem bo ciagle ma glowe obrocona na jedna strone i robi sie jej plaskata główka, czasem daje jeh walek zrobiony z pie;uszki tak aby nie mogla sie obrocic a ona i tak sobie jakos radzi skubaniec. Dzis bylysmy na prawie 4 godzinnym spacerku w polowie zaczela mi cos plakac to usiadlam na lawce i ja przystawiłam, nie jrepuje sie mam to w dupie...a czy wy tez karmicie w miejsach publicznych? tzn ja bardziej staram sie w zacisznych no ale inaczwj czasem nie da sie uspokoic dziecka. Madziana ja mieszkam tez blisko fero gaju tzn czesto tam spaceruje na osiedlu chyba gaj tam jest taki okraglak do spacerow ;) wiec tam chodze sobie . Moja mala dala mi dzis zrobic obiadek lezala sobie grzecznie na macie ok 20 min to szok zazwycxaj to 3 min i koniec ;) moze bedzie coraz lepiej. Kochane widze ze coraz dluzej nasze dzieciaczki zaczynaja sypiac super ;))) ciesze sie wkoncu i my sie mozemy wyspac;)) moja mala teraz marudziiii i wyje i nie chce smoka nawet tylko byc na rekach, wogole to ona tez strasznie wpycha piastki do ust i slini sie strasznie wtedy zawsze kazdy mowi ze jest pewnie glodna co strasznie mnie irytuje...bo nie sadze ze to jest oznaka glodu... Swiderku hehe moja mala kiedys obsrunkala mojego meza przed praca jak juz byl ubrany hehe taki pocisk jej z tylka wylecial, wogole xzesto jej sie zdarza obsrac mate na przewijaku i ubtranka bo robi takie wodniste kupki... wogole to musimy ponownie przymierzyc sie do fotelika bujaczka.bo moja na poczatku ryczala w niom wiec go schowalismy ale moze teraz jej sie juz bedzie podobalo... ech gdzie te chlodniejsze dniiii podobno mialy przyjsc a tu znowu upal... a tak btw to nie lubie obgadywac ale jak widze niektore mamy z dziecmi na spacerach jak grubo ubieraja te dzieci to tak mi ich zal, dzis tak goraco a dzieci w czapkach, pod kocem i jeszcze do tego pokrywa od wozka...masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, po szczepieniu, które było dwa dni temu nie zauważyłam żadnych niepokojących dolegliwości, poza tym jednym nieszczęsnym "zwymiotowaniu" mojego mleka. Kontaktowałam się smsowo z moją lekarką i napisała mi, że po rotarixie często jest taka reakcja to mnie uspokoiła. Dzisiejsza noc była bardzo fajna. Mała zasnęła o 22, obudziła mnie przed 3. Zasnęła coś koło 4 i spała tak do 7, chociaż nie wiem do kiedy ona spała..bo jak się obudziłam to tylko słyszałam jak się wierci i już nie była pod kocykiem bo go skopała z siebie więc nie wiem ile czasu wcześniej tam broiła :) W nocy też obudziło mnie wiercenie i też kocyka już nie miała na sobie :) W ciągu dnia ma już teraz drugą drzemkę. A ja mam dzisiaj lekarza o 20:00 dlatego postanowiłam spróbować odciągnąć swoje mleko (próba przed chrztem) ;) i miło się zaskoczyłam, bo w ciągu 15min udało mi się odciągnąć 70ml. A jak Wam to idzie??? Bo moja koleżanka trochę mnie nastraszyła, ona miała problemy z odciąganiem. My wczoraj na spacerku byłyśmy dopiero pod wieczór, a dzisiaj sobie darowałam spacer bo u nas taka pogoda niepewna, ale przynajmniej doprowadziłam kuchnię do porządku. Jutro jedziemy na wieś to Laura nadrobi pobyt na podwórku :) Laura tylko jak była w rożku to spała na boczkach, a teraz śpi na plecach przekręcając główkę raz na jedną, a raz na drugą stronę :) A jakim kremem z filtrem smarujecie Wasze pociechy?? Ja kupiłam z Ziajki filtr 30 bo taki znalazłam od pierwszych dni życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Kasiu cieszę się, że po wizycie już jesteś spokojniejsza. Mojej też oczko ucieka, ale podobno do 3 miesięcy tak może być, więc nie panikuję. Wiktorowianko, ja również wypis zostawiłam w przychodni tam gdzie mała jest zapisana.Myślę, że powinien zobaczyć go Wasz lekarz, szczególnie że Wiktor miał to zapalenie płuc. Kurczę martwię się bo moja jadła dzis 4 razy po 5 minut dosłownie:( martwię się, że zaniknie mi pokarm jak tak dalej będzie.Przybiera na wadze, jakby byłą głodna to by płakała prawda? Ja z mała jeszcze nie byłam u ortopedy, dopiero 18.06 idziemy.Trochę póżno, ale wcześniej jakoś śię nie składało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Finezyjne, ja smaruję Iwostin Solecrin 50spf.Tam jest filtr mineralny, buzka taka biała jest po nim. Staram się trochę wystawiać mała na słonko, głównie nózki, bo martwię się tym ciemiączkiem, że słabo się zrasta. A tak zawsze witamina D dodatkowo. Układam na pleckach i na brzuchu, dziś sama na macie zasnęła na brzuchu. Język wystawia, ale body nie " zjada". Czasem głuży, ale jest bardzo spokojna, sama zasypia w wózku i łóżeczku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderek84
Mamaolcia zazdroszczę, że Ci mała sama usypia, ja muszę mojego bujać żeby zasnął.. A z tym karmieniem to położna mówiła, że teraz dzieci się najadają od 3-7minut więc się nie martw, mała po prostu ładnie ssie. Finezyjka ja niczym nie smaruję..nie wystawiam po prostu na słońce.. a jak tam czasem go złapie to nie opalił się jeszcze nawet. MP ja też nieraz widzę jak niektóre mamy z krótkim rękawkiem a dziecko welurowy pajac, czapeczka i kocyk..no masakra! Co do karmienia w miejscu publicznym to ja karmię u siebie w parku..jakos się nie przejmuję..wyższa konieczność przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Świderku to pocieszyłaś mnie z tym karmieniem. Ja przerabiałam bujanie ze starszym synkiem i masakra była. Póki mały to ok, ale półrocznego i starszego bujać to koszmar. Mi dysk wypadł od tego dźwigania :( Spróbuj go odkładać jak tylko sie uspokoi, jak znów zacznie płakać to poklep po pleckach i mów łagodnie. To trochę może potrwać, ale nauczy się. Ja też karmię publicznie, np w galeriach. Staram sie usiąść w kącie i zastawiamy sie wózkiem. A małą osłaniam pieluszką tetrową, żeby cyrkiem nie świecić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia06
No właśnie mi chodziło o to podłoże że jak leży na brzuchu to się w nie ślini lub liże a jak ja ją trzymam na sobie to też dekolt mi ślini :) Heh z tymi bodami to chodziło mi że jak np w bujaku siedzi i dotyka ustami ''kołnierzyka' no tej obwódki nie wiem jak to nazawać.. od bodów to ślini to lub do buzi bierze. No i te bańki ze śliny. Dziś rano gadała z mężem i się śmiała i mówił że wyraźnie widział że się patrzyła na niego, o 15 mała patrzyła się w moją stronę około 7min jak do niej się śmiałam i gadałam i uśmiechnęła się kilka razy i powiedziała kila słów typu gieee eguu akhuu i machała nóżkami i rączkami jak by biegła więc coś dziś się zmieniło... dziś równo 2 msc kończy. No i siostra jak do niej mówiła to też się na nią patrzyła i mówi że jest pewna na 100% tego. Troszkę mi ulżyło. Zabawkę śledzi wzrokiem bardzo dobrze. Może za blisko nad nią stałam wcześniej a dziś ok 30cm od jej twarzy i wtedy się zapatrzyła. Bo i zabawkę śledzi z dalszej odległosci. Co do jedzenia moja też bardzo mało je i nie za dużo przybywa. Dziś ważyła 4700 a przy wyjściu ze szpitala 3270. Może też przez te upały nie chce się jeść tylko popić bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Kasia to rzeczywiście może martwic:( idź do pediatry może. Ja bym poszła by dalej pokierowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Kasiu nie panikuj, skoro na męża i siostrę patrzyła to skupia wzrok. Spróbuj zaświecić jej latarką w oczy, zobacz reakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wasze dzieci też lubią ssać kciuka? Dziś ułamek mi się jeden ząb:( ale tak to jest jak ostatnio u dentysty było się z 4 lata temu. MP to szybko okres dostałaś. Ja jeszcze nie mam. dobranoc mamyski [ kwiat]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia06
motylekkki napisałam że dziś byłam... Mruży na słońce na okna na światło i flesza też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala
Hej dziewczynki Kasiu będzie dobrze zobaczysz ale byłaś u lekarza i się uspokoiłaś więc po jedno to dobrze ja też pewnie poszłabym na pewno jest oki wszystko z nią moja tez się długo nie patrzyła na nas teraz zaczęła a skończyła 11 tygodni MP moja też śpi na jedną stronę ja jej podkładam wałek z ręcznika i tak go przewali nie raz i się bardzo nerwi jak jej podkładam go w lipcu jedziemy do neurologa czy to nie asymetria Moja śpi od jakiegoś miesiąca na plecach z rękami ułożonymi po bokach do góry :) sama się zaczęła przerzucać z boku na plecy Na brzuchu też ją kładę trochę się jej nie podoba ale przyzwyczajam ją czasami bardzo ładnie podnosi główkę i też je i ślini becik jak na nim ją kładę wkłada nam całe piąstki do buzi albo je pieluchę a najlepsza jest że musi sobie trzymać pieluszke w ręce ;) wiecie co jak wychodzę na zumbę to czasami zdaża jej się się płakać wtedy mojemu m i wczoraj połozył jej mój sweter jak się w niego wtuliła i zasnęła to jak to zobaczyłam to aż mnie ścisnęło ze wzruszenia :) dzisiaj miała dzień śmiania się jak pokazywałam jej mój język to starała się mnie naśladować kochana moja :) wczoraj za to marudziła cały dzień ale było bardzo duszno śpi nam odpukać co raz lepiej dzisiaj spała od 22 do 5 i potem do 8 a wczoraj od 21.30 do 4 i potem do 9 aż byłam w szoku ale zauważyłam że przyzwyczaiła sie do tego że jest kąpanie potem pielęgnacja potem przygaszamy światło dostaje mleko i zasypiamy i ładnie odpukać nam zasypia wtedy na moich rękach odkładam ją do łożeczka i śpi a czasami jak sie przebudzi to coś tam sobie mówi ale zaśnie jak płacze wtedy ją biorę na ręcę i utulam a w dzień uwielbia bujaczek jeszcze z trybem trzęsienia dupcią ;) już trzy baterie wykończyła :D jutro mamy gości ode mnie z pracy przychodzą dziewczyny aż sie stresuję zeby Mała nie płakała wtedy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Nala z tym pokazywaniem języka coś jest bo moja tez tak robi i mnie naśladuje a potem sie uśmiecha. Czytałam, że to składanie piąstkę w buzi to kolejny etap rozwoju, bardzo ważny, bo dziecko umie trafić do buzi a to nie takie proste:) Widzę, że każde dziecko ma swoją ulubioną stronę w którą chętniej patrzy. Moja dziś śpi na pleckach, łapki w górze i głowa w lewo:) Spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaolcia gdzieś to wyczytałam żeby pokazywać jej tak to będzie naśladować :) moja też śpi tak jak Twoja tylko główka oczywiście na prawo ech walczymy z tą jedną stroną ale ona tak ma jak śpi albo czasami budzę się patrzę a ona na prawym boku jest przekłada sie sama ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Kasia mi się wysłał niepotrzebnie wczorajszy post. mój nie śpi od czwartej leżał w kolysce. O piątej wzięłam go by dać butle. I nadal nie śpi. Włożyłem Go Teraz Pod Karuzele Która Jest Trochę Ferenc Bo PO Okrążeniu Staje I Mały Się Wtedy Denerwuje. Ale to znak z jakoś tam reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Witam moj maluszek ostatnio ladnie spi w dzien ale tylko do 14-15później juz nie gada sobie smieje się az w końcu zaczyna marudzic sam nie wie czego chce zasypia na chwilę i do 22 taki jest a nie wiem może mu się odwidzi. nie przeszkadza mi ze nie spi alw ten jego placz co chwilę juz tak.niby glodny. nie jest ale mam wrażenie ze je na siłę Na szczęście nie zarazil się ospą czyli szczepienie w przyszlym tygodniu. . Moj starszak znów cos oslabiony od wczoraj ma gorączkę daje mu leki na obnizenie temperatuty ale co z tego jak sie przespi wstaje i znów 39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Żaba a kogo szczepisz na ospę? Chyba nie młodszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia06
U nad od wczoraj przełom. dziś jak tylko wstała to się ucieszyła że jej mleko przyniosłam bo głodna po nocy była a ona nie płacze wcale że głodna tylko jest wtedy pobudzona :) Później położyłam ją blisko męża i zapytał co ślicznoto to się spojrzała i tak roześmiała do niego no i pozniej na chwile przyszła moja mama i też podeszła do niej mowiąc dzien dobry kto to wstał i tez patrzyła w jej stronę i sięGó śmiała :) ehh. Moja to się wygina w prawo jak by się chciała na siłę przekręcić na brzuch a w lewno nie chcę. Za to jak chodzimy to zawsze patrzy w lewo i glowę trzyma a w pozycji leżącej na rękach to kręci głową we wszystkie strony ... Ja swoją a noc kłade na pleckach zawsze a w dzien co róż śpi na brzuszku. Na boczkach nie kładę bo mi też pediatra powiedział że to źle wpływa na bioderka i stawy i ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
No widzisz, a tak sie martwiłaś:) Moja tez nie płacze tylko tak stęka i pcha ręce do buzi jak głodna. A Twoja którego sie urodziła? Moja 8 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia06
moja 12, wlasnie spi mi na rekach i sie szeroko usmiecha jak mowie heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
Hej kochane u mnie nocka srednio dzis mała budziła sie o dziwnych porach głośno placZac nie wiem moze ja brzuszek bolał bo cos kupki nie moze zrobic ... Kurde kochane ja tez mam w sumie problem z uaupianiem małej za cholerę nie usnie ni w łóżeczku tylko w wózku i od czasu do czasu opiekuje to wtedy wózkiem ruszam w przód i w tył i usypia czasem zaśnie na 20 min i znowu Kweka to ruszam wózkiem i spi dalej ale robi sie problem bo kurde w łóżeczku nie mam możliwości poruszania ja i wtedy musiałabym ja brać na ręce co ja dodatkowo by rozbudziła stad te nasz sposób uśpienia w wózku ale co bedzie jak z niego wyrośnie juz sie martwię,..;/ a moze rozprasza ja to łóżeczko chyba założę ochraniacz zeby nic nie widziała przez szcEbelkib sama nie wiem ... Wogole w te upały mała nie chce wie zbytnio tulic buuu a wczesniej uwielbiała buc wtulona na małpke i tak czasem sobi przysypiala... Wczoraj mała zasnela po 21 a wstala o 1.30 a pozniej o 6 zasnela po 7 i wstala o 8 i juz nie spi oczywiście nie mam jak ogarnąć mieszkania bo myślałam ze jeszcze cos pospi no ale trudno, o 11 jestem umówiona z koleżanka na długi spacer mam nadzieje ze bedzie grzeczna , a juz tak sie cieszyliśmy ze pięknie spi bo 5godzin to był standard i 9 czasem a teraz cos lipka, wogole kochane ja mam wrażenie ze mała mi niebawem wyrośnie z gondola bo juz jest na nią taka jakas mała ;-) kasiu ciesze sie bardzo ze nawiazaliscoe wkoncu kontakt wzrokowy to wspaniałe jak istotla sie tak w ciebie wpatrują prawda;-) ? Kochane życzę spokojnego dnia sobie i wam niech maluchy bedą grZeczne buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Jak was mozna znaleźć na Facebooku ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
malutkahaneczka, wpisujesz w wyszukiwarkę na facebooku KAFE KWIECIEŃ 2014 - to jest nasza grupa :) Zapraszamy :) To ja finezyjka ;) - a my właśnie jesteśmy na wsi, trochę się ochłodziło, ale mała zasnęła na spacerku i śpiocha na dworze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
a co tutaj taka cisza, czyzby dziewczyny wybyływszystkie gdzieś na weekend;-)? hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My się nigdzie nie wybieramy zresztą sytuacja która zaistniała nawet nam na to nie pozwala bo nie ma jak małej za bardzo przewieźć. U nas brzydka pogoda,pochmurnie i strasznie wieje więc ze spacerku nici .Mała znowu cały czas śpi ,ale może to i dobrze bo nie męczy się aż tak w tym aparacie.A ja staram się nie załamywać choć ciężko jest patrzeć na nią w tej całej uprzęży i nawet nóżkami nie może poruszyć. A wy już byłyście na kontroli bioderek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×