Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość Agusia5_
A jaka komedie bo ja nie mam co ogladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Agusia na TVP 2 ale jest taka sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula ja tez mojej myszki nie budze w nocy, czasem je co 4h czasem co 7h zależy jak się obudzi ;) wiem ze jak jest glodna to się sama budzi ;) A ja na kompie w jednym pokoju m na drugim w drugim pokoju hehe, ja czuwam przy Majce bo jakiś ma sen nie spokojny ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa zapomniałam świderku mojej tez się tak dzialo wczoraj albo przed wczoraj a dziś już ok, wymiotowala mi jakby serkiem nie dużo ale cos trzy razy się jej zdarzylo tez nie mam pojęcia od czego ale dziś już ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala
Hej dziewczyny My z mężem we wrześniu mamy "już" piąta rocznicę ślubu :) fajnie taką okrągłą :) nie odzywałam się bo moja przyjaciółka urodziła synka dwa dni temu śmiejemy sie że męża dla naszej ;) ale położyliśmy naszą dzisiaj przy jej bo już są w domku i matko jaka różnica a tylko albo aż dwa i pół miesiąca :) Finezyjko cieszę się że chrzciny się udały :) u nas wszystko przed nami :) a i wszystkiego dobrego z okazji urodzin i rocznicy ślubu ;) ja dzisiaj spaliłam biszkopt na tort i teraz piekę drugi bo Mała już śpi bo jutro mam kolejną 18-tkę :D Agu my mamy taką jazdę z kupą. Dzisiaj zrobiła po trzech dniach. ale znajoma mi poradziła syrop laktuloza i dałam jej odrobinę rano i wg mnie pomógl jej bo bardzo się męczyła od rana stękała i czerwieniała a zamiast kupki bąki szły i jak już zrobiła kupkę to aż inne dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka, w ciągu dnia to też karmię moją małą tak co 3h, a w nocy to bywa różnie, ogólnie jak się obudzi to dostaje :) waha się to między 2,5h, a ostatnio miała nawet przerwę 5h. Mi lekarka kazała tylko w ciągu pierwszego miesiąca nadzorować karmienie nocne, ale i tak nie było potrzeby bo mała budziła się często :) Sopelku, super, że już macie drugie szczepienie za sobą :) My dopiero za 5 tygodni idziemy ;) Świderku, moja mała też czasem tak ma, np. wczoraj po wieczornym karmieniu mi tak chlustnęła, nawet nie zdążyłam jej wziąć do odbicia. A takie ulewanie "serkiem" też jej się zdarza. Laura pije bardzo łapczywie i wydaje mi się, że później w ten sposób usuwa "nadmiar" wypitego mleczka :) Dla mnie to nic niepokojącego tym bardziej, że nie zdarza się to za każdym razem. Nala - wszystkiego najjjlepszego z okazji kolejnej 18tki ;) Dobrze, że Twoja mała już nie męczy się z kupką ;) A propo kupki i wczorajszego wieczoru :) Przez cały dzień Laura nie zrobiła kupki i dopiero jak już wychodziliśmy z małą żeby zawieźć ją do ciotek, po nakarmieniu i odbiciu, ubierałam jej sweterek, a m. ją trzymał na rękach I nagle usłyszeliśmy, że "coś" poszło w pampers :) To coś tak poszło wysoko po pas, że musiałam ją przemyć i ubierać od początku :) Za to potem spała na podwórku, a ciocie ją pilnowały ponad 3 godziny, my zdążyliśmy wrócić z kolacji, wypić herbatkę i dopiero zbieraliśmy się do domu, a ona nadal spała :)Tak więc odciągnięte mleczko wczoraj się nie przydało. Dzisiaj wykorzystamy je do kąpieli małej :) (bardzo ładnie nawilża) - zamiast emolientów. Pierwsze wyjście z m. za nami :) Chyba będziemy to czasem powtarzać :) A dziś z przerwami spaliśmy do 10:00 :) pozdrawiamy Was cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia5_
Finezyjka83 to mnie zaakceptujesz na tym fb czy nie? Juz sie troche glupio czuje, ze tak sie prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Dziewczyny jak przeszliście skok rozwojowy w 7 tygodniu ?jak sie u was objawial ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Witam was ja ostatnio nie piszę bo cos mi strona nie wchodzi. moj maluch znów przeziebiony ma katar i kaszel biedactwo sie meczy ma dopiero 2miesiące a juz drugi raz przeziebiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
I znów szczepienie bedziemy musieli przelozyc mialo byc w środę i tak juz jesteśmy dwa tygodnie po terminie. ale nic nie poradzę ze lapie choroby od brata który pomimo antybiotyku męczy się juz tydzień a wiecie może co można na gardło brac jak się karmi piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zabo to co w ciazy.czyli tantum verde.mi pasuje w areozolu.sa tez pastylki do ssania.i wszelkie syropy,ktore kozna brac w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderek84
Hej kochane! Zaba ja nie wiem co mozna brac jak sie karmi piersia..i szkoda mi Twoich maluszkow ze chore..oby szybko wyzdrowialy! Finezyjko a ja wczoraj zapomnialam zlozyc zyczenia z okazji urodzin i rocznicy wiec zycze dzis wszystkiego najlepszego! My mamy w pazdzierniku 4rocznice..jak ten czas leci..! A z tymi wymiotami to macie racje dziewczyny..ja sie wczoraj za bardzo przejelam..nie bylo to przeciez po kazdym karmieniu..dzwonilam zreszta do poloznej i mnie tez troche uspokoila. Dzis bylismy na spacerku w lesie..super pogoda..w sam raz na taki wypad..a w ogole w lasku mnostwo jagód i poziomek..szkoda ze nic nie mielismy to bym pozbierala. Ogolnie spacerek byl fajny gdyby nie Milanek ktory pod koniec oczywiscie sie rozryczal i m sie smial ze wszystkie zwierzeta sploszyl:-) porobilismy pare fotek i wrzuce potem na fb. Teraz synus spi na balkonie a m poszedl po jakies ciach do cukierni bo mam ochote;-) Milego wieczorku..my zaraz bedziemy ogladac meczyk oczywiscie bo m zadnego nie przepusci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
Hej mamusie, finezyjka ciesze sie ze udało wam sie wyjście i nie byliście wzywani do małej ;-) oby częściej o nasze relacje małżeńskie tez trZeba dbać ;-) my dzis spędzamy dzien w domku tzn bylismy tylko na godzinnym spacerku bo strasznie wieje a ja nienawidzę chodzić w wietrze poznij mieliśmy iść ze znajomymi i dziećmi na pizze ale noe chciało nam sie, m ma wolne i jakos w domku sobie odpoczywamy, kochana zabójstwo współczuje przeziębienia dzidzi pewnie jest bardzo marudne przez to , dzis nam straszna ochote na słodkie i sobie podjadam mam dyspenze od diety... Ale tylko dzis ;-) mała dzis troche marudna pewnie dlatego ze taki krótki spacer bo juz sie troche przyzwyczaiła, wogole kochane moja mała stała sie strasznie rozwrzeszczana masakra jak ja mamy na raczkach i odloYmy to momentalnie jest taki przeraźliwy krzyk i jak weźmiemy ponownie na ręce to spokój juz pokazuje kto tu rządzi ... I w nocy jak ja przecieram to tez tak krzyczy jakos a nigdy tego nie robiła nie wiem o co kaman głośna sie zrobiła jakas ... Kochane ja mam taka ochote napić sie piwka reddsa ze masakra ... Ale ze karmie piersią nie wolno mi buuu, jak u was mija dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha kochane zapomniałam powiedzieć ze zwazylam dzis mała i wazy juz 5300 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finezyjkaaa wszystkiego co najlepsze i Nala tobie rownież z okazji tej 18 stki ;D hehe, Finezyjko czyli piszesz ze ekstra nawilzacz nasze mleczko az sprobujeeee moze kiedys :))) a my dzis grilowalismy, i w sumie Maja byla od 11 do 18 na polkuu :) troche marudziła, przestraszyła sie babci ale to dlatego ze po kosciele byla glodna chyba :) MP a ja na somersby mam smak starsznyyyy i mozna pomarzyc jeszcze dlugo ;))) Żaba kurcze nie dobrze bidulo i ty sie meczysz i dzieciaczki :/ ja w ciazy jadlam takie tabletki specjalne dla kobiet w ciazy PRENALEN cos tam pomagały ale one takie delikatne na propolisie i malince są tez syropki z tej serii teraz tez jak najbardziej je mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
MP88 moja córa tez dzisiaj ważona i wyszlo nam 5300 :) a w sobotę zaczynamy 8 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madziana, Te patyczki jak dziecko nie może zrobić kupy to Windi, można na sztuki kupić nam pomogly, i też podaje małej bio gaje i widzę poprawę mała ładnie robi kupę, na wymioty czy ulewanie też można spróbować bo to priobiotyk na lepszą pracę jelit Mam inny problem mała dostała wysyłki i nie wiem czy to nie od truskawek ale to byłoby dziwne bo jadłam truskawki od początku czyli jakieś trzy tygodnie a dopiero teraz ja wysypalo, byłam u lekarza ale nic mi konkretnego nie powiedziała więc zrobiłam kąpiel w krochmalu i chyba jest lepiej Ja właśnie wychodzę z choroby na gardło brałam tabletki fiorda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madziana, a moja wczoraj dążyła 5160 g , ma 10 i pół tygodnia :) waga urodzeniowa 3030 g i jest w samym środku siatki centylowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Hej. My dziś byliśmy całe popołudnie na wsi. Mały na dworze spał z pół H aż byłam zaskoczona. Dziś spaliśmy do 9 tej az:) jak się obudził o 4tej do jedzenia to do 5 tej próbowałam go uśpić aż w końcu się podałam i zostawiłam w wózku i sobie usnal. Teraz po kapaniu i jedzeniu ponosimy do odbicia i włożyłem w kolyske jak j u z oczy się zamykany i usnal bez buja nią kołyska. MP m o ze ma skok rozwojowy ze tak reaguje. Mój to jak chce żeby go wziąć na rączki to tak płacz wymusza. Musi podawać troche:) A waezevdzieci tez robią takie fajne słodkie minki do p l akania? Takie podkowki? Musze w końcu uchwycić ta mnie bo jest jiesamowita:) Chyba w końcu dostane okres bo boli mnie jajnik:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam jeszcze pytanie odnośnie usg przezciemiaczkowego , chyba któraś z Was robiła, co było powodem ze lekarz zalecił to badanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu1983
Czesc dziewczyny! Nala i Finezyjka wszystkiego dobrego:) Dzieki za rady "kupkowe" :) patyczki windi posiadam i powiem.szczefze do kupy lepszy termometr co nie zmienia faktu ze wkladmy cos temu malemu czlowiekowi w dupke i z.pewnoscia nie jest to.przyjemne:( bio gaie dawalam i wlasnie od dnia kiedy zaczelam dawac Milena przestala.robic kupe nie wiem moze to przypadek ale odstawilam, daje debridat Ale do rzeczy wczoraj tak sie naskarzylam a tu dzis rano niespodzianka pelne gacie kupy po same.pachy:) biedna lezala w fej kupie z.pol nocy pewnie, ja slyszalam jej piardy i postekiwania ale ona ma.tak.czesto wiec kupy sie nie spodziewalam tym bardziej ze usnela...eh matka polka nie ma.co;) z niecierpliwoscia czekam na nastepna kupke;) Zrobilismy przemeblowanie w sypialni, postawilismy lozeczko Milenki rownolegle.do naszego w odleglosci jakies 40 cm ode mnie, mala juz druga noc spi w.lozeczku:) mozna to uznac za maly sukcesik:) Pisalam wczezniej ze zaczynam brac azalie no i biore juz ponad tydzien ze skutkow ubocznych to chyba wielki apetyt po nich mam taki nieopanowany ze masakra a ze malo moge zjesc to jestem.nerwowa z tego pseudo glodu eh..no coz mam nadzieje ze nie utyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja to juz pewnie z 5500 wazy albo i wiecej glodomorek pospolity co dzien to wieksza jest:) a na placz to jej tak rozpaczliwie brodka lata no i podkowka.obowiazkowo- wtedy jest mi jej tak szkoda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia z tym kontaktem wzrokowym to kiepsko.ja radzilabym ci jak najszybciejnzadzwonic do synapsis i umowic sie na konsultacje.sa dzieci ktore rodza sie z autyzmem.niestety.i jak moge cos doradzic-poki nie wiesz co dziecku jest nie szczep. Do mamy ktora pomaga dziecku robic kupe za pomoca twrmometra co 2-3dzien.rob tak dalej a dziecko w przyszlosci nie bedzie potrafilo samodzielnie sie wyproznic.lepiej podaj diclofor 30(probiotyk).dzieci karmione piersia moga nie robic nawet i 10-14dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
Motylku moja robi podkowki ta mina jest przeurocZa uwielbiam ja hehe ale te jeszcze nie uchwycilam na zdjęciu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia5_
Agu1983 moja kolezanka na tych tabletkach zaszla to proponuje dodatkowa ochrone.Finezyjka chyba mnie nie zaakceptuje na tym fb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asmana
Hej, czy ktorejs z Was dziecku poca sie dlonie i stopki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sopelek 25
asmana mojemu się zaczeły pocić ale jakoś się tym nie przejełam,bardzo *****iwy jest więc to pewnie przez to.Na kupkę też można pół czopika glicerynowego co jakiś czas,nie codziennie.Naprawde pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
hey, ja na szybko tylko wskakuje i napisze, ze dali mi w aptece z Nutrilonu taki zageszczacz do mleka i zrobilam wieksza dziurke w smoczku i Oliv tak wciaga szybko sprawnie te papke mlekowa i nawet jak mu sie cofa to nie ma szans na chlustanie mlekiem tylko polyka wiec moze w koncu odsapne bo to jego zwracanie bylo juz powazne, a ja ciagle pozalewana mlekiem, a on niby zjadl i za chwile znowu glodny, piers jak mu daje to ulewa niestety, ale w nocy na spiocha jak pije to jest dobrze, pozdrawiam Was wszystkie goraco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anty jednoskładnikowe mogą hamować owulację, ale nie muszą i cykl trwa. Pogarszają jakość śluzu, aby czas życia i ruchliwość plemników były gorsze. Powodują, że błona śluzowa macicy nie podlega prawidłowym przemianom i jest cały czas cienka i twarda. Takie warunki są wrogie dla ew. zarodka, który nie ma się gdzie zagnieździć i ginie. To wszystko masz na ulotce. Dlatego tak ważne przy takich tabletkach jest to,by brać je naprawdę regularnie o tej samej porze.Duży wpływ również ma nasza waga. Tu cały opis. Skuteczność antykoncepcji hormonalnej u kobiet z nadwagą i otyłych Jak wykazały badania przeprowadzone pod kierownictwem dr Holt u kobiet, które mają nadwagę lub są otyłe, ryzyko zajścia w ciążę podczas stosowania antykoncepcji doustnej hormonalnej jest wyższe o odpowiednio 60 i 70 % niż u kobiet z prawidłową masą ciała. Wykazano, że wśród 100 kobiet stosujących tę metodę 2 do 4, z powodu nadwagi lub otyłości, zajdzie w nieplanowaną ciążę. Nie wiadomo do końca, czemu tak się dzieje. Istnieją trzy teorie tłumaczące to zjawisko: podwyższony podstawowy poziom przemiany materii, tym wyższy im więcej waży dana osoba. Może to wpływać na skrócenie czasu efektywności hormonów. podwyższone stężenie enzymów wątrobowych, co powoduje szybsze usuwanie z krwi hormonów. większa zawartość tkanki tłuszczowej u osób z nadwagą i otyłych. Hormony płciowe, między innymi estrogeny i progesteron obecne w tabletkach antykoncepcyjnych, magazynowane są w tkance tłuszczowej. Im większy procent tkanki tłuszczowej u danej osoby tym większe prawdopodobieństwo, że hormony zamiast być obecne krwi, zostają uwięzione w tkance tłuszczowej. objętość krwi krążącej w u kobiet z nadwagą i otyłych jest większa. metabolizm hormonów steroidowych, jakimi są estrogeny i progesteron jest troszkę inny u kobiet z nadwagą i otyłych. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×