Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość Paulina0210
MJ 288 skąd dokładnie jesteś? Ja z Pogórza dolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderek84
hej kochane! No ja też dawno się nie odzywałam choć weekend byłam w domu, ale zawsze coś do roboty było..mimo, że m w domu to i tak mało czasu dla siebie miałam..eh! W sobotę byliśmy w galerii, kupiłam sobie parę ciuszków na lato..mały na szczęście dał pochodzic po sklepach;-) Nowe fotki się pojawiły na fb, aż miło patrzeć jak te nasze maluchy tak fajnie rosną! Juzka dołączam się do gratulacji pierwszego ząbka!No Majeczka już duża dziewczynka! Zaba a Tobie współczuję choroby maluszka, też bym na Twoim miejscu nie szła do szpitala..byłam po porodzie ponad tydzień i oby już nigdy więcej.. Malutkahaneczka bardzo bardzo się cieszę, że małej się poprawiło, w ogóle dzielna z niej dziewczynka..no a Ty dzielna mama jesteś. Ewel z tym zamartwianiem się to ja też tak mam, a mój m podobnie jak Twoj..tylko kiwa głową na moje domysły..ale ja to tak zawsze miałam więc się już przyzwyczaił;-) Alicja844 jeśli chodzi o ubranko do chrztu to ja też kupuję używane, tzn kupiłam małemu spodenki..takie zwykłe, niebieskie w krateczkę a do tego planuję kupić jakieś body z długim rękawkiem i kołnierzykiem lub jakąś koszulę. Nie będę go stroić nie wiadomo jak, to tylko na 2h bo chrzciny robię w domu więc pewnie go przebiorę. Agu no szkoda mi Ciebie, ale tak jak piszą dziewczyny najlepiej porozmawiaj z m, albo właśnie zostaw mu małą na godzinkę i niech zobacz jak to jest. Jeśli chodzi o spanie..to mój Milanek też śpi różnie. O ile mi noce przesypia to w dzień różnie. Raz ma tak, że potrafi cały dzień praktycznie spać..z małymi przerwami, a raz tak (np dziś) że parę razy po 10-20min!..aha, no i też często kicha ale też się tym nie przejmuje..i krztusi też sie czasem, ale to podejrzewam śliną bo też ślini się jak nie wiem..ale kurczę nadal tych piąstek nie wkłada do buzi. Tzn czasem włoży ale to na króciutko, A wasze pociechy z tego co piszecie to cały czas.. ...no w końcu napisałam..choć chyba nie wszystko co miałam..hmm? Oki, kończę idę coś zjeść bo głodna jestem jak wilk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny No i jednak przerabiamy pierwsze małe przeziębienie :( tzn. katarek + pokasływanie (ale na szczęście nie za częste) Byłam dziś u lekarza z małą, osłuchowo jest czysta, dlatego pozostaje jedynie oczyszczanie aspiratorem, nawilżanie disnemarem i maść majerankowa pod nosek :) Mam nadzieję, że już będzie coraz lepiej. Nie mam pojęcia gdzie mogła się zaziębić, chyba, że na urodzinach jak byliśmy w piątek może tam coś od kogoś złapała..ehh..już sobie wczoraj wmawiałam, że ze mnie taka wyrodna matka, która pozwoliła żeby jej 2miesięczne dziecko się przeziębiło :( na szczęście m wybił mi te głupociki z głowy... Ewelinko, mnie też pomagają rozmowy z moją mamą...powiem Wam, że ja też czasami mam takie momenty, że się czegoś wystraszę (jak małej np. zaropiało oczko albo z tym katarkiem) taka trochę ze mnie panikara, potem dopadają mnie myśli, że może się nie nadaję na mamę itp. Dobrze, że mam wsparcie w bliskich... dlatego Agu porozmawiaj ze swoim mężem żeby Cię trochę odciążył, o swoich obawach dotyczących Waszego związku, musicie to razem przetrwać :) !!! Dobra dziewczynki ja lecę się kąpać póki mała jeszcze śpiocha, dobrej nocy dla Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkii
MP ja odnosnie tego odawania sobie dziecka z rak do rak , mnie tez to denerwuje . U mnie w domu rodzinnym czegos takiego nie ma ale jesli o rodzicow m chodzi to jest to norma. Raz jak u nas ostatnio byli to maly byl juz wykapany i najedzony a oni go nosili do odbicia . w koncu maly zaczal wyc na rekach u mamy m wiec powiedzialam ze ja go moze wezme i od niej go wzielam/ a jaka byla reakcja rodzicow? Ojciec do niej powiedzial ze jada do domu i wyszli ......... normalnie obraza majestatu nastapila i od tamtej pory matka m jeszcze u nas sie nie pojawila..... dodatkowo matka m bardzo sie wtracala odnosnie kacperka cery itp zeby isc do lekarza my sami planowalismy isc do lekarza juz wczescniej a ona nagadala swojej drugiej przyszlej synowej ze my do lekarza nie chcielismy isc a okazalo sie ze jest skaza bialkowa nosz tak mnie wkurza ona./.... tez tak macie z tesciowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu1983
Jejku bardzo Wam dziewczyny dziekuje za te slowa :) od razu jakos sie robi lzej na serduc****ak ktos rozumie moje rozterki...tak wiem musze porozmawiac ale to nie takie proste bo ten moj m jak ja zaczynam.rozmowe ktora mu sie nie podoba to.zaczyna obracac wsystko w zart albo twierdzi ze !uwaga! znowu zrzedze i nix mi nie pasuje wiec wszystkie nasze powazne rozmowy koncza.sie.ogromn. klotnia no ale skuteczna bo m przemysla i za kilka dni przeprasza i ustalamy co i jak...tyle.ze.teraz jest Milenka.a.ja nie chce przy niej sie klocic co ona winna ze ma takich rodzicow...no i.tlumie to w sobie...ale musimy pogadac macie racje bo sie wykonczw nerwowo... A te moje nastroje takie to tez moze i od tej azalii nieszczesnej...w ogole.czuje sie taka nabrzmiala i przytylam chyba...fakf jem wiecej to chyba z tych nerwow....eh odstawie i zobacze jak bedzie w koncu i tak teraz nie potrzebuje eh..;) Mp uszka.czyszcze patykiem als.tylko malzowi.ke do srodka nie wkladam...ale jak znalazlam ostatnio takie wielkie kulki wosku wypadajace to zaczelam troszke platkiem kosmetycznym z wierzchu tej dzurki przecierac Wlasnie.mialam.Wam jeszcze jedna rzwcz napisac - mianoqicie na bolaxy bruszek czy to kolka czy wzdecie dostalam od znajomych taki woreczek z.pestkami chyba wisni to sie wklada.do mikrofali na kilkanascie sekund on sie nagrzewa i kladzie sie to na brzuszek - powiem Wam.ze rewelacja przebija wyprasowane pieluchy czy suszarke bo trzyma dlugo cieplo...to chyba jest z niemiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama m dziwne ale nie wtraca sie za bardzo i jak u nich jestesmy to bardziej wisi nad mala i sie do niej cieszy i gada ale na rwce nie bierze wiec jak malej sie znudzi jej gadka to zaczyna plakac co zawsze wg niej oznacza glod wiec kada moja wizyte tam.spedzam z wyciagnietym.cyckism eh...no ale bardzisj mnie wkurza w rodzicaxh m to ze jeszcze nic nowego milence nie kupili...moja mama.i siostra non stop jakies pierdy i na dzien dziecka mate dostala i ciuszki jakies tam i zawsze jakas zabaweczke ...no i mama moja karuzele.sponsorowala a ta nic tylko jakies uzywane graty po swoim 8 letnim wnuku kocyki stare ubranka eh...przykro mi z tego powodu bo wiem ze kase maja...ale coz ... Mj moja siostra czasem przyjedzie zie zajac mala alw ja wtedy ogaeniam chalupe albo ide cos.zalatwic...fryzjer eh...musze isc z reszt straaznie zaniedbana jestem muszw cos z tym.zrobic tylko kiedy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkii
Agu matka m az za duzo kupuje a to jakies kosmetyki a to jakas zabaweczke, gabeczke troche az mnie to denerwuje dziwna moze jestem a moze ona zle na mnie dziala ale to przez to ze jest dla mnei dwulicowa i nieszczer no nic uciekam spac bo bede jutro neiprzytomna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
My wlasnie czekamy do pediatry,nie wiem czy Hania tak skrzypi od krzyku ciągłego czy jest chora. wogole to sie obawiam ze pokarm mi sie kończy :( nam nikt nic nie kupuje :( od kad sie urodzila dostala dwie zawieszki i raz ubranko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0210
Motylekk u nas też skaza białkowa. Od kiedy wprowadziłam dietę eliminacyjną buzia jest bardzo ładna, poschodziły krostki i nie jest już taka szorstka i sucha. Główkę smaruję maścią pośladkową na receptę (bez kwasu borowego!!!) a buzię Nivea SOS. Trzeba natłuszczać. Jak przychodziła położna to twierdziła, że to trądzik i niczym nie natłuszczać, a mała się męczyła bo się mocno drapała. Jak sobie z tym radzisz i co jesz? Mnie ta monotonia już wkurza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Paulina u mnie też każdy mówił ze to trądzik nawet dermatolog. Ja karmie mm. Coś czuje ze mój zleci z wagi. Kasiu czemu nie piszesz? Mam nadzieje ze przyniesie dobre wieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Cześć Dziewczyny! Mi też brak wiadomości od Kasi. Napisz Kasiu do nas co u Was! Malutkahaneczka z tym pokarmem jeszcze się nie martw. Ja tez miałam taki przestój. Mała mi się strasznie denerwowala przy cycu. Ale przeszło. Czytam Was ale nie mam czasu napisać. Może wieczorkiem mała da mi troszkę czasu. Jutro mamy szczepienia. Starszej córki i Halinki. Jak dwie będą marudne to chyba tego nie wytrzymam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0210
Motylekk ja też na mm, a jak sobie radzisz ze swoją dietą? Co jesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Paulina ja jem wszystko bo nie karmie piersia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0210
Motylekk nie zauważyłam, że karmisz modyfikowanym. Ja karmię piersią i mam przymusową dietę. Chyba powinnaś zmienić mleko na takie na receptę, gdzie nie ma białka krowiego. Moja do tego przez tę skazę potrafiła być bardzo niespokojna. Okropieństwa się tym dzieciom przypałętują. Malutkahaneczka jak tam po wizycie u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Paulina juz mamy to mleko i można kupić bezpieczny. Jest bardzo rzadkie wiec daje zageszczacz dzięki niemu się nie ulewa i na dłużej jest najedzony tyle z e ciezej mu się pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
motylek, mleko z zageszczaczem podaje się smoczkiem z więksżą dziurką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Okazało się ze Hania zaczela mało przybierać na wadzę,od kad ma orteze rwie sie przy piersi wiec pewnie dlatego ,bez ortezy je ladnie i spokojnie .polecialam jak ta glupia do ortopedy co zakładał jej aparat to potraktowal mnie jak nieodpowiedzialną gowniare która pewnie wogole tego dziecku nie zaklada razem ze swoja przelozona ,uslyszalan ze moje dziecko jest grube wiec o co mi chodzi i ze co z tego ze mniej je jak musze jej nogi wyleczyć bo będzie kaleka.pokazalam także usg od tego ortopedy który stwierdzil poprawe to powiedział ze nie będzie tego komentowal i nie mozliwa jest taka poprawa w 2tyg bo cudów nie ma ,nie chcial nawet zrobić usg bo uznal ze nie ma sensu.plakac mi sie chce ze mamy takich nie czulych lekarzy którzy obwiniają jeszcze rodziciow ,a ja juz nie wiem co robić nie będę was męczyć i juz wszystkiego pisać to bylo tak po krótce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Malutkahaneczko nie martw się.Lekarze tacy są, jeden mądrzejszy od drugiego.najlepiej chodzić do jednego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józka1
Malutkahanecza co lekarz to lepszy ;/ nie poważni są i tyle. Żeby nawet usg nie zrobić ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Ale są takie smoczki czy samemu trzeba poszerzyć? Ja dziś byłam na usg bioderek i są ok. kółek mega . Godzinę czekaliśmy a niby prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Motylek cieszę się ,że u was okej z bioderkami :) ja mam wreszcie chwilę dla siebie w ciszy ,a tatuś usypia córeczkę :) eh ta pogoda dobija ,za bardzo na spacer nie da się wyjść bo tak wieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do motylka, smoczki maja po prostu wiecej dziurek, tak ze z wiekiem dziecka jest ich wiecej, są numery tych smoczkow w zaleznosci od firm 1, 2, 3 itd.. ale nie wiem czy wieksza ilosc dziurek pomoże przy gęstym mleku, moj syn pil z zageszczaczem i to prawie od początku i byl na smoczku aventa trojprzeplypowy, i pil na najmniejszym przeplyiwe i nie krztusił się, ale nie meczyl, bo mleko plynelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
malutkahaneczka współczuje przykrych dosw z lekarzem, ale to chyba jednak prawda ze lepiej chodzić do jednego bo lekarze lubia podwazać swoje decyzje...jeden udaje madrzejszego od drugiego...ja tam wierze ze poprawa na pewno jest! ja wlasnie sobie kawkuje, pogoda do d**y, wogole nie wiem o co chodzi ostatnio z ta pogoda ale chyba mamy jesien tego lata...;/ Chyba dziewczyny umowie sie do pediatry zeby zapytac o ta glowke bo martwie sie ona tak mocno trzyma ma spiete nerwy ze ciezko jej obrocic nawet na druga strone...dzięki za odpowiedzi Moje malenstwo dzis spalo od 20 do 2 a pozniej do 6 i teraz od 7 jeszcze sobie spi a ja popijam kawke:) planow wiekszych na dzis nie mam myslalam o spacerze ale pewnie nie wypali bo poki co pada, a najgorsze jest to ze moja mala spi tylko na spacerze a pozniej w domu juz nie chce.... wiec bedzie marudnie Kochane jakich pampersow uzywanie jakiego nr? wogole to zauwazylam nie wiem czy WY tez ze niektore paczki pampersow maja 80 szt a inne 72 szt a sa w tych samych cenach mowie o nr 2 wiec warto na to zwracac uwage przy zakupie. Kurde maz ma po koniec lipca urlop i chcielibysmy sie gdzies wybrac na kilka dni tutaj w PL, ale nie mam zadnego pomyslu...chcialabym nad morze ale martwie sie ze to troche za daleko z mala 500 km no i tez niewiadomo jak pogoda... Za rok na pewno bede chciala jechac cala rodzinka na jakies wakacje, kolezanka teraz z 7 mc dzieckiem poleciala do Grecji. Milego dnia kochane bede zagladac;-) buziole Mamaolcia moze umowimy sie w przyszłym tyg bo jutro wyjezdzam i nie bd mnie we Wro? na fejsie mozesz do mnie napisać to sie zgadamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny jestem nowa i się nie znamy:) mam pytanie do 123ewel123 czy masz jeszcze do sprzedania sukieneczkę do chrztu, jeżeli tak to w jakiej cenie? W przyszłym tygodniu mam chrzciny i szukam sukienki dla małej a ta twoja jest śliczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0210
Ja też bym chciała w te wakacje wyjechać na parę dni. Najlepiej do jakiegoś niedużego domku nad morzem lub jeziorem z małym ogródkiem. Za rok na pewno będą góry ;-) U nas (w Gdyni) pogoda na razie względna. Jest ok. 19 stopni, nie pada i nie wieje. Mam nadzieję, że zostanie tak, albo się poprawi do 12, bo zwykle o tej godzinie chodzimy na spacery. Jeśli chodzi o pieluchy, to ja już od jakiś 3 tygodni używam 3, bo 2 już zostawiały odciski i źle mi się je zakładało. Zaczęłam od Dada, ale one jakieś wielkie, teraz kupiłam pampersa zielone i są na prawdę fajne. Ten sam przedział kilogramowy, a są zupełnie różne. Moja waży około 5800 g. Pampers jest bardziej dopasowany. Ładnie pachnie, jakby był nakremowany ;-) Nie zwróciłam uwagi na ilość. Mam takie gdzie w paczce było 70 szt. bo były w promocji w Kauflandzie za 38 zł. Dziewczyny, czy któraś z Was robiła zakupy z smyk.com? Jest teraz wyprzedaż nawet do 50%. Na razie zostają mi zakupy przez internet, bo chwilowo jestem bez auta. Już nie mogę się doczekać, kiedy się wyrwę na jakieś zakupy ;-) Czy chodzicie z maluchami do galerii handlowych lub dużych sklepów? Mówią, żeby się wstrzymać, bo to zbyt duże skupiska ludzi. Nie wiem sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
My używamy pampers 3 i kupujemy zazwyczaj po 62gr za pieluszkę .jesli chodzi o galerie to nie mam serca i odwagi by chodzic z mała w takie tlumy i hałas.chodzimy tylko na szybkie zakupy do Rossmanna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Hej Ja póki co kupuję Pampers 2. My wybieramy sie nad morze w połowie lipca na tydzień. Nawet jak nie bedzie ciepło to dziecko zawsze poddycha zdrowszym powietrzem.trochę droga mnie przeraża, bo to daleko, ale na noc pojedziemy Potem do Hiszpanii we wrześniu, tam to słoneczko gwarantowane:) Ja do galerii chodzę ale tylko w tygodniu do południa.Wtedy same mamusie,a albo ciężarne chodzą i nie ma tłumów. Szkoda mi tych dzieci co w sobotę pół dnia w galeriach spędzają, przecież to hałas, światła, potem spać nie mogą od nadmiaru emocji. MP to daj znać w przyszłym tygodniu to się spotkamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie, czy Wasze maleństwa jak są aktywne i nie śpią ;) też czasem wydają jakieś dźwięki (nie chodzi mi o gaworzenie) tylko jakieś takie "chrumkanie" jakby noskiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123ewel123
gosciu z 10:12 - tak mam jeszcze tą sukieneczke i potwierdzam ze jest naprawde sliczna, bez przesadnych falban i tiuli, Hania wygladala w niej jak ksiezniczka! Jesli chodzi o cene to mysle ze 60zl bedzie ok (jesli jestes z Warszawy zapraszam po odbior osobisty, jesli spoza moge wyslac sukienke jeszcze dzis, nadana priorytetem dojdzie za max 2 dni). do kompletu dolacze ozdobna opaske z kwiatkiem. niestety zepsul sie nam.aparat i nir mamy zadnego zdjecia z chrzcin (bez komentarza :-() jesli jestes w grupie na fb napisz, bedzie nam latwiej sie dogadac. na fb jestem ewelina korpysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×