Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niewymowna

Znaczne opóźnienie mowy u dzieci

Polecane posty

Gość logopeda
hahah ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
bardzo dziękuję za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do logopedy - czy miała pani kontakt z dziećmi z zwątpiłem Di George'a? Bardzo zastanawia mnie rozwój mowy u takich dzieci. Moj syn z tym zespołem ms sześć miesiecy i bardzo mało dźwięków wydaje - najchętniej "mówi" aaaa, dawniej także eeeeeee. Wydaje mi sie, ze dziecko w tym wieku potrafi wiecej. Jego rozwój jest opóźniony, gdyż przez większość życia leżał na intensywniej terapii, dlugo podłączony do respiratora. Dodatkowym problemem jest laryngomalacja, mallacja oskrzela i z tego wynikają problemy z oddychaniem, ma też prawdopodpbnie wysokie podniebienie (ulewa nosem). Obecnie karmiony jest przez sondę nosowo-żołądkową . Martwię się o rozwoj jego mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logopeda
już dzisiaj nie mam siły nawet myśleć, więc wybacz, ze potraktuję Cię tak szybko... zapewne wasze dziecko jest pod stałą opieka wielu lekarzy specjalistów, ale musicie mu zapewnic też wsparcie logopedy i to jak najszybciej, ale musi być to logopeda dobry i taki , który wykonuje masaże logopedyczne zewnętrzne twarzy i wewnętrzne jamy ustnej. najlepiej udajcie się do jakiegoś ośrodka rehabilitacyjnego albo szpitala, tam pracują wykwalifikowani ludzie, przynajmniej powinni... załatwcie mu rehabilitację w Ośrodku Wczesnej Interwencji w waszym mieście, a logopeda powinien was informowac na bieżąco o stanie dziecka i dawać wam wskazówki do stymulacji jego komunikacji, każdy dzień sie liczy, nawet u takiego maluszka. Ja nei powiem Ci jakie ćwiczenia powinniście robić, bo to już jest szalenie indywidualna sprawa i trzeba znać całą karte i historię choroby dziecka, zeby móc w ogóle zacząć myśleć o planie terapeutycznym, ale najwazniejsze na tym etapie byłoby stymulacje ustno-twarzowe. dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaantka
ojej aż przecieram oczy ze zdumienia dawno nie widziała na kafe tylu wspaniałych rad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Postaram sie to szybko zorganizować. Troche wizyt nam przypadło, bo synek trafił na 2 miesiące do szpitala i teraz trzeba czekać na kolejne. Problemem jest to, ze ten zespół jest słabo znany w Polsce i lekarze mają czasami bardzo słaba wiedzę na ten temat.Niestety z dużego miasta wyprowadzilismy sie przed narodzinami syna i tu gdzie mieszkamy jest trudniej o specjalistę. Zaraz zacznę szukać, bo nie chce tracić juz wiecej czasu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, chętnie odswieze temat. Jestem mama 4 latka z opóźnionym rozwojem mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry wieczór, chętnie dowiem się jak przebiega obecnie rozwój mowy u opisywanych dzieci, czy nadrobiły zaległości? Mój 3 letni syn mówi zaledwie kilka wyrazów, stąd zainteresowanie tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma 7 lat i nie mówi przeszedł cytomegalie wrodzoną . Jest pod opieką logopedy , ma też do wycięcia trzeci migdał . Już nie wiem co zrobic zeby zaczął. Proszę o jakieś rady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fliska299
Prawda jest taka, że rodzice często ignorują niepokojące objawy. W ten sposób dowiadują się, że dziecko ma autyzm zbyt późno. W Warszawie jest Klinika Psychomedic, która specjalizuje się w diagnozowaniu autyzmu. Na ich stronie https://psychomedic.pl/diagnoza-autyzmu-zespolu-aspergera/ jest wiele ciekawych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinka33
Mnie zachęciły dobre opinie o metodzie Tomatisa, które słyszałam od znajomej, więc z tego typu pomocy skorzystałam ze swoim synem. W Warszawie prowadzi taką terapię na pewno Sensorium i chyba nikt poza nimi. Na Mrówczej w Radości mają jedną z placówek. U nas to problem był natury logopedycznej, chodziło o wadę wymowy i w ogóle problemy z komunikacją. Terapia daje efekty, jest prowadzona profesjonalnie i z takim życzliwym, wyrozumiałym podejściem do dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka ci reklama. Taa pojedziemy napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tomatisa robią też w Centrum Mowy i Słuchu w Kajetanach (droga z Wa-wy w kier Wrocławia S8), za darmo, tylko że kolejki długie. Przy słabopostępującej mowie zawsze dobrze jest słuch sprawdzić. Przyczyny opóźnionego rozwoju mowy to najczęściej: brak stymulacji mowy, zbyt długo smoczek, długie karmienie butelką- język nie pracuje przy gryzieniu tylko leży jak kłoda, to niby jak ma dziecko mówić???! Ewentualnie kwestie zaburzeń- autyzm, upośledzenie. W każdym razie rodzica którego coś niepokoi nie powinny uspokajać teksty lekarzy/babci/teśiowej że "wyrosnie", "że w przedszkolu się rozgada", "że chłopcy to późno mówią" tylko DO SPECJALISTÓW bo im wcześniej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Ja jestem mamą pięciolatka. Terapię prowadzimy już trzy lata i mam nadzieję,że ukończymy ją przed pójściem do szkoły. Jest lepiej niż się spodziewałam,ale to ciężka praca przedewszystkim rodzica, terapeuta uczy tylko, jak pracować. Nie mamy zdiagnozowanej żadnej jednostki chorobowej, jedynie obnizone napięcie mięśniowe, rozwój nieharmonijny. Z perspektywy czasu myślę że doszło do mikrouszkodzenia okołoporodowego,ale w minimalnym stopniu i wszystko jest do wypracowania, potrzeba tylko czasu i większego nakładu pracy. Jak to było? Pomocy zaczęłam szukać przed drugimi urodzinami małego, bo choć mały zaczynał coś mowić, to jednak przestał-regres?, autyzm? Wykluczono w synapsis,ale zalecono,aby nie pozostawiac go samemu sobie. I tak w tej chwili mamy fizjoterapie,SI, logopedię. mały mówi, opowiada, pracujemy już tylko nad artykulacją, ćwiczymy "r", usprawniamy go na placach zabaw, w małpich gajach, ćwiczymy rączki, to wszystko ma na siebie wpływ. Praktycznie nie różni się od rówieśników, jest lubiany w przedszkolu, ale ciągle jeszcze wymaga stymulacji. Było ciezko, bo nie wiedziałam w którą stronę pójdzie rozwój, strach był ogromny, dziś wiem, że będzie dobrze. pozdrawiam i życzę wytrwałości dla mam, które zaczynają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma 7 lat. Mowa jest na poziomie 3 latka ciezko go zrozum8ec ma na imie oliwier a mowi olijer ma padaczke nieswiadmosoci zaburzenia si . adhd Wzmozone napiecie miesniowe bog woe co jeszcze . Pytanie gdzie takie dziwci diagnozowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do mamy 7- latka, czy syn był diagnozowany pod kontem zespołu di George'a? Znaczne opoźnienie mowy i niewyrźna mowa są typowe dla tej choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam tego problemu bo mój syn bardzo szybko i wyraźnie mówił ale jego rówieśnik -sąsiad też nic nie mówił do 5 roku życia, jego rodzice nic z tym nie robili, wiec w zerówce chłopak miał duże trudności bo mówił nie wiele(chociaż pochodzi z rodziny wielodzietnej wiec zawsze ktoś w domu mówi;-) a to co mówił mało kto rozumiał(nawet mój syn czasem prosił w czasie zabawy zebym mu pomogła bo nie rozumie kolegi;-( , chodził do logopedy w szkole i teraz radzi sobie w szkole dobrze może troche wolniej ale nie odstaje od kolegów...Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama elfika
Mój synek ma prawie 5 lat. Chodzimy na zajęcia wzw od dwóch lat. Niestety mowa nadal jest ciężka i mało zrozumiała. W eeg napady padaczkowe. Słabe napięcie mięśniowe, adhd. Nie rozpoznaje kolorów a o nauce literek możemy zapomnieć gdyż ma zachowania amnestyczne. Zglaszalam lekarzowi problemy ale zawsze wynalazł inny powód opoznionego rozwoju. Stwierdzono afazje motoryczną. Proszę o kontakt mam podobnych dzieciaczków ona322@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka mojego brata nie mowila praktycznie nic na 3 lata, byla bardzo przy tym nerwowa, potrafila zbić starsza siostre jak ta nie rozumiała co chce. Było eeg mozgu na snie w ktorym wyszly jakies nieprawidlowosci. Dziecko dostalo depakine, ze niby ma padaczke. Nigdy nie mialo ataku, nie zawiesilo sie. Pojechali do innej neurolog, ktora po zbadaniu kazala stopniowo odstawic depakine. Stwierdzila ze wszystko ok, czasem w eeg tez moze wkrasc sie błąd a dziecko najwyrazniej nie ma padaczki. Dziewczynka poszla do przedszkola i zaczela mowic. Teraz ma 6 lat i nie ma problemu z mową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma ktos jeszcze dziecko z opozniona mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmiliaS
Dnia 5.04.2018 o 13:51, Gość gość napisał:

Ma ktos jeszcze dziecko z opozniona mowa?

Tak. Ja właśnie walczę z opóźnieniem mowy u moje trzylatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja zaczęła mówić krótko przed 3 urodzinami. Niedługo będzie miała 4 i pięknie mówi całymi zdaniami. Niczym nie odbiega od rowniesnikow, wszystko narobiła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kazde dziecko rozeija sie inaczej. Moj kuzyn nic nie mowil do 3 lat, pozniej do ok 4 lat mowil tylko troche po swojemu, nikt go nie rozumial. To byly jeszcze czasy, kiedy nikt sie tym nie przejmowal i po lekarzarz z tym nie jezdzil, aczkolwiek rodzina juz sie nartwila czy bedzie mowil. Dzis to juz facet po 40tce, doktor habilitowany, studia zagraniczne, wydal wiele ksiazek, bardzo madry i ciekawy czlowiek. Takze glowa do gory kochane mamy, dajcie swoim skarbom czas 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmiliaS
Dnia 5.04.2018 o 13:51, Gość gość napisał:

A jak drogie mamy stymulujecie dzieci które mają opozniona mowe? Co robicie aby im pomóc? Jak wygląda Wasza praca z dziećmi w domu? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas sprawa wygląda tak, trzylatka rozumie co się do niej mówi, wykonuje większość poleceń, mówi niektóre słowa, stara się składać np. Mama cho, mama pa, mama dzieci, mama nie, mama cii lala śpi, część tata itp. Ale większość słów a nawet zdań jest w jej języku. Buzia jej się nie zamyka, aż dziwne że nadal ta mowa jest daleko w tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas sprawa wygląda tak, trzylatka rozumie co się do niej mówi, wykonuje większość poleceń, mówi niektóre słowa, stara się składać np. Mama cho, mama pa, mama dzieci, mama nie, mama cii lala śpi, część tata itp. Ale większość słów a nawet zdań jest w jej języku. Buzia jej się nie zamyka, aż dziwne że nadal ta mowa jest daleko w tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×