Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Hej dziewczyny, mam problem z wyslaniem maila z fotkami. Juz probowalam.na kilka sposobow a mam foty w telefonie..niby poszly 3 maile ale widze ze na tym.naszym nic nie ma wiec nie wiem co jest grane.. BEDE jeszcze probowac. Kleo mnie w poerwszej ciazy czop odszedl rano a na drugi dzien urodzilam.takze u Ciebie tez moze juz niedlugo :) Powodzenia ! A jak tam LIdzia ? Dzieje sie cos? Enna super ze macie mieszkanie! Napewno najlepiej na swoim.i teraz mozesz juz tylko myslec o sobie i malenstwie ;)A jak sie czujesz? Ja jak zwykle busy. Mala spi ok wiec nie narzekam ale mam za to urwanie glowy z synem bo ciagle sie domaga zeby cos z nim robic. Wiec w wolnej chwili kiedy nie karmie malej bawie sie z nim, gotuje,.sprzatam.itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski :) Kleo trzymam kciuki za was! U mnie cieżko, ta przeprowadzka i remont w ciazy to koszmar. Do niczego nie mogę sie przydać, nawet za bardzo nie mogę iść do sklepu zeby powybierac rożne rzeczy do domu bo zaraz opadam z sił i brzuch mnie boli i ciągnie :( we wtorek przylatuja moi bracia wiec mam nadzijr ze razem z moim partnerem szybko sie uwina z podłogami i meblami wtedy odetchne i całkowicie skupie sie na Małej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
nic sie nie dzieje caly czas w domu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vera i Angela. Ja tu mieszkam juz 12 lat, a maz 14, wiec nasze dzieci sa ciut starsze i tez chcialam, zeby mialy podwojne obywatelstwo, ale brytyjski paszport nie jest rownoznaczny z obywatelstwem. Wiem, bo pytalam. W Inland Revenue mnie poinformowano, ze dziecko ma przyznane obywatelstwo wraunkowo, tylko na potrzeby paszportowe, bo nie mozna wpisac obcego obywatelstwa w paszport danego panstwa. Tak wiec w paszporcie widnieje obywatelstwo brytyjskie, ale dziecko jest de facto obywatelem tylko i wylacznie polskim. Mozna rownolegle zlozyc podanie o obywatelstwo, ale to dosc troche kosztuje, chyba okolo 400 funtow i nie ma gwarancji, ze wniosek zostanie zakceptowany, a pieniedzy nie zwracaja. Natomiast zostalam poinformowana, ze po 13 latach dziecko urodzone w UK dostaje obywatelstwo automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
moj w pracy ja sama:( boje sie ale jak nic nie boli to moze nic w nocy nie wydarzy sie, chyba tylko toszke mi tego czopa odeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tam Kleo, zaczelo sie? A Lidzia jak sie czujesz? . Dzisiaj niby jest data mojej pierwszej wplaty z maternity allowance a nic nie dostalam :( Myslicie ze ona moze wejsc w ciagu dnia czy takie rzeczy tylko w nocy wchodza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi podziwiam cie ze ogarniasz 2 dzieciakow ja wysiadam przy jednym.Tak jak pisalam wczesniej najwiekszy problem to ulewanie pokarmu.masakra. Enna skoro mialas dostac kase dzis to powinna juz byc na koncie ale z tego co Omi pisala tez nie dostala przelewu w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Gosciu troche wczoraj o tym czytalam i masz racje ze paszport nie rowna sie obywatelstwu.J znalazlam troche inne info tzn dziecko dostaje automatycznie obywatelstwo jesi przebywa na terenie UK przez 10 lat i nie moze oposcic kraju na dluzej niz 90 dni. Dziewczyny tak sie zastanawiam (nie z pazernosci) czy ktoras z was bedzie sie ubiegala o polskie becikowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Kleo cos nowego? Lidzia cos tak zamilkla? Vera ty masz rodzicow pewnie dlatego sie nie udzielasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
nic nowego, bylam na ktg jak do piatku nie urodze to beda wywolywac porod:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
angela tobie wywolywali porod? dobrze pamietam? jak to przebiega czytalam ze jest dluzszy taki porod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Kleo u mnie zaczeli ale nie skonczyli bo dostalam tylko jedna na 4 tabletki.Mi sie wydaje ze odwrotnie ,porod indukowany jest szybszy ale za to bardziej bolesny.skurcze sa intesywniejsze a przerwy miedzy nimi krotsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vera 30
Hej laski!Kleo trzymam kciuki zeby jak najszybciej samo sie zaczelo!No nie udzielam sie bo mimo ze jest moja mama mam urwanie glowy z malym bo chyba zaczyna mi kolkowac.Tak mi go zal biedaczem placze i prezy sie :(Zaczelam dawac dzis infacol mam nadzieje ze pomoze.Mam tez espumisan wiec zobaczymy.A ogolnie ciesze sie rodzicami a wczoraj mialam pelnen dom gosci bo moj m mial urodziny.Troche jest tylko problem z moim bo moja mama nie wypuszcza malego z rak wiec troche go to wkurza ze nie moze z wlasnym dzieckiem pobyc.Tlumacze mu ze chce sie wnukiem nacieszyc ale wiecie jak to jest z facetMi.Czuje sie odsuniety.No a po drugie moja mama jakby mogla ubralaby malego nawet w domu w polar i przykra dwoma kocami co mnie tez strasznie wkurza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mozemy w ogole ubiegac sie o polskie becikowe? :p Dzwonilam dzisiaj do jobcentre zapytac czemu nie przyszlo dzis MA, mily pan powiedzial ze na wplate trzeba poczekac ok tyg od momentu wyslania listu i ze do srody powinnam dostac. Mam nadzieje :) . A u nas sajgon, tylko kupujemy, wybieramy, urzadzamy itp. Tzn ja glownie przez internet, a moj lata i kupuje co wybiore :) jutro przylatuja moi bracia zeby pomoc z podlogami i meblami. Chcialabym miec juz to wszystko z glowy. . Zrobilam dzisiaj wstepne pakowanie torby do szpitala, tak na wszelki wypadek. Powiedzcie dziewczyny co wam sie przydalo a co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna fajnie ze sie urzadzacie.Mnie sprawialo to straszna frajde:) A co do torby do szpitala to juz kiedys pisalam ze wszystko zalezy jak dlugo bedziesz w szpitalu.Ja bylam az 4 dni wiec mi moj dowozil ubranka dla malego bo strasznie ulewal,pampersy i podpaski dla mnie.Jak bedziesz jeden dzien to polowa rzeczy ci sie nawet nie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie do tych co juz maja dzieci. Czy je szczepilyscie ? Z tego co wiem pierwsza dawka jest w 8 tygodniu, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
jestem w szpitalu ale nie rodze jeszcze cos ktg kiepsko wyszlo i mnie polozyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kleo trzymaj sie i badz dzielna ! powodzenia i trzymam.kciuki :))) Juz nidlugo bedziemy mialy nasze kolejne forumowe malenstwo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
skurcze nie regularne, rozwarcie poltora cm i nic sie wiecej nie dzieje puki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powodzenia Kleo! Juz blizej niz dalej do maleństwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
nic sie nie dzieje skurcze minely zobaczymy co jutro bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kleo powodzenia! A ja w końcu dostałam moje maternity allowance z ładnym wyrównaniem i teraz co 2 tygodnie :) ale sie cieszę. Przyjechali moi bracia, jutro robimy malowanie i podłogi, a ja poszukuje łóżeczka dla małej . Gdzie kupiliście swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo u mnie cisza...dziś termin ^^ Ja łóżeczko kupiłam okazyjnie za 5 funtów xd . Idę dziś na masaż szyjki :P . Ostatnio zrobiliśmy sobie z mężem i mamą dłuższy spacer, jako że mieszkam nad morzem to spacerowaliśmy po plaży, po klifach schodach i parku hehe chce juz mieć to za sobą ^^... Wszyscy znajomi mnie męczą na fejsie...czy juz...i tak w kółko xd... .. A co do becikowego..można sie starać tylko w jednym kraju, to po pierwsze hmm drugie to to że jesli chcecie becikowe z Polski to wymagane jest zdjęcie z usg z przed 10 tygodnia ciąży. ... Ja chciałabym dostać angielskie becikowe ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać..gdzie co i jak jestem zielona w tej sprawie..mam nadzieje, że ktos mnie oświeci po urodzeniu bo z tego co wiem to do 3 mies po urodzeniu jest czas aby to załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała poprawka..nie chodzi głównie o zdjęcie z przed 10 tyg ale po prostu o udokumentowaną wizytę przed 10 tygodniem c. Bo jak byłam u gina w PL to powiedziała mi żebym zachowała fotkę w razie gdybym chciała becikowe z pl. hmm ale wolała bym oczywiście dostać angielskie biecikowe^^ ale w razie czego mam foteczke z 6 tygodnia ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Lidzia z tym becikowym angielskim to jest lipa w moim rzypadku bo sie nie nalezy i to z jednego prostego powodu nie dostaje zadnych benefitow. Kleo powodzenia ,informuj nas w miare mozliwosci. Omi tak pierwsze szczepienie jest w 2 miesiacu a potem co miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Lidzia a ty spac nie mozesz :P, 3 w nocy a ty na kafe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
nic sie nie dzieje skurcze nie regularne, jedzenie szpitalne do bani. chybq zostaje czekac do.piatku i na wywolanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe a tak jakoś się zasiedziałam. ^^ . Hmmm ja w sumie tez z żadnych nie korzystam więc mi się nie należy ale wydaje mi się, że spróbuje sobie załatwić jakiś benefit po urodzeniu albo mój mąż jakiś dodatek do pensji i może wtedy uda się uzyskać becikowe skoro można do 3 miesięcy po urodzeniu. . Za godzinę mam wizytę u położnej ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aby dostać becikowe w Polsce należy mieć zaświadczenie lekarskie o pozostawaniu pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu. Pozostawanie pod opieką medyczną musi być potwierdzone zaświadczeniem lekarskim lub zaświadczeniem wystawionym przez położną. Zaświadczenie potwierdzające fakt odbycia co najmniej trzech wizyt u ginekologa – w każdym trymestrze ciąży. Musi zostać wypisane na specjalnym formularzu określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 18 września 2009 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×