Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Hej dziewczyny. Mam pytanko, czy dajecie swoim maluchom wit d3? Mama mi mowila o tych kupkach dziecka ze w pewnym momencie moze byc tak ze np tydzień nie zrobi kupy i zebym się nie martwila bo to normalne. Taki etap poprostu. Dajecie jakies kropelki na kolki? Moj maly juz spi w nocy :) co dwie /trzy h cyc. Koniec spania zazwyczaj jest o godzinie 4 rano. Jak jest śpiący to wystarczy włożyć do łóżeczka i za dwie minuty śpi i nic mu nie trzeba. Wiecie co mam 9 smoczkow i wszystkie z innych firm...ale moj synuś nie zabardzo potrafi je ssac i co chwilę wypluwa a jak wypluje to jest krzyk :/ smoczka zaczęłam dawać bo on nie lubi tak poprostu leżeć bezczynnie i jak nie śpi to chce byc na rączkach albo chociaż widzieć kogoś, najlepiej mu pasuje jak ktoś siedzi i gada cos do niego. A wtedy nic nie da się zrobić w domu. Smoczek jest dobry na parę min dopuki nie wyleci z ust. Wiec rano zostaje mi wziąść go i sobie z nim pogawedzic z dwie godziny albo wstawac co 5min podawać smoczka hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna ja to z chęcią poszłam na ten masaż bo wiedziałam, że pierworodki czesto rodzą do 2tyg po terminie. A po co czekać. Mi masaż pomógł bo w ten sam dzień juz miałam delikatne plamienia a dwa dni po terminie urodzilam :) Masaż nie boli. Tylko dziwne uczucie w podbrzuszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidzia ja mam ta witamine k +d ale przyznam ze nie daje codziennie tylko jak mi sie przypomni.Na kolki daje profilaktycznievinfacol przed jedzeniem.Co do smoczkiw to mam daa rodzaje i bierze kszdy.To samo z butelkami.Wazne ze mu mleko leci nie wazne z czego.Kurde dziewczyny w dzien mam zlote dziecko.Wystarczy ze jest najedzony dam mu smoka i pieluche tetrowa i lezy sam wymac***ac rekoma i nogami.Zmieniam mu tylko miejsca.Wozek mata lozeczko czasem lezaczek ale zauwazylam ze woli na plasko.Jednak nocki sa fatalne.Spi niespokojnie budzi sie co godzine,dwie i ostatnio o 5.30 juz koniec spania.Jak czytam ze dzieci w jego wieku spia ciagiem od 21 do 3 to nie mofe uwierzyc.Ja jak zasnie o 21 to najpozniej o 12 mam pobodke :( A jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hej dziewczyny nie ma lekko. moja w ciagu dnia malo spi a w nocy budzi sie co 3h na karmienie, za to przewaznie wstajemy o 9.30.Biore nad ranem Nine do siebie do lozka bo moj wstaje wczesnie do pracy.Co do smoczkow mam 3 a uzywam jednego z avent ale mala cwana i jak glodna to wypluwa,nie da sie nabrac. U nas dzis pogoda znow pod psem, pada blee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Dzien po terminie i nadal nic :( a juz jestem taka zmeczona ta ciaza, ciezko mi sie siedzi, lezy, stoi, chodzi no masakra :P Jednak wolalabym nie rodzic dzisiaj, moj partner ma jutro obrone, idealnie by bylo gdyby akcja zaczela sie po obronie, ale moja corka cos nie slucha moim prosb :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuski ! Piszecie o spaniu .. To u mnie znow mala.spi w nocy pieknie po.3-4 h a w dzien jak zasnie to budzi sue co chwile.i trzeba ja bujnac w kolysce. TAKZE za duzo nie zrobie bo.potrafi.tak co pare min. Ja daje tylko.wit D tez jak nie zapomne..nie bylam.oewna jak.z ta wit kbo synkowi nie dawalam wcale.wit k a poza tym.miala ten zastrzyk.z wit k i nie wiem.czy mozna dalej dawac ? Nie wiem.na czym to.polega. Czytalyscie o skokach rozwojowych ? Sa takie okresy w zyciuniemowlaka i wtedy wlasnie moze.im.sie wszystko przestawiac w spaniu i zachowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewcyzny chyba odszedl mi czop sluzowy. Takie geste, biale cos z dosc spora iloscia wody, nieduzo ale na tyle zeby przemoknac przez spodnie i zostawic plame na kanapie :P Dzwonialm do polozenej, kazala zalozyc podpaske i obserwowac i czekac. No to czekam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna jak tam?Rozkrecilo sie cos?U mnie jak odszedl czop to skurcze zaczely sie po 3 godzinach...Trzymam kciuki.Chyba mala chce przyjsc na swiat w dniu obrony swojego taty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh nic sie nie rozkrecilo :( moze mala czeka az tatus sie obroni :P oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
blaaam idzcie juz stad! Ino chyzo bo mdli mnie od samego widoku tego tematu pojawiajacego sie gdy lece po topikach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha gosciu co to znaczy ino chyzo?Mozesz przetlumaczyc...Enna myslalam ze rano wejde a Ty bedziesz juz po ale cos sie zaczelo dziac,odszedl czop wiec to juz blisko zwlaszcza ze jestes po terminie.Troche cierpliwosci kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Dziewczyny czy uzywacie jakies masci na blizne po cc, ja smaruje od paru dni mascia cepan ale niestety nie mam do niej ulotki.Z tego co wyczytalam na necie jest niby bezpieczna w uzyciu podczas karmienia piersia. Mam jeszcze jeden problem mianowicie ingerujecie w jakiej pozycji spi wasze dziecko, chodzi mi o ulozenie glowki.Nina praktycznie spi tylko na jednej stronie i boje sie ze glowka nie bedzie tak ksztaltna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna jak tam, cos ruszylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie ruszylo :( dzisiaj znowu zalalo mnie troche tą wodą ze sluzem, juz sama teraz nie wiem czy to wody plodowe sie sacza czy ten czop odchodzi w taki sposob. Wczoraj polozna przez telefon mowila zeby sie nie martwic, ze wody poznam. Ale jak mam poznac jak nigdy ich nie widzialam... Powiedziala tez ze mam zalozyc podpaske i jak zrobi sie zaraz mokra to mam zadzownic jeszcze raz, nie zrobila sie, dopiero dzisiaj rano kolejna mala fala. Juz sama nie wiem co robic, czekam az partner wroci z tej obrony, obserwuje czy nie przeciekam i chyba wybierzemy sie kontrolnie do szpitala niech zobacza co tam sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
hej dziewczyny, mam pytanie u mojego niunka na lewej rece pojawil sie babel wyczytalam ze to po szczepieniu na gruzlice tylko ze w szpitalu nic mi nie powiedzieli ze cos takiego moze sie pojawic:/ moze wy cos wiecie na ten temat a co to witaminy d i k to polozna mi powiedziala ze jak dokarmia sie mm wiecej niz 60ml to nie podaje sie tycj witamin bo w mm one sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
enna ja nie wiedzialam ze mi sie wody sacza dopiero w dzien porodu zrobili mi usg i zobaczyli ze jest malo wod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleo domyslam sie,.ze.chodzi o szczepionke bcg? moja mala tez ja miala i pojawil sie duzy czerwony babel a teraz ma na czubku taka rope. Wyglada jak duzy pryszcz. Pamietam ze u synka (tez mial bcg) po jakims czasie to.peklo i ropka sie wylala bo bluzka byla mokra w tum miejscu i sie ladnie zagoilo. Jest tylko malutki slad po.tym szczepieniu. Nie przejmuj sie tym. Ja daje D bo mm to dokarmie moze raz czy dwa na tydzien. Mala juz wazy 4200 :).przybrala jalies 200g na tydsien.Mleczko mamusi sluzy:) A wasze ile waza ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kleo u nas tez byl wielki babel z ropa przez jakis czas ale to normalne bo pytalam lekarki przy okazji jakiejs wizyty.Teraz ropy juz nie ma goi sie ale nadal jest zaczerwienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omi moj w zeszlym tyg we wtorek wazyl juz 5700!!Az sie boje isc go znowu wazyc :) Maly klocek z niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do witamin to ja tez daje d3 ale bez k bo byl zastrzyk po porodzie. . Enna mi tak malo wód odeszło, ze nie wiedziałam, że to wody...znaczy myślałam, że coś tam ulecialo ale ze to tylko atom (mała plama na majtkach po nocy i troszke w toalecie) a przy porodzie jak położna zabrala się do przebijania pęcherza to nic nie wylecialo, myślała, że nie może się przebić i próbowała wielokrotnie az stwierdziła, że wody musiały odejść mi w domu. I tyle z tego wyszlo że synus miał kilka ran ns główce właśnie mu się zagoila oststnia. Tak go poranily. . Moj tez na początku nie spał w nocy a teraz juz gicior. Przestawilam go późniejszym kąpaniem, wcześniej kąpalismy go o 18 a teraz o 21 po kapaniu cyc i śpi do 1 przeważnie a ostatnio nawet dłużej ale przed kąpielą nie daje mu spać. . Co do smoczka to kupilam większy od 6msc i tego potrafi w miarę dobrze chwycić. Myślę, że ma to związek z moją nakładką na piersi bo używam przy karmieniu. Mały potrafi pić też bez ale z nią jest łatwiej. . Co używacie na odparzenia bo mojemu Nathankowi okropne sie porobily w pachwinkach. Pudrowalam używałam tez sudocremu i ostatecznie kartoflanka i czekam teraz za specjalną maścią z e.b.a.y .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, złożyliśmy z mężem dokumenty o working tax credit i child tax credit. Jak juz nam coś przyznają to składam o maternity grand. Jest czas do 3 mies po urodzeniu dziecka. . Wyrabiacie juz paszporty dla maluchów? . Moja mama juz wyjechała a za tydz odwiedzi mnie teściowa hehe. . Ostatnio biję rekordy prania ubrań, normalnie szok...a pieluszki tetrowe to schodzą jak woda a mam ich ponaf 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Lidzia u mnie najlepiej sprawdza sie bepanthen. Paszport wyrabiam ,wlasnie w tym tygodniu wyslalam aplikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski :) no w koncu mam jakies wiesci! Dzis o 1 w nocy odeszly mi wody, pojechalismy od razu do szpitala, zaczely sie jakies male skurcze, polozna po badaniu nie stwierdzila rozwarcia i odeslala nas do domu. No i od tej pory caly czas leca mi te wody, skurcze mam juz silniejsze ale nadal nieregularne srednio co 6-10 min, moze jedna godzina byla bez zadnych skurczy gdzie dalam rade przysnac sobie na chwile. Takze teraz jestem jeszcze w domku, mamy czekac az skurcze sie nasila i beda czeste, regularne i dlugie. Po tej nieprzespanej nocy czeka mnie chyba ciezki dzien, bardzo sie boje ale z drugiej strony czuje sie calkiem niezle miedzy skurczami, tylko te wody mnie strasznie wkurzaja bo leca i leca... Trzymajcie kciuki! :) Jesli do jutra nie urodze o 12 podaja mi antybiotyk i wywoluja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna trzymaj sie!No w koncu cos ruszylo :)Trzymam kciuki.Mi tez powiedzieli w szpitalu ze jezeli nie urodzisz przez 24 godz od odejscia wod to wywoluja porod ale skoro masz juz skurcze to mysle ze dzis juz bedziesz miala mala przy sobie :) Zycze Ci kochana lekkiego i szubkiego porodu i dawaj znac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Vera :) nadal jestemmw domu, te skurcze sa takie nieregularne, wody caly czas ze mnie leca, troche sie juz tym wszystkim martwie :( troszke nawet odespalam z tej zarwanej nocy. Polozna kazala brac paracetamol co 4h ale wzielam tylko jeden o 7 a teraz chyba nawet nie kest tak zle z tymi skurczami bo nie mam potrzeby brania nastepnego. Zreszta niech boli teraz poki nie jest to jakis straszny bol, przynajmniej wtedy wiem ze cos sie dzieje :p Moja mama juz zabukowala bilety, jutro wieczorem bedzie u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) dziś o 2:06 przyszła na świat moja córeczka Hania:) pojechałam dziś do szpitala ze skurczami co 10 min i rozwarciem 2cm. Skurcze robiły sie coraz silniejsze, na szczęście w porę jedna z położnych zauważyła ze dziecko jest odwrócone odwrotnie! Tzn główka na dole a do wyjścia pcha sie nóżkami. Po usg postanowili zrobić mi cesarkę. Cesarka tez nic przyjemnego...za to cudownie mieć to juz za sobą i cieszyć sie dwoją kruszynka, a moja mała wazy aż 4kg! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Gratulacje Enna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna gratulacje!Weszlam tu dzis z nadzieja na takie wiadomosci.Duzo zdrowka dla Ciebie i malutkiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Enna :) Wow to duza dziewczynka :) Niech sie zdrowo chowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
cisza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×