Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Jezeli chodzi o umowe z agencja to zazwyczaj jest to umowa o usluge i nie ma sie statusu osoby zatrudnionej.Widnieje sie jako "worker" a nie "employee".Sprawdz swoja umowe bo to wazne.Ja na Twoim miejscu udalabym sie do Citizen Advice i dokladnie dowiedziala.Na forum raczej sie nie dowiesz bo kazdy przypadek jest inny.Dwa lata temu weszlo tez inne prawo.Po 12 tygodniach przepracowanuch w jednej firmie (nie agencji) nabywasz dodatkowe przywileje i agencja nie moze cie zwolnic jak jestes w ciazy.Tyle ze Ty zwolnilas sie sama wiec to tez onna kwestia.Ja bym poszla do Citizen Advice na Twoim miejscu. Ps.Gratuluje dzidziusia i zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna ja na swoja ostatnia wizyte z polozna nie doszlam.Tobie tez tego zyje bo wiem ze ta koncowka najgorsza.My mielismy wczoraj ciezki dzien.Pierwsze szczepienie.Olaf tak plakala dobrze ze moj byl ze mna i to on go trzymal bo ja nie moglam na to patrzec.Wieczorem strasznie marudzil i plakal i mial 38 temperature.Byl pspaly i bardzo marudny.Ale dzis juz chyba ok.Usmiecha sie jak zwykle od rana :)No i wazy juz 5700!!Dziewczyny podajecie dzieciom herbatki czy tylko mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej bylam dzis na wazeniu i waga Niny to 3600g. Vera ja daje czasem herbatki malej firmy hipp bo sa od 1 tyg zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na skarb
dzięki dziewczyny za odpowiedź. Powiem Wam że byłam w Migrant Centre, tam mieli mi pomóc, ale tyle się dowiedziałam że powinnam mieć przepracowane 26tyg. Ale nic mi nie powiedzieli właśnie że zależy np. jaka umowa z agencją itp... no nic, spróbuję jeszcze coś myśleć, pójdę jutro jeszcze do innej agencji i spróbuję z nimi jak człowiek porozmawiać. No może się uda, bo kurcze szkoda żeby przez 5 payslipów nie mieć potem nic, a wiadomo, pieniążki zawsze potem się przydadzą na rzeczy dla maluszka, nie chcę żeby mu czegokolwiek brakowało. Jeszcze raz dzięki za rady i życzę Wam mnóstwo szczęścia i pociechy z dzieciaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski, jak tam wy i wasze maluszki? Dopadlo ktoras z was baby blues? ;) . A ja nadal w dwupaku :( wczoraj wieczorem lekko pobolewalo mnie podbrzusze jak na okres i w sumie trwalo to cala noc, myslalam ze moze to juz, ze zaraz sie rozkreci i zacznie bolec mocniej no ale niestety... nad ranem przeszlo calkiem :( 6 dni do terminu. Mam nadzieje ze chociaz nie przenosze tej ciazy, bardzo bym chciala juz miec mala przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela bardzo fajny link. Zapisalam sobie :) Twoja corcia pewnie tez bedzie miec teraz pierwsze szczepienie. Olaf od dwoch dni marudny bo pogoda fatalna i nie chodzimy na spacery przez co malo spi a ja juz dostaje na glowe w domu. Wsadzilam go dzis w samochod i objechalam dwie kolezanki bo zwariowac mozna w chacie. Mam nadzieje ze weekend bedzie ladny. Enna jak tam kulasz sie jeszcze ?? Cisza tu ostatnio straszna. No i kleo sie w ogole nie odezwala po porodzie. Daj znac co u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Ledwo się już kulam ;p poszliśmy dzisiaj z partnerem na długi spacer może coś przyspieszy chociaż poza tym, że jestem po nim cała obolała i strasznie zmęczona to chyba nic się nie dzieje. :( W poniedziałek jest mój termin z USG, w środę z OM no i już tak się doczekać nie mogę, mam nadzieję, że do tej pory się zacznie. . Coś nam ucichły mamuśki, szkoda :( Ja zaczęłam udzielać się w temacie mam majowych z PL, tam dla odmiany jestem jedną z pierwszych w kolejce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Faktycznie cicho tutaj na forum. Vera faktycznie zimno sie zrobilo ale i tak wzielam mala dzis na spacer choc troche za pozny.My mamy szczepienie 14 maja. Kupilam wczoraj bilety do polski ,lece z mala na 3 tyg w czerwcu, bede miala okazje odpoczac bo babcia juz nie moze sie wnuczki doczekac. Robicie dla dzieciaczkow ten brytyjski paszport? ja bede wysylac aplikacje na dniach. Enna juz nie dlugo ,pewnie porod rozpocznie sie w najmniej spodziewanym momencie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pamietacie moze jak to u was sie zaczelo? Ja sie od wczoraj cos dziwnie czuje. a dzisiaj to juz w ogole. Mialam jakis jeden silny skurcz taki jakby szedl z gory brzucha na dol, no ale poki co na jednym sie skonczylo a bylo to 20 min temu. Widze od wczoraj ze brzuch mi sie troche obnizyl, dzisiaj strasznie mi ciazy na dole, jest mi niedobrze i mam mleczne, geste uplawy. To moze cos znaczyc czy niepotrzebnie sie nakrecam? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna ja nie mialam zadnych sygnalow.Caly dzien biegalam po sklepach i sprzatalam a wieczorem po prostu wstalam z kanapy o myslalam ze sie posikalam :) A to byly wody i czop.Ale kazda ciaza inna wiec te Twoje objawy moga cos znaczyc.Trzymam kciuki.Tylko dawaj znac jak sie zacznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze no juz tak nie moge sie doczekac :( chcialabym urodzic dzisiaj i byc w domu juz 8 maja na eurowizje :D a 9 maja moj partner ma obrone wiec tez dobrze byloby gdyby bylo juz po wszystkim, nie musialabym sie stresowac ze zostane sama w domu na kilka godzin. Jak sie dzisiaj nie zacznie to chyba jej troche pomozemy domowymi, przyjemnymi sposobami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
hej mamusie dawno sie nie odzywalam bo przy niunku.tyle roboty ze glowa boli. ostatnio strasznie sie meczy jak spi wygina, robi sie czerwony, pojekuje i poplakuje strasznie mnie to martwi bo widze ze cierpi moze to kolki? a moze wasze malenstwa podobnie maja bo juz warjuje:/ enna u mnie tez zero objawow a co to skurcz tp dopiero przy porodzie sie dowiedzialam bol jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zapracowane mamuśki, tylko informuje ze jeszcze nie urodzilam :P a dzisiaj sprawdzamy z partnerem teorie czy seks przyspiesza porod hihi . Kleo fajnie, ze sie odezwalas bo juz sie martwilysmy o Ciebie:) Powodzenia z maluszkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
enna powodzenia, trzymam kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obalam teorie, ze seks przyspiesza porod. Nadal w dwupaku :P jutro kolejna wizyta u poloznej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna dzidzia wie kiedy ma przyjsc na swiat i sama o tym zdecyduje.Tak juz jest z tymi dzieciaczkami.Od poczatku robia z nami co chca :)A wszystkie mamuski gdzie wywialo?Kleo dobrze ze sie nareszcie odezwalas bo juz myslalam ze o nas zapomnialas!Ja wlasnie usypiam Olafa.Tzn on sam zasypia ja tylko czuwam az zasnie przy lozeczku i teraz chwila dla mnie wieczorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kleo moj jak spi tez sie czasem wygina.Tyle ze on po prostu tak niespokojnie spi.Nie widze zeby sie meczyl.Po prostu wymachuje rekoma i sie wygina. A czesto robi kupke?Moze brzuszek go boli.Sama nie wiem.Zachowuje sie tak tylko przez sen?Gdyby mial kolki to raczej nie podczad snu.Tak mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuski.!. Ojj nie mam czasu pisac. Moja mala.daje mi w kosc. Bardzo malo spi w dzien bo najchetniwj to chcialaby przy piersi.. co ja odkladam to pare minut i sie budzi. W ogrodzie w wozku to samo, nie postoi tylko co jakis czas sie przebudza i musze ja bujnac. Masakra jakas! Juz nie wiem co robic :(( a wasze tak pieknie same zasypiaja ? vera adlz ci zazdroszcze jak piszesz ze czekasz az Olaf zasnie sam w lozeczku.:) Moj synus tez tak spal.i jakos bulylo latwiej chyba. Moze dlatego tez ze nie byl na piersi i nie bylo.takiego przywiazania. Moja rzadko robi kupy bo juz 6tu dzien ale zachowuje sie normalnie. jedynie ma.gazy czasami Kleo a moze twoj maly ma to samo ? Tez go meca gazy ? Ja daje infacol i zawsze pilnuj zeby sie odbilo po jedzeniu. Mam.6 tug check.up w piatek.. Co tam robia ? nie pamietamz tamtej ciazy. A szczepilyscie dzieciaki ? Enna powodzenia! Powiem ci tak - znajoma bula dzien orzed terminem u swojego gina i ten.powiedzial, ze.nie ma rozwarcia, wszystko zamkniete i.porod nie predko. Na drugi dzien to byla jej data odeszly wody i urodzila.:) Takze nigdy nic nie wiadomo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omi no ja poki co nie moge narzekac bo Olaf zazwyczaj duzo spi w dzien a jak nie spi to potrafi nawet godzine lezec we wozku, na macie lub w lezaczku i wymachiwac rekoma i nogami wydajac przerozne dzwieki :) Coraz wiecej rzeczy go interesuje i chyba zaczyna odkrywac do czego sluza raczki :) Ale nie bede juz go chwalic bo zapesze i jutro nie bedzie spal w ogole ;) Ja nadal karmie piersia i dokarmiam mm, ale coraz wiecej sciagam laktatorem i podaje w butli bo z cyca ciezko mu ciagnac. Jak leci na poczatku pod cisnieniem i duzo jest ok, ale potem leniuchowi nie chce sie ssac i sie wkurza. Jezeli chodzi o check up to u mnie byla to krotka rozmowa jak sie czuje, czy rodzina mi pomaga, czy zdarza mi sie plakac, przepisala tabletki anty itp. No i bylam nacinana, mialam problemy z rana wiec sprawdzala czy sie wszystko zagoilo. Jezeli chodzi o szczepienia to ja szczepie normalnie zgodnie z kalendarzem na wszystkie zalecane szczepionki. Wiem ze jest teraz duzy szum o szczepienia, ale wychodze z zalozenia ze ja bylam szczepiona, cala moja rodzina i jakos zyjemy wiec swoje dziecko tez bede szczepic. Uciekam spac bo niedlugo pierwsza pobudka. Niestety nocki nadal ciezkie. Moj synek czesto lubi sobie pogadac z mamusia o 3 nad ranem i ani mu sie sni zeby spac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vera a jak wyglada check up dla maluszka ? Bo ja mam isc z mala z tego co rozumialam a pozniej znow jak ma 8 tyg na szczepienie. Ja tez bede szczepic bo syn byl szczepiony. Mleka nie sciagam a jak juz to Raz dziennie bo nie mam czasu na to. Nie dawalam mm juz jakis czas bo obserwuje mala pod Katem robienia kupek wiec nie chce Mieszkac w to mm. Podobno nic sie nie dzieje jak maluch nie robi kilka dni , poprostu dobrze wchlania mleko mamy. A ile Olaf ma tygodni ? Czas szybko Leci, prawda ? Ani sie nie obejrzymy a dzieciaki beda samodzielnie siedzialy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omi Olaf wcoraj skonczyl 9 tygodni. Jezeli chodzi o check up dla maluszka to u mnie wygladalo to tak, ze najpierw go wazyli, nastepnie badala go pediatra. Osluchiwala, sprawdzala wzrok czy reaguje na swiatlo itp. W sumie trwalo to chwile. No i potem dostal szczepionki. Doustnie na rotawirusy i dwa uklucia w noge, ale jednoczesnie. Plakal niemilosiernie biedaczek a potem dostal temperature :( U nas kupki do zeszlego tygodnia byly nawet 5 dziennie, az tu nagle nie zrobil przez 3 dni!Akurat mialam ten check up. Lekarka zapisala jakis srodek i kazala podac nastepnego dnia jesli nadal nie zrobi. Nie chcialam go od razu faszerowac lekami i dalam mu herbatki na trawienie Hipp. Nie wiem czy to jej zasluga bo mu niezbyt smakowala i wypil tylko troche ale wieczorem byla kupa gigant, we dwoje go przebieralismy :) Ale dzisiaj znowu juz 3 dzien nie zrobil wiec znowu podam mu herbatki i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje vera za info :) A jaka herbatke hippa podajesz? Bo ja mam koperkowa i tez chyba dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co:)Ja podaje herbatke na trawienie Hipp.Tak sie nazywa.Moj kupil w polskim sklepie.Tam jest w skladzie wyciag z kopru,rumianku i anyzu no i glukoza niestety ale lepsze to niz jakies leki.Dalam mu dzis rano to nie chcial pic bo nie byl glodny i wypluwal wiec przed chwila dalam mu na glodniaka i wypil 50 ml i krzyczal o jeszcze :) Mam nadzieje ze pomoze i kupka bedzie dzis :)Kurde wczesniej mi robil 5 dziennie nawet a teraz taki zastoj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Chej dziewczyny Omi ja juz tez wczesniej pisalam ze podaje malej herbatki hipp.mam rumiankowa i koperkowa.wczoraj nina przez caly dzien chciala zrobic kupke ale bez rezultatu,dopiero wieczorem dostala herbatke a w nocy byla kupa.mala robi przewaznie 2 kupki dziennie.raz jak nie mogla zrobic przez 2 dni to strasznie plakala (to bylo przed herbatkami). ja w czwartek ide na sprawdzenie jak wyglada blizna po cc a na nastepny tydz nin ma szczepienie. u nas dzis piekna pogoda i niedawno wrocilysmy z 3h spaceru. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna cos sie dzis nie odzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej nadal w dwupaku niestety :) Bylam dzisiaj u poloznej, jutro termin porodu, jak w ciagu tygodnia nie urodze to na nastepnej wizycie czeka mnie masaz szyjki :( no i jesli to nic nie da to 19 maja wywolywanie. Mam nadzieje ze moja grzeczna coreczka wyjdzie jutro o czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Dziewczyny jak to jest z kresem po porodzie? Cos od paru dni zaczyna mnie brzuch bolec i mam straszny apetyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna cos ta Twoja corcia sie na swiat nie spieszy.Dobrze jej u mamusi :) Angela ja jeszcze nie mam ale tez od paru dni czuje sie jakos tak "na okres".Zaczelam cwiczyc a przez moj wilczy apetyt wszystko co spale to zaraz nadrabiam.Omi podalam dzis malemu ta herbatke dwa razy po 50 ml w poludnie i wieczorem i wlasnie przebralismy wielkiego kupszta.Znowu w dwoje bo tak mega wielka i w dodatku 10 min po kapaniu :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Mamuśki:) Dziś mój termin porodu, ciekawe czy coś zacznie się w końcu dziać. Mam tylko nadzieję, że jeśli mała zechce dzisiaj wyjść to zrobi to wieczorem bo jestem sama w domu do 18 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×