Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Enna ja zawsze latam ryanairem . Teraz dodali 5kg dla niemowlaka za free no i mozesz miec wozek. Jedzenie czy mleko ale w proszku tez mozesz miec. Jak syn byl na butli to wygodniej jest zabrac to gotowe mleko w kartoniku bo w samolocie przelejesz i juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Omi, dzieki za odpowiedz bo myslalam ze juz sama tu zostalam :P A czy to mleko w kartoniku moze miec wieksza pojemnosc niz ich przepisowe 100ml plynow? Wlasnie sie nad tym zastanawialam. Nie wiem jeszcze czy bede leciec sama czy z partnerem bo dostal super prace od wtorku, ale poki co na 3 tygodnie z mozliwoscia przedluzenia zlecenia na troche dluzej, a my lecimy ze 5tyg wiec nie wiem jak wyjdzie. Jesli mialabym leciec sama to troche sie obawiam jak ja sobie dam sama rade z Hania i torbami :( No i od wtorku zostaje pierwszy raz sama z Hania na caly dzien i tez mam troche stresa :D Tez mam ta taka siateczke na smakolyki dla malej, tylko od kieyd to mozna dawac maluchom do smakowania? Na opakowaniu jest, ze od 9 m ale to chyba troche pozno? Fajnie ze lecicie az na miesiac, ja niestety tylko na tydzien :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej Enna ja lecialam wizzair i w podrecznym mialam 2 butelki gotowego mleka kazda po 200ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Dziewczyn Nina jutro konczy 6 miesiecy :). Co do karmienia to slyszalyscie o metodzie BLW (bobas lubi wybor)?Jesli macie konto na facebook mozecie sie zapisac do grupy.Ogolnie polega to na tym ze maluch je wszystko z pewnymi wyjatkami i ze jest to normalne jedzenie, zadne papki ,sloiczki.Kroisz malej owoce i warzywa w slupki i takie podajesz.Jesli was to zainteresowalo poczytajcie w necie.My zaczniemy jesc ta metoda jak Nina bezdie miala krzeselko ktore ma dostac na chrzciny(27 wrzesnia). Co wy o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omi135
Angela ja tak jadlam z synkiem ale chyba jak mial jakies 7-8mcy Enna ja mialam dwa kartoniki i pamietam, ze jeden celnik nawet nie wiedzial co to jest i kazal.otworzyc i sie napic ale jego kolezanka powiedIala, ze to mleko dla dzieci i ze nie moge otworzyc bo sie wyleje ;) chyba nie pomyslala , ze i tak mialam zamiar to wlac do butelki pozniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vera30
Hej dziewczyny!Angela ja zaczelam dawac malemu jedzenie do raczki, Tzn np rozgotowana marchewke, brokul, chrupki kukurydziane, banana. Ale robie mu tez normalne zupki lub kupuje sloiczki. Nie wyobrazam sobie np w tej chwili dac mu do reki kawalek indyka czy lososia wiec jak dla mnie nie da sie kompletnie ominac etapu papek. Olaf je juz bardzo duzo owocow i warzyw, miesko, ryby. Dotychczas nic go nie uczulilo. Wazy 9 kilo, ma dwa zeby i 6,5 miesiaca. Enna co do mleka zalezy na jakich celnikow trafisz. Ja mialam dwie butelki wody po 180 ml i dwie miarki mleka i nie mialam zadnych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Vera moja juz jadla jabuszko ,mango,gruszke,fasolke szparagowa,kasze jaglana ,banana i chrupki kukurydziane .Zamowilam na ebay ksiazke w jezyku pl o BLW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vera30
Dziewczyny czy wasze maluchy maja juz stale godziny posilkow?Jesli tak napiszcie jak to u Was wyglada?U nas jest tak: 5-6 rano 180 ml mleka. 9 rano - kleik kukurydziany na mleku (120 ml) plus np tarte jablkl,banan lub pol sloiczka jakis owocow. 12 - zupka jarzynowa z miesem lub ryba lub rozgotowane warzywa. 14 - mleko 150-180 ml. 17 - mleko 150-180 ml 20 - mleko 150-180 ml. Czasem zamieniam pory posilkow ale zazwyczaj wyglada to wlasnie tak.Napiszcie jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Hania je o 5, potem 9, 13,16 i 19. Ale ostatnio cos mi sie przestawila i znowu budzi sie w nocy :( tak wiec budzi sie punktualnie o 00:30, wtedy je a nastepny posilek dopiero 8 i dalej co 4h az do 19 bo potem idzie spac. Narazie samo mleczko, normalne jedzonko zaczne wprowadzac jakos w polowie pazdziernika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej Nina je w zaleznosci jak rano wstaniemy ale ogolnie to je co 4 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Vera ,Omi powiedzcie mi czy wasze maluchy juz same siedza lub raczkuja.Nina jeszcze sama nie siedzi ,potrafi utrzymac rownowage przez pare sekund a potem buch w przod lub bok. Nina upodobala sobie pozycje spania na brzuszku a ja sie martwie bo czesto spi z buzka w materacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
I jeszcze pytanie odnosnie tv ,pozwalacie maluchom ogladac? moja to wielka fanka ale ja staram sie zeby nie ogladala co jest trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela Olaf jeszcze sam nie siedzi,dokladnie jak Nina przez chwile utrzyma rownowage i zaraz bum.Od wczoraj podejmuje proby raczkowania,ale tylko jak przed soba zobaczy mojego Iphona.Potrafi przepelzac do niego pol pokoju po czym od razu pakuje go do buzi:) Co do tv to wczesniej jakos bardziej byl zainteresowany,teraz bardziej kreca go telefony,piloty,laptop...juz sie boje co bedzie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam wam jeszcze polecic aspirator do nosa katarek.Olaf zlapal ostatnio katar i przetestowalam po raz pierwszy.Super sprawa!Frida sie chowa takze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Troche mnie tu mniej ostatnio ale to dlatego ze moj partner poszedl tymczasowo do pracy na zlecenie i zostalam z mala sama :P ale jeszcze tydzien i znowu bedzie pracowac w domu. Kupilam wczoraj nowe ciuszki dla malej...kurcze juz rozmiar 74! Jak ona szybko rosnie. Co do TV to ona moglaby caly czas sie gapic. Staram sie klasc ja na kocyku tylem do tv ale tak sie wygina ze i tak sie odwroci. Plus jest taki ze dzieki temu w koncu nauczyla sie przewracac na boczek :P Hania niestety przestala mi przesypiac noce i budzi sie raz na jedzenie :( od tygodnia dosypuje jej kleiku do mleka na wieczor ale nic nie daje i tak sie budzi glodna. W sobote zamierzam poraz pierwszy podac jej kleik ryzowy lyzeczka, ciekawe czy zje :) Mala jeszcze nie siedzi chociaz bardzo sie do tego garnie.Jak sadzam ja sobie na brzuchu oparta o moje kolana to sie podnosi i chce siedziec no ale z rownowaga jeszcze u niej kiepsko :P No ale ona ma dopiero 4,5 m wiec ma jeszcze czas:) chociaz nie moge sie juz doczekac az usiadzie :)) Dziewczyny, wasze maluchy spia w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vera30
Enna Olaf przesypia od 8 do 6 rano zazwyczaj.Dostaje butle i dosypia jeszcze do 7.30-8.Czasem sa nocki ze przebudza sie w nocy ale zazwyczaj dostaje smoka i spi dalej.W sumie zaczal tak przesypiac dopiero jak skonczyl pol roku.Wczesniej zawsze budzil sie w nocy na mleko raz albo 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna ile wazy Twoja mala?Wszyscy mowia ze Olaf jest duzy i wyglada na starszego a my nosimy teraz rozmiar 74/80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omi135
Hej dziewczyny. Widze, ze moja kruszynka najmmiejsza! Wlaasnie skonczyla 6mcy a nosi ubranka 62 / 68 . Jest malutka i drobniutka. Rusza sie duzo, roluje na podlodze, odpycha nozkami jak lezy na plecach. Nadal sie budzi raz albo dwa w nocy. Dawalam jej kleik ryzowy przez pomad tydzien na noc ale nic to kompletnie nie pomoglo a tylko miala problem. z kupka bo zaczela robic co 2-3 dni takze nie dostaje juz kleiku/kaszki Wiem po mpim synku. Byla ppdobna sytuacja a ja dalej dawalam kleiki i kaszki az w koncu dostal zaparc od 8mca i nadal sie budzil. Takze mysle, ze na nia tez przyjdaie pora i przespi mi pieknie cala noc :) Dzis dzieciaki zrobily mi pobudke o 6 rano ape za to o 19.30 juz poszly spac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vera - Hancia ważyy 7500, rozmiar 74 jest na nia minimalnie za duzy jeszcze ale mysle ze to kwestia paru tygodni i będą idealne. Ehh wlasnie sie dowiedzialam, ze mojemu przedluzaja zlecenie i sama polece do Polski! Jestem przerazona... podrozowalyscie same z dziecmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidziiaL
Hej. Natanek ma 5 i pól miesiąca. Nosimy ciuszki z przedziału 6-9 msc. Od 74cm. Wszystko w rozmiarze 3-6 jest za małe. Ostatnio jest marudny, chyba przez zabki nadal pcha wszystko do buzi a jak sprawdzam to na dole da sie wyczuć dwie górki tak jak by chciało się cos przebić............ Jesli chodzi o tv to różnie to bywa czasami go nudzi a czasami patrzy...... Czytam dużo artykułów o siadaniu dzieci i o wstawaniu i nie powinno się pozwalać siedzieć tylko jak najwięcej kłaść na brzuszek i dziecko same usiądzie......tylko co my biedne mamy zrobić kiedy maludy same chcą i palą się do tego. ....... Używacie nadal starych fotelików samochodowch 0-13? Ja musze juz zmienić bo maly przestaje się mieścić główkę ma na równi z wysokością fotela. Tylko teraz jeszcze kwesta jaki fotelik.... Myślałam o takim z przedziału 0-18 kg. Z regulacja siedziska i co najważniejsze tylem do kierunku jazdy bo takie są najbezpieczniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszego fotelika z synkiem to uzywalam jakos do 10-12 mca. Dziecko musi juz stabilnie siedziec zeby wkladac do tego fotelika. Mam ten 9-18 dla cory jako nastepny po synku ale nie wyobrazam sobie jej tam teraz wlozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jutro probujemy pierwsza marchewke :) Ciekawe jak nam pojdzie. Nie kupilam w sloiczku bo tutaj same jakies łączone obiadki, nie znalazlam samej marchwii, wiec zakupilam swieza i bede jutro gotowac na parze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi chodzi o fotelik 0-18 a nie 9-18. Nadal rozmiar od urodzenia i przystosowany do dziecka które nie siedzi. Tylko ze do 18kg no i w dalszym ciągu Tylem do kierunku jazdy. Nie wsadziłabym synka do tego 9-18, to by bylo niebezpieczne. A musze cos pomyśleć bo juz główka zaczyna wystawać i nóżki juz dawno wystawają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidziiaL
Ostatnie 3tyg maternity :( maly ma niecałe pół roku hmmmm co robić? A wy laski wracacie do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Hej laski :) Ja nie wracam do pracy poki co, nie moglabym zostawic malej pod opieka obcej osoby, sama chce skupic sie na jej wychowaniu, w koncu kto zrobi to lepiej jak nie mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Czesc dziewczyny my juz po chrzcinach.Byla moja siostra ale niestety tylko na 3 dni musiala wracac.Nina obecnie nosi ciuchy na 6-9miesiecy choc spodnie sa juz troche krotkie.Teraz kupuje wszystko na 9-12.Ostatnio odwiedzilam H&M i kupilam pare fajnych ciuszkow. Lidzia ty juz wracasz do pracy?cos szybko. Ja wlasnie zanioslam swoja aplikacje do pracy o zmiane godzin.Wracam 1 grudnia i chce robic tylko part time.Przyznam sie wam bez bicia ze nie mam ochoty wracac ,brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania straciła apetyt :( do tej pory zjadała 180-210ml pięć razy dziennie, teraz zjada ledwo połowę tego co w butelce. Od ok miesiąca budzi się też w nocy, czego nie robiła wcześniej. Tydzień temu zaczęłam wprowadzać do jej diety nowe pokarmy. Zjadła już marchewkę i jabłuszko, ale to są takie śladowe ilości, że nie sądzę żeby w tym była przyczyna braku apetytu. W dodatku dzisiaj zrobiła kupkę z zielonymi kawałkami. Co może być przyczyną takiej nagłej zmiany apetytu? Może ząbki? Tylko, że ja nawet nie wiem jakich oznak się dopatrywać, nie wiem jak wyglądają ząbkujące dziąsła. Poza tymi objawami nie wygląda jakby coś jej było, jest wesoła jak zawsze, nie marudzi. Tylko ten brak apetytu mnie martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hej enna podobno brak apetytu to typowy objaw zabkowania.Mi kolezanka mowila ze jak zabki wychodza to dziasla sa bialawe i rozpulchnione.Moja jeszcze nie ma ani jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
puk puk jest tu kto....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×