Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Gość Paatkaa
Ertreee GRATULACJE! Dużo zdrowia dla was i czekamy na relacje :) --- Lulika tak, to pokruszone liście są w zasadzie :) Tylko u mnie jest napisane, ze dwie łyżeczki, zalane wrzątkiem na 10 minut, odcedzić i pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35plus
Ertee,ale miałam przeczucie - wchodzę na kafe z rana bo szósty zmysł mi podpowiada że mamy nowe dzidzi na forum :) :) Gratulacje!!! Na kiedy miałaś termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianOla
Erteee - GRATULACJE! Musisz być przeszczęśliwa:) Z tego co pamiętam to, Erteee miała termin na 08.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianOla
Ja wczoraj byłam u lekarza. Maleńka waży 3100g (38tc), czyli w normie. Na KTG jeszcze nic się nie dzieje. Ale w sobotę kazał do szpitala się wybrać,żeby zrobić KTG, a potem w czwartek znów do niego. Powiem Wam,że czuję się troszkę jak "tykająca bomba", tylko nikt nie wie kiedy dokładnie nastąpi detonacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Erteee gratulacje, ale super wiadomość :) Ja myślę., że teraz co kilka dni będą tu takie super info :) czekamy na kolejne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ertee - gratulacje! Ale Ci fajnie, ja już bym też chciała. Tamisia - ślicznie masz w domku i bardzo ładnie wszystko poskładane i przygotowane. I świetne kolory!. Sorry że się nie odzywałam, ale nie miałam internetu. U mnie po staremu tzn. nic się nie dzieje. Jakiś tydzień temu miałam dziwne bóle w nocy i się przestraszyłam. Bolał mnie strasznie kręgosłup i w lewym boku, aż mi łzy leciały. Ale stwierdziłam że to raczej nie porod, bo wtedy to byłyby raczej skurcze a nie tępy nieustający ból. Mąż powiedział że pojedziemy do szpitala jak nie przestanie, ale nad ranem usnęłam. Nie wiem co to było. W poniedziałek idę do lekarza, to zobaczymy czy wszystko jest ok. Stęskniłam się za Wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ertee, gratulujemy :] sporo przed terminem :] myślę, ze wszystkie dziewczyny ci zazdroszcza ze masz juz malenstwo przy sobie:] czekamy na wiesci jak sie czujecie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 plus Ty miałaś przeczucie, a ja wczoraj zastanawiałam się już gdzie erte bo przecież nie wychodziła z domu a jakoś się nie odzywała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ertee=> gratulacje!!!! 🌻 🌻 🌻 :-) Rodziłaś 32h????? No ale najważniejsze, że maleństwo zdrowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Erte gratuluje, pewnie teraz nie bedziesz chwilowo miala dla nas czasu, - wybaczamy masz dobry powod :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lulika, jak tylko katar, to ja bym antybiotyku nie brała...Co do herbaty-tak to to:) Zaparzyć i wypić:) Tamisia, dzięki:) Bo mnie ciekawość zżerała;P Piękny pokoik:) Nasz Franio ma bardzo podobne białe mebelki;) Goplana, ale żeby walizkę kraść:/ No już radio samochodowe czy coś to rozumiem, ale walizkę?Na co komu ciuchy?... Erteee, gratulacje serdeczne!Teraz to mnie zazdrość zżera,że już masz to za sobą;P Jejku, czy Wy też tak często musicie myc podłogi???Ja co 2 dni, a odkurzanie codziennie.Masakra.Muszę się zabrać, ale pościel zmieniłam i chwilkę odsapnę.a jeszcze mój Synio non stop mnie molestuje,żebym się z nim bawiła:/Znaczy się mam siedzieć i najlepiej nie robić nic lub to co on sobie życzy;D A mnie tak wszystko już boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To najpierw serdeczne gratulacje dla errteeee!!! :) Cudowna wiadomość! Duuużo zdrówka i odpoczynku dla Ciebie i synka :) asica82- mnie chyba też lenistwo ogarnęło :P Ale jak chcę to zmienić to zaraz brzuch twardy jakieś skurcze delikatne i od razu czerwona lampka mi się świeci. A że to 8miesiąc jeszcze to na razie grzecznie leniuchuję :) lutowamama- przyłączam się do pytania kaliny82. Bratowa jakoś sama wyczuła, że ma mało wód, czy lekarz dopiero to stwierdził? No i zostałaś już ciocią? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Erteee gratulacje, już możesz tulić swoje maleństwo:) Ja dziś byłam ponownie na ktg i jak usłyszałam płacz dziecka to poczułam takie ciepełko:) Patka a ty na ktg nie chodzisz? Bo jakoś nigdy nic nie piszesz. U nas Syberia:) Miało być -20 a ostatecznie było -14, a ja spacerowałam sobie 3 godziny po mieście, zakupów narobiłam mnóstwo więc ledwo do domu doszłam i tak padłam spałam 2 godz więc w nocy znowu będę tv oglądać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Errteee gratulacje :-) Dzieki dziewczyny za info w sprawie herbatki..jeszcze jej nie pije bo koncze 36 tydzien jutro..a nie wiem jak na mnie zadziala...na opakowaniu napisali ze oczyszcza organizm z toksyn..mam nadzieje ze nie bede siedziec na wc...bo slowo oczyszczanie tak mi sie kojarzy... Podwojna odezwij sie kobietko jak masz sile..bo jakos tak sie martwie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, czy witaminy można przedawkować?Bo się właśnie skapnęłam,że w tranie jest dzienna dawka wit. ADE, a ja prócz tego od 2 miesięcy Prenatal łykam...I teraz się cykam,że dziecku zaszkodziłam...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana- ludzie tego pokroju to już normalnie lepkie ręce na wszystko mają. Krew człowieka zalewa na takie coś. tamisia- akurat w walentynki fajna data wypada :) NadzianaOla- dobre porównanie z tą bombą :D idealnie odzwierciedla sytuację :) Fajnie, że maleńka dobrze się rozwija :) brzuchowata84- to teraz koniecznie częściej się do nas odzywaj :) RybkaPlum- to Ci synek ma życzenia :) No jak nic, mama ma być cała tylko dla niego i już! ;) U mnie też często trzeba myć podłogi, ale teraz to broszka męża :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mamusie i te 2in1 jeszcze :-) piszcie jesli mozecie przy inf o dzidziusiu w ktorym tygodniu i dniu ciazy urodzilo sie dziecko....zobaczymy potem jak to z tymi terminami OM sie pokrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutowamama
Słuchajcie, moja bratowa miała po prostu umówioną wizytę i uprosiła lekarza, żeby zrobił jej usg (wiecie jak to jest chodzić na nfz). i dobrze, że lekarz zrobił jej to usg, okazało się, że ma za mało wód płodowych jak na ten tydzień. Od razu kazał jej iść po skierowanie do przychodni na poród. a jeszcze w południe biegała z mężem po sklepach. Wieczorem podłączyli jej cewnik i dali zastrzyk na sen. o 4 nad ranem była już na trakcie porodowym a o 6 przyszedł na świat Stasio 2840 i 51 cm. Maleństwo, pierwsze w rodzie :) a termin miała na 6 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszę na raty, bo oczywiście znowu kafe coś się nie podoba i ciągle spam pokazuje. Tabelki też wkleić na razie nie mogę. Zobaczę później. lutowamama- Lekarze na nfz mnie rozwalają po prostu.. Dobrze, że wszystko szczęśliwie się skończyło. I że instynkt bratowej nie zawiódł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Nie Joanna, nie mam KTG robionego, nie wiem od czego to zależy. Żadna z koleżanek, która tu w okolicy rodziła nie miała robionego KTG, chyba że coś się działo to jechały do szpitala. Lekarz kazał mi tylko ruchy wieczorem liczyć i nic ponadto (10 ruchów w 2 godziny). --- A ja chyba jak na złość właśnie teraz skurczy praktycznie żadnych nie mam, nawet brzuch przestał mi twardnieć... chyba, że młody się wypnie. Wysprzątałam całe mieszkanie, nawet kafelki w łazience umyłam, do każdej szafki zajrzałam i na nowo poukładałam, podłogi na kolanach umyłam... i w sumie tylko kręgosłup mnie boli i niemiłosiernie ręka (coś mi się z żyłą chyba stało bo strasznie napuchło i boli) ale poza tym nie ma mi nic... żadnego skurczu, bólu brzucha... żadnego objawy porodu. Jutro rano na zakupy pojechać chcę i odpoczywam przed porodem, pytanie tylko ile? Może faktycznie uda nam się ten 24... rok temu 24.01 zmarła babcia mojego męża, miejmy nadzieję, że czuwa nad nami :) --- Lulika różnie może być, każdy organizm reaguje, ja w każdym razie piję te liście maliny - już 2 opakowanie i też na oczyszczenie organizmu herbatkę z kopru i nic absolutnie nic... nawet nie zauważyłam, żebym na wc częściej siedziała :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna6950 25 Podlasie 1 córeczka 01.02.14 słońceeee 33 dolnośląskie 2 ---/--- 04.02.14 Paatkaa 24 Śląsk 1 Marcin 06.02.14 mamamama2 30 podkarpacie 2 ---/--- 08.02.14 tamisia 28 mazowieckie 1 Franciszek 12.02.14 NadzianaOla 23 war-maz 1 córeczka 12.02.14 truskava90 23 pomorskie 1 córcia Amelia 19.02.14 brzuchowata 29 podkarpackie 2 ---/--- 21.02.14 Zielonaoliwkaa 28 lubelskie 2 ---/--- 22.02.14 mamaAnusi 34 podlaskie 1 ---/--- 22.02.14 lulika 31 łódzkie 2 Patryk 24.02.14 RybkaPlum 29 Poznań 2 Pola 25.02.14 Goplana ?? pomorskie 3 synek 25.02.14 dzidzius210 32 zachodniopom 2 synek 25.02.14 podwójna77 śląskie 2 synuś 27.02.14 Masaya 23 kuj.-pom 1 Filipek 28.02.14 Kalina82 31 mazowieckie 3 chłopak 28.02.14 Anitia 32 UK 2 chlopak 04.03.14 Vikiable 33 podlasie 1 ---/--- 06.03.14 Anawa 33 podlaskie 2 synek 07.03.14 Wiktoria95 18 mazowieckie 1 ---/--- 07.03.14 anka_123 28 mazowieckie 1 ---/--- 08.03.14 Emila8200 30 kuj-pom 1 synek 10.03.14 Heelenka 22 Wrocław 1 Cezary 12.03.14 35plus x x 2 synek 12.03.14 Mamusie: madziulka123 21 podkarpackie Wiktoria 1460g/46cm 31tc 26.12.13 errteeeee ?? lubuskie Adaś 2900g/52cm 38tc 21.01.14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, ja jak słyszę o tych bliźniętach, które zmarły to się boąję. Moja pierwsza ciąża była przenoszona o tydzień ale gdybym wiedziała wtedy jakie zagrożenia to niesie to bym panikowała. Teraz już wiem, że wody mogą być zielone, że łożysko się starzeje i wgl. Więc się będę denerwować jak będę już po terminie. Zresztą w ogóle się denerwuję porodem. Brakuje mi jeszcze trochę rzeczy do torby a do miasta się na razie nie wybieram. Aha jak będziecie wklejac tabelkę to napiszcie ze u mnie synek, bo mi nie da rady wkleić a jakos wcześniej nie poprawiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna6950 25 Podlasie 1 córeczka 01.02.14 słońceeee 33 dolnośląskie 2 ---/--- 04.02.14 Paatkaa 24 Śląsk 1 Marcin 06.02.14 mamamama2 30 podkarpacie 2 ---/--- 08.02.14 tamisia 28 mazowieckie 1 Franciszek 12.02.14 NadzianaOla 23 war-maz 1 córeczka 12.02.14 truskava90 23 pomorskie 1 córcia Amelia 19.02.14 brzuchowata 29 podkarpackie 2 synek 21.02.14 Zielonaoliwkaa 28 lubelskie 2 ---/--- 22.02.14 mamaAnusi 34 podlaskie 1 ---/--- 22.02.14 lulika 31 łódzkie 2 Patryk 24.02.14 RybkaPlum 29 Poznań 2 Pola 25.02.14 Goplana ?? pomorskie 3 synek 25.02.14 dzidzius210 32 zachodniopom 2 synek 25.02.14 podwójna77 śląskie 2 synuś 27.02.14 Masaya 23 kuj.-pom 1 Filipek 28.02.14 Kalina82 31 mazowieckie 3 chłopak 28.02.14 Anitia 32 UK 2 chlopak 04.03.14 Vikiable 33 podlasie 1 ---/--- 06.03.14 Anawa 33 podlaskie 2 synek 07.03.14 Wiktoria95 18 mazowieckie 1 ---/--- 07.03.14 anka_123 28 mazowieckie 1 ---/--- 08.03.14 Emila8200 30 kuj-pom 1 synek 10.03.14 Heelenka 22 Wrocław 1 Cezary 12.03.14 35plus x x 2 synek 12.03.14 Mamusie: madziulka123 21 podkarpackie Wiktoria 1460g/46cm 31tc 26.12.13 errteeeee ?? lubuskie Adaś 2900g/52cm 38tc 21.01.14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooooo, teraz seriami będzie tabelkę wklejać :D brzuchowata- poprawione :) moja koleżanka też niewiele wiedziała nt. zielonych wód, starzenia się łożyska. Urodziła w 32 tc, właśnie przez starzejące się łożysko. Wody jej odeszły, a w szpitalu po badaniu zdecydowali o szybkiej cc. Jej synek był w podobnej sytuacji jak córka madziulki. Mały ważył niecałe 1500g, ponad miesiąc trzymali go w szpitalu, żeby dobił do 2kg. Teraz jest już wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa i tak sobie obliczyłam, że errteee była w 38tc, gdy urodziła. errteeee - gdybym się myliła to mnie popraw jak się odezwiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana no widzisz, szlak człowieka trafia jak haruje wszystkiego sobie odmawia, a tu jakis pedal przyjdzie i ci zabierze, tak po prostu i zniszczy jeszcze, opadlismy z sił z M po tej akcji:( wczoraj się martwilam o Frania, bo coś był spokojny, co do niego nie podobne, prawie cały dzień się nie ruszal... dzisiaj jest lepiej, ale za to cisnienie mi skoczylo i znowu tym się martwię 150/95 głowa mnie pobolewa i mam taki ucisk w oczy :( jutro mam wizytę, nie chciałabym panikowac i jechać do szpitala, bo się boję ze nie będą mnie chcieli wypuścić, a nie mam zamiaru rodzić w swoim powiatowym, bo to rzeźnia, ale jak się nie poprawi to wieczorem pojadę tam z M, najwyżej nie zgodzę się żeby zostać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny;) Serdeczne gratulacje dla Ertee!!;) Tamisia pokój prześliczny ;) bardzo ładnie dobrane kolory, wszytko pięknie urządzone ze smakiem.Tez mamy paski..Niestety nie umiem obsługiwać tej pokazywarki... Któraś z dziewczyn pisała o lewatywie, bo tez sie przymierzałam tak jak za czasów pierwszej ciąży (nie zdążyłam, bo organizm sam się oczyścił). Lekarz powiedział ze już się nie robi lewatyw, nieważne czy sn czy cc. Wiec to z takich nowości bo sama byłam zaskoczona. / Widze ze juz wszytkie wyczekujecie maluszków ;) zwłaszcza mamy które czekają na pierwszego dzidziusia. U nas trochę spokojniej. Przede wszystkim dlatego ze jeszcze przed narodzinami Julci lub Amelki muszę straszą córkę zaszczepić drugą dawką ospy.No i sama przeziębiona, nos zatkany,katar i chrypa choc gardło nie boli. U nas wieksząć rzeczy gotowa, łożeczko co prawda nie skręcone ale reszta oprócz prasowania juz nie duzej ilosci gotowa.Niestety mnie omineła radośc kupowania małych spioszków, bo szkoda wydawać kasę skoro wszytko jest po starszej córce.Nie mam jeszcze torby ale u mnie 34tc, wiec do lutego sie wstrzymam. No i mam 10kg na plusie , mała w 32tc wazyła prawie 2kg.. I tez jeszcze nie miałam KTG. / Mam pytanie do dziewczyn które przed tą ciązą chodziły do szkoły rodzenia. Co ze spirytusem do pępuszka? Niby zastępuje sie go octaniseptem choc słyszałam niezbyt dobre opinie o nim. / Czy to prawda ze do 1 roku wogóle sie nie powinno czyscic uszu ,zwłaszcza płynami do usuwania woskowiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy przy kolejnej okazji mozna zmienic płec w tabelce z synka na córeczke;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×