Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majowoczerwcowa

MAJOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość ola
A MOZE KORNEL CHolera nie moge sie zdecydowac a nie chce tak bezosobowo mowic do dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Majówki :) Byłam dziś z córeczką na szczepieniu. Jak zwykle płacz przy badaniu i ukłuciu... W domu bawi się w lekarza, daje się zbadac stetoskopem, pokazuje język i gardło, a w przychodni ma jakiś lęk - mam wrażenie, że przed obcymi ludźmi. Dostałam kalendarz "Pierwszy rok" Nivea - oczywiście dla nowego bobasa. Bardzo mnie to cieszy, bo miałam taki sam dla córki i sumiennie go wypełniałam zapiskami :D Gośćmajowy myślę, że Twój syn ma syndrom jedynaka... Co prawda uśmiałam się z tego, że przeżył szok, że 35-letni rodzice uprawiają seks :D No ale smutno słyszeć, że masz brak wsparcia od Twoich panów i że być może mąż liczy na poronienie. To bardzo smutne. Myślę, że to dziecko jest dla Was darem i cudem. Trzymaj się kobieto i wprowadź trochę musztry swoim chłopom, bo chyba siedzą Ci na głowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olawidzę, że się nastawiłaś na synka ;) Z doświadczenia powiem Ci, ze nie warto tak się nastawiać na konkretną płeć, bo potem czuje się rozczarowanie mieszane z wyrzutami sumienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szatynka84 ja jestem przekonana ze bedzie synus ale jesli okaze sie dziewczynka absolutnie nie bedzie zadnego rozczarowania, imiona dla dziewczynki tez sa, Wazne aby bylo zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam zawsze nastowiona na dziewczynke ale teraz jest mi to obojętne :) i nawet o tym nie myślę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ola
ja juz wybralam imie dla mnie to wazne bo nie chce sie odzywac bez osobowo do brzuszka chce by bylo dzieciatko namacalne i realne, moze to glupie ale mam swoje pokrecone podejscie,Nie biore pod uwage ze moze sie nie narodzic nawet pokoj juz jeden przenioslam zeby zrobic miejsce, ktore bedzie czekac na dzidzie,Od stycznia wpadam w wir zakupow a juz teraz opowiadam bajki na dobranoc:) wiem pokreocna jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem dziewczynki! Widzę że dzisiaj powiało optymizmem dla odmiany i od samego rana same dobre wieści :-) ----- zuzunia5555, gratuluje cudownego widoku! ----- Gosici i ty już niedlugo zobaczysz swojego maluszka, a w 12 tygodniu to już bedzie całkiem fajny widok ----- Gośćmajowy, wszystko się ułoży tylko każdy z was musi się oswoić z tą nową sytuacją. Ja mam w rodzinie takie naprawdę dojrzałe mamy ( urodziły ok 40, mając już pełnoletnie dzieci) i po chwilowym załamaniu przyszedł czas na radość. I u was to nastąpi! ----- mex2, Ola widzę że u was już etap wybierania imienia - Mikołaj, bardzo ładnie! ----- ja z moim czarnowidztwem, masą negatywnych myśli i pesymistycznym nastawieniem nie wytrzymalam do piątku i poszłam dziś do przychodni z prośbą o wcześniejsze przyjęcie. Na NFZ co prawda się nie udało ale to nie jest ważne - ważny jest mój spokój. A więc mój maluszek przez te dwa tygodnie sporo urósł, wyglądem przypomina krewetkę i wiekowo dorównał wieku OM. Ma już 21,47 mm i wszystko wygląda ok. Kosmówka niestety dalej odklejona, zalecone leżenie, oszczędny tryb życia ale moge pozwolić sobie na malutki spacerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola88
Hej:) Myszka super, że się zdecydowałaś:) Ze mnie się śmiali, że panikuję, ale najważniejsze jest uspokojenie myśli choć na chwilkę:) Kiedy masz następną wizytę??? Super, że możesz pospacerować. \ Ja dziś byłam na badaniu krwi i przy okazji wyszłam do sklepu. Takie dziwne uczucie heh... Zuzunia jak fajnie, że tyle już widziałaś, zazdroszczę. Moje zdjęcia to na razie tylko z kuleczką :) ale może w czwartek będzie coś więcej. Jejku, ale już się stresuje.... Gość majowy, ja też uważam, że problemy zawsze się jakoś rozwiązują, nie ma innej rady. My też musimy oszczędzać, bo dopiero szykujemy swój domek, ale dziecka nie można odkładać i czekać na odpowiedni moment, bo takiego nigdy nie ma. A syn musi się przekonać. Zgrywa się, ale co innego jak dzidziuś się urodzi. Ja po cichu myślę o imionach, ale czekam na poznanie płci...największy problem jest z męskim imieniem, a przeczuwam że takie będe musiała wybrać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxmyszka :) super ,że maleństwo jest i rośnie :) kosmówka się przyklei :) tylko dużo leż :) super ;) ja nie wybieram imienia, jestem w tym wszystkim ostrozna.... nie mam zamiaruu szykowac żadnego pokoiku dziecku, .....o imieniu jeszcze nie myślę, ubranka i rzeczy dla dziecka dopiero na początku kwietnia, nie wcześniej..... wózek, łóżeczko i inne gadżety, też najpóźniej jak się da... nie ma sensu sie nakrecać... niestety wszystko może się wydażyć a to nie socjalizm że nie mamy dostępu do tego wszystkiego..... nie sa to rzeczy na kartki ;) wiec idę jednego dnia i kupuje dosłownie wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję dobrych wiesci:)) XXmyszka gratuluje zobaczenia malenstwa:) Juz po urlopie. Bylam na usg i dziecko ma 2, 5cm. Z om wychodzi mi 9 tydzien poczatek a z usg 10 tydzien i z usg termin mi powiedziala 30kwietnia plus 1 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brak objawów to nie wyrok :-) jestem tego żywym przykładem! Lola, życzę ci w czwartek samych dobrych informacji i pięknych widoków z USG!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabela MAJOWYCH MAM. nick...................... wiek-dziecko.....cykl.......termin porodu.....poronień 1._aśka_..................................................... ...........01.05.2014............. 2.claudiaaaaaaa......................................................21.05.2014.............. 3.czarna kawa bez mleka.........27-1 ..........1........... 06.05.2014........0.. 4.ewe25...................................25-2............-..........02.05.2014........1... 5.GoSiCi .................................30-3.......... 2 ..........05.05.2014 .......0... 6.gość majowy..........................35-2...........-...........14.05.2014........0... 7.gosc ola................................29-1............-...........20.05.2014........0.. 8.janka24................................................ ... .. ................................... 9.Jusss.....................................24-1............1........06.05.2014.........0.. 10. kamii84................................29-..............1.. ... 06.05.2014.........0.. 11. karolina27 maj2014..................................................... ...................... 12.Kasiagosc................................................... ........................................ 13.Katarzyna1986................................................... ................................. 14. ksiezniczka79.....................34-2...........1...........11.05.2014........0.. 15.kari1333.............................................................28.05.2014...... 1.. 16. lalestio...................................................ciąża bliźniacza................. 17. lola88..................................25-1...........9....…...01.05.2014........0.. 18.mex2...................................26-1...........6. ..…...10.05.2014.........3.. 19. martussia.............................37-3.................. ............................0.. 20.Mała 20..............................................................06.05.2014.............. 21.Madziowata.................................................. ....................................... 22.Mona84...................................................... .......01.05.2014.............. 23.niebieski kwiat....................30-1...........8.............11.05.2014..... ..1.. 24.oli852 ................................................................01.05.2014.............. 25.oczekujaca23......................................................................................... 26.przy kawie....................................................... ...................................... 27.saffona1986................................................. ......06.05.2014.............. 28.Samuelle.................................................... ........................................... 29.szatynka84...........................29-2.............1.........08.0 5.2014........0... 30.xxmyszka..............................29-2.............-.........11.05.2014.........1... 31.zacieszka.............................................................................................. 32.zuzunia5555..........................32-1..........36......... 05.05.2014.........0... 33.mimi86.................................................................pusty pęcherzyk ;(... 34.minway.................................................................poronienie ;(........... 35.anii84...................................................................puste jajo płodowe.;( 36.Młodziutka123456................................................. poronienie ;(........... 37.cocochanel5........................36-0.............-.............poronienie ;(.......3... już sporo mamy :) podawajcie dalej dane :) uzupelnię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aknileve
Witam dopisuję się do majowych mam :) termin 10 maj :) Dużo zdrówka dla was :****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj ;) 10 maj a co poza tym? nic nie wiemy o Tobie a ccemy wiedzieć z kim piszemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aknileve
To miłe:) Tak po za tym mam 26 lat i ciąża nie była planowana, prawdopodobnie będę tez samotną matką która będzie musiała sobie ze wszystkim poradzić. Mam też pewnien problem i obawy ,dodałam to w innym wątku na forum... Mianowicie- Jestem w 7 tyg ciąży,wczoraj byłam na wizycie u ginki. Wizyta zaczęła się od zapytania Pani Doktor jak się czuję ,więc moja odp była taka: - ogólnie czuję się dobrze,jedynie czuje lekki ból podbrzusza i kłucie jajników. Po czym Pani Dr. stwierdziła że przepisze mi Duphaston na podtrzymanie i mam go przyjmować po 1 tabletce 3 razy dziennie aż do momentu gdy brzuch przestanie boleć,i sama mam stwierdzić kiedy przestać go brać Mam też leżeć! Po tym zrobiła mi Usg dopochwowe na którym zobaczyłam moją dzidzie i pięknie bijące serduszko Zastanawia mnie to dlaczego Pani Dr. przepisała mi te tabletki a np. nie wysłała mnie na badania potwierdzające że mam za niski progesteron??? Dodam,że nie mam żadnych plamień..czuję się dobrze tylko kłuje mnie w podbrzuszu i jajnikach. Czy powinnam się martwić? Boję się że jak przestanie mnie boleć i przestanę zarzywać ten lek to bóle wrócą i zaszkodze maleństwu.... Nie wiem co myśleć. Oczywiście biorę lek no i nie czuję się po nim świetnie ,strasznie chce mi się po nim spać. Ale dzidzia najważniejsza więc będę go brała.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aknileve
mex2 Widzę teraz na liście jesteś w tym samym wieku co ja:) i ten sam termin :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to super :) że ten sam termin, lata ;) ;p jeśi chodzi o lek to bierz go nie zaszkodzi a pomoże..... nam tez tu różne cuda dolegają i zmartwienia... mnie też pokuwa , mam nadęty brzuch a tak wogóle to mam krwiaka i muszę leżeć..... ja ,lola88 i xxmyszka - leżymy we trzy ;) jeśli widziałaś dzidize to no stresss :) bedzie dobrze :) a i tez biorę duphaaston i polocard ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aknileve
Ojej...to leżymy wspólnie :) Oby wszystko było z nami dobrze to moja pierwsza ciąża i choć nie planowana to bardzo wymarzona :) Ja już pokochałam moją fasolkę i nie chcę jej stracić! Powiedz mex2 tak z ciekawości ile trwał twój cykl zanim zaszlaś w ciążę? Bo u mnie się wszystko poprzestawiało ostatnio zawsze trwał 29 ,ostatni 36 no a potem już nie było @ tylko ciąża i tak się zastanawiam kiedy mogło dojść do zapłodnienia bo mi gin wyliczyła według Usg termin 14 maj ale wtedy miałam ostatni dzień okresu ;/ no i nawet nie współżyłam . Według @ wychodzi mi 10 maj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 dc miałam dosyć często a zaszlam na bank 16 sierpnia ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aknileve
No ja się chyba nie doliczę :) ale to nie ważne... Najważniejsze abysmy wszystkie czuły się dobrze i nasze dzidzi pięknie rosły:) Będę brała ten Duphaston jak najdłużej skoro nie zaszkodzi a może pomóc. Dziękuję za rozmowę i życzę miłych snów ,odezwę się jutro :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola88
Witaj Aknileve:) Tak jak powiedziała Mex, to nie zaszkodzi i na różne dolegliwości to zapisują zamiennie z luteiną, którą akurat biorę ja. A też nie miałam robionych badań na progesteron. Ale ciekawe dlaczego kazała Ci leżeć.... no ale to też nie zaszkodzi tylko pomoże :) jedynie tobie się to może nudzić po jakimś czasie. Każda kobieta w ciąży powinna o siebie dbać i dużo odpoczywaj, ale zapytaj na następnej wizycie czy tak strasznie obowiązkowo musisz się przykuć do łóżka:P Myszka, a powiedz czy tobie wszystkie objawy ustały??? Bo mnie nawet piersi już nie bolą. Im bliżej wizyty tym bardziej świruje :/ Mex a co to ten lek polocard?? Ja słyszałam, że coś na krew powinno się brać przy krwiakach, ale ja nic nie dostałam przepisane. I kiedy masz wyniki z krwi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie wogóle z objawami bylo bardzo skąpo, lekkie mdłości, raczej wieczorne, i też nie codzień. Od niedzieli czuje się rewelacyjnie, nawet pełnosci w brzuchu nie ma jak było do tej pory. a piersi troche czuje ale tylko w momencie ściągania stanika, i tego wogóle nie traktowalabym jako wyzmacznika bo piersi bolą z powodu wzrostu progesteronu w organizmie, a ten u mnie (i u ciebie lola zdaje się tez) rosnie z powodu luteiny. Taka nasza natura widać - jedne wymiotuja inne nie. ale rozumiem co czujesz- ja też swirowalam, dzisiaj taka mądra jestem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola88
Dzięki:) Może tak być z tym progesteronem jak mówisz. Wiem, że każde objawy kiedyś się skończą. Ja też jak już miałam mdłości to wieczorami i nie zawsze:) mój brzuch jest trochę twardawy, ale nie wiem co to oznacza, bo jeszcze chyba za wcześnie na jakiś porost brzuszka:) To dobrze, ze możesz się mądrzyć teraz::) pocieszają mnie takie wieści i cieszę się, że u nas dobre wieści witają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam jestem w 5tc ,nie mam mdłości ani wymiotów czy powinnam się martwić?to moja pierwsza ciąża więc jestem zielona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, gościu nie powinnas się martwić :-) tak naprawde to jeśli cię jakieś dopadną to ok 7 tygodnia raczej. Gratuluje ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna Kawa bez mleka, myślę że NT mierzy każdy lekarz na USG właśnie ok 12 tygodnia, ale raczej jest to sprawdzane w zakresie podstawowym. Ja chce iść dodatkowo do specjalisty od badań prenatalnych. także nieinwazyjnych w celu zrobienia bardzo dokładnego USG 3D/4D wszystkich narządow włącznie z sercem, przepływami, doplerem, przeziernością i dodatkowo w połączeniu z testem podwójnym PAPA .u mnie koszt takiego całkowitego badania u specjalisty od tych spraw kosztuje ok 400 zł. planuje się umówić jakoś na koniec pazdziernika, to bedzie wlasnie 13 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzunia5555
Witam, aknileve , ja jestem po zapłodnieniu ivf i duphaston biore cały czas ale za 2 tygodnie mogę już odstawić, czarna kawa bez mleka ja mam badania prenatalne w 12 tygodniu i klinika w której podchodziliśmy do ivf ma podpisaną jakąs umowe z kliniką w której zrobią mia badanie na NFZ więc troszkę kaski zostanie. gość, moja szwagierka była w 3 miesiąc ciąży jak dowiedziała się że jest w ciąży i jedynym objawem podejrzewającym ciąże było brak miesiączki. xxmyszka ja również gratuluje sporego maluszka cieszę się bardzo. co do imion i ubranek -jestem bardzo, bardzi ostrożna i nie wybiegam aż tak w przyszłość ale myślę że w lutym, marcu pozwolę sobie na małe szaleństwo zakupowe, miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×