Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość mamakubusia09
Nadrobiłam czytanie, ja nie kupuję rożka mam po synku właściwie go nie używałam i chyba nie przyda mi się. Ja przyczepie tylko ochraniacz baldachimu nie, ochraniacz musze chyba nowy kupić bo chce aby pasował do mojej pościelki nowej. Chętnie bym wymieniła łóżeczko ale to zbędny wydatek. Jejku przeczytałam o tej samokontroli szyjki ja chyba bym nie miała odwgi zresztą czy to jest wykonalne z brzuchem, chyba ciężko samemu. NAsi mężowie powinni przejść szkolenia:). Oczekująca ja też dziś odpuściłam zjadłam placek ziemniaczajy po cygańsku, ale wiecie co żałuje ciężko mi jakby to kamienie były:). CHipsy też bym chpnęła :). Może dobrze że muszę troche dietke trzymać, bo bym chyba miała 20+. Mąż kąpie małego a ja już w łóżku, wypłukałam gardło solą, herbata z cytryną juz leżę.GAdałam też z ginem o tych stawianiach macicy mówił że jak sporo to żebym poleżała i się zrelaksowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona - ja przytyłam już 5 kg, więc sporo :( No ale jestem po trzydziestce, więc może to też nie jest bez przyczyny. W pierwszej ciąży przytyłam 13-14kg i 4 kg było mi ciężko zrzucić. Wbrew opinii, że traci się przy karmieniu dużo, ja właśnie wtedy nie traciłam. Dopiero jak skończyłam karmienie. Może zapasy tłuszczyku do karmienia były potrzebne? W szkole rodzenia mówili nam, że 9-10 kg się traci automatycznie, a cała reszta to sadełko, które trzeba zrzucić. I w moim przypadku to chyba była prawda... Co do płci, to myślę że wiarygodność zależy od aparatu i osoby, która robi usg. W poprzedniej ciąży poznałam płeć w 12 tyg na 70% i się sprawdziło. Teraz w 13 tyg. już wiedziałam i na razie nic się nie zmienia, a usg mam robione na każdej wizycie, czyli co 3 tyg. Pierwsze usg miałam robione genetyczne z testem pappa, więc bardzo dokładne, może stąd duże prawdopodobieństwo. Flavia - ja pracowałam w tej firmie od końca sierpnia, ale na zlecenie. Od października miałam umowę na czas nieokreślony a na zwolnienie poszłam od 19.11. Nawet nie wiedziałam, że zus coś kontroluje. Dopiero jak zaczęłam się upominać o pieniądze, to decyzję na piśmie mi dali. Smarujesz się czymś na rozstępy? Ja nie mam, ale nigdy nie wiadomo, smaruję się. ilonek - ja tam okna myję, ale nie wszystkie na raz. Firanki też piorę i wieszam, ale z drabiny. Słyszałam, że podobno nie można rąk do góry podnosić. No ale traktuję to raczej jako przesąd. Też nic mi nie było po myciu okien. Ja mam teraz budowę na przeciwko domu, więc okna kurzą się masakrycznie, co dwa miesiące muszę myć maks. Do czerwca to bym nic przez nie nie widziała chyba ;) a męża nie proszę o pomoc, bo dużo pracuje i nie mam sumienia nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
My po kolacji i mała w końcu dała o sobie porządnie znać bo cały dzień tak ino ino:-) Kurze panicznie boję się spać na prawym boku jak się w nocy budze to z przerażeniem:-) hehe Jak samopoczucia u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
kasia czemu? ja spie na lewym i prawym bo caly bok mnie boli, nie dam rady tylko na lewym :) dziewczyny w szpitalu spaly na plecach bo tak im bylo wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Agata właśnie nie wiem chyba mi się wbił do głowy ucisk na ta tyle czy coś,ale na plecach spię żeby było śmiesznie:-) A mam jeszcze pytanie bo coś zmniejszył mi się apetyt i chyba żołądek zjem pół krótki i stoi mi w gardle wszystko,kilka łyżek zupy i to samo,i jem co jakieś 2 godz bo zaraz jestem główną a nie mogę się najeść,to zależy od ułożenia dziecka? A co do chęci na słodycze polecam galaretke z jakimiś owocami, lekkie i nie tuczace aż tak a słodkie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Ale narobilam błędów...przepraszam to przez słownik Ucisk na żyle Zjem pół kromki i zaraz glodna jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja tez ciagle mysle o tej zyle, ale nie dam rady tak lezec na tym lewym bez przerwy bo wszystko mnie boli:P a apetyt to ja mam cały czas, jak narazie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś po wizycie. Lekarz chciał mi dać skierowanie do szpitala na założenie pesara i obserwację, ale uzgodniłam z nim, że najpierw sprawdzimy na kolejnym usg dopochwowym, czy szyjka się skróci. Dopiero jeśli się skróci, to grzecznie położę się do szpitala. Cały czas liczę na to, że taka moja uroda że szyjkę mam krótką. 25mm to jeszcze dolna granica normy. Przepisał mi luteinę doustnie 4 razy dziennie i powiedział, że magnez 4 razy dziennie powinnam brać. Lekarz powiedział, że jego zdaniem zakładanie pesara powinno odbywać się w szpitalu a nie w gabinecie na wizycie. Podobno wskazana jest obserwacja, ponieważ krążek może wywołać skurcze przez pierwsze dni od założenia. Zakładanie w gabinecie i puszczenie pacjentki tak po prostu uznał za nieodpowiedzialne... Dziewczyny, czy któraś z Was ma założony krążek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
ja mam w brzuchu 97cm po całym dniu jedzenia i wypiciu talerza zupy:) zmierzyłam się centymetrem mamy wypożyczyłam kolejne książki dwie o polsce XVII wiecznej, lubię książki historyczne, autobiografie itp.teraz czytam wszystko po kolei dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Martwię się tymi słabymi *********.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Jednak martwię sie tą szyjką i jutro idę do lekarza na 12sta. Przeczytalam,ze jak wchodzi jeden palec to rozwarcie na 2cm, a mi palec wchodzi bardzo luźno:-( no nic... Jutro sie okaże. właśnie wróciłam ze spotkania z przyjaciółką,kupilam śliczną ramkę do pokoju dzieciątka . Mąż na męskim wieczorze pokerowym wiec siedze w domku i zaczytuję sie w kryminał. oczywiscie w miedzyczasie przeczesałam Internet i z tyłu Glowy wciąż siedzi ta rozwarta szyjka:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Kasia, martwisz sie słabym ruszaniem sie dzidziusia?mi ostatnio powiedziano,ze jeśli zauważyłam,ze dziecko rusza sie inaczej niż zwykle to powinnam dla swietego spokoju zglosic sie do lekarza, ale jeśli ono zawsze slabo sie rusza to po prostu jest leniwe i nie ma sie czym martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Ewinka ona w 80% rusza się słabo, czasem ma przeblyski nadpobudliwosci ... Na początku ok 12 tyg lekarz nie mógł powierzyć na usg bo tak się ruszala ,a teraz słabo... Mąż też mi mówi żebym jej dała spokój,bo napewno będzie taka lenina jak ja ;-) W środę idę do gin to zapytam... zawsze im bliżej wizyty tym bardziej coś mnie martwi... Widzisz ewinka może nie potrzebnie sprawdzałas ta szyjke,nie wiem nie znam się ale może szyjke można tak pobudzić,kurde nie wiem co to może być,jak wróciSz od lekarza to daj znać. Ja zamykam spać dobranoc;-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz nie spie bo mąż pojechał do pracy a ja się obudziałam i już nie mogę zasnąc. Wczoraj wieczorem twardniał mi brzuch tak od godz 17 mniej więcej, nie wiem ile bo nie liczyłam, wziełam nospę i przeszło, usnełam. Teraz jest spokój, ale jak wstawałam na siku to też mi stwardniał ale to juz norma bo przy podnoszeniu zawsze moja macica sie buntuje, mówiłam o tym lekarzowi na wizycie. W sumie ja już sama nie wiem czy wieczorem to brzuch mi twardniał czy to dziecko się naprężało, bo czułam taką napływającą ciężkosc brzucha na jedną strone, albo na dwie wtedy miałam wrazenie "kija w brzuchu" i w tym miejscu była twarda wypukłosc i zaraz przechodziło i tak kilka razy wieczorem. Ja już głupia jestem, martwie się teraz czy znowu mi sie ta szyjka nie skraca. Mój gin nie przyjmuje w weekendy, a gdybym chciała podjechac do szpitala to mam prawie 50km więc to dla mnie stresująca i długa wyprawa. A wiecie jak w szpitalu powie się o krótkiej szyjce to zaraz zostawią na obserwacje. Najgosze jest to że jak miesiąc temu leżałam w szpitalu to badał mnie taki nieprzyjemny lekarz ktory z góry założył że skoro szyjka się skróciła na etapie 20tc, to ok 26tc zacznie sie rozwierac pod wpływem rosnącej macicy. Cholerny wróżbita jakiś:O I ja mam te słowa cały czas w głowie, a ze zaczełam 27tc to juz się boje. 10 dni temu miałam wizytę i było ok ale teraz te stwardnienia:( poleże poczekam jak się będę czuła. ewinka- mi lekarz mówil że wlasnie takim sprawdzaniem można sprowokowac szyjkę. napisz po wizycie co ci powiedzial. Justi- ja tez rozmawiałam z lekarzem o tym krążku kiedy szyjka mi się skróciła. Powiedział wtedy ze jesli będzie się skracac to założą, ale ze stanela to stwierdził że nie ma potrzeby. Następna wizyta za 1,5 tyg dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia ja tez mam takie momenty ze twardnieje mi w brtzuchu ale wtedy dziecko sie wypina bo podczas usg tak mialam.mnie od4bolal brzuch i mdlilo mnie juz kolejny dzien obawiam sie powtornych wymiotow.spac mi sie chce moze zdrzemne sie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi często brzuch twardnieje i w dzien i w nocy.Wizyte mam dopiero 19 marca.Wczoraj kilka razy kłuło mnie w pochwie.RAZ tak mocno ze az podskoczyam i krzyknęłam z bolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
hej, ja czekam na pana z gazowni, w nocy miałam okropna zgage, i sikac mi sie chciało co chwile, do d**y noc. Kasia, może taka uroda malutkiej? skoro zawsze się tak ruszała, to taki ma charakter, a wieczorem sie rusza? mój gin mówi, ze ważne, żeby dzieciątko wieczorem się uaktywniało przynajmniej.Flavia, na tym etapie ciąży twardnienie jest normalne, ostatnio mi ginekolog pozwolił uprawiać seks, a ja mówie, ze mi brzuch twardnieje, a on tylko powiedział, ze mam wtedy wziąć magnez :D tak samo jak się kłade na wznak, to mówi do mnie, ze widać ze brzuch robi sie twardy, ale zaraz puści i mam sie nie stresować, bo tylko regularne skurcze są niebezpieczne, mam sie cieszyć ciążą bo nic sie nie dzieje. Ewinka, nie grzeb tam bo jeszcze to pobudzasz do działania a w dodatku bakterie tam wprowadzasz, ja sie nie odważe tam daleko teraz palucha wsadzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja też miałam wczoraj kłucia w pochwie, bolesne i nieprzyjemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie miałabym odwagi sama sprawdzić sobie szyjke.Położna nawet nie powinna tego sugerowac,trzeba być lekarzem zeby sie na tym znać.Ja z mezem nie współżyję od dwóch miesięcy.Sama podjęłam taką decyzję bo mnie bolało i brzuch twardniał.Bałam się ze mozna raruszyc szyjkę.Mąz to zrozumiał.Jak zacznę 37 tydz.to wtedy juz będę wspołzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podziwiam,że potraficie sobie tą szyjkę wybadać.Ja kiedyś przed okres próbowałam znaleźć i mi się nie udało. Jolka-kolka mój lekarz uważa,że współrzyć można tylko do 35 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślałam ze współżyjąc po 37 tyg.mozna w ten sposob przyśpieszyc porod.Ale skoro tak powiedział Ci lekarz to nie bede współżyła.Może chodzi o bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my nie wspolzyjemy bardzo dlugo ale ,mysle ze tez zaczniemy od37tyg podobno przyspiesza porod wiec moze akurat sie uda:)ja sobie tam nie grzebie bo niechce nic uszkodzic.kasia a po jedzieniu mala sie rusza?moj aktywny jest nawet jak stoje czy chodze to czuje jakkopie a w nocy to juz masakra,rano juz od7aktuywny jest.mama kubusia kiedy masz termin i kiedy mialas ostatnia@?oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak bylam w szpitalu to byla kobieta ktora miala ten sam termin co ja porodu ale ostatnia @ i tydzien ciazy miala3tyg pozniej niz ja.dziwnie obliczaja to lekarze.ja dzis upralam kocyki i gotuje zupe pomidorowa pozniej troche posprzatam.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dużo słyszałam , że lekarze czasami mówią aby współżyć po 35 tc bo można wywołac poród :) A ja wczoraj wzięłam pół dnia wolnego w pracy bo gorzej się czułam , tak mnie nogi mrowiły... nieprzyjemne i pół nocy nie przespałam przez to ... rozmawiałam z moją dyrektorką i rozumie mnie doskonale i mogę już iść z czystym sumieniem na zwolnienie chodź myślałam, że pójdę w kwietniu :) A jakie plany na ostatki ? My idziemy do brata :D Mam nadzieje dziewczynki, że wszystko będzie dobrze. Ja do tej pory mam problemu z pęcherzem ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej,ja dzis jadę do brata zobaczyć jego budujący się dom:) wiozę sponsorów- rodziców;) a wczoraj odwiezlismy moich rodziców na bal zapustowy- oni to mają życie:) nie to co ja z m ;p co do szyjek- ja sama nie odważyłabym się badać sobie, wogóle się boję wkładać tam paluchy- tyle bakterii teraz wiecie biorę żelazo na receptę i te witaminy co wcześniej i...mam czarną kupę, sory za szczerość, tylko nie wiem czy to znak,że żelazo i tak się nie wchłania czy,że właśnie działa żelazo pozytywnie na organizm.Trochę mnie to martwi bo mam niedobory w wynikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona spokojnie ja też biorę żelazo i mam taki sam kał więc spokojnie czyli wszystko jest wporządku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
esmi, ja kaszlam i flukam z pęcherzem- ja kiedyśmiałam często kłopoty, moje rady ogólne: - pić dużo napojów,najlepiej ciepłej herbatki -myć się nie częściej niż 2razy dziennie- bo inaczej wyjaławia się flora,poważnie - używać niedużo płynu do higieny intymnej, jak masz niedużą infekcję, to ja używałam "tantum rosa"- to taka oranżadka rozpuszczalna do mycia i irygacji, podmywać się możesz tym-ale upewnij się u farmaceuty, i można to kupić na sztuki w aptece, nie od razu całe pudełko -spytaj farmaceutę o tabletki bez recepty- dla ciężarnych z żurawiną- bo nie wiem czy można -używaj majtek bawełnianych, nie zakładaj wkładki jeśli jesteś w domu,niech skóra oddycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
aha i jak zrobisz siku to wiadomo osusz krocze najlepiejpapierem toaletowym ,ale nie pachnącym,tylko białym bez zapachów,lekko dociskając do skóry, cewka i tak podrażniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję bardzo za rady ale kupuje papier toaletowy nawilżany i w czasie dnia staram się jego używać ;), ja codziennie łykam tabsy tj.: Magnez 2x dziennie, kwas foliowy 2x dziennie, żelazo 2x dziennie, urospept 2 tabletki 3x dziennie, wit. c 3x dziennie po 1 tabletce ;P masakra jakaś dawno tak nie łykałam tyle tabletek ale dla dobra maluszka przyjmuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×