Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość mamakubusia09
Hej laski nikogo nie bronie i nie neguje ale powiem wam ze ja w pierwszej ciąży bylam tak przeraźona i spanikowana jak FLavia moze że było gorzej może nie nie mi oceniać. Flavia nie przejmuj sie ja wstalam z łóżka w 36tc wszystko robiłam myłam podłogi codziennie i co urodziłam sama, szybko w 41tc nie czułam się nie sprawna. DZiś tez mi sie brzuch stawia gin kazał odpozywac jak jest to wiecej niz 5 razy zrobilam obiad mimo ze bylismy w miescie maly jak wstanie bedzie chciał mamusiny:) sprzatnelam sypialnie i lazienke i odpoczywam,a jeszce lodówke w srodku czysciłm:). UWażam ze w tej ciazy mam zdrowsze podejscie do wszystkiego,ale z poprzedniej wiem ze jesli ma sie takie myśli to tak zostanie.Trudno być spokojnym potem. W tej ciaży nie czytam nic w nevcie poza forum, ogladam tylko strony z ciuszkami itp. to dodaje siły:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moim zdaniem mateusz i adrian jest na takim samym poziomie trudności jak krystian. mamowa- dla nas na lato to głowie body własnie, ja już mam sporo, ale jeszcze moze jeszcze skusze się na kilka par. chociaż się zastanawiam co ja pózniej z tymi ubrankami zrobie jak mi mały wyrosnie w ciągu 2 miesiecy:P dla następnego dziecka nie będę zbierac bo nie wiem czy się zdecydujemy a jesli tak to min 5 lat różnicy. a tych ubranek to juz mam sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam dzisiaj takie body awaryjne- tzn np kilka sztuk w rozmiarze 50 jakby okazało się,ze mój Arturek się pośpieszy z wyjściem i pare na 56. nawet jeśli okaże się ,że były dosłownie na 1 raz to i tak za 6 zł mi nie żal. Oddam komuś w otoczeniu kto będzie potrzebował. a ktoś taki się na pewno się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Flavia bede ciebie wspierać do końca bo wiem co czujesz, lekarz pozwolił ci trochę się poruszać ty się lepiej czujesz leżąc to tak rób, obyś była spokojna:). Dziewczyny kupiłam dziś ten kombinezonik on jest cienki jak bluza dresowa. możecie sobie zobaczyć na stronie hm jest boski wzięłam 68 na jakieś ubranko i tak sie zakłada i starczy na dłużej przyda sie na takie chłodniejsze dni deszczowe a u nas lato nie rozpieeszcza:). Dużo spędzamy czasu na dworze latem na działce w lesie, u drugich dziadków nad jeziorem wszystko max 20min drogi samochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasia mi gin pozwala aby troche chodzic bo te opuchlizny dokuczaja ale ja w sumie a to po podworku chodze,a to z m bylismy ogladac drzewka owocowe a to do sklepu i czasami jak mi sie chce to rowerkiem pedaluje ale niestety wyedy krocze boli bardzo.ogolnie malo leze,dopero polozylam sie a jeszcze trzeba odkurzyc i podlogi umyc.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co do witamin ja biore pregne plus i kosztuje50zl na miesiac,do tego magnez(teraz biore chela mag b6 i magneb6)to kosztuje jakies40zl napoltora miesiaca,i dodatkowe sa tanie bo na zniszke.mi mama dala taki kombinezon na jesien.ocxzekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Dziewczyny tzw. Stan paniki nie ma nic wspolnego z tym czy jest sie w 1 czy 5 ciąży.. to wszystko zależy od naszego charakteru i nastawienia :) Ja też jestem w pierwszej ciąży, mialam kilka epizodow szpitalnych i nerwice mimo niespełna 19lat, a i tak sie nie poddaje i nie uzalam nad soba. Czasem jak mam dola to milo jest z Wami popisac, bo uswiadamiam sobie, ze jest wiele kobiet takich jak ja, które mimo braku sil sie nie poddaja i chca szczesliwie donosic swoje malenstwa :) Ciekawe swoją drogą co tam u mozeniejedeen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malllikaa
Co to za czasy, że się łyka tyle leków. Ja w 6 miesiacu ciąży. Żadnych witamin, leków. USG tylko 2 razy robione (po co naswietlac dzieko tyle razy? zeby popatrzec na zdjecia?) Ciąża rozwija się prawidłowo. WTF? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki mamo kubusia że mnie rozumiesz. ja mam taki charakter i tyle, nie ważne jest dla mnie czy jestem uznawana za panikare czy nie. i masz racje najwazniejsze robic to co podpowiada nam organizm, jesli gorzej się czuje leżąc to się kładę, lekarz mówi że nic na siłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Oczekująca ty w ogóle odpoczywasz? Jak to możliwe ze tyjesz to obrzęki i woda zobaczysz po porodzie. U mnie odkurza mój m zwiózł też zakupy wyjmuje je z tobrby na szafke a ja zaraz wstaje poukładać:) dzielimy się obowiązkami a i m wynosi smieci, myje wanne:) zaraz wyjdzie na to ze nic nie robie. po południu robie ocean z bibuły z synkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Dziękuje wam dziewczyny;-) postanowiłam dać sobie spokoju trochę prostu w środę zapytam i będę czekać;-) Flavia powinnas trochę pospacerować żeby ożywić mięśnie koło domu żeby w razie złego samopoczucia wrócić. Mi się wydaje że jeśli tylko można oczywiście powinno się chociaż trochę poruszać,lepsze krążenie, dotlenienie , sen lepszy. Flavia ja teraz jestem straszna panikara ,jak widać zresztą,ale lepiej dmuchać na zimne, nie wiadomo co w środku słychać to lepiej reagować,to jest moje zdanie;-) Ja już kończę pracę na dziś,posprzątać,poprane , ćwiczenia,czesanie psa,oj mój kręgosłup... Którąś z was ale nie pamiętam kto pisała orwie kulszowej jak to się objawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pisałam. mam ból w boku pleców schodzący na pośladek i biodro. Z tego wszystkiego biodro boli najgorzej, czasem az nie mozna spac i pozniej udo zaczeło drętwiec. mówiłam to wszystko lekarzowi mówił że u ciezarnych często występuje taka rwa, a drętwienie nogi to uciskanie żyły przez macice. Nic z tym nie mozna zrobic, trzeba przeczekac ew apap jak bardzo boli. po porodzie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamakubusia odpoczywam tak co jakies2 godz poleze chwile ale jak chodze to mniej wszystko boli niz leze a mam dosyc lezenia.moj m nie rwie sie do sprzatania,mam przeciez tesciowa to tez moglaby posprzatac ale niestety jej sie niechce.jutro moze pojde do kosciola bo dawno bylam.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tu nie pisze dużo o teściowej opowiem wam tylko jak urodziłam kube i przyszła do szpitala. Kubus około doby nie jadł bo wymiotował wodami i bylo własnie pierwsze przystawianie do piersi tesciowa zagladała zaglądał polozna chciała zebym odciągnęła koszule od dolu bo cos nie szlo i w tym czasie poczułam sie skrepowana bo moje cycki byly ogromne brzuch dzien po porodzie nie wyglada najlepiej wiec poprosilam ja zeby na chwile wyszla na korytarz tesciiiowa to ona wziela kurtke i obrażona pojechala do domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja mam ostatnio dosc czesto takie uczucie, jakby mi sie cos w srodku w brzuchu odrywalo. Nie jest to jakos szczegolnie bolesne, ale mam wtedy takie wrazenie, jakby mnie prad przechodzil, co jest raczej nieprzyjemne. Ostatni raz bylam w ciazy dosc dawno temu i szczerze mowiac nie pamietam, czy to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Bo ja gdzieś od 3mca mam straszny ból pleców okolica krzyża prawa strona. Jest to mega ból. Jak leczę na plecach to mam ciężko się obrócić bo boli nawet nogą ruszyć nie mogę bo tak boli... ale tylko w tym miejscu nie promieniuje. Do gościa i bardzo dobrze ja bym miała wtedy zdanie teściowej głębokość powazaniu ,w sumie nic was nie łączy;-):-P hehe A co do jazdy na rowerze kocham to bo to mój ulubiony sport w roku robię jakieś 2,5-3 tysięcy km na rowerze,a teraz nie mogę bo mię się kręci w głowie się boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc dobrze zrobilas wypraszajac tesciowa.ja swojej niemam zamiaru pokazywac dziecka po takich rzeczach co od niej uslyszalam to kazda by zrobila tak samo.wogole wczoraj wchodze do pokoju sprawdzic jak papryka rosnie a tam poprzewracane kubeczki z sadzonka,oczywioscie tesciowa byla.taka wscibska ta baba ze mam dosyc jej.w ubieglym roku mialam piekna kapuste pekinska i chcialam salatke z niej zrobic ja do kapusty a ona wyciela wszystko i dala swojemu synowi bo on lubi kapuste myslalam ze mnie trafi cos.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej, ja dziś byłam na ginekolog.izbie przyjęć:( 3h, wysokie ciśnienie,brzuch jak kamień itp. omdlałam,karetka zabrała mnie ze sklepu,ale wszystko dobrze i puścili mnie do domu, po 2óch zastrzykach, dzidzia się rusza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona co Ty mówisz! Dobrze, że nic Wam się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
rusza się tak bardzo,że lekarz mówi,że jest *****iwe.niezależnie czy jestem głodna czy najedzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
poważnie,chyba cukier mi spadł,no,ale te ciśnienie było straszne aż na dekolcie i brzuchu byłam czerwona jak rak.nie wiem co to było:(taki skok ciśnienia,zmierzyli i było ok, szok,ale wszystko już ok, zbadali mnie i dziecko,wpruli 2 zastrzyki i wypuścili,mąż przyjechał, no i wiadomo nospę brać,ale brzuch wielki i twardy jak głaz się zrobił,aż ginekolog się wystraszyła jak mnie dotknęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
33ona jak zaczęłam czytać to mnie zmrozilo ...ale dobrze że nic się nie stało... Uważaj na siebiea teraz jak się czujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
teraz dobrze,leżę i nie mogę się najeść i napoić.długo o pustym żołądku byłam:(na pogotowiu chyba 3h,śniadanie jadłam ok.8-9.za duża przerwa była,sama sobie jestem winna,no ale ciśnienie?? nospę zalecili pić,a w zastrzykach dali coś rozkurczowego,bo brzuch zrobił się normalny i może glukozę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
mamokubusia- co to za kombinezonik z H&M?? Jest gdzies w internecie żeby zobaczyc?? A czy wiesz, że jak sie zalogujesz do newslettera na stronie H&M to dostaniesz na maila kupon na 25% zniżki i ja przyznam, ze wymyslam sobie adresy mailowe i drukuje po kilka kuponów i jak ide na zkupki to moge na kilka rzeczy 25% zniżki miec, a to już spora różnica płacic np. 75zł a nie100zł, to tak tylko podpowiedź:-) jakby ktoś chciał skorzystac:-) 33ONA- jejciu, to teraz odpoczywaj i sie regeneruj, ja dzisiaj u lekarza mialam cisnienie 190/100, musiałam czekac i odpoczywac az mi spadnie bo powiedziały, że z takim cisnieniem mnie do domu nie wypuszczą. Oczekująca- Ty to jestes agentka! Ale ja uważam, ze bardzo dobrze robisz sporo sie ruszając, chociaz czasami mogłabys pomyslec o sobie, nalożyc maseczkę i poprosic męża żeby Ci stopy wymasował:-) Wózki byliśmy oglądac, ale żadnego z tych modeli nie było:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
normalnie mam 120/80, ale raptem mi skoczyło,że zrobiłam się na dekolcie czerwona, szok. leżę i strasznie spać mi się chce.pojde spać,ale pózniej, bo w nocy wstanę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona no takie skoki i cisnienia i cukru to w ciazy bardzo czeste dobrze ze nic powaznego sie nie stalo , rozkurczowo mogli ci dac papaveryne w zastrzyku pewnie :) Brzuchatka - ten jogger jesli jestes wysoka to fajny ale troszke chyba twardszy niz ten tako jumer light ale ciekawe jaki jest ten alu sport jogger , ale ogolnie gatunkowo poządny wózek adamex dobra firma i ta babeczka tak mowila o Oczekujacej ja juz pisalam ze to obrotna babka haha aktywna wszystko sama zrobi ja to lubie takie kobiety napawrde i podziwiam zawsze , z dzieckiem pewnie tez sobie poradzi jak nikt ;p ja sama taką osobą jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do lekow dziewczyny czy ktoras oprocz mnie nie bierze witaminek dla kobiet w ciazy , bo ja lykam tylko magnez o po witaminmach mi nie dobrze a wiekszosc z was chyba lyka prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
ONa33 wypoczywaj, dobrze że nic wam nie jest, może to też przez przeziębienie. OCzekująca mi przypominasz moją koleżanke ona wszystko sama i sama:) ja dużo robie sama z dzieckiem zassze sama ale ciąża mnie zwala z nóg nie jestem dzielna w ciąży :). DZiękuję za podpowiedz co do zniżek a kombinezonik mozna zobaczyc na stronce hm w maluchy sie wchodzi i w kategorie wszystkie granatowy z łatkami, kupiłam tez kocyk w hm taki bardzo niebieski z jednej strony z weluru a z drugiej bawelna w samochodziki, tego nie widzialam na stronce. Wiem ze są tam drogie rzeczy ale ja mam troche swira na punkcie rzeczy dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×