Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

33ona, najważniejsze że wszystko dobrze się zakończyło :) Asik, ja nie biorę żadnych suplementów. Zamiast tego staram się odżywiać zdrowo, codziennie warzywa, owoce i naturalne soki. Co więcej, nie biorę też żelaza mimo zaleceń, bo bardzo źle się po nim czuję. Mam niedobór praktycznie od początku ciąży. Przez jakiś miesiąc zażywałam w pierwszym trymestrze, ale na kolejnej morfologii okazało się, że to mi nic nie daje, cały czas niedobór, dlatego odstawiłam. Lekarz o tym wie i mówi, że to moja decyzja. Po prostu to żelazo w ogóle mi się nie wchłania... Czy brałam, czy nie biorę czuję się tak samo. W poprzedniej ciąży miałam ten sam problem. Lekarz powiedział, że to niestety częste w ciąży, że żelazo słabo się wchłania, również naturalne z pożywienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
przy kasie prawie padłam plackiem- czarno przed oczami, nic nie widziałam,ochroniarz posadził na ławce obok kasy-takie stoją ławeczki, chyba kasjerka coś powiedziała do mnie, a ja już dętka. kazali głeboko oddychać i zaraz przyszli ratownicy medyczni. o własnych siłach doszłam do erki,tylko, brzuch od razu skamieniał i ciśnienie pod sufit. masakra, nie wiedzieli ze ja w ciąży, bo w kurtce,tylko widzieli że osuwam się przy kasie. nie wiem jak wyglądałam.no,ale to już za mną:) kiedyś tak kilka razy miałam,ale jak byłam młodsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasia i jak mala?mnie brzuch w nocy bolal ,budzilam sie4razy siku masakra:/ nie wiem moze to macica cwiczy czy co ze boli brzuch bo nie jest twardy ani nic.ja nastawilam sobie rosolek.dzis pogoda do bani zachmurzone mgla:( milej niedzieli oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamoKubusia,wiadomo ze ciezko jest w trójką urwisów,ale najgorsze juz za nami.Nie są juz tacy mali.Starszy syn chodzi do I kl.a bliźniaki do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Witam,wczoraj dokładnie o 23.06zaczęła buszawac strasznie mnie te to ucieszyło nie chciałam iść spać bo chciałam cały czas czuć:-) dobre 40minut kompała a potem usnelam . I dziś o 8 rano też było kilka kopniakow. Jednak jestem panikara :-) mialyscie rację widocznie takajej uroda:-) rano i wieczór czuje,a w dzień może śpi jak tak cały czas coś robię... Ale wiedzialyscie co jest:-) U mnie dziś slonko ani chmurki nie ma i już jest +9 ,tak więc zaraz idę policzyć a po obiedzie biorę męża na długi spacer:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
33ona a ogólnie masz normalne ciśnienie ? pewnie Ci cukier spadł, albo coś, masakra, dobrze, ze w sklepie i ktoś Cie tam podparł, gorzej na ulicy jakbyś padła:( ja opryszczki nigdy w zyciu nie miałam, ani zajadów, nic na ustach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasia super ze wszystko dobrze:)ja juz rosol ugotowalam ale dzis mi duszno jest masakra.mam do was pytanie ostatnio na usg dostalam zdjecie i wykres ile dziecko moze wazyc w dniu porodu i zaznaczone jest ze 90procent4500g.mam nadzieje ze moj maly wiecej niz3500nie bedzie wazyl.teraz jak bede miec usg to zobacze ile przybral pewnie zrobi mi w 30tc.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
a ja mam dobre wyniki krwi i moczu, wiec lekarz nie kazał mi robić na następną wizytę :) justi moze akurat dany preparat Ci nie służył, ale po prostu wcinaj dużo buraczków, maja duzo zelaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
oczekująca, obawiam się, ze moze tyle ważyć bo masz byczka w brzuchu hehe :)))) skoro już waży ponad kilogram to będzie duży chyba, mój ważył ostatnio 850 gram i lekarz oczacował właśnie około 3300 w dniu porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
ogólnie mam normalne ciśnienie,spadł cukier a póżniej jeszcze ciśnienie skoczyło, dziwne jak nigdy.takie uroki ciążowe. cieszę się,że brzuch już miękki i już ok:) miłej niedzielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agata nie strasz mnie:/takieg kolosa to niew urodze,kolezanka miala4100mala to mowila ze dala rade i mowila ze jakby4300wazyla to tez by urodzila.wiecie co przeraza mnie to co sie dzieje na ukrainie,jeszcze wojna bedzie a ja mieszkam od granicy jakies110km:/masakra.agata a w ktorym tyg wazylo twoje tyle?oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny a ja już po śniadanku , kawkę dopijam i muszę się brać za naukę a tak się nie chce :P poczekam aż kawa zacznie działać :) Jestem nie wyspana bo byliśmy z mężem na ostatkach u mojego brata i wróciliśmy przed 1 :). Kuba od rana szaleje i bardzo to mnie cieszy, jutro muszę zadzwonić do przychodni i muszę się zapisać do lekarza. Niby wczoraj dużo nie chodziłam a dzisiaj już kostki bolą i wczoraj obrzęk nóg miałam ... heh taka przypadłość w ciąży. 33ona dobrze, że wszystko dobrze się skończyło , musisz na siebie uważać :) a będzie wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
HEj dziewczyny moj kuba w 28tc wazył 1150kg a urodził sie w 41tc i wazył 3790 urodzilam go sama nie popękałam miałam nacięcie krocza. JOlka to masz wesoło przedszkole to wcale nie takie duze dzieci moj chodzi do przedszkola i nadal jest maluszkiem dla mnie :). oczekujaca ja juz ugotowalam pomidorowa z ryżem :) teraz sie wybieram z malym na spacerek, u mnie nie ma slonca ale to mi nie orzeszkadza. Oczekujaca nie boj się dojdą do porozumienia, chociaż mnie także przeraża. JOlka a te maści na opryszczke mozna w ciazy ?? JUtro zapytam gina bo i tak musze zadzwonic zapomniałam recept na luteine:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
to tylko liczby, i szacowana waga, także to wszystko sa przypuszczenia, mój tyle ważył w 26 tygodniu :) też zalęzy od Waszych gabarytów, my jesteśmy drobni i niscy, ja mam 165, mój ma 170 cm także nie ma skąd się urodzić duże dziecko, choć ja urodziłam sie z waga 4200 i jak mama opowiada o porodzie, to raczej w kolorowych barwach, z moim otoczeniu kolezanki rodziły szybko dzieci i dla nich porod to nie tragedia, moze dlatego sie narazie tego nie boje, a co będzie to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja mam170 a maz185 i oboje mielismy3500jak urodzilismy sie.ja obstawiam ze bedzie dlugi i waga tez cos kolo3500.moj w27tc wlasnie tyle wazyl.mam nadzieje ze urodze normalnie na to nastawiona jestem a nie na cesarke.dziewczyny a skurcze od ktorego tyg wam sie zaczely te przepowiadajace?oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 ona dobrze ,że głowa w nic nie uderzyłaś.I skończyło się jak skończyło.Uważaj na siebie i nie do puszczaj do spadku cukru Kasia moje maleństwo czasami też ma takie dni ,że mało się rusza.Widocznie taka uroda Twojego dzieciaczka. Wczoraj byliśmy na zakupach i kupiłam dwie czapeczki dla dzidzi i się zastanawiam czy nie będą za duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
lacerta takie do szpitala? ja mam takie na wiazanie do szpitala chyba z 10, dostałam i pewnie ich nawet nie ubiore, no moze na spacer sie przydadzą, ale moje dziecko ma dużą głowę, zawsze starszą od reszty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lacerta ja tez kupilam3czapeczki i obawiam sie ze beda za duze.a jaka wielkosc glowy maja wasze dzieciaczki?moj ma68mm a ostatnio mial mniejsza sporo.wiem ze ja mialam wieksza glowe jak sie urodzilam.ja wlaczylam sobie film z wesela i ogladam.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Hej mamuski. Ja od dwoch dni czuje sie slabiej. Niestety wczoraj bylo zle az mnie m odwiozl do mamy, abym sama nie zostala w domu. Dokucza mi tez astma, nie wiem ktora pisala ze bedzie pracowac do kwietnia. Ja tez mialam taki zamiar, ale chyba wrocena dwa tygodnie do wizyty u gina. A potem zaczne gromadzic wyprake. Nie wiem jak wy to czujcie ale zawsze bylam pelna energii a teraz czasami brakuje mi sily. 33ona ja tez mialam podobna sytuacje, ale w pracy. O dziwo nikt mi nie pomogl,a oczywiscie kazdy oferuje swoja pomoc. Dobrze ze bylam blisko okna i jakos sie ocucilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, Przeprowadzam badanie na temat nadciśnienia występującego w ciąży i czynników ryzyka które mogą predysponować do wystąpienia nadciśnienia w ciąży i połogu. Jeżeli macie wolne około 10 minut zapraszam do wypełnienia ankiety ( w badaniu mogą wziąć udział wszystkie panie ciężarne oraz w okresie połogu niekoniecznie z nadciśnieniem) link do ankiety http://www.ankietka.pl/ankieta/135611/nadcisnienie-tetnicze-a-ciaza.html Z góry dziękuję Pozdrawiam serdecznie Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sisilka ja do kwietnia zamierzam, mialam do maja ale mysle ze jeszcze sie napracuje ... ktoras pytala o skurcze przepowiadajacemoja kolezanka miala termin na koniec a w zasadzie 2polowe lipca w czerwcu jak ja spotkalam mowila ze juz pewnie nie dlugo bo ma te skurcze a urodzila na poczatku dierpnua i miala wywolywany porod asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zgotowałam rosół. Oczekująca ja tez sie martwię Ukrainą, mieszkam 40 kilometrow od granicy. Przeraża mnie to. Słabo mi dzisiaj. Momentami odpływam. Zaczynam sie bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mi w ciazy rosol nie pasuje, od wcziraj kluje mnie w pachwinach i na wys spojenia :/ przez cala ciaze nie bolalo a tu zaczelo , asiula pij duzo wody mineralnej jak slabo zeby troche cidnienie podniesc , zjedz cos slodkiego adim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asiula a skad jestes?to putin chce doprowadzic do wojny nawet amerykanie sa przeciwko rosji,tylko rosja ma duza bron i jak pokazali zapasy i liczbe wojsk ile maja to masakra.asik ja pytalam o te skurcze.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko ma coś około 20 cm w obwodzie .Kupiłam takie na spacer żeby założyć,wiadomo lato taką malutka główkę też trzeba chronić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka11
Ja mam na 23 maja, jestem w 26 tc :) i juz sie doczekac nie moge :) tylko moim najwiekszym problemem jest niestety waga :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majka a kiedy mialas ostatnia om?ja mam na30maja i zaczelam w piatek28tc.duzo przytylas w ciazy?to twoja pierwsza ciaza?oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Majka to troche dziwne, ze masz 26tc a termin na 23 maja... ja mam termin na 30 a tydzien 28, pod koniec przyszlego tyg bd 29.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a no wlasnie ja mam 25 tydz a termin 13,06 asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×