Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

moja szyjka też miękka. ale juz się nie nakręcam. mam nadzieje że będzie dobrze. czasem mi brzuch twardnieje ale nie tak często. teraz to maluch tak mi się wypycha ze mam brzuch obolały i w zakwasach. kocyki mam 2, teraz dokupiłam trzeci. błękitny, niebieski i żółty:) rożek też kupiłam jak coś to będzie za kołderkę do wózka. jeszcze muszę kupic malutką poduszeczkę. mamo kubusia ładne rzeczy śliczny kocyk. a ty się oszczędzasz ze wzgledu na tą szyjkę czy lekarz nic nie mówił. bo to tez zalezy od lekarza. mnie często gniecie po lewej str i to są jelita, albo jak dziecko uciska albo jak się czegoś wzdymającego najem. własnie rozmawialiśmy z mężem i będziemy robic przemeblowanie pokoju zeby wydzielic malutkiemu kącik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Flavia mówi zawsze masz więcej leżeć. Na połowkowym mówił że troche za nisko jest ciąża podczas usg powidział ze widzisz jak polezałaś to lepiej to wygląda. Pracowałam tak długo nie dla kasy tylko dla samopoczucia juz w grudniu jakbym poszla bym miala lepsza kase bo ja mam nie rowne wynagrodzenia ale ja w pracy mam naprawde super wiec sie umowilam ze nie jeżdze w trasy i po pracy poleguje. TEraz wiem ze to bylo dobre bo jak siedze w domu to ciagle cos do robotyy wynajde zobaczymy jak w piatek na wizycie. JUz sie nie moge doczekać. Ogólnie mój lekarz często mi mówi zwolnij odpoczywaj, kiedys jak mnie tak w pracy bolal brzuch to po awaryjnej wizycie powiedzial ze mam isc do domu i lezec do rana:) TEraz juz odpoczywam czesciej bo nie daje rady poprostu jak sie narobie to twardnieje brzuch bardziej poprostu czuje ile moge staram sie nie pzesadzac juz widze ze nie moge daleko piechota to spacerki z malym takie krótkie albo dlugo na dworze mniej chodzenia. LEkarz naprawde spoko nie wiem czemu tak swińsko sie zachowal jak ciebie przyjmowal jakby mi jakiś tak powiedzial to bym odpowiedziala ze myslałam ze izba calodobowa jest:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka to cieszę się że jest w porządku,nie budź małego niech rośnie:-) Ja się chyba przestalam przejmować ******* tylko czekam aż będę i narazie są:-) dziś słabo trochę:-) Co do stanikow u mnie są po 15 na targu. Kupię jeden w maju a drugi sportowy,obrazu będzie do ćwiczeń:-) A ja od dwóch dni mam zgage ale wieczór po kąpieli jak się położę. Ja mam okropny problem z dxiaslami nic nie pomaga,plukam dento septem i nic...już nie mam siły mam wrażenie że mi zaraz żeby wypadną... Spokojnej nocy życzymy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam az 4 kocyki, a tylko jeden kupilam. Pozostale dostalam ;) Jeden mam duzy i calkiem gruby, troche jest ciezki wiec nie wiem co z nim zrobię, dwa mam do lozeczka i wozka , a ten ostatni jest idealny po kąpieli. Dziewczyny a ja sie morduje dalej z przeziebieniem.. flegma ciagnie mi sie w przelyku i az spac nie moge. Aa i do tego doszla arytmia serca. Dawniej leczylam sie na tzw 'plochliwe' serce i teraz znowu to do mnie wraca, zwlaszcza w nocy. Spie sobie slodko, a za chwilę czuje ogromne tętno. Fuj, fuj ! Nie lubie tak ! Wam zycze slodkich snow i zeby Niunie byly grzeczne ;) Moj Jasiek szaleje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny:)poczatek to moze bedziesaz miec cesarke?ja w piatek mam wizyte u gina.noc dla mnie tragedia niespie doz2 a budze sie po5 i chodze niewyspana.zaraz jade do sklepu po chleb.dzis zrobie fasolke po bretonsku tak chodzi za mna i zamroze m bo tescxiowa niegotowala jak mnie niema,a tak bedzie mial gotowe.pisze a uznaje za spam wkurza mnmie:/oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piszewcie o stanikach,ja kupie jeden sportowy jutro i jeden do karmienia przed porodem u mnie sa po20zl.kocykow mam5,4grubsze jeden cienki.mam ochote na szarlotke moze zrobie jak ok sie bede czuc.u mnie sloneczko swieci.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia08
Oczekująca upominam leżymy:). Ja mam dziś na obiad pomidorową z łazankami z wczoraj i upieke karkowke w warzywach mam taka chuda ze wyglada jak wolowina. U mnie deszcz, ale mi to nie przeszkadza moze i to dziwne ale lubie. NAjbardziej latem jak pada i po deszczu muuu albo na dzialke w deszcz nie wiem z czym to zwiazane ale jak latem pada to ja odzywam jak są mega upały to padam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia08
Oczekująca upominam leżymy:). Ja mam dziś na obiad pomidorową z łazankami z wczoraj i upieke karkowke w warzywach mam taka chuda ze wyglada jak wolowina. U mnie deszcz, ale mi to nie przeszkadza moze i to dziwne ale lubie. NAjbardziej latem jak pada i po deszczu muuu albo na dzialke w deszcz nie wiem z czym to zwiazane ale jak latem pada to ja odzywam jak są mega upały to padam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia08
Oczekująca upominam leżymy:). Ja mam dziś na obiad pomidorową z łazankami z wczoraj i upieke karkowke w warzywach mam taka chuda ze wyglada jak wolowina. U mnie deszcz, ale mi to nie przeszkadza moze i to dziwne ale lubie. NAjbardziej latem jak pada i po deszczu muuu albo na dzialke w deszcz nie wiem z czym to zwiazane ale jak latem pada to ja odzywam jak są mega upały to padam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia08
Oczekująca upominam leżymy:). Ja mam dziś na obiad pomidorową z łazankami z wczoraj i upieke karkowke w warzywach mam taka chuda ze wyglada jak wolowina. U mnie deszcz, ale mi to nie przeszkadza moze i to dziwne ale lubie. NAjbardziej latem jak pada i po deszczu muuu albo na dzialke w deszcz nie wiem z czym to zwiazane ale jak latem pada to ja odzywam jak są mega upały to padam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamakubusia pamietam ze trzeba lezec i bede tylko zrobie fasolke bo na samych kanapkach to tez niebardzo.ja czasami lubie w lecie deszcz wtedy powiiettrze trakie inne jest.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część dziewczyny mi nawet dobrze minęła nie licząc tego że o 7 obudziłam się z ogromnym bólem dziasel i węzłów chłonnych aż mi się płakać chce całą buzię mnie boli w życiu tak nie miałam...o 8 będę dzwonić do rodzinnego wyciągnąć kartotekę,może coś poradzi bo już nie mogę,od tego mnie nawet głową boli... A dziś zaczynamy 28 tydzień bardzo nas to cieszy że coraz bliżej. Moja rano parę razy kopla i cisza. Ciekawe czy wie że mnie coś boli...nawet mi się jeść nic chce jak pomyśle że mam coś pogryzc lub połknąć... Oczekujaca już ci dupka odżyła:-)leżeć leżeć i jeszcze raz leżeć:-) Początek współczuję chorobska, ale chyba taki los ciężarnych że wszystko lapiemy jak leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczęście nie choruję podczas ciąży.Źle spałam,łapaly nie skurcze w nogach.Dzidzia kopała.U mnie ulewa od wczoraj.Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry za tyle wypowiedzi wszystko uznawało za spam. Kasia ja zaczęłam 32 tydzien idz ty z tym zębem bo się zamęczysz moze to od tej 8. Ja po usunięciu jadłam rosołek zblenderowany:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamokubusia na 9.30 mam jak byłam u dentysty to stwierdziła że to tylko stan zapalny,miałam go tylko w miejscu 8 a teraz mam w połowie górnej szczęki i do tego bardzo węzły bolą...boję się że da mi antybiotyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Poczatek czerwca na poczatek wszystkiego najlepszego z okazji slubu, duzo milosci i radosci i oby wasze wspolne zycie bylo zawsze uslane rozami. Co do mezow, moj jest naprawde kochany i pomocny, pomaga sprzatac i robi o co go poprosze, tak juz sie zgralismy. U nas nie ma podzialu facet pracuje a kobieta kura domowa, wymieniamy sie obowiazkami.Naprawde nie moge narzekac. Pisze z opoznieniem bo caly weekend gosci mialam nawet ne bylo jak siasc do kompa, caly weekend tylko gotowanie heheh gadanie, ale za to week szybko minal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sobote mialam kiepski dzien, bo goscie w domu a mnie brzuch strasznie w dol ciagnal az dol podbrzusza klul strasznie. Moje malenstwo strasznie sie rozpycha, pod skora idzie juz rozpoznac konczyny, czy tez dupke czy glowke. Czasem boli jak sie rozciaga, maz sie smieje ze wyglada to tak jakby brzuch mial zaraz peknac. Corcia od brzucha sie oderwac nie moze, ciagle chcialaby glaskac, strasznie sie cieszy, juz sobie planuje co bedzie robic z dzieciatkiem hehe. Co do stanikow, ja kupilam takie do karmienia odpinane z przodu, bardzo wygodne i praktyczne, w pierwszej ciazy mialam takze i bylam zadowolona. Oczekujaca ty nie lataj tylko lez i odpoczywaj.Mozeniejeden odezwij sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Kasia uważaj, bo w ciąży lubią zęby wypadać, a może kup sobie sensodyne? ja teraz tym myje, od paru dni nie jadłam swoich witamin, i od razu mam afty w buzi, ale witaminy są dla mnie, dziecko i tak wyciąga ze mnie wszystko, co potrzebuje. Jakaś dziwna dentystka, skoro zaczynają Cie boleć węzły, masz może jakis stan zapalny teraz :/ Oczekująca, miałaś leżeć! ale wiem o co chodzi, jak sama sobie nie ugotujesz, to nikt nie ugotuje, jaka ta teściowa jest wredna... Jakby zupy nie mogła zrobić i Cie poczęstować, wie, ze musisz odpoczywać. Ja mam prócz tych kocyków becik i taką białą wełnianą narzutkę jakby, więc najwyzej na jesien kupie jakiś kocyk jak będzie potrzeba :) Czyli piszecie, ze sie przydaje taki staniczek, moze jeden kupie i jeden sportowy, serio ja cycków nie mam, mam ledwo C teraz, bieda z tej sprawie :D AAAj moje małe to samo, tak sie wyciąga ze sie tworzy wielka gula i czasem to zaboli. Ja też nie choruje, polecam sok z bzu, pomaga! moj rodzinny powiedział, ze mam sie cieszyc, ze mnie nic nie łapie, zobacze po porodzie, będę ciagle chora, tak mówił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAJ- dziękuję za zyczenia ! Ja leze i zdycham, a musze isc do miasta zaplacic rachunki i do szkoly :) Mialam zrobic przelew, ale pasuje sie przejsc poki sloneczko swieci. Jeszcze może maz wyrwie sie z pracy to pojdziemy na obiadek. Oczekujaca- wlasnie nie wiem jak to bedzie. Mysle, ze to rowniez przez to, ze nie bralam magnezu przez dwa dni i dlatego to serce tak ruszylo :-/ A u Ciebie kiedy lekarz podjal decyzje o cesarce ?? Nie wiem juz co lepsze.. cesarka czy sn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem Wam dziewczyny, ze zaczynam sie kapke stresować tym porodem, czytam jak dziewczyny piszą, ze tak boli, że rzeźnia jakaś :P jakos musimy sobie z tym poradzić! licze, ze na tej szkole rodzenia dostane jakieś wskazówki odnośnie porodu. Początekczerwca i co, podchodzisz do matury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, idz Ty lepiej do lekarza, dziewczyno. Czasami antybiotyk to jest mniejsze zlo, wierz mi. A lekarz Ci krzywdy nie zrobi. Wezly chlonne to taki filtr organizmu, skoro bola i sa powiekszone, to znaczy ze wychwycily jakis obcy mikroorganizm (wirus albo bakterie), czyli Twoj organizm ewidentnie z czyms walczy. Oczekujaca, witaj w domu :) Fasolki tez bym zjadla. Musze ugotowac, poki czas, bo po porodzie scisla dieta, zeby sie jakos tych kilogramow pozbyc! Wczoraj czytalam chlopcom bajke przed snem i tak sie zasapalam, ze musialam co chwile przerywac. W koncu Alek wstal z lozka, wyszedl na schody i krzyknal do meza: tata, teraz ty chodz czytac, bo mama musi odpoczac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny mojej tesciowej od8ranmo niema w domu poszla na sasiadow masakra.ona nierozumie ze ciezko mi stac gotowac ale musze cos jesc.gotuje wiecej to zamroze mezowi bedzie mial jak urodze:)poczatek u mnie mowil na ostatnim usg ze jesli nieprzekreci sie prtzez miesiac to cesarka a tu juz ponad miesiac a maly posladkowo.w piatek zapytam go o cesarke i kiedy bedzie robil.powiem wam ze boje sie cc ale nic nieporadze chociaz mam nadzieje ze obroci sie maly.oczekujacxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czytałam, ze dzidziuś ma czas do 36 tygodnia, nawet do 38 jest szansa, że sie obróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekujaca, cc nie jest takie straszne, a niektore kobiety wrecz wola tak rodzic. Placic za cc na zadanie bym nie zaplacila, wolalabym sprobowac sn, ale jak sa wskazania to jest to jak najbardziej do przezycia :) Ja teraz mam wybor i szczerze mowiac sama nie wiem, co bym wolala, bo jak juz sie mialo to ciecie, to prawdopodobienstwo, ze kolejny porod tez sie skonczy cc, jest znacznie wyzsze. Dzisiaj 28 tc i 3 dzien, do 36 tygodnia musze zdecydowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny a ja od rana już na nogach, zrobiłam porządki w kosmetykach bo zamawiam w AVONIE i robie sobie zapasy po porodzie bo już wiem, że różnie bywa i wiadomo, że wydatki. Jeszcze muszę w Rossmanie kupic balsamy dla Mam ;-) Ostatnio zauważyłam, że bardzo wczęsnie chodzę spać muli mnie już około 20... i potrafię tak zasnąć w nocy wstać na siku i rano po 6 się obudzić ;-) Zaraz będę musiala zrobic rosół i zjeść przed szkołą rodzenia i dzisiaj mam wizytę u Nefrologa - dziewczyny 3majcie kciuki aby to jakiś normalny lekarz był ;-) Oczekująca wypoczywaj jak najwięcej ... rozumiem, że Teściowa nie pomoże ale nie przemęczaj się proszę :* Początek czerwca gratulacje na nowej drodze życia ;****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bede miała wybór to wybiorę cc.Licze na to,bo poprzedni poród mialam cc.Pierwszy sn.Zdecydowanie wolę cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny tak was czytam bo czesto jestescie w swiezych tematach i powiem wam ze rodzilam cc i naturalnie i mimo ze jednak naturalny porod boli , to cc boli po i ogolnie jest ciezko, teraz mam konsekwencje cc bo w styczniu mialam operowana torbiel jajnika co sie okazalo po cc mialam takie zrosty ze jajnik byl przyrosniety do macicy a macica do jelit szok ;/ dlatego jak macie wybor to rodzcie naturalnie taka rada starszej mamy :) ponadto brzuch nad blizna juz zawsze bedzie bardziej wiotki bo to przecięte mięśnie i powięzi , no ale to tylko estetyka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u lekarza i jak przypuszczałam nic mi nie zapisał,bo "w ciąży strach antybiotyki brać" dal mi skierowanie tylko,masakra. Pani w aptece dała mi tantum verde do plukania . Też uważam że lepiej czasem anty niż się męczyć...a mi ani dentysta ani lekarz rodzinny nie chce przepisać. Dzwoniłam do mojej gin i powiedziała że jak mi nie zelzy do jutra to mam jechać do niej ona mi przepisze antybiotyk . właśnie się boję wypadsnia zębów...naradzie leze i grzeje gardło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Czesc dziewczyny, moja mala poraz pierwszy miala czkawke, no chyba to byla czkawka bo przez pare minut czulam lekkie rytmiczne uderzenia, a jesli to byla czkawka to znaczy ze obkrecila sie glowka do dolu. dzis mialy przejsc mebelki a tu jeszce nikt nie dzwonil ze sa do odbioru ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po cc strach rodzic sn,bo łożysko może być wrośnięte w bliznę w macicy,macica moze pęknąć w miejscu nacięcia gdy rodzi się sn po wcześniejszej cc-dlatego jak juz raz było cc,to najczesciej następny poród to też cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×