Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

ewinka to nie jest rozwolnienie. tylko tak zaciśnie jelita i muszę szybko leciec ale stolec normalny. w sumie to wole to niż zatwardzenie. tylko jak brzuch zaboli to aż poty mnie obleją. wczesniej tak nie miałam. no to dobrze ze zapytałaś lekarza o te położenie, ja się jeszcze i tak zapytam mojego czy to nie za nisko. moja szyjka miękka więc się troche obawiam ale maluch na nią nie naciskał za mocno, ale póki oscyluje w okolicach 3cm to jeszcze nie jest zle. dziś chyba juz dostane paczki z rzeczami dla dzidzi bo dostałam maila ze wczoraj wysłali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ja tez mam bardzo miękką szyjkę,rozwartą na zewnątrz. Ale ja nigdy nie byłam panikarą i żyję jak najbardziej normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonili wlasnie rodzice i wiedza juz ze w czerwcu na 100 % przylatuja, wykupili juz bilety. Ciesze sie strasznie. ja musze do miasta skoczyc po jakies staniki bo te moje piersi to rosna chyba razem z brzuchem, maz oczywiscie zadowolony hehehhe. Jeszcze mam w planach posprzatac sobie w aucie bo corcia nakruszyla z tylu jak zwykle. A najbardziej niecierpie wlasnie jak cos niepotrzebnego lezy mi w aucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ajj to super!! Ja niby o wiele bliżej mam do rodziców niż Ty, ale i tak czasami tęskno mi do nich i zawsze bardzo sie cieszę jak mnie odwiedzają:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi został jeszcze miesiąc leżenia. za miesiac konczę 35tyg i dam sobie wtedy więcej luzu. oby juz tylko kwiecien zleciał. pamietam jak byłam w szpitalu i lekarz powiedzial czeka panią leżenie do 35 tygodnia ciązy a ja sobie myslalam jezu jeszcze 4 miesiące. A teraz juz tylko miesiąc dam rade. w sumie niektóre z was mają to samo co ja i nie musicie lezec, ale skoro mi tak mówił to sie słucham. Pewnie jak się dzidzia urodzi to będę marzyła żeby polezec choc 10min;) Wczoraj moja mama byla w biedronce i kupiła mi te chusteczki mokre co są na promocji po 9.99. zobaczymy czy będą dobre. podobno w rosmanie jest tez promocja pampersów i chusteczki gratis. Ja do rosmana mam za daleko więc dupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej dziewczyny ja już poczyniłam przygotowania do obiadu dziś pokrojona i rozbita pierś z kurczaka jako schabowe + surówka z kapusty białej i marchewki i resztki papryki:) i ziemniaki:) pózniej pójdę na szkołe rodzenia- ćwiczenia drugi raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas dziś bedzie karkówka. Własnie dzwonił kurier że wiezie mi paczkę, jestem podekscytowana i czekam:):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię szybki obiad:pomidorowa i naleśniki z serem lub czekolada,bo te dziasła mi dają w tyłek,jadę popołudnie po antybiotyk mam nadzieję że pomoże... Moja strasznie mi się wypycha z prawej strony pod zebrali tu chyba jest wątroba bo boli aż czasem, mi się wydaje że będzie mała,mam nadzieję... Cieszę się że za tydzień już kwiecień bo jeszcze dwa miesiące. Czytałam że częste współżycie pod koniec przyspiesza poród to chyba będę codziennie działać:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jest bo sperma dziala rozwierająco na szyjkę macicy. dlatego jesli ktoś ma problemy z szyjką to współżycie zakazane. moje maleństwo zasneło po śniadanku bo ani drgnie, niech sobie pośpi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mam pytanie jak twardnieje wam brzuch to cały robi się twardy od gory do dołu? bo jak lezałam w szpitalu to była dziewczyna której własnie twardniał brzuch i robił się twardy dosłownie cały. A mi jak twardnieje to tak miejscowo po jednej albo po drugiej stronie robi sie twarda kulka, albo na górze, zalezy i wtedy to miejsce jest napięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Flavia to pewnie nie twardnienie tylko dziecko wypycha... mi twardnieje cały, tz, mialam kilka razy te skurcze braxtona to robi sie cala macica twarda, tym samym caly brzuch, czuc wtedy jakby klucie dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Flavia mi wczoraj poraz pierwszy mocno stwardnial brzuch, u gory po prawej stronie zrobila sie twarda kulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Dziewczyny jakie pieluchy kupujecia na poczatek newborn czy 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia jak z jednej strony to napewno dziecko mi się często tak wypycha ,robi sięczęstotaki wielki guz na brzuchu:-):-) mi dosłownie pare razy stwardnial i wtedy można całą macicy wyczuć,jak kamień,ja tak miałam. No to już wiem co działa na przyspieszenie,dzięki Flavia :-) Co do pieluszek to zobaczę co mi powie na usg jaką waga ale myślę że jedną paczkę kupię tych najmniejszych do szpitala. Zjadłem zupke i młoda szaleje teraz:-):-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem to jest dziecko jak się takie górki robią ale czasem też twardnieje wtedy jest kulka i napięte miejsce, jak puszcza to czuc taką ulgę. Mnie teraz często pobolewa brzuch jak na miesiączkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena111
Dziewczyny czy kupujecie butelkę do karmienia? Jesli tak to 125ml czy większą? Ja chcę karmić piersią ale tak na wszelki wypadek. Czy kupujecie majtki jednorazowe czy siatkowe o szpitala i po ile sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
ja kupuje butelke, 1 juz mam ze szkoly rodzenia 150ml alu kupie jeszcze druga podejrzewam ze nie bede karmic piersia, moja mama ani mnie ani siostry nie karmila bo miala za malo pokarmu wiec moge miec to po niej pozatym mam male cycuszki wiec nie wiem czy "wyprodukuja" pokarm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
a majtki kupie jednorazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka a ja znowu od rana na nogach i zrobiłam wyniki bo we czwartek idę do lekarza , a wczoraj byłam u nefrologa i przyznam szczerze, że kobieta podeszła do tego profesjonalnie :). Dzisiaj byłam w Rosmanie i kupiłam pudełeczko wraz z chusteczkami nawilżającymi za 6,49 minus karta Rosssne więc minus 0,20 gr więc jeszcze taniej. Słyszałam , że takie pudełeczka są praktyczne więc pomyślałam, że okazja :) ja w maju dopiero będę pampersy kupowała i chyba zacznę od 2 do 5 kg zobaczę jeszcze ;-) W tym miesiącu kupujemy łóżeczko i kosmetyki dla maluszka oraz dla mnie koszule a w maju staniki do karmienia oraz jakieś sportowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
no wlasnie jesli chodzi o kosmetyki, chcecie kupowac wszystko jednej firmy np.nivea czy rozne kosmetyki roznych firm, bedziecie malenstwu smarowac pupcie za kazdym razem czy dopiero jak wystapia odparzenia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zjadłem antybiotyk,mam nadzieję że pomoże i nie zaszkodzi jednocześnie. Leze bo ten bol mnie wykancza Ja kupię jednorazowe z takiej siateczki są pakowane po 3szt chyba to kupuje że 3 paczki. A odnośnie tych podasek po porodzie to muszą być te bez kleju? Ja myślałam żeby kupić normalne podpaski tylko duży rozmiar. A jak to jest z wkladkami laktacyjnymi ?ile jakie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie czytałam, że te jednorazowe się nie nadają, nie trzymają podkładu i szybko się rwą, są jakby z papieru. Kupię dwa opakowania majtek siateczkowych. Podkłady kupuję Bella, one są bez paska klejącego ale majtki siateczkowe czytałam że dobrze je trzymają. Myślę, że kupię 2 opakowania podkładów, są po 10 pakowane. Kupujecie też duże podpaski do szpitala czy podkłady wystarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena111
wyżej to byłam ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalena mi w sklepie pani pokazywała jednorazowe z siatki, boję się że te pokłady będą się przemieszczać,podpaski napewno wezmę. A kupujecie to na łóżko?nie wiem jak to się nazywa Ja zamówiłam materac i wszystko do lozeczka to w przyszłym tygodniu będę prac;-) bo w zestawie który zamówiłam jest ochraniacz jego też trzeba wybrać? U mnie robi się pogoda a godzinę temu śnieg sypał,ponoć już ma być ciepło . Ja po następnej wypłacie kupię butelki 2 szt z tommee ,skoczek,termometr itd. Jutro mi przywiozą łóżko,już się nie mogę doczekać;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zakupiłam majtki z siatki 2sz w opakowaniu zobaczę jak będą sie sprawowac. jestem wkurzona o 11 dzwonił kurier ze wiezie mi paczkę i za pół godziny będzie a ile juz mineło i go nie ma:O a ja wyglądam jak głupia ciągle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny padam czy wy jak cos porobicie to tez was tak boli w plecach/brzuchu?? O kosmetykach chyba pisałam ja kupuje bephanten maść i oilatum emulsja do kąpieli wiem moze i nie powinnam tak jak mówicie póki nic się nie dzieje ale przy kubusiu mi sie bardzo sprawdzilo nic innego nie potrzebowalam wloski dupka wszystko tym nie stosowalam oliwek itp. tylko krem do buzi w zaleznosci od pogody. Majtki jednorazowe mam z babyono podklady poporodowd tez sa ciensze niz bella takie jak bella tez mam kolezanka dala mi od poloznej dostala jeszcze tak hermetycznie zapakowane. PIeluchy tetrowe 5 szt jeszcze dokupie 3 flanelki 3 kupie. Oczywiscie herbatka z kopru z bobovity Podklady moze wezme 2 tak tak kupie w szpitalu nawet kubusia na tym przewijałam. JA dzis dostalam paczke z recznikami sa super super dla kubusia nie mialam takich ladnych bo moze nie poszukiwalam tak w zwiazku z czym kuba przywlaszczyl sobie z dinozaurem czy smokiem musze domowic jeszcze jeden:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ja skrocilam i pomalowalam wlosy sobie.bylismy po meble ale niezamowilismy bo troche drogo wychodza i pojedziemy jeszcze na targ i jak cenowo beda tak samo to wtedy kupimy w sklepie.zmeczylam sie jakbym przebiegla niewiem ile.teraz odpoczywam .oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Oczekująca nie wiem jak masz daleko do Ikei,ale my jak robiliśmy kuchnie to nigdzie na wymiar nie wychodzili taniej (bialy połysk),wiec polecam,bo w jeden dzien masz kuchnie zrobioną,szafki są porządne i ślicznie wyglądają:-). . ja po zakupach, kupilam sobie staniki 2do karmienia w h&m-ie i trochę śpiochów,no nie mogę sie powstrzymać jak tam wchodzę:-) i jeszcze takie śmieszne śpioszki z duszkiem nad którym jest chmurka i napis "buuu" , byly w promocji w kapahl, a ze mnie rozśmieszyły to tez wzięłam:-) . AIK ja z kosmetyków mam oliwke, balsam do ciala i plyn do kąpieli firmy smoki (ze smyka), podobno są dobre i niedrogie były. Na co dzień będę na początku smarowala tak jak mnie nauczyli na szkole rodzenia,czyli pupę czymś tlustym Np. Oliwka lub alantanem, gdy pojawi sie odparzenie zastosuję sudocrem. Ogólnie mm w planie czeste wietrzenie pupy dzidziusia z tego względu,ze będzie lato i jak poleży na lezaczku na balkonie czy w pokoiku troche bez pieluchy, ew. Na podkladzie to jemu będzie dobrze a i mi bardzo to nie zaszkodzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×