Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

oj poczatekczerwca współczuje Ci, ja też miałam taką grype, taki ból żolądka ze masakra, myslalam ze zemdleje:) jeszcze dostałam takiej biegunki ze płakać mi sie chciało jak miałam sie podcierać, krew leciała, sorry za szczegół, jedz na ip moze daja coś, zatrzymają, zebyś się nie odwodniła! maminia22 no trudno, jak trzeba sie położyć to trzeba, nic sie nie martw, po porodzie nawet mozesz dokupić brakujące rzeczy:)AAAJ ale miło, moj mnie kiedys chętnie masował i brał ze mną kąpiel, teraz to mam wrażenie ze mu sie już nie podobam, przykre ale prawdziwe.Co do cery to nigdy wczesniej takiej ładnej nie miałam, włosy też ok:) nie musze sie kompletnie malować, i tak tylko rzęsy zazwyczaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maminia, gestoza to inaczej zatrucie ciazowe. Nie chce Cie straszyc, ale to dosc powazna przypadlosc. Moja znajoma miala porod wywolywany w 36 tygodniu wlasnie z powodu zatrucia. Dobrze, ze lekarz to wylapal, bo czasami im sie nie udaje i wtedy moze byc niewesolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie niebylo przymrozku ale moze dzisiaj byc,ale ja jeszcze w domu mam pomidory i papryki i jakas choroba weszla bo zolkna:/ jutro zasadze groch fasole.mamina to masz zatrucie ciazowe wiec pewnie wywolaja ci porod.ja robie zeby urodzic bo puchne coraz gorzej i rwa sie odzywa.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czerwcowki strzezcie sie przed indukcja porodu jesli nie ma do tego 100% wskazan nic tak nie boli jak skurcze po oksy w dodatku sa praktycznie ciagle bez przerwy porownujac do tych bez oksy , dramat naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi dziś babcia powiedziała: współczuje Ci porodu, paskudna sprawa":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Mamina,jakie objawy?oprócz wysokiego ciśnienia masz białko w moczu?albo podwyzszony kwas moczowy?u mnie tez podejrzewali,ale poniewaz białka nie bylo jestem pod kontrolą i mimo skierowania do szpitala nie położyli mnie. Ciekawa jestem jak to u Ciebie jest,wiem,że idziemy dzień w dzień ... . gościu -wiem,że poród z oksy jest gorszy,ale co poradzić... Ja jeszcze mam małą nadzieję,że może cos samo sie ruszy w ciągu tych dwóch tygodni... Jutro robię porządki,jak siedzę przed tv to na piłce i sobie kręcę i podskakuję,moze akurat coś to pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
To pewnie urodzimy w podobnym terminie,ok.20 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maminia22 trzymaj się a czemu dopiero na poniedziałek? Dziewczyny mam jakieś zgrubienie pod sutkiem i boli co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Iwka nie mówiłam ginekologowi bo pojawiły się niedawno tzn juz są z dwa miesiące i się pogłębiają i jakoś na wizycie zapominalam o tym. U mnie w 1 trymestrze był wysyp krost, trądziku teraz plamy, sporo włosów mi wypadło, moje dziecko koniecznie musi mamę ubrzydzic:) ale mój synek przedwczoraj powiedział do mnie: mamo jestes taka ładna ze każdy by cię chciał:) to było mile. Mamina22 niestety ale czasami tak jest jak wszystkie piszą ze plany się krzyżują i trzeba iść leżeć, miejmy nadzieje ze będzie dobrze, trzymam kciuki:) Jak Wy się szybko chcecie rozpakowywać:) 20maja to przecież lada moment i z przerażeniem dociera do mnie ze ja też stoję w tej kolejce i niebawem to też bede ja:) a strach jest. A wiecie nigdy nie słyszałam o tym ze poród z oxy jest bolesniejszy fakt ze ja rodzilam z oxy i było nie do zniesienia ale nie wiedziałam ze od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamokubusia - nie mam pojecia, co to moze byc, moze zatkany gruczol mlekowy? Najlepiej skonsultuj sie z lekarzem. Nomadic - porod wywolwywany oxy jest bardziej bolesny, bo skurcze nie rozkrecaja sie stopniowo, tylko od razu sa bardzo mocne i czeste. Ja po podaniu oksytocyny, przez pierwsze pare godzin, mialam skurcze niemal non stop :( Dzieki Bogu, tym razem tego unikne, bo po cc nie mozna jej podawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka no właśnie to ciśnienie i nabrzmiale mam nogi nawet nie stopy tylko łydki do tego cukrzyca a u mnie jest tak że kładą najpóźniej w 38 tygodniu z cukrzyca to jest decyzja diabetoliga zobaczę co mi ginekolog prowadzący powie i czy podtrzyma ta decyzje. A w poniedziałek bo to będzie koniec 37 tygodnia a więc chcą abym była pod kontrolą i powoli dociera do mnie że mam tydzień na ogarniecie mieszkania moich chłopaków ja nie wiem jak oni sobie beze mnie poradzą no ale nie dochodzi do mnie ze mogę już wyjść ze szpitala z Michalkiem ;) Wiem ze indukcja boli mam nadzieje że samo się zacznie szybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka no właśnie to ciśnienie i nabrzmiale mam nogi nawet nie stopy tylko łydki do tego cukrzyca a u mnie jest tak że kładą najpóźniej w 38 tygodniu z cukrzyca to jest decyzja diabetoliga zobaczę co mi ginekolog prowadzący powie i czy podtrzyma ta decyzje. A w poniedziałek bo to będzie koniec 37 tygodnia a więc chcą abym była pod kontrolą i powoli dociera do mnie że mam tydzień na ogarniecie mieszkania moich chłopaków ja nie wiem jak oni sobie beze mnie poradzą no ale nie dochodzi do mnie ze mogę już wyjść ze szpitala z Michalkiem ;) Wiem ze indukcja boli mam nadzieje że samo się zacznie szybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaK też tak myślę że może być to gruczol mlekowy miałam zapalenie piersi i właśnie to był jeden z objawów. Dziewczyny naprawdę na przyszłość dbajcie o piersi w pierwszych dniach szczególnie po porodzie to nic fajnego ja miałam 40 , 41 º temperatury strasznie twarde piersi laktator nie nadazal odciagac i pomogły ciepłe okłady i oklady z kapusty małego przystawial m co 15 minut na zmianę z laktatorem i m miał jedyny radość z tego bo ciągle je masowal ;) i te guzki rozmasowywal a ból niesamowity ; ( niestety skończyło się i tak antybiotykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Oczekująca, pampersy: rozm.2- 72 szt. rozm.3- 62 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzezcie sie..no łatwo powiedzieć..mnie w szpitalu nikt o zdanie nie pytał,podali oxytocyne i już,jeszcze bez ostrzeżenia przebito pęcherz plodowy i koniec.Po oxytocynie skurcze są silniejsze i nienaturalne i wiadomo,boli jak szlag. Maminia a nie swedza cie rece i stopy?To tez objaw cholestazy..a enzymy watrobowe i bilirubine masz w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
U mnie na zapalenie piersi dostałam tylko receptę na ibuprofen ten w większej dawce a temp też 40-41. Moja mama zawsze powtarzała ze jak się karmi to trzeba szczelnie okrywać piersi bo się łatwo owiewaja i bola i to coś ma wpływ na karmienie czy na mleko nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Maminia-jakoś to będzie, w końcu silne kobietki jesteśmy:-) wiesz może ile waży Twój Michaś? Kruszynka-daj znać co tam się z Tobą dzieje? Asik-też milczysz... Ból stawów czy cos innego się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj pomylilam gestoza..cholestaza..chyba śpiąca jestem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Mammina teraz to zależy od szpitala. Ja nie wyobrażam sobie,że u mnie dzieje sie coś takiego bez pytania. Za tydzień na wizycie mamy omówić krok po kroku jak ewentualnie ma wyglądać ta indukcja,ale już dziś Pani doktor mnie uspokajała,że to nie będzie takie straszne... Teraz zastanawiam się nad zzo,zapomniałam zapytać czy wysokie ciśnienie jest wskazaniem medycznym do zzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewinka w 34 tygodniu ważył 2340 a teraz nie wiem dowiem się w środę ;) co do indukcji ja oksy miałam praktycznie nie zadzialaly (mam na myśli pierwsza ciążę oczywiście ;) ) dostałam je w czwartek może dwa skurcze które czułam i parę które wyszły tylko na ktg a z soboty na niedzielę równo o 24:00 dostałam pierwszych skurczy i prawie 9h później urodzilam :) co do zzo to u mnie w szpitalu nie sa chętni do dawania ani gazu wtedy też miałam nadciśnienie i nic z tym nie robili w 41 tygodniu urodzilam dlatego też jestem zaskoczona rozwojem sytuacji. Trochę się boję ale z drugiej strony w zasadzie się ciesze i nie mogę się doczekać. Od jutra zaczynam mieszkanko ogarniać pranie zaległe zrobię w weekend firanki zmienię i w końcu resztę zakupów zrobię. Od czwartku w realu sa chusteczki nawilzane pampersa 6-cio pak za 24 zł to jeszcze będę miała misję tam trafić ;) I będę mogła rodzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej dziewczyny, ja wczoraj po 20:00 poszłam spać, miałam taką zgagę i myślałam,że puszczę pawia,ale obyło się,chociaż doskonale znam objawy jak blisko mam do tego:( ciągle mi niedobrze,oczywiście jem, ale tak mniej więcej od 6ej rano do 17:00, bo pózniej to masakra CZY WAS MDLI oprócz zgagi? a teraz coś weselszego:) wczoraj mały prawie mi nogi na plecy zarzucił haha,aż za żebra po prawej stronie.Oj denerwował się wczoraj cały dzień, bo na czczo musiałam krew pobrać,a ja pierwsze co robię to siku i jem kanapki rano:) i dzisiaj jakiś *****iwy dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
wiecie mojej mamy znajoma znowu przyniosła ubranka, ale większe takie na roczek z metkami papierowymi nawet- a ja jak nie znałam płci to mówiłam dla m,że bardzo mi się podobają ubranka z traktorkami...no i mama mówi,że są bluzeczki z traktorkiem:) aż się wzruszam, jak przypominam sobie,jak się martwiłam,że nie widać mojej ciąży i że mały brzuch mam.Teraz moja kuleczka rośnie.Mój m ma urodziny 23 maja, a brat 7 czerwca, a syn nie wiem kiedy wybierze sobie termin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej mamusie.ja noc mialam lkiepska.brzuch bolal jajnik a kregoslup okropienstwo.skurcze byly w nocy ale ustepowaly.nie wiem czy pojechac dzis na wizyte czy w piatek.ja sie boje porodu,tyeraz boli a co mowic pozniej,niewiem czy dam rade.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nawet dobrze spałam,dwa razy wstawałam siku i pić.O 6 pobudka bo dzieci do szkoly.Wczoraj nawaliła nam lodówka,a kupiliśmy ją 2,5 roku temu za 4.200 zl.Facet dopieo jutro wieczorem przyjedzie naprawiać.Wszystko sie rozmrozi i popsuje.Jest ona z podwójnymi drzwiami,jedne drzwi to zamrażarka.Aż sie boje tam zaglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie ja ostatnio nie mam zlych nocy tylko usnac ciezko. Oczekująca ja tez sie boj***ardzo moj entuzjazm opadł o polowe:(, przeraza mnie to wszystko. Dzis mi sie snilo ze bylam u gina i powiedzial ze 300zl za cc na jego dyzurze:), takie sny mam a rodzilam powinnam byc spokojniejsza bo wiem co i jak. W piatek mam wizyte mam nadzieje ze lekarz troche mnie uspokoi:). Jolka rany ja bym sie wsciekla, moze u sasiadow przetrzymaj jakies rzeczy albo gotuj biedna caly dzień:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamokubusia ja tez bylam pewna ze zniose bol a tu tertaz boli jak diabli.zjadlam sniadanie i nic nieprzechodzi wszystko bez zmian.jeszcze zadzwonili ze szpitala ze jutro endokrynologa niema tylko w sobote:/u mnie za cesarke roznie biora moj wiem ze300zl i od razu robi ja mu dam z200zl i tyle.chodze prywatnie wiec tez koszta ponosze.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka, Maminia22 u mnie indukcja wygladala tak: Cewnik foleya wprowadzony do szyjki macicy to jakby balonik wypelniony sola fizjologiczna czy woda ma na celu przygotowac szyjke do szybszego rozwierania uelastycznia ją, po nim wytepuja bole jakk na okres troche mocniejsze, do tego podawana jest minimalna dawka oksy aby sprawdzic gotowosc macicy do porodu, jest sie pod ktg wtedy. Mi zalozyli po poludniu i rano mi wypadł razem z wielkim czopem:), w lazience na podloge, potem po obchodzie badania i na porodowke tam juz dawka oksy jest taka ze zadziala:), nie wiem czy bola te skurcze bardziej czy mniej niz naturalne bo naturalnych nie mialam do konca bylam pod oksy. Intensywnosc skurczy i czestotliwosc zalezy chyba od dawkowania co jakis czas polozna przychodzila i regulowala bo nie moze skurcz na skurcz zachodzić musi być odstep jakis miedzy nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja noc spedzilam na wedrowce do toalety zeby siusiu robic, strasznie mnie gonilo. Brzuch sie strasznie stawial, pozatym czuje sie naprawde super, dzis musze choc kawalek sie przejsc bo nie dam rady. Jakis maly spacerek. a co do oksytocyny, ja mialam z pierwsza corka i powiem wam szczerze, ze skurcze byly do zniesienia z tym ze wszystko szlo szybciej. Wiec nie taki diabel straszny jak go maluja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka kolka Kurcze szkoda jedzenia, jak wczesniej napisala ktoras z nas zanies moze do sasiada albo cos, kurcze bo szkoda wszystkiego stracic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×