Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Klaudia, gratulacje!!! Ale Ci zazdroszcze, ze juz po wszystkim. Uwazaj I staraj sie nie kaszlec, bo wtedy boli jak cholera. Ja sie zakrztusilam woda na drugi dzien po cc I jak zaczelam kaszlec to bylam pewna, ze drugie urodzilam. Jak znajdziesz chwile to pisz, co tam u was I jak sie malej swiat podoba :-D .Zenobia - chyba nigdy sie nie spotkalam z takim imieniem. Mamokubusia, plecaczek wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my wsumie nadal nie mamy imienia, bylam pewna imienia dla chlopca mial byc Julian, a podobno ma byc dziewczynka, i imienia nie ma, corcia jedynie mowi ze skoro nie chlopiec i nie Julian to moze byc Julianna i problem rozwiazany, czasem ta nasza ksiezniczka strasznie mnie zaskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia teraz dużo odpoczywaj. A mała masz przy sobie? Ile będą was trzymać? Dziś piątek,puszcza was w poniedziałek czy wcześniej? Zazdroszczę ci że już po,że mała zdrową i wszystko w porządku;-) Cc wyszło nagle,nie było ego w planach wcześniej? Aaaj my też niby wybraliśmy imię ale chyba będzie inne ciężko mi się zdecydować,jak urodzie to zobaczę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, my przy pierwszym synu nie mielismy pojecia, jak go nazwiemy. Najpierw dlugo na tapecie byl Kornel. Prawie sie pobilam z kuzynka, bo chodzila w ciazy w tym samym czasie i tez chciala Kornela :) Koniec koncow zadna z nas tak dziecka nie nazwala. Przerobilismy chyba wszystkie imiona z kalendarza, a potem maly byl bezimienny przez blisko caly dzien, bo nic nam nie pasowalo. W koncu moj maz tak na niego patrzy i mowi: a moze Damian? Jakos tak do niego spasowalo i juz zostalo :) Wczesniej o Damianie nie bylo mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Klaudia! super zdrówka dla Was! Moj gin liczy tak, ze po skończonym 37 tygodniu ciąża jest donoszona, czyli w środe skoncze ten 37, ale mysle ze jakby sie już urodził byłoby ok, patrząc na klaudie:) ale czuje ze sie zbliza, maly jest nisko, boli mnie krocze i mam ucisk na o***t, bole miesiaczkowe. Mamakubusia fajny plecaczek:) napewno kuba bedzie zadowolony:) Ja poprałam wczoraj ciuszki i poprasuje, ale mam juz tego tyle ze maly nie obchodzi, tylko ze po nas bedzie drobny i moze dluzej bedzie sie w te ubrania miescil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
klaudia gratulacje dla pierwszej mamy:)zdrowka dla was obu:)super ze masz zuzie juz obok siebie.gosciu ja mam tak ze wieczorem z lozka wstac nieidzie,boli kregoslup,brzuch i krocze.czasami mam takie szarpniecia i parcie na o***t ze niewytrzymanie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczatek a waga bym sie nie matrwiła i nie sugerowała.Kolezanka urodziła córked donoszoną w teriminie 2400 i 44 cm zdrowa ale drobna po mamusi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
klaudia- gratulacje, dużo zdrówka Wam:) ja chcę urodzić,ale tak za ok. 2 tyg. najlepiej:) bo m bedzie w domu, a m dzis wyjezdza i bedziedopiero we wtorek w nocy, więc będę sama z małym w brzuchu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie bylo mowy o cesarce tylko skurcze zaczęły zanikać mala denerwowała i tetno zaczęło spadać lekarz stwierdzil ze lepiej nie ryzykować mala od 7 rano jest ze mną moze wyjde w pon ale to nic pewnego. Zalezy jak mala będzie sie czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekujaca gosc z wieczornymi bolami to byłam ja:) Klaudia zazdroszcze:),a to po cc do zniesienia ten bol czy masakra do czego to można porównać jeśli mozna przepraszam ze męcze takimi pytaniami ale ciekawosc:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaudia - gratulacje! Ucałuj Małą w śliczne stópki :) mama3chlopcow - to nie tylko po cc takie odczucia :) ja to po sn miałam jakiś totalny bezwład mięśni na brzuchu, koleżanka z sali też. Śmiałyśmy się, że trzeba uważać, żeby się nie zakrztusić, bo można się udusić nie mogąc zakasłać :-P ja też będę Małą myła w samej wodzie bez nawilżania niczym na początku. Szczotkę do włosków muszę kupić w razie ciemieniuchy jeszcze. Flavia - u nas nie trzeba zapisywać dziecka wcześniej do pediatry. Pierwsza wizyta jest przy szczepieniu, można pojawić się wcześniej jak ktoś chce, żeby lekarz malucha obejrzał. Jak się urodzi, to trzeba iść do przychodni zgłosić i przychodzi położna środowiskowa. Generalnie wszystko mówią w szpitalu przy wypisie, dają książeczkę zdrowia, jakie badania kiedy zrobić i kiedy do lekarza. A z macierzyńskim to nie wiem, bo teraz muszę bezpośrednio w zusie załatwiać. magdalena111 - to pewnie ci się macica stawia i szyjka skraca. Skurcze są inne. Na pewno nie jest to ból taki jak na miesiączkę, poznasz. Bardziej przypomina ból przy ostrym zatruciu pokarmowym, bo boli cały brzuch a nie tylko na dole i ból jest taki mhmmm... rwący jakby a nie tępy jak na miesiączkę. Ale to pewnie każda kobieta inaczej odczuwa. jolka kolka - oooo...! to może ja spytam swojej gin, nóż widelec nie będę musiała się cała golić :) . też słyszałam, że w czasie pełni dużo dzieci się rodzi :) ja urodziłam dzień przed pełnią, więc może coś w tym jest jednak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) KLAUDIA GRATULACJE :* A ja nie czuje sie najlepiej ... Rano z mężem pojechaliśmy zrobic wyniki a potem do sklepu bo robimy panele i jakoś spabo sie czuje ... Słabo mi , nogi mnie bola i zauwazylam ze od wczoraj mam słabszy apetyt... A teraz leze bo normalnie wszystko mnie boli ... Chyba to ciśnienie zaraz zrobię sobie kawke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja codzień mam dziwny ból pleców w okolicy kości ognowej,ciężko to opisać nie przeszkadza nie boli tylko takie nieprzyjemne uczucie. Na szczęście mąż pojechał do pracy,strasznie się poklocilismy,padły ciężkie słowa,teraz lezę bo mnie brzuch boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
dzisiaj musiałam wyprać wózek- część ręcznie, część w pralce, dobrze,ze już połowa przeschła, reszta jeszcze dosycha. A pogoda pogarsza się. znowu zmęczyłam się jak stara babcia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
i zrobiłam obiadek- kasza a do tego karkówka. pierwszy raz tak zrobiłam, bo zawsze kładę do piekarnika, a teraz tak: -kapka oleju na patelnię- kładziemy na to plastry karkówki wcześniej ok. 2 godz. posolone szczypta soli i przyprawą do gulaszu, 2 małe cebulki , warzywa na patelnię- to się sobie dusi na patelni ok.20 min.na małym ogniu -wszystko przekładamy do garnka z gotującą wodą- tak mniej więcej szklanka, dusimy sobie kolejne 20min. obiad gotowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej nie znosze pisac przez kom wiec zwiezle klaudia gratulacje :) moze ktos bedzie mial ochote tabelke zaktualizowac i wpisac klaudie ze urodzila to byla na ok 430 stronie , 33ona ja biore dla dzidzi bepanthen pampki chustrczki i tyle co tam mam wezme tez octenisept dla siebie to i dla malej jak bedzie trzeba sie nada, na porod dodatkowo wrzme cukierki mietowe/gumy bo podobno zasycha w ustach wody z dziubkiem to pozniej i krocze bede polewac to butla na pologu w wc :) balsam do masowania plecow gumke do wlosow, pomadke nawilzajaca i cos dla meza do zjedzenia Poczatek ja uwazam ze mniejsza dzidzia lepiej a 2,5kg to donosxone dziecko Flavia 3kg na 37 tydz to raczej ok bo liczac ze zostalo 3tyg po 200g na tydz to wychodzi ok 3600 to raczej normalna dzidzia Mama kubusia to ma dopiero duza dzidzie hehe asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to bym mogla wszystkie mięsa z kaszą jeść:) gryczaną albo jęczmienną, tylko jakoś kuskus mi nie podchodzi:) ja umyłam okna, firanki powiesilam w sypialni i jeszcze ogarne chate, moj jutro pomyje podłogi, ale znowu mnie coś w pośladzie boli, niby to kość ogonowa, ale ze wstać ciężko.Moje dziecko ma takie jazdy, dwa dni spokojny, dwa wierci się bez przerwy, nawet w nocy i czka dosłownie cały dzień. Szwagierka dzwonila, pytala sie czy torbe spakowałam i czy sie boje, mowie ze jakos narazie sie nie boje, a ona ze to dlatego bo nie wiem co mnie czeka :P ale ona juz nie pamięta czy ją bolało, ma wrażenie, ze nie:) takie szczęscie jak córe zobaczyła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaudia- gratuluje coreczki, najwazniejsze ze zdrowa i że wszystko ok Asik- ale ja te 3 kg napisałam tylko orientacyjnie, bo usg miałam 4 tyg temu to było 2200 więc aktualnie nie mam pojęcia ile przyrósł mój synek od tamtej pory podejrzewam ze jednak wazy juz więcej niz 3kg no ale nie wiem. zrobi usg to się okaze kasia- jak posiedze to mnie boli kosc ogonowa tak że pózniej nie mogę wstac 33ona- ja juz mam wozek wyprany, aż pachnie. wygląda jak nówka, moze i dobrze że nie kupowalismy nowego. Agata- mój tak jak twój często ma czkawkę w sumie to gdzieś co drugi dzień czka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dzisiaj na obiad spaghetti z sosem wlasnej roboty: pomidory swieze i suszone, pieczona papryka, cukinia i bazylia. Wszystko musialam zblendowac, oczywiscie, bo inaczej moje dzieci by tego nie zjadly, zwlaszcza starszy. Jest, jak to sam tlumaczy z pelna powaga i przekonaniem, "uczulony" na warzywa :) Ja tez od rana biegam ze sciera, umylam nawet drzwi i framugi i chyba przesadzilam, bo teraz wszystko mnie boli, najbardziej glowa. Dla meza zostawilam okna i podlogi. Na szczescie sytuacja w pracy rozwiazana pomyslnie. Szefowa zadzwonila rano i poinformowala, ze w tym tygodniu jestem na L4, a urlop macierzynski zaczna naliczac od poniedzialku, czyli musze wrocic tylko tydzien wczesniej niz planowalam, ufff :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flavia ta kaske co moglas wydac na nowy, wydasz na cos innego, moze na siebie jak juz urodzisz zeby sobie umilić troszke zycie w połogu :)) czkawka jest normalna i nawet wskazana, dziecko cwiczy ssanie, połykanie i oddech, moj chyba glodny bo sie tak tą wodą upija ze ciągle czka.Mnie czyści od wczoraj po każdym posiłku:) lekko sie czuje przynajmniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ja jestem w****iona.okazuje sie ze stracilismy50procent kasy ktora mielismy na lokacie a reszte nie wiadomo kiedy mozna wyplacic.bank nas oszukal.w umowie nic takiego niebylo a tu takie cos sie okazuje.ja po wizycie w srode mam ktg,glowka sie obnizyla gin kaze wspolzyc i po srodzie zdecyduje moze poda mi kroplowke nma wywolanie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Klaudia hurra!!! Mamy bobasa:-) gratulacje i uściski do tego gościa co sie czepial,ze niby z tym rozwarciem to mozna chodzic- a jednak nie mozna!:-) Asik-postaram sie uaktualnić tabelkę,ale jak usiądę przy kompie,bo teraz piszę z kom. oczekujaca-Wy to jesteście zakręceni, dowiedzcie sie dokladnie,moze tracicie dlatego,ze wcześniej wyciągacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekujaca- czemu ma Ci niby wywoływać ? Jak do wyznaczonego terminu jeszcze jest troche czasu. U nas wywołują w ostatecznosci i to trzeba wyrazic zgode. Moja znajoma byla po terminie ponad tydzien to wtedy dali jej oxy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też sie zastanawiam, po co wywoływać, dziecko ma normalną wage, nic sie nie dzieje a co do puchnięcia to co 2 ciężarna ma takie dolegliwości i nikt nie wywołuje z tego powodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez wywołują dopiero po terminie. chyba że jest jakies wskazanie np cisnienie, cukrzyca itp to robią cc koło 38 tc. Ja bym się chyba nie zgodziła na takie wywoływanie bez powodu 2 tyg przed terminem. Oczekująca- lepiej sama działaj, rób cos kucaj, współzyj to moze coś pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla hrabianki wywola bo ja ciaza meczy ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Wiem co chciałam jeszcze napisać -dziewczyny nie gódźcie się na DOLARGAN, stosują go już tylko w trochę zacofanych szpitalach. To NARKOTYK,który całkowicie przenika i wpływa bardzo na dziecko, poczytajcie o tym, moim zdaniem gra nie warta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale tepy gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć mamusie,przepraszam was ze się nieodzywałam tak długo ale dzisiaj wyszłam ze szpitala,napisze w skrócie że pojechałam do szpitala 01.05 na ip z bólami jak na okres,ból nogi ból podbrzusza więc okazało się że mam 2 cm rozwarcia,mały ułozony główką w dół w kanale rodnym na szczęście wysoko jeszcze uffff,dostałam sterydy 2 zastrzyki na rozwój płucek,codziennie badania krew,mocz miałam raz,ciśnienie,ktg,usg no i mały waży już 2,5 kilo także będzie klocek w tej chwili mam leżeć w łóżeczku i osczędzać się do 37 tygodnia co 2 tygodnie na kontrole,najlepsze jest to że mnie dzisiaj badał ordynator przed wyjsciem ginekologicznie aż podskoczyłam do góru to wyjechał mi dziad z tekstem co mi tu kobieta mostki robi no dziad jeden,ciekawe jakby mu ktoś kaktusa w tyłek wsadził czy by był zadowolony zero delikatnosci,o znieczuleniu mogę sobie przy porodzie pomażyć nawet prywatnie nie da rady, śmiechu warte! Klaudia wielkie gratulacje!!! oczekująca widze działasz :-) pozdrawiam was i czytam bo się tego uzbierało i nie jestem w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×