Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

ewinka nie słyszałam o takim cieście, az spojrzałam w google to chyba taka pianka się robi na tej tarcie, na pewno dobre. tez bym zjadłam jakieś ciasto. 24 latka- chodzisz na nfz? podobno jak z ciaza przebiega bez komplikacji to tylko tyle przysługuje ja tez chodzę na nfz ale miałam wiecej usg bo byłam w szpitalu, więc tam robili 3x, a u gina miałam 4, pewnie jeszcze 1 ostatnie będę miała. najfajniejsze było usg jak dzidzius był mniejszy to było go widac całego, no i te prenatalne super bo buzke pokazał. a teraz to juz dzidzia duża nie miesci się w ekranie, nic nie widac. Aik- do pępka mam spirytus i mam tez octenisept do pryskania, nie wiem czego będę używała. zobaczę co położna doradzi. a tej piochtaniny fioletowej jeszcze używają ww szpitalu? bo po niej to ciuszki do wyrzucenia maminia- ale fajnie, duzy dzidziuś. masz skończone 37tyg teraz? wiecie co ja jak sobie lezę i wyczuwam ciałko synka to sie zastanawiam jak on się miesci w brzuchu, przeciez ponad 3 kg to juz sporo. pewnie mu ciasno bidulek zwinięty w kłębuszek. no jeszcze troszkę i rozprostuje kostki:) Dziewczyny które będę miały wywoływane porody, chociaz wiecie ile wam jeszcze zostało. A u nas to jedna wielka niewiadoma, moze się zacząc za kilka dni ma moze za 4tyg. najgorszta ta niepewnosc. chociaz pewnie jakbym miała wyznaczone cc na dokładną date to tez bym sikała ze strachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a wierzycie w pełnię księżyca?Moje wszystkie znajome mnie tym straszą,ze nie donoszę do 19tego.. Ja mam wrażenie że brzuch mam z dnia na dzień większy a dziecko to juz pewnie ma ze 4kilo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewinka ciekawie wygląda to Twoje ciasto, zjadłabym:) właśnie, o co chodzi z tą pełnią? ja miałam wczoraj taki piekny sen, snilo mi sie ze przez brzuch głaszcze synka i łapie go za rączki, a on to czuje i tez sie tuli:) jej jak ja go kocham, chce go w koncu zobaczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja po obiadku juz jeszcze naczynia umyc i mozna lezec pojedziemy na szczype bo w mojej starej parafi odpust dzisiaj.flavia kupilam za duze trampki i wloze ale zdejmnac niemoge i chodzic a ja mam duza stope wiec ciezko kupic.ja tez do pepuszka mam ten spray,to nim tez mozna krocze psikac?oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca mozna bo to jest zeby sie szybciej goiło i tak wyczytałam ze na krocze też mozna psiknąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie też jestem ciekawa tej pełni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maminia nie boj sie bedzie ok bedzie duzy i zdrowy moze opił sie wód i brzuszek byl wiekszy i waga juz w gore, spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówią..że po pełni czy w czasie pełni jest najwięcej porodów,kto ma urodzic albo przenosił juz termin to na pewno po pelni czy w jej czasie sie zacznie..już parę razy o tym slyszalam..przed pełnią nie bardzo po pełni wysyp..na porodowce mają ruch..teraz bedzie 14maja najbliższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaKubusia ..oby..bo za każdym razem lekarz mi wykrzykiwal jaką to dziecko ma dużą głowę..już nie moge z tymi przestraszaczami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Zgadzam się z pełnią,to podobno sprawdzone. Nam mówili o tym na szkole rodzenia,ze wtedy najwięcej porodów:-) także dziewczyny może będzie się działo już niedlugo:-):-):-) ciacho fajne i łatwo się robi, ja zrobiłam bez alkoholu i z niebieskim barwnikiem, specjalnie dla mojego chrześniaka,który dzisiaj przyjeżdża,dzieciaki uwielbiają takie ciasta, zresztą dorośli też:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammina nigdy nie słyszałam ja nie wierze, aczkolwiek nie powiem zasiałaś we mnie nutkę strachu:P bo 14 w srode chyba. Ale co do daty i snów to kiedys jeszcze zimą miałam sen że urodziłam i była zapisana dokładna data 14.05.2014 tak mi się przypomniało. ciekawe Agata miałam kiedys podobny sen ze synek się wystawiał przez brzuszek, brzuch był przezroczysty i widziałam go i tuliłam, łapałam za rączki nózki:) A dziś miałam straszny sen nawet nie będę pisac. pózniej następny że chodziąłm jeszcze do szkoły i mówiłam wszystkim ze jestem w 4 mies ciązy i pózniej sobie myślę matko byłam juz w 9 a tu znowu od początku to samo:P jak się obudziłam to az ulga, że to juz końcówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie wyszlam wsciekla z pracy!!!! Nie moge isc na L4, wyslali mnie od razu na urlop macierzynski, wiec zamiast wracac w grudniu bede musiala wrocic w listopadzie! Poklocilam sie z babka w kadrach, bo mi zaczela cos mowic, ze urlop macierzynski zaczal mi sie w poniedzialek, a ja na to, ze w poniedzialek o 7.30 rano skonczylam prace I nie ma mowy, zeby mi urwali przepracowany dzien. Tym bardziej, ze L4 lekarz wypisal we wtorek, wiec niech se od wtorku nalicza. Cos sie zaczela sadzic, ze zawsze zaczyna sie naliczac od poniedzialku, ale zrobilam takie pieklo I zaczelam zwiazkiem zawodowym straszyc, ze spuscila z tonu. Malo mnie szlag nie trafil!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maminia a mi jak ta baba robila na izbie na dwoch sprzetach bo myslala ze jakis mega duzy a potem mowi a nie myslalam ze wiekszy tez mnie wystraszyla przeciez kobieta ze swiadomoscia rodzenia "za duzego" dziecka moze sie zblokowac psychicznie oni powinni nastawic pozytywnie do porodu a nie tak gadac. Fajnie z ta pełnią nakręciłam się :), 14 rodzimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze pogadać z lekarzem i go zapytać właśnie czy będzie szybciej wywoływać bo nie wyobrażam sobie znowu rodzic gdzie waga jest ponad 4 kg gin który mi robił usg śmiał się że pierwsze dziecko przetarlo szlaki i teraz będzie łatwiej ale w to nie wierzę ;) falvia jestem w trakcie 37 tygodnia ;) Cieszę się że z małym wszystko dobrze ma wszystkie narządy pięknie rozwinięte ale obawiam się że przenosze bo nic się nie dzieje nie ma rozwarcia łożysko II stopnia i nic nie wskazuje na to że coś się zacznie dziać sano z siebie. No nic zostaje mi tylko czekać. A dziewczyny kiedy jest teraz pelnia ?? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wizyte 15, po 15 moge rodzić:P mama3chłopców o co chodzi? czemu nie mozesz iść na l4? mamina22 chyba rzeczywiscie te drugie porody są szybsze, moja mama 2 kolejne na ekspresie rodziła, bobasy ponad 4kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maminia 14tego jest pelnia..a te sny,kolorowe takie o porodach albo o jakiś glupotach to zwalam na hormony..wiele razy śniło mi się ze urodziłam córkę cesarka albo poród na śpiewająco bez skurczów :-) Też staram się nie przejmować tą pełnią,zaslonie zasłony,zaciagne rolety i koniec :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 24latka33tc
chodze prywatnie do ginekologa ale czuje ze to za mało tych usg w 31 tc maly wazyl 1675g czy to nie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W UK jest taki przepis, ze po 29 tygodniu ciazy juz nie mozna chorowac, tylko automatycznie wysylaja na macierzynski. Ale lekarz mnie zapewnial, ze nie powinni robic problemow, bo w moim przypadku chodzilo o glupie 6 dni chorobowego, potem mialam isc na urlop na 2 tygodnie i zaczac macierzynski poczatkiem czerwca. Ale pani w kadrach stwierdzila, ze skoro ja wlasciwie jestem juz w 36 tygodniu ciazy i zaraz ta ciaza bedzie donoszona, to ona mnie musi wyslac na macierzynski, bo tak stanowi prawo. Moja siostra oddzialowa wlasnie do mnie zadzwonila, ze pojdzie mi na reke i przesunie moj urlop z maja na listopad, wiec w sumie bede musiala wrocic 2 tygodnie wczesniej niz planowalam, czyli nie tak najgorzej, ale ta kadrowa mnie w......a tym, ze chce mi macierzynski wystawic ze wsteczna data, od zeszlego poniedzialku, a ja w poniedzialek bylam w pracy!!!!!! Jutro mam jeszcze zadzwonic, ale szefowa obiecala, ze postara sie to zalatwic. Moze to i jeden glupi dzien, ale ja tego nie popuszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam na sprzedaż wyprawkę dla przyszłej mamy. W skład zestawu wchodzą: 1. Witamina dla maluszków Bioaron K, niezbędna przy karmieniu piersią, nowa 2. Femibion natal 2, witaminy dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, brakuje jednej tabletki, 3. Tantum Rosa, do pielęgnacji krocza po porodzie, nowe, 10 saszetek 4. Johnson's Baby płyn do ciała i włosów 3w1, 2szt po 50ml, nowe 5. Termometr kąpielowy Canpol Babies, nowy 6. 4szt majtek jednorazowych poporodowych, rozmiar L/XL, nowe 7. 3 szt Majtek siateczkowych poporodowych rozmiar L/XL, nowe Cena nowego zestawu to ok. 90zł Sprzedam taniej! Istnieje możliwość sprzedaży na sztuki monika27771@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama3chłopców masz racje trzeba walczyć o swoje przepracowałaś poniedziałek to nie powinna Tobie naliczać macierzyńskiego od poniedziałku i bardzo dobrze, że zrobiłaś piekło :) już będzie wiedziała, że z Tobą się nie przelewa :) i fajnie, że w pracy przesunęli Tobie urlop :) na prawdę masz fajnie ;) I już tam się nie denerwuj wszystko będzie dobrze :) najważniejsze jest nasze dzieci :) Kurcze dziewczyny czy Wy na prawdę chcecie robić już ? bo ja z każdym dniem zaczynam wpadać w panikę ... przyszedł kurier i mam pierwszą turę moich zakupów :D kupiłam L koszule do karmienia myślałam, że będzie za mała a tu superancka jest nawet z moim brzuchem ;) i kupiłam białego jelenia :) Mam jeszcze pytanie czy Oliatum kupywaliście i Oscinect tak ? czy coś jeszcze trzeba kupić z kosmetyków dla maluszka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z kosmetyków dla synka mam tak: płyn do kapieli jonsons baby 2w1 oliwka bambino krem bambino sudocrem sól fizj octenisept spirytus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flavia a spirytus to jaki ? to ja muszę jeszcze kupić : krem bambino, oliwkę, octenisept, spirytus i coś do kąpieli bo nic nie mam i nie wiem co kupić. fakt kupiłam z nivea ale to powyżej pierwszego miesiąca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esmi, powoli zaczynam sie uspokajac, bo cisnienie mi chyba skoczylo do 200 i Leos kopie jak wsciekly :) Wlasnie jem czekoladki, pomagaja :) Ale i tak dzisiaj nie lubie wszystkich kadrowych, wiec z gory przepraszam, jesli jakas tu jest. Ja sie w koncu zdecydowalam na kosmetyki Babydream z Rossmanna, bo maja swietne recenzje, mama mi przywiezie. Zreszta na poczatku i tak bede myc malego w samej wodzie i nie mam zamiaru niczym nawilzac, bo tak sie podobno powinno robic. Dzidzia ma naturalne lipidy i nie bede im mieszac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na majówkach tez piszą o pełni;) czy któras z was jest zorientowana jakie formalnosci trzeba załatwic po narodzinach dziecka? szczególnie chodzi mi o macierzyński roczny, bo podobno są tylko 2 tyg zeby to załatwic. trzeba podanie napisac do pracodawcy i chyba tylko w tym terminie można. no i do kiedy trzeba dziecko zarejestrowac w urzędzie i w zapisac w przychodni. mamy które mają juz dzieci na pewno wiedzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama3chlopców okey dzięki za rady :) kupiłam gaziki oraz gaziki z alkoholem :) chyba jeszcze kupię duże płatki do mycia maluszka :) i przeznaczę jedną miseczkę malutką do przemywania maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×