Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość flavia
anna ja leżałam w ciązy 5 miesiecy ze względu na krótką szyjkę. od grudnia do maja leżenie non stop, dopeiro po 36 tyg zaczełam chodzic. Urodziłam sn synka 4320. poród nie był bardzo długi bo od odejscia wód 7 godz i był mały na świecie, ale było okropnie ciężko i gdybym miała wybór to wolałabym cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna, to może takie rozwiązanie będzie najlepsze jak zdejmą Ci pessar teraz zamiast czekać, ale żebyś miała termin cc zaklepany jeśli okazałoby się, że akcja nie rozpoczęłaby się do tego momentu. Naprawdę nie wiem co Ci doradzić. A w poprzedniej ciąży też miałaś stwierdzoną niewydolność szyjki? A teraz jak długą miałaś szyjkę gdy Ci zakładano pessar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Dziękuję dziewczyny raz jeszcze:) Teraz zmagam się z okropnym bólem sutków, kapturki nie pomagają, mam na sutkach aż takie burchle i Kubuś się nie najada, dostal 2x mm i spal po tym 3 i 4 godziny nawet go wybudzalam na karmienie a na cycu wisi i się ciągle budzi. I poci się jak ssie. Na wszystko tłumaczą: bo jest duży ale nie wiem co z tym robić. A i ze się pręży i kuli też tłumacza bo duzy:( Marika ale masz chyba jeszcze czas do terminu? Maluszek przyjdzie jak będzie gotowy widzisz mi wywolywali trzy razy i nic z tego bo to nie był ten czas widocznie. Maksa gratulacje z córeczki i wspolczuje porodu właśnie najgorsza taka trauma która przeslania wszystko, z czasem te wspomnienie będzie bolało coraz mniej, uwierz, ale takich sytuacji w naszych czasach nie powinno wogole byc:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unjuni
Nomadic- ja tez mialam ten problem, ze maly wisial mi na cycu. Nie martwilabym sie ze cos jest nie tak, gdyby nie fakt ze caly czas aktywnie ssal, a po fakcie bardzo mocno ulewal. Zorientowalam sie ze moj pokarm jest zbyt chudy i maly zamiast sie nim najesc, bardziej sie napaja. Od niedawna karmie go piersia 10 min, a nastepnie dokarmiam( z reguly) 30ml mm. No i i maly jest spokojny i ja :), a przezywalam juz chwile zalamania, bo nie wiedzialam co sie dzieje bo caly czas marudzil... Biedny byl po prostu glodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justi w poprzedniej ciazy /10 lat temu/ miałam szyjke 1,5 cm potrzymali mnie tydzien w szpitalu zapisali nospe i magnez i do domu bez nakazu lezeniaani nic tylko leki, przyszłam na oddział 1 dzien po terminie no ale niestety zakonczyło sie cc, a teraz tez szyjka 1,5cm i rozwarcie wew. 1cm no i pessar i lezenie/anna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Unjuni i chyba właśnie nie bede się denerwować bo z pierwszym synem też miałam fazy tylko wtedy oboje plakalismy i się denerwowalismy i też chyba bede troszkę dokarmiać choć tak szczerze nie do końca wierze ze mleko jest chude czy tłuste podobno ma być idealne ale cyc to super kontakt z mama tylko mnie cholernie sutki bola:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marika
Normadic termin mam na dzis, bylam na ktg i lipa, skurczy Malo, nieregularne co 8min i bezbolesne wiec to macica tylko ćwiczy :( ja nie wiem juz, wiem ze przecież urodzę tylko czemu jeszcze nie ehh juz mi trochę lepiej z wieczora z samopoczuciem, moze jak przestane w kolko myslec o porodzie to urodzę i juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marika
Dziewczyny, nie ma czegoś takiego jak "za chude" mleko, moze byc go jedynie za Malo! ale nic gdy nie za chude, mleko matki jest idealne dla maluszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unjuni
To moze inaczej to ujme. Moj pokarm skladal sie w wiekszosci z tej pierwszej fazy- tej odpowiadajacej za pragnienie, nie za glod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log
Hej moj dostal 10 pkt od razu. Tez niezbyt wspominam porod bo wiadomo bol i polozna nie byla za mila chodz zaplacilam 400 zl za nia, zaluje:-/ najwieksza trauma mam po tym co bylo potem czyli przystawianie cyca prawie non stop i maly sie nie najadal i nie umial zlapac to byl dramat dla moich sutkow a potem nawal:-/ ile mnie bab po cyckach wymacalo ze zaczynalo mnie to irytowac. Teraz karmie ale sciagam laktatorem i sutki cale a malutki szczesliwy. W nocy budzi sie co 3, 3 i pol godz i nadal grzeczny prawie nie placze, lubi sie kapac i co dzien to robie tylko jak glowke myje to zaczyna troszke plakac i jak go wyciagamy. Do dziewczyn ktore karmia w ten sam sposob co ja: czy wyparzacie laktator i butelki za kazdym razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I trudno byloby mi powiedziec ze moj pokarm jest idealny dla mojego maluszka gdzie gdy wisial mi caly dzien na piersi to wymiotowal i ulewal... A wynikalo to z tego ze brzuszek mial przepelniony mlekiem, ale dalej byl glodny, bo bylo to dla niego jak herbatka. Odkad go dokarmiam mam znowu spokojne dziecko i przynajmniej nie placze nad nim tak jak bylo to wczesniej tylko jestem spokojna rownie bardzo jak on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smarujcie brodawki maltanem,często po kazdym karmieniu,odczujecie ulge i nie trzeba go zmywac ;) zycze zdrowka wszystkim i poczatkowej wytrwalosci mamom ktore chca karmic piersia ;) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Milenka na poczcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unjuni, a jak długo pozwalałaś dziecku ssać pierwszą pierś zanim podałaś drugą? Jeżeli za szybko podasz drugą to rzeczywiście dziecko będzie tylko pojone i nie dogrzebie się do bardziej tłustego pokarmu. W takiej sytuacji najlepiej przy jednym karmieniu dawać tylko jedną pierś tak długo jak długo dziecko ma ochotę, a jeśli robi krótkie przerwy, to po przerwie znowu tę samą pierś, nawet jeśli wydaje Ci się, że jest już pusta. Podobno piersi nigdy nie są tak naprawdę puste tylko dostosowują się do potrzeb. Jeśli naprawdę wydaje Ci się, że jedna nie wystarcza, to podaj drugą, a przy kolejnym karmieniu zacznij najpierw od tej drugiej a kończ na pierwszej i cały czas tak na przemian przy kolejnych karmieniach. Poza tym karmienie nocą jest istotne, bo wtedy pokarm jest najbardziej wartościowy. A to wiedza podręcznikowa, do której sama się stosuję i u mnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Flavia-bardzo fajne to zdjęcie Krystianka:-) a on jest taki opalony czy jeszcze ma żółtaczkę? asik-piękna Twoja Milenka!! Jakoś tak mi trochę mojego Stasia przypomina hehe Justi dobrze pisze odnośnie karmienia. Nie ma czegoś takiego jak za chudy pokarm... Ja od kiedy wyluzowałam i przestalam sie przejmować,zapisywać,cudować ile czasu z której piersi jadł itp. To dziecko spokojnie sie najadą,ja mam pokarmu chyba wystarczająco, bez stresu są karmienia i ogólnie jest lepiej, ale jedno przyznam-ja uważam,ze kp to duże poświęcenie,butelka jest łatwa i wygodna... Mnie karmienie czasami męczy,myślę sobie-ojej juz głodny?i znowu siadam i karmię ok pól godzi,y i tak w koło Macieju...ale teraz jestem u rodziców i jest raj:-) generalnie jestem potrzebna tylko do karmienia,bo na reszte zadań znajdują się chętni:-) ok, idę spać... Podobno ok. 6tyg.dzieciom wie normują fazy snu i fazy czuwania-jak to było u Was doświadczone mamy?? mamo3 i mamoK jak Wasze nastroje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik Milenka jest śliczna :) Magda ja karmię tak jak Ty, na początku wyparzałam za każdym razem, teraz od tygodnia tylko raz dziennie rano i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
milenka ladna kobietka:)i nie jest taka malutka:)ja ledwo chodze wczoraj opracowalam sie ciezko i od3rano bylam na nogach.w nocy Igorkowi brzuszek dokuczal i spalam aby godzine mam nadzieje ze przejdzie najwyzej dam mu krople albo czopka.okropnie jest patrzec jak dziecko cierpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marika
Termin na wczoraj i cisza, maluszek juz pewnie 5kg wazy :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Marika spokojnie:) juz teraz bliżej niż dalej ale wiem jak się tej chwili wyczekuje. Dzisiaj w nocy mały był na piersi prawie od 12 do 7, sutki normalnie mi obleca, a mały zasypiał przy cycu i dziamgal go a jak tylko wyciagalam go z buzi to pobudka płacz i flustracja, a co ciekawe jedna położna mi mówi dzisiaj żeby dziecko tyle nie ssaki piersi a druga ze musi tyle ssać i nie wiem, na szczęście może dzisiaj do domciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
kurCze się rozpisałam ale maz zadzwonił i nie dodało poeta. No nic. Marika spokojnie juz niedługo, teraz ze zgorki:) i na pewno aż tyle nie urósł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawerty
oczekująca podaj dziecku Viburcol. Pół czopka przekrojonego wzdłuż. To czopki ziołowe działają uspokajająco, jeśli synek cierpi z powodu gazów to jak włożysz czopek w pupcię to się "wypierdzi". Ogólnie ten czopek nie zaszkodzi. Podawałam go swojej córce i jeśli z synkiem będą problemy to też będę mu je podawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marika
Tak wiem, blizej niż dalej, ale z każdym dniem frustracja narasta ehh staram sie myslec pozytywnie :) czy jest tu jeszcze ktoś kto nie urodzil? Czy jestem ostatnia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
FLavia spory Krystian, mój tez wielki wrzuciłam na poczte zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamo 3 usiądź i wyrzuc z siebie wszystko co się dzieje u mnie rożnie raz płacz raz się smieje w pon ide do niezależnego chirurga pracującego w szpitalu na konsultacje bo ci znachorzy mnie wnerwiają już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
ewinka- Krystianek ma taką cere ciemną, ja mam taką samą:) ciemne oczy włosy. mysle ze będzie podobny do mnie. tylko miny i nos ma męża:) mamoK i asik- sliczne maluchy Czy wasze dzieci mają odruch moro? bo mój ma dosc silny ten odruch, przewaznie jak sie boi np podczas kąpieli, jak sie go dotknie znienacka albo jak spi to po kilka razy potrafi tak zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
maly pruta tylko niemoze od wczoraj poludnia kopy zrobic chyba dam mu czopka to go pusci.tesciowa mowi ze moze mleko mu nie pasuje moze zmienic na bebico nie wiem sama juz.ciagle cos nie tak czlowiek mpze zwariowac.moj tez jak spi albo sie wystraszy rusza raczkami ogolnie on bardzo ruchliwy jest.uspokaja sie na rekach na ramieniu tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Marinka co do wagi ja jyz chyba nigdy nie zaufam usg moja miala wazyc gora 3100-3200 pizniej wg innego dr max 3400 a wazyla 3750 i 59cm pokupowalam za male ciuchy teraz mama dokupuje... FLavia moja ma odr****moro komiczny dla mnie haha ale terax wiaze ja w kokon to nie ma jak Ja poki co daje butelke i piers nie mialam jeszcze nawalu laktator nic nie wyciaga krople tylko leca ale dzis jyz patrze ze nabieraja piersi, moja ma caly tylek czerwony plecki i na nozkach tez myslalam ze od pampkow ale pojawilo sie to dopero w 4fobie boje sie ze ma skaze bialkowa bo po kupce to sie strasznie zaczerwienia :/ Wszystkue maluchy sa cudowne :) Ja wczoraj z mezem do 1 nocy czekalismy na kupe wkoncu po potokach lez zrobila zjadla i usnela maz nakarmil ja o 6 ja spalaam on robi mleko wyparza butelki cudowny jest dom wysprzatany jedzenue zakupy zrobione dostalan zlota branzoletke :) mala teraz zjadla zarobila sie po pachy ulala na kilometr i spi Rana po cc jesxcze boli piecze ciezko sie przewrac i wstawac brzuch mam jak w 7mc spadlo tylko 5,5kg :! Agata co do ptk apgar bylo tak : w 1min dostal po 1p za oddech odruchy i napiecie w 3min tylko zanapiecie i odruchy w 5 juz 10ptk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Co do szpitala i poloznych gdyby nie fakt ze mialam zlec p/bolowe to polizne nicxym sie nie interesowaly wszystko robilysmy same jakbym byla w domu.. nawet sama wstalam na chwile po cc a pozniej maz przyszedl a tak radz sobie czlowieku sam zadnego przystawiania do piersi edukacji w spr pielegnacji zywienia, nic chodzilysmy tylko tam po mleko do dyzurki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
mamokubusia slodziutki blondynek drugi tez hehe moja to czarna jeszcze ma wlosy przy uszach nastroszone i mowimy na nia z mezem piorunek haha , bo tak wyglada jakby dostala piorunem , smieje sie ze to przez to ze mialam podlaczony tens podczas porodu (nic nie pomogl moze lekko masowal te plecy) Mamokubusia jak twoja rana > jak sie czujesz Mamo3chlopcow odezwij sie! Kruszynka juz po?? Esmi jak tam u Ciebie? dziewczyny ja chyba jestem wyrodna matka moj maz robi wiecej niz ja a ja siedze na necie haha tzn szukam podgrzewacza teraz do butli i musze je zamowic nastawialam sie na karmienie piersia a tu cc i klops

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
mój mąż to nosi małego ale jak zacznie płakac to nie wie co ma robic i tylko mama i mama:) a przebrac sie boi. juz wymysliłam co zrobie na dzień ojca. upieke babeczki i pisakami spozywczymi napisze napis DLA TATY po jednej literce na kazdej babce:) asik- ja po porodzie tez miałam taki duzy brzuch:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×