Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość oczekujaca1234
nomadik Igorowi spadl poziom jak byl naswietlany ale po kilku dniach wzrusl i dawalam wit e i pomoglo niema sladu po zoltaczce.mi sie wydaje ze te lampy malo daja wiecej ta witamina pomaga.no padnieta jestem,oczy zamykaja sie i ledwo chodze a maly dzis cala noc marudzil wiec ciezko bylo teraz go usypiam suszarka moze zasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
co do mleka to daje Hipp Bio Combiotik jak juz dokarmiam, ale w nocy nawet sie udało na samej piersi tylko mlody mocno ssał i dopiero zasypiał a nie pociumkał i zasypiał. Mleko polecam, fajnie robi kupy, nic nie dolega, nawet sie brzuszek poprawił. Moj dziś spał ciągiem prawie 6 h, potem 3 i niestety od kilku dni wstaje mi o 5, jęczy troche, przysypia ale nie bardzo chce spać i dopiero idzie spać o 8:) chyba tak sobie ustawił, w dzien spi mi cały czas praktycznie.Magda jak sie dziecko męczy daj mu czopka jak pisze oczekująca, od razu zrobi kupe, jak karmisz piersią to uważaj na banany i sery żółte bo bardzo zatwardzają, zrob sobie kompot z jabłek i płatki kukurydziane nawet na sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Moja też ma zatwierdzenia,pani dr powiedziała że na piersi jedną kupa na dwa tyg jest ok. My dziś miałyśmy super noc. Krople i czopek rewelacją,trzy karmienia w nocy. Zuza pierdzi choć kupy niewielkie ale są:-) Co do ćwiczeń u mnie w 3 dobie była rehabilitantka i powiedziała że należy jedno ćwiczenie wykonywać od 3 doby (jak nie ma rozstepu mięśni większego niż na palec ją tak miałam już nie mam) po dwóch tyg drugie ćwiczenie a po miesiącu normalne brzuszki. Bieganie po 2 miesiącach. Ja robię normalne brzuszki i nic mnie nie boli. Oczekujaca ja zacznę może teraz na orbim bo może Zuza się teraz uspokoi to będę mogła trochę pojeździć:-)pamiętaj o tetnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log
A te czopki moga byc od 3 tygodnia zycia, dzisiaj konczy? Agata a po tym Hipp robi rzadka kopke? I tylko mm karmisz? Bo ja jestem na antybiotyku i dawalam NAN ale kupa twarda i wczoraj kupilam bebilon i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dokarmiam bebilonen, w szpitalu polecali. Niestety ma kolki i zaparcia, ale nie wiem jaka przyczyna. Kupiłam jej teraz bebilon comfort specjalny dla dzieci z kolkami. Zobaczymy co będzie, wczoraj się skręcała ponad 3 godz, ale to po zjedzeniu 80 ml mojego mleka. Dziś jadę na chlebie i wodzie bo już nie wiem co jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Idziemy do domu!!!! Jupiiiiii:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do czopków to nie wiem niestety od kiedy można chociaż zdarzyło mi się ze 3 razy podać kawałeczek jak już naprawdę wiszczała z bólu. Zaraz zrobiła kupę i przeszło. Moja ma 20 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
magda jest na piersi ale czasem musze dokarmic bo dwa cyce wypije i dalej ma głod niestety. NAN zatwardza bo ma duzo zelaza, kupki robi rzadkie, zolte, nie ma zadnych zatwardzen od kiedy go tym mlekiem dokarmiam, pierdzi normalnie.magda mozesz dac jak sie meczy, polozna pozwolila a moj ma 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Ilonek a jak karmisz sstemem mieszanym to przepajasz czy nie ? bo ja juz zdurnialam czy to robic czy moja nie chce pic wody al;e ogolnie pije wiecej mojego mleka niz mm mm tylko jak sciagnac nie zdarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami jak już szuka znowu a niedawno jadła daję jej wodę przegotowaną, ale nie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martwię się bo moja mała od wczoraj nie chce jeść. Wypija po 20 ml i śpi. Bez różnicy czy moje, czy mm. Nie wiem co jest nie dam rady więcej wcisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
Witajcie dziewczyny 33ona pewnie już urodziła bo nie daje znaku :) Kuba mój z każdym dniem coraz mniej śpi a w nocy śpi po 2 h i się budzi... I nie wiem co z Nim robić jak nie śpi czy jakoś zabawiać czy jakąś matę edukacyjną kupić aby się zainteresował ? Mam również pytanie dość intymne kiedy można się depilować w miejscach intymnych bo szczerze mówiąc strasznie mi to przeszkadza :/ Ja dopijam Kubę wodą bo karmię swoim i mm jak już. Kupiłam koper włoski oraz na laktację ... ;-) zobaczymy jak to będzie. Z każdym dniem brzuch mój maleje ... noszę majtki z pasem i smaruję się codziennie balsamem przeciwko rozstępom. Myślę, że od następnego tygodnia zacznę ćwiczyć na steperze i wybieram się do fryzjera i kosmetyczki ... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
chyba puścił mi 1 szew, zaczeło bolec i piec. zobaczyłam w lusterku i wydaje mi sie ze w jednym miejscu rana sie rozeszła, była plamka krwi. jejku:( co ja mam robic, w zyciu nie pójde na ponowne zszycie, boli mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
albo juz sie rozpuszczają, sama nie wiem ale boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedzenie naprawdę nie ma nic wspólnego z kolkami....błagam was dziewczyny w Polsce panuje taki ciemnogród....Do mleka matki przenikają alergeny a za problemy z brzuszkiem odpowiada nie w pełni wykształcony układ trawienny. Produkty alergizujące najlepiej wprowadzać pojedynczo np raz w tygodniu coś nowego i obserwować dziecko, czy nie ma wysypki, śluzu w kupkach.... Przy karmieniu mieszanym można dopajać dziecko ale zwykle nie ma takiej potrzeby bo mleko matki ma właściwości przeczyszczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Zgadzam sie z gosciem co do diety mamy karmiacej. Przecież to mozna oszaleć, Ilonek-chleb i woda??zobaczysz,ze i to nie pomoże... Ja jem normalnie, dziecko jest takie fajne,ze wszyscy sie dziwią,ze tak jem a jemu nic nie jest...nie katujcie sie tak, przecież mama tez musi byc szczęśliwa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
tez mało jem bo sie boje :/ ale polozna mi kazała odstawić nabiał a wydaje mi sie, ze jest potrzebny w diecie? ogolnie dała mi liste to tam mało rzeczy jest, jakis mały wybór....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Agata bo to polozna chyba jakiejs starej daty. Jeśli dziecko nie tolerowałoby białka to by nie przybierało na wadze. W każdej poradni laktacyjnej będącej na bieżąco powiedzą,ze mama ma jeść wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Tz,. Mama powinna jeść tak jak jadła w ciąży, wtedy tez dzidziuś dostawał jedzonko od swojej mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonek bez log
Jeszcze w szpitalu dostałam z poradni laktacyjnej listę co jeść. Królik, cielęcina i te sprawy:) do tej pory jadłam normalnie, ale wczoraj dziecko tak mi wiszczalo, że nie wiedziałam co z nią zrobić. I to się zaczęło 15 minut po zjedzeniu mojego mleka i trwało 3 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonek bez log
Zglupiec można. W poradni laktacyjne mówili jedno, położna żeby jeść wszystko nawet smażone, pediatra wręcz przeciwnie. Nie wiadomo kogo słuchać, a żal patrzeć jak dziecko cierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ja tam nie wiem Ilonek,bo lekarzem nie jestem,ale zawsze po jedzeniu sie zaczynaja problemy,bo to chodzi o jelitka i brzuszek,ogólnie o ukl. Pokarmowy, a nie o skład mleka... Mi tak tłumaczyli. Wpływa pokarm i zaczyna sie dziać,mały organizm nie wyrabia i stąd ten ból...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ikonek masz racje, zgłupieć można. Ile położnych tyle szkól, każda mówi cos innego, u mnie nawet w szpitalu tak było. Chociaz jeśli chodzi o to jedzenie to mi wszystkie polozne które spotkalam i dwóch pediatrów mówili,żeby jeść wszystko... Smażone tez jem,bardzo bardzo rzadko,ale jem... jedyne co jem z umiarem to słodycze,ale to bardziej dla swojego dobra:-) jak lubią spać Wasze dzieci? Bo u mnie w dzień nie ma mowy o innej pozycji niż na brzuchu... Dzisiaj nad ranem przysnęłam razem ze Stasiem i sie przestraszyłam,bo zasypiał n a brzuchu z głową po lewej a ja sie przebudziłam i głowa była po prawej, sam sobie przekręcił ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
moj na plecach ale sobie upodobał jedną strone i juz ma troszke płaską główkę, musze go odwracać, a tak to spi już 4 godziny, az sie nudze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkie mamusie i gratuluje szczęśliwych porodów :) czytam was czasem, chociaż termin mam na 10.07- czyli zostały mi 2 tygodnie. Dziewczyny powiedzcie czy miałyście przed porodem biegunkę. Ja mam od wczoraj i nie wiem czy mam się już pakować czy jeszcze czekać, bo w sumie do terminu 2 tyg. Czytam, że biegunka może być oznaką zbliżającego się porodu i nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobietki jakie miałyscie objawy porodu tuz tuz?bo ja termin mam na 29.06 wg om a z usg na 5.07 i zadnych objawów tylko brzuszek twardnieje kilka razy w ciagu dnia ale tam mam od dawna kurcze nie wiem czy to za chwile czy jeszcze sporo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
Moja córcia ma 16 dni,karmię ją tylko piersią i jem wszystko.Nawet czeresnie,truskawki i małej nic nie jest.Wogóle nie ma problemu z brzuszkiem,kupkami.Jedyne zmartwienie jest takie,ze podczas ssania piersi połyka dużo powietrza i muszę ją brac do odbicia nawet 3 razy podczas karmienia.Jest taka spokojna,jakby jej nie było.Synowie tez tacy grzeczni byli,a teraz rozrabiaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o sygnały zbliżającego się porodu to tydzień przed bolał mnie brzuch jak na okres i odchodził mi czop śluzowy. Przez trzy, cztery dni bolało po parę godzin dziennie i potem na wkładce pełno śluzu ciągnącego. Biegunki nie miałam, jak zaczęły się skurcze porodowe to już w szpitalu załatwiłam się, ale normalnie. Sorry, ale skoro ktoś pyta to piszę jak było :) Co do pozycji snu dziecka, u mnie tylko na boku. Tak kazali w szpitalu i tak kładę i wałeczkiem z koca podpieram plecki. Raz na jednym boczku raz na drugim. Ma to zapobiec zachłyśnięciu się. Ona się przewraca na plecki to ja ją znowu układam na boczek. Czasami jak mam na oku to pozwalam na pleckach pospać, ale minimum 30 minut po jedzeniu. Tak w szpitalu mówili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z niejedzeniem nabiału to może nie o białko chodzi tylko o cukier mleczny- laktozę? Tak myślę. Jolka takiego malucha tylko pogratulować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×