Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Pozwolilam sobie kuknac na Twoje usg :) miałam identyczne. A później moje młody obróciło się bokiem gdzie już wszystko było widać jak na dłoni:D mam termin na 20 czerwca, już w 13 tyg lekarz stwierdził że to na 90% chłopak, a w 17 tyg potwierdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość to przykre co napisałaś teoretycznie nie do pojęcia dla kobiet i przyszłych mam. Lecz z wielkim wstydem już też jako mama synka muszę przyznać że Cię doskonale rozumiem. Jestem na tym forum prawie od początku fakt z przerwa i z tego co można tu przeczytać wszystkie martwimy się przede wszystkim o zdrowie maleństwa i nasze. Lecz jest też kwestia właśnie Nas samych powinnyśmy kochać bezwarunkowo nie patrząc na to czy to chłopiec czy dziewczynka ja staram się oszukać żyje nadzieją że coś może się zmieni, nikt z bliskich mnie nie rozumie nie rozumie tego co czuje mąż bardzo się cieszy że będzie drugi syn uważa że to atut mężczyzn jak splodza syna... lecz ja marze o córeczkę gdzie nigdy tego tu i w życiu nie ukrywalam lecz nie mamy na to wpływu ale mimo wszystko mam wielkie obawy do tego co będzie .... nie chce się wypowiadać jako inkognito bo to by nie miało sensu. Lecz gościu musimy się pogodzić z tym co los nam dał i starać się tym cieszyć i kochać to maleństwo bo to nie jego wina ja mam tego świadomość lecz lepiej mi z myślą że gdzieś w tym świecie jest chodź jedna osoba która mnie zrozumie i nie będzie krytykować i oceniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu mama 3 chlopcow. Uff, ale sie nazbieralo! Jolka! 4 dziecko w drodze, odwazna jestes :) U mnie juz ta trzecia ciaza to byla kompletna niespodzianka i boje sie jak to udzwigne, ale podziwiam Cie z calego serca! No i zycze dziewuszki, bo to zawsze mila odmiana po trzech pyrtkach. Chlopcy siostre pokochaja jak swoja, nic sie nie przejmuj :) Moja kuzynka rodzila w domu i bardzo sobie chwali. Tez ma 3 synow, przy czym najstarszy jest juz dorosly. Jest wielka oredowniczka porodow naturalnych i domowych, udziela sie nawet w jakiejs organizacji, ktora pomaga kobietom przezwyciezyc paniczny lek przed porodem. Ostatniego syna urodzila w ogole na stojaco, twierdzi ze w takiej pozycji grawitacja robi swoje i bardzo pomaga. Mnie przy pierwszym dziecku strasznie rozerwalo i to wlasnie dlatego, ze rodzilam na plecach, a wtedy jest najwiekszy nacisk na pochwe. Rodzcie w kazdej pozycji, byle nie na plecach! Do mamy rozczarowanej drugim chlopcem. Ja nie mam podobnych rozterek, nigdy, nawet przez sekunde nie bylam rozczarowana faktem, ze nie mam corki. Kiedy dowiedzialam sie, ze bede miec trzeciego syna poczulam lekkie pikniecie w serduchu, bo pewnie, ze fajnie byloby miec dziewuszke, stroic ja i w przyszlosc***orozmawiac o babskich sprawach, ale nie targaja mna w zwiazku z tym jakies negatywne emocje. Moj dom jest bardzo cieply, mam cudownych synow (starszy, nota bene, jest autystyczny i jest najwieksza przylepa na swiecie, uwielbia sie przytulac i dawac caluski), mam swietnego meza, ktory jest fantastycznym tata i chlopcy go uwielbiaja. Nie wstydz sie swoich uczuc, porozmawiaj z mezem, moze zdecyduj sie na wizyte u specjalisty, ktory pomoze ci sie z tym uporac. Od wielu mam slyszalam, ze sa rozczarowane plcia swojego dziecka, wiec nie jestes jakims osamotnionym wybrykiem natury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu mama 3 chlopcow. Brawo, Maminia! Tu sie nie ma czego wstydzic, jestes rozczarowana to jestes, masz pelne prawo. Nie ma nic gorszego niz udawac, a w srodku sie gryzc, bo niczego to nie zmieni, a jeszcze sie czlowiek w depresje wpedzi. Jak czlowiek te swoje zale wyleje, to zawsze lzej na duszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to nie ma się co załamywać,że nie rodzą się wymarzone córeczki tylko synowie.Trzeba się cieszyć z tego co los da,bo czasami w życiu bywa tak że rodzi się upragniona córeczka i jest chora.Niestety znam takie przypadki.Poczytajcię o chorych dzieciach.To co przeżywają ich rodzice to jest nic w porównaniu z tym co przechodzicie.Nieważne jaka płeć,ważne że jest zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
usg w 13tc moze sie mylic do konca ciazy moze sie jeszcze duzo zmienic:) nawet tutaj na watku dziewczyny pisaly,ze plec ich dziecka sie zmienila od ostatniego badania:) Osobiscie tez znam przypadek gdzie do konca ciazy babka myslala ze bedzie dziewczynka,a urodzil sie chlopiec,dlatego mysmy nie chcieli przy pierwszej wiedziec co bedzie,to byla dla nas niespodzianka:) Co do chlopcow znam takich co sa mamimi przytulankami i oprocz spodni i samochodow niczym nie roznia sie od dziewczynek,wszedzie z Mama,pieka pierniki na swieta.Wcale nie jest powiedziane,ze syn ma byc pupilkiem taty.Czasami matki maja lepszy kontakt z synem niz z corka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamina ja jestem w 20 tygodniu skończonym, zaczął się 21 :) każda kobieta marzy o dziewczynce, ja jakoś nie mam narazie parca na płeć, bo nie mam żadnych dzieci więc nie będe takich mam oceniać, wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze :) narazie jestem przyzwyczajona do myśli syna bo od początku tam było mówione :)a niestety często zdarza się tak, ze jak ma być 2 synek, to zazwyczaj 3 dziecko też jest tej płci, takze nie ma sie czego wstydzić, każdy ma marzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
to ja wyżej Agata89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie marzyłam o dziewczynce.Nawet na początku tej ciązy chciałam zeby to był czwarty chłopiec.Ale kazdy zyczy mi dziewczynki więc nastawiłam sie ze to będzie dziewczynka.JOLKa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to tyle juz zyje w nieswiadomosci , kazdy mowi że chlopak wiec wczoraj na usg lekkie zdziwienie bylo jak powiedziala dr ze nie widac chlopaka ale w sumie to pępowina zaslania wiec ona nic nie powie moze za tydzien sie uda , patolek mogl sie gdzies podwinac nic nie wiadomo oby sie ujawnilo dziedzię na nastepnym usg hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet jak lekarz potwierdzi mi płeć to i tak podejde do tego z dystansem.Przekonam sie po urodzeniu czy miał rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
Hej:) Boli którąś kręgosłup w nocy? ja juz drugi raz miałam akcje z bólem kręgosłupa. wczoraj mielismy gości i posiedziałam z nimi dosłownie godzinę nie więcej, a wieczorej juz kręgosłup dawał. ciezką noc miałam, na szczęscie jakos usnełam. Ja wogole nie jestem rozczarowana płcią, to moje pierwsze dziecko i było nam obojętne co będzie. Bedzie synus i cudownie, gdyby była dziewczynka cieszylibyśmy się tak samo. Dziewczyny co to za różnica przeciez to wasze dziecko, krew z krwi, jak się urodzi to pewnie da wam tyle radosci, że bedziecie się wstydzic swoich myśli:) My jeszcze nie wiemy czy będziemy chcieli kiedys drugie, moze jak bóg da i finanse pozwolą, moja wymarzona różnica to 4-5 lat zeby pierwszy maluch było juz starszy. Ale narazie o tym nie myślę, skupiamy się na pierworodnym ktory ma się pojawic i juz nie możemy się go doczekac:) Ja wole rodzic zdecydowanie w szpitalu, w domu bym się nie odważyła, moim zdaniem to niebezpieczne bo moze byc tak że cała ciaza przebiega super a podczas porodu są komplikacje i potrzebna szybka pomoc. Dalej mam kłucie brzucha, wszędzie czytam że to rozciągająca się macica, ale tak cały czas, od tygodnia dzien w dzien mnie kłuje w różnych miejscach? w pn mówiłam o tym lekarzowi ale w ten pn tez mam wizytę i znowu przypomnę. Chciałabym juz usg żeby zobaczyc tego szkrabka:) ale pewnie nie bedę miała juz w tym miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj znowu pokłóciłam sie z tesciową,mam dosc jej odwiedzin.Czepia sie ze nic nie robię.Mowię jej ze ja dosc się narobię przy dzieciach.wypominała mo rozne rzeczy darła się.Powiedziała ze jak dziecko się urodzi to ona palcem nie kiwnie zeby mi pomoc,zeby moja mama mi pomagała.Dzisiaj brzuch mi nie twardnieje.I w nocy dobrze spałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
jolka powiedz teściowej że dziecko jest dla ciebie ważniejsze niz wypucowane podłogi i niech spada, a jak jej coś nie pasuje to wręcz ściere niech sama robi. Ja to nie rozumiem takich ludzi idą do kogoś i jeszcze się rządzą, pogoniłabym w mgnieniu oka. Ja to nic nie robie w domu i nie mam zamiaru póki nie donoszę dzidzi do bezpiecznego terminu. Mi wczoraj brzuch raz stwardniał i raz dziś nad ranem ale to i tak juz mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Ja tez mam 3 dzieci. 2 dziewczynki i trzeci syn. Ale przy trzeciej ciąży tez z dystansem podchodziłam do tego ze ma byc syn. Czekałam na poród. Udało się. Czwartego nie planowalam. Teraz mam nadzieje ze to chłopczyk do pary. Starsze dziewczyny daja mi w kosc wiec moze z synami będzie lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiula,w którym jestes tygodniu? Flavia,moja teściowa to taka awanturnica,wszystko musi byc po jej mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
dziewczyny a Wam się dłuży ciąża, czy szybko leci? bo mi się dłuży, mimo że to juz 21 tydzien to wydaje mi się ze jeszcze strasznie długo do końca i wolno leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Ewa
Witajcie, dziękuję za dobre słowa, powiem że jestem bardzo zaskoczona, że mnie nikt nie potępił, nie zlinczował... Ja nie oczekuje zrozumienia bo sama siebie nie rozumie i jest mi za samą siebie wstyd. Nie umiem się cieszyć w ogóle z tej ciąży, wracam ciągle myślami do czasów kiedy jej nie było, kiedy byliśmyx w trójkę z synkiem i byliśmy tacy szczęśliwi a moje marzenie o córce było wtedy realne... Tak bardzo chciałabym zaakceptowć tę sytuację, może gdyby ktoś się cieszył byłoby inaczej, ale wokół słyszę tylko "drugi syn? Nie udało wam się, o to szkoda, współczuję, lepiej mieć 5córek niż 2 synów i takie tam inne. Moja mama też będzie miała 4 ostatniego wnuka i jest mega zawiedziona... Jak się w tym wszystkim odnaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie umiem zrobic suwaczka:( Gosc Ewa- ludzie zawsze gadają, 2 córki szkoda że nie syn, 2 synów szkoda że nie córka. Jakoś tak się utarło że musi byc parka a guzik prawda wcale nie musi. Zobaczysz że jak maluch się urodzi to sama się zdziwisz ze takie myśli miałaś. Dziecko to dziecko największy skarb bez względu na płec:) cieszcie się ze bedziecie miec dwójkę maluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu mama 3 chlopcow. Gosc Ewa, teraz tak na mniej powaznie - chlopa zmien. To s****a ojca determinuje plec dziecka, Ty nie masz na to wplywu :) Mi tez prawie wszyscy wspolczuli, kiedy powiedzialam, ze spodziewam sie kolejnego chlopca, bylam w szoku. Jedna znajoma tak zawodzila, ze chyba ja wykasuje z telefonu, bo mi strasznie podniosla cisnienie. Najmlodszy tez bedzie fanem sportu, bo ogladal ze mna i z mezem Agnieszke Radwanska do 5 nad ranem i strasznie sie wiercil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamusie! moja teściówka znowu za bardzo nadgorliwa,nie jest zła ale wkurza mnie taka nadopiekunczość,mam nadzieje że nie będzie mi sie wtryniać jak urodzi sie synuś, na mnie kiedyś też powiedziała do rodziny że jestem leniem hehehe,co jest totalna bzdurą,teściowa to nie matka,robie dobra mine do złej gry i tyle a jak mi cisnienie podskoczy to ja też uszczypne heheh,i mam gdzieś to czy ona na mnie psioczy czy nie,nigdy niedogodzisz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc ewa ludzi nie ma co sluchac,powinnas poszukac jakies pomocy,moze psychologa,bo z tego co widze masz duze prawdobodobienstwo dostania depresji poporodowej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jolka ja mam nartazie spokoj z tesciowa.m powiedzial jej jak powie mi cos to sie wynosza do drugiego syna.co do plci mi bez roznicy aby zdrowe bylo ale widzialam wyraznie siusiaka:)dzis bylam w ciuchu kupilam5body z krotkim rekawem,2pary takich spodenek,3body z dlugim rekawem,czapeczke,koszulke3pary spiochow jedne body takie jak koszula eleganckie.super byly rzeczy i duzo nieuzywanych z metkami zaplacilam50zl do tego recznik z kapturem w sklepie,takie polspiochy bo byly po6zl wiec wzielam i kocyk polarowy taki cienki:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja juz nic nie kupuję,dostałam duzo ciuszkow dla noworodka,zajmują 2 pełne szuflady w komodzie.Nawet naszykowałam sobie ktore weznę do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy u was tez taka zima ?? u mnie na podlasiu syberia ;/ dosc mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jolka ja niestety miusze wszystko kupic sobie wiec powoli zaczynam zakupy:)bo polozna mowila zeby miesiac przed porodem byc przygotowanym:)asik u mnie w lubelskim deszcz i chlapa dzis6stopni ja bym wolala zime ale niestety.dziewczyny jak wypiore teraz ciuchy uzywqane w zwyklym proszku a pozniej w proszku dla dzieci to nie powinno byc uczulenia?dziewczyny ile pampersow trzeba zakupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×