Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość AIK
Dziewczyny oszaleje z ta moja prawa dlonia,zaczynalo sie ze dretwiala mi tylko w nocy, a teraz od paru dni non stop mam zdretwiale koniuszki palcow, prawie niec nie czuje, wczoraj chcialam sobie kupic bluzke i jak dotykalam materialu to chocby bylo tam wbite ze 100szpilek pewnie bym tego nie poczula. Czy Wy tez tak macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AIK ja mam to samo a wszystko zaczelo sie od bólu pod łopatką ktory ciagnal sie przez ponad miesiac ze pisac tu nie moglam i przeszlo na palce głównie 3 kciuk i dwa obok to swiadczy o ciasnoscie , jest ojbrzek i ucisk na nerw ja doslownie ciagle mma mrowki jak pisze czy cokolwiek bym nie robila , mysle ze po porodzie porzejdzie bo obrzek z wody zejdzie jesli nie to koniecznie do neurologa , bo jesli to zepol ciesni to trzeba zoperowac i nie czekac bo potem dochodzi do dlugotrwalych zmian , ale ja mysle ze po ciazy oddpusci zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu ja niechce urodzic teraz tylko w 9miesiacu.lekarz sie zna ufam mu i wie co robi i chyba lepiej zeby sie niemeczyc i dziecka bo moze dojsc mi nadcisnienie i wtedy klopoty.m posial grzadki,wkurzyl mnie i teraz zaczelo padac.jolka ja tez biore tyle magnezu i szyjka sie skrocila mi.jutro wizyta wiec dowiem sie co i jak.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzis bylam na targu z siostra i mama mama kupila malemu takie welurowe spodnie i bluze:) ja sobie pizame do szpitala i mama chce kupic kocyk malemu do lozeczka,chociaz mam2 i od niej3 ale mowi ze bede miec wrazie co do szpitala.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
dzieki Asik, wizyte mam dopiero za 2 tyg. nie wim czy sie martwic tym dretwieniem, okropne uczucie, niewazne co robie i jak trzymam reke koniuszki palcow ciagle zdretwiale, mam nadzieje ze nie przejdzie na cala dlon ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dokladnie 31 tydzien i 1 dzien. Polozna caly czas mi powtarzala, ze zaczynam kolejny tydzien w kazdy piatek, a tu lekarz dzisiaj skorygowal i mowi, ze nie, ze kazdy nowy tydzien zaczynam w niedziele. Wyznaczyli date cc - 10 czerwiec, czyli 5 dni przed planowanym terminem porodu. Dostalam skierowanie na badania, w tym na wymaz na gronkowca i na krzyzowke oraz recepte na lek niwelujacy kwasy zoladkowe, zebym sie przypadkiem nie zachlysnela w trakcie operacji. Mam nic nie jesc i nie pic od 22.00 na dzien przed cc i stawic sie w szpitalu na 07.30 rano. Ginekolog powiedzial, ze jestem pierwsza na liscie tego dnia, wiec powinno szybko pojsc. Ze strachu rozbolal mnie brzuch :( Jolka kolka, Ty sie nie boisz cc? Bo ja strasznie. Glupie to, bo przeciez juz jedno mialam i wiem jak to jest, a jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie tak ze wiecie ze macie cc i mozecie sie przygotowac , bo czkanie az sie zacznie chyba jest najgorsze .. AIK teraz raczej lekarz nic nam na to nie poradzi ja smaruje wokol nadgarstka mascia przeciwzapalna a to naproxenem a to olfenem , ale czy to cos da heh zobaczymy wiec ze to okropne uczucie ciaglego mrowienia dretwienia i braku czucia rozumiem cie dokladnie , dlatego nie wyobrazam sobie zebym mogla teraz wrocic do pracy bez czucia w tych palcach , zwolnienie poki co mam do 28 kwietnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamakubusia sliczny dzidziuś:) ubranko fajne :)) ja cos pokombinuje jeszcze co małemu ubiore:) zalezy od pogody wiadomo, najwyzej sie dowiezie:)) ilonek sliczny brzuszek. Mi nic nie cierpnie, mialam troche opuchniete kostki ale juz przeszło i jest oki, jedyne co mi dokucza to brak powtetrza i wietrze ciągle, duszno mi i dechu nie umiem złapać i zgaga, w nocy musiałam renni wziąć:) ale mały dzis buszuje. Byłam w aptece i pani ekspedientka miła, sie pytała kiedy mam termin, jak sie czuje, no mile to jest.33ona mój też zaznczył, ze 12 kg to norma :D Asik jeszcze nie widomo, czy twoja dzidzi to taka kruszyna, moze nadrobić wage, zobaczysz, mojej kolezanki synek w 32tyg 1500 miał tylko, urodzony 3600 takze tak sobie urosł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
uczucie okropne, jak zaczynaly mi dretwiec w nocy lekarze kazal zaczac brac magnez, lykam magnez zwiekszylam sobie nawet dawke dzienna a dretwienie zamias slabnac to sie pogarsza i te popuchniete palece musiala wkoncu zdjac obraczke pierwszy raz od 5 lat i tak mi terz dziwnie ze jej nie widze na palcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam na e-mail brzusio :) a ja już wróciłam z miasta i jestem padnięta z każdym tygodniem coraz mi ciężej się chodzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik, niby z jednej strony fajnie, ale z drugiej to jak czekanie na operacje. Jak chodzilam w ciazy z Damianem, to nie wiedzialam czego sie spodziewac. Wody mi odeszly w nocy, pojechalam do szpitala, bylam cala podekscytowana, ze to juz, nawet nie mialam czasu sie przestraszyc :) Poza tym, kiedy rodzisz sn, masz wieksze poczucie kontroli nad sytuacja. A przy cc, lezysz na tym stole operacyjnym i nic od ciebie nie zalezy. Kazdy porod ma swoje plusy i minusy, ale sn ma jednak wiecej zalet. Przynajmniej wedlug mnie, ale kazda kobieta inna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama3chłopców,nie boje sie cesarki bo poprzednią bardzo dobrze zniosłam.U nas w szpitalu lezy sie po cc 4 dni.Ja bede miala termin cc miedzy 3a 5 czerwca.Na następnej wizycie otrzymam skierowanie z dokładnią datą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
mnie dziś mdli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się już nawet boje jesc bo pózniej ból jelit nie daje mi spac i od tego brzuch się napina bo wzdęcia i w ogóle. najlepiej się czuje po wypróżnieniu bo mam wtedy brzuch luzny i nic nie boli, ale to raz na 2-3 dni robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esmi ale duzy brzuszek :) ja na szczescie codziennie sie wypróżniam ale wcinam dużo owoców i warzyw, np w porcji zupy, dzis kalarepowa, wczoraj z buraków, potem nie ma problemów. Na śniadanie musli :) i litry mleczka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
ja jem,ale mnie mdli, teraz wcinam czereśnie ze słoika pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Hej Dziewczyny, ja po pełnym wrażeń weekendzie, wczoraj dodatkowo do cyrku mnie mąż zabrał, bo rozłożyli sie tuz pod naszym blokiem i stwierdził, że ostatnio bylismy jakies 20 lat temu i musimy się przejść:-) podobalo nam sie bardzo, ale byliśmy nielicznymi, którzy przyszli bez dzieci:-) . U nas w szpitalu nie kąpią dzieci po urodzeniu, dopiero w drugiej dobie, najczęściej przy tacie, tak żeby go nauczyć. kosmetyki dla dziecka sa wsyztskie od szpitala, oprócz pieluch, ciuszki ma się swoje. Mamo kubusia- PIĘKNY i SŁODKI Twój Kubulek:-) A ciuszki w moim stylu:-) tez mam ten kombinezonik, ale rozmiar 62 więc nie wiem czy nie byłby za duży... na wyjście mam taki jasny dresik ze słonikiem, mama moja kupiła i od razu mówiła, ze to będzie na wyjście ze szpitala, więc spróbowałabym ubrac w cos innego :P hehe . Mi tez drętwieja bardzo palce, ale dopiero od kilku dni, budze się w nocy i nie czuję dloni.... . Asik- ja po rzodkiewkach zawsze źle sie czuję:-( a uwielbiam! zawsze zgaga niesamowita...a odbijaja sie potem caly dzień . Dziewczyny po wizytach- ciesze się, ze z dzieciaczkami wszystko ok i zdrowo rosną. . U mnie dziś na obiad spagetti bo nic innego nie chce mi się robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
u mnie dziś były pierogi ze sklepu z cebulką;p nie chciało mi się też nic robic,cały dzień pochmurno jutro może placki ziemniaczane zrobię, ale może:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po dentyscie byłam u mamy i najadlam się kapusty i teraz leze :-) mama mnie uspokoiła,mówiąc że to już 31 tydzień i że organizm się przygotowuje,że dopóki nie ma krwi,skurczy i rozwarcia to jest ok. Agata z zębami jest ok,zmiana pasty szczoteczki i plukam często usta,oby było już ok 33ona ja mam 16 plus oby więcej niż 20 nie było. Też mnie mdli jak złem słodkie. Jolka magnezu nie biorę,nie kazała mi dr,wiem że w tych witamina trochę jest,ale nie dużo. Aik mnie też cierpią ręce,to pewnie przez ciążę bo uciska na kręgosłup. Mój tata miał niedawno zabieg ciesni i już ma spokój a i3 ostatnich palców w ogóle nie czuł. Mamo3 ja w dziś mam 31 tydzień:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie myślę co zabrać do szpitala,nie mam nic dla siebie, nie mam prawyborów i kosmetyków dla dziecka,po świętach wszystko kupię. A moja ma nogi po prawej stronie dlatego tak kopie:-)grzbiet pod zoladkiem dlatego problem z jedzeniem i główkę przy lewym biodrze , a raczkami majstruje przy pęcherzu:-) musiałam w dwóch częściach bo mnie spamuje . Muszę coś ogarnąć przed świętami,ale dziś nic nie robię:-) Dziś coś senna jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie pieluszki kupujecie na początek dla dzieci? Co polecenie? Bo ja myślałamo dadzie na początek,ale nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pampersy juz , pozniej najwyzej bede dodawacv tansze np dade bo podobno sa dobre , aczkolwiek wszstkie kolezanki mowia ze w pampersach zawartosc pieluchy nie jest mokra , przez co nie odparza dziecka ale ja nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ja kupuję babydream z rossmana i pampersy. Naczytałam sie tyle opinii i nie ma pieluszek idealnych, chyba trzeba metodą prób i błędów,wtedy będzie wiadomo jakie najlepsze dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na poczatek kupie pampersy. Pozniej wyprobuje jakies tansze, ale na pewno nie zadne marki Tesco. Kupilam raz i wyrzucilam. Podobnie Huggies. Ten chlonny wklad zbijal sie w tych pieluszkach w takie grudy i odparzal mi dziecko. A Tescowe przeciekaly prawie tak samo jak zwykle, tetrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam z dady1i2 i z pampersa 1i2.do szpitala wezme z dady bo u mnie zostawia sie 5pampersow i5pieluch.ja dzis naszykowalam m nosidelko,kocyk ciuszki pampersy i ubranko na wyjscie.moj szpital daje wszystko wiec nic nietrzeba.slucham disco polo a igorek tanczy:)zastanawiam sie czy odczepic ten daszek w nosidelku czy nie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja teraz rozmawiam z koleżanką co rodziła niedawno i ja sobie zadzwonie do szpitala, bo ona musiala podowizić, nie bylo wymienione na liście, np ręcznik, płyn di mycia itp nawet nozyczki do paznocki bo dziecko mialo dłuuuuuuugie i trzeba obciąć :D jeszcze w Bytomiu narzucają jaki krem do pupy kupić, a co ich to intererere czym ja tyłek bede smarować, matko boska. Oczywiście sudocrem albo linomag, a nam położna mówiła, zeby nie stosować cały czas sudocremu, tylko jak sie pojawi odparzenie bo to jest za mocne i nie ma potrzeby, mozna zwykłą oliwką smarować, albo bardzo tłustym kremem jak nie ma objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×