Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gościu ja urodziłam dwa tyg przed terminem z om i to się zaczęło nagle.Tydzień wcześniej odszedł czop, ale równie dobrze może odejść w dzień porodu. Podcierałam się i zobaczyłam krew na wkładce, jak pojechałam na IP okazało się, że zaczyna się poród. Po dwóch godz miałam regularne skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ilonek u nas pediatra i ortopeda kazał kłaśc na wznak i buzia na bok, podobno to zdrowsze dla bioderek... ale u mnie tak tylko w nocy, w dzień najlepiej spi się na brzuchu, a ja cały czas sprawdzam czy oddycha, bo przy tej pozycji trzeba uważac na smierc łóżeczkową, naczytałam się i sprawdzam... A korzystacie z niani elektrycznej?? ja chcę dziecko wynieśc z sypialni po 3 miesiącach i musze jakąś kupic, zastanawiam sie czy zainwestowac w tę z kamera czy nie. Jolka kolka- oj tak, czereśnie też wcinam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki śliczne za odpowiedz z tego co czytam to każdy ma inaczej zaczynający sie poród mnie trochę pobolewa brzuch jak na okres i od wczoraj plecy na dole więc może to ostatnie dni odpoczynku he he pozdrawiam mamuśki i wasze cudeńka malutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamusie :) Rzadko się odzywam, nawet nie prosiłam o dopisanie do tabelki, ale staram się chociaż czytać :) Teraz chciałam się z wami podzielić wieścią, że Ola jest już na świecie. Urodziła się 19.06 o 12.05, 2800 g, 52 cm, 38 tyd i 4 dni ciąży, cc. W ostatnich dwóch tygodniach dostałam wysokiego ciśnienia i zrobili mi cięcie planowe. W samą porę, bo Mała urodziła się z niską wagą przez to nadciśnienie - po prostu nie przybierała przez te ostatnie dwa tygodnie w brzuchu. asik - nie przejmuj się, ja pierwszą córkę też karmiłam w trybie mieszanym, bo ściągała mleko z obu piersi i nie przybierała na wadze. Trzeba było dołożyć mm. A teraz mam inny problem, bo mleko mam, ale Ola i tak traci na wadze, bo się nie najada. Drugą noc po porodzie spałam tylko godzinę, bo cały czas wisiała na cycu. Kolejną noc 3 godziny. Jak nie jadła, to płakała. Poszliśmy do lekarza. Okazało się, że wytraciła bardzo dużo na wadze i zaczął u niej zanikać odruch ssania. Z głodu. Muszę ściągać mleko i dawać z butelki. Resztę mrożę, bo musimy podawać moje mleko na zmianę z Eufemilem - jest tłuściejszy. Niestety Mała posmakowała już butelki i przystawianie do piersi jest coraz trudniejsze, pewnie zakończy się fiaskiem. Do tego Ola ma już kolki. Ja to myślałam, że to dopiero koło dwóch miesięcy się pojawia a nie od razu. Tym bardziej, że ja na diecie po cc byłam i tylko kleik i suchary jadłam. Od czego ta kolka??? Podobno związana jest bardziej z niedorozwojem układu pokarmowego a nie dietą matki, czego dowodem jestem ja. Tak więc dziewczyny, nie obawiajcie się podawania mm jak trzeba, bo przez mój upór w karmieniu wyłącznie piersią doprowadziłabym do nieszczęścia. Od teraz stałam się przeciwniczką karmienia naturalnego jako najlepszego rozwiązania dla matki i dziecka ZAWSZE. To mit, że karmiąc piersią nie można dziecka zagłodzić!!! Potwierdzone jest to przez lekarza. ilonek - ja też na boku Młodą kładę, bo jak uleje, to się nie zachłyśnie. A potrafi ulać nawet dwa razy. Ale ona ciągle je. Najdłużej 2 godziny wytrzymuje, nawet w nocy. Zazwyczaj co 1,5 godziny je. Masakra. Prawie nie śpię. Ale lekarz kazał karmić ile chce i jak często, żeby nadrobiła wagę, bo jest słabiutka bardzo. Też słyszałam teorię, żeby jeść to co w ciąży przy karmieniu. Ola i tak ma kolkę nawet jak zjem suchara i kleik ryżowy na wodzie. Delicol jej podaję i jest dobry, ale drogi okropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Iwka gratulacje!najważniejsze,że wszystko dobrze się skończyło,cieszę się,że Oleńka już z Wami, piękne imię:-) moja siostra ma takie i uwielbiam je bardzo:-) po ile kupujesz delicol?u nas w aptece jest po 23zl. czyli jestes dobrym przykładem,że to ukl.pokarmowy a nie to co mama je odpowiada za bóle brzuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Ewinka my chcemy kupić nianie,ją chce taka zwykła ale mąż się uparł na kamerę że można podglądać na telefonie/tablecie,nie powiem bo fajna ale cena masakra 800zł na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwka78
Ewinka - żartujesz?! U nas 44,95 zl dokladnie placilam! Porażka... Dostala jeszcze dicoflor i to tez 45zl. Skąd jesteś? Ja z w-wy, moze tylko u nas tak drogo... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Iwka ja tez z Warszawy, kupowałam dokladnie w aptece na ul. Kolorowej w Ursusie. Nie wiem z jakiej dzielnicy jesteś,ale może warto przyjechać i kupić kilka opakowań.wiem,ze czasami jest też taniej na grójeckiej /bitwy warszawskiej na ochocie,czesto tam kupujemy tańsze leki,ale jak jest z delicolem to nie wiem. kasia no fajne są te z video, 800zl to przesada,ale tak za 300-400 juz mozna kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Iwka a w jakim szpitalu rodziłaś,byłaś zadowolona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
Iwka gratuluje, niech dzidziuś się zdrowo chowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaipola
hej drogie obecne i przyszłe mamy. Ja jestem w 23 tygodniu i postanowiłam moją przygode ciążowa opisać na stronie www.matkotymoja.com, zalezy mi bardzo na ciekawej treści i zainteresowanych czyteliczkach, dlatego zerknijcie tam, a jak juz będziecie polybcie mnie na facebooku, będę bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
hej:)wczoraj probowalam orbiterka ale chwile bo bylam padnieta,czuc jak nogi pracuja.Igor ma pore zasypiania o23nachodzi ta godz a on zasypia.piszecie ze wasze maluchy spia po2godz po nakarmieniu,moj w dzien przesypia 4godz a tak rozglada sie zeby nosic go i wtedy widzi wiecej.moze w dzien pospi to i ja sie zdrzemne.milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam. Do Iwka78 Jestem mamą majowa i moj maluszek tez jest na delicolu gdy kolka sie nasila dodajemy takze espumisan. Ale pisze zeby doradzic Ci abys zakupila sobie delicol w aptece internetowej koszt 20zl a nie tak jak np w mojej aptece 44 :-/ POZDRAWIAM I zycze kolkowym dzieciaczka ulgi chociaz po tym 3mies. PAULA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maminia22 bez log
Hej Dziewczyny ;) Michaś ma się dobrze karmie go piersią tylko. Przesypia tak jak na swój wiek powinien czyli 2 i pół 3 h w dzień ma takie godzinki gdzie leży i zwiedza a w nocy śpi tylko budzi się na karmienie :) odpukac na razie wygląda na to że to też będzie aniołek ;) Ja też mam się dobrze tylko trochę kg mi zostało do zrzucenia. A dziś idę po farbę i będę włosy farbowac. Bo czas zrobić coś dla siebie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
u mnie delicol kosztuje52zl masakra,kupilam a maly dostal zatwardzenie i stoja nie uzywane wiecej.daje espumisan i to pomaga.dzis od23do5rano spal chociaz wyspala sie.i teraz tez zasnal wiec moze zaczie w dzien wiecej spac.u mnie pada a maly ma nosek zatkany i nie bede brac go na dwor narazie zebny nie zachorowal.za tydzien bedzie szczepienie wy szczepicie tymi zwyklymi czy3w1?probowalam steperu dzisiaj i nogi bola.m sie smieje ze jak bede cwiczyc to szybciej od niego bede chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekująca ja też nie wiem czy szczepić zwykłymi szczepionkami czy 3w1. Może Asik coś podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
U nas jest 5w1, kosztuje 140zl. W ogóle nie chodzi nam o koszty,tylko o to,ze o szczepionkach są przeróżne opinie:-( cholera wie co wybrać. Podobno te 5w1 to za dużo jak na jeden raz dla dzieciaczka, wiele moich znajomych szczepi starym sposobem. No wlasnie Asik a Ty jakie masz zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
wlasnie dziewczyny mojej sasiadki syn byl szczepiony tymi3w1to dpstyal goraczki i dokuczal a kolezanki znajoma szczepila tewz imi i dziecko dostalo porazenia mozgowego:/ja chyba zaszczepie zwyklymi,wiadomo szzkoda dziecka ale jak noiedaj Boze by sie cos stalo to zwlasnej woli.wlasnmie asik co o tym myslisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
wlasnie weszlam hehe :) szczepienia platne sa do wyboru albo 5w 1 albo 6w1 w tych drugich jest wzw b odrazu w 5w1 jest dodatkowe uklucie czyli wychodza 2 uklucia na pierwszej wizycie potem juz po jednym , ja szczepie 5 w 1 , dostepny wzw euvax b od 2011 nie posiada juz tiomersalu czyli subst konserwujacej pochodnej rteci wiec spokojnie jakbyscie gdzies cos przeczytaly nie daj Bóg , dodatkowo w szczepionkach płatnych jest krztusiec oczysdzczony a on najczesciej powoduje powiklania poszczepienne w szczepionkach z sanemidu jest nieacelularny niestety , jakbyscie jescze przeczytaly ze te szczepienia to nowosc to tez nie wierzcie bo wszedzie w normlanych rozwinietych krajach (chociaz nawet i na ukrainie) te szczepionka sa juz od 15 lat jakos BEZPLATNIE tylko u nas oczywiscie hajs wyciagaja wiec ogolnie ja bym szczepila platnymi zeby zaoszczedzic dziecku bolu , ja sama swoja zaszczepie to moze bedzoie delikatniej nie wiem czy dam rade heh , pracuje 5 lat i nie widzialam powiklan poszczepieniach innych niz obrzek zaczerwienieni zgrubienie w miejscu uklucia czy temp. wiec sie o nic nie bojcie , wazne zebyscie mialy paracetamol i nawet jak dziecko nie zagoraczkuje a bedzie marudne mozna podac p/bolowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
od szczepionki nie mozna dostac porazenia mozgowego ... litosci szczepienia kazde czy skojarzone czy z sanepidu nasilaja choroby neurologiczne czyli np jesli dziecko ma nie stwierdzona padaczke, porazenie mozgowe itp to po szczepieniu to wyjdzie i sie nasili , u nas bylo dziecko zaszczepione 3 ukl z sanepidu wyszlo ze ma padaczke po szczepieniu objawy nasilily sie wczesniej byly ale delikatne, neurolog kazal szczepic ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
Ja bym nie szczepiła 3w1 czy 5w1 bo może wystąpić do powiklań tego typu jak autyzm ... znajomego syn po szczepiące 3w1 dostał autyzmu ... ja szczepię normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
nie dostal autyzmu po szczepieniu tylko mial go wczesniej :) dziewczyny napawrde nie mozna takich rzeczy pisac bo to glupoty sa i dzialania ruchow antyszczepionkowych autyzm byl zanim szczepienia byly rozpowrzechnione ;/ perwnie dr w angli zrobil badania pseudo na grupie kilku osob zostal pozbawiony prawa wylkonywania zawodu ale zasial ziarno ktore teraz biera zniwa, szczerze czesciej powiklania sa po sanepidowskich niz po skojarzonych mowie o powiklaniach typu obrzeki zaczeriwnienia temp bo innych powtarzam przez 5 lat nie widzialam , a moja kolezanka szczepiąca ze mna przez 10 .. a i sanepidowskie szczepienia to nie 3 w 1 to tak sie nie nazywa. sa to 3 uklucia : 1-dtp (czyli blonica tezec krztusiec), 2-act-hib (szczepienie p/hemofilus influenze) 3-wzwb a pozniej zastepuje je polio , wiec to nie sa 3w 1 bo wtedy byly by 3uklucia w jednym :) JA nikogo nire namawiam na szczepienia skojarzona absolutnie to dziewczyny wasz wybor tylko blagam nie piszcie ze ktos dostal autyzmu czy porazenia od szczepienia bo nikt nie jest w stanie tego udowodnic .. a zdesperowany zalamany rodzic chce znac przyczyne a prawda jest taka ze przyczyny autuzmy nie ma nie istnieje w wiedzy medycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
My się decydujemy na te płatne już nie chodzi o uklucia tylko z tego co p dr mówiła to jest mniej skutków ubocznych w tych płatnych. I jest jak piszecie że wszędzie są bezpłatne tylko nie u nas. A co myślicie o pneumokokach i meningo szvzepic czy nie? Ja naradzie jestem na nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
My szczepimy chyba tymi 5w1+żółtaczka (taka platna chyba), szczepiny tez na pneumokoki,bo prawdopodobnie wyślemy do żłobka. Rota nie szczepimy bo w najgorszym przypadku wylądujemy w szpitalu na kroplówce,ale innych powikłań nie będzie, a jednak pneumokoki to są poważne choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Ewinka dobrze napisala , Rota - najczesciej w szpitalu sie lapie .. pneumokoki jak do zloba to pewnie ze warto albo jak sie ma starsze dzieci w wieku przedszkolnym chorujace itp , ja osobiscie zaszczepie jak mala skonczy roczek meningokoki tez po roku jak cos sie szczepi , bo jesli wam powiedza ze mozna po 2mc to nie szczepcie bo to jeszcze stara szczepionka teraz nowa nimenrix jest po roku a ma byc chyba jeszcze nowsza :) a i meningokoki warto z tego wqzgledu ze sepsa meningokokowa ma piorunujacy przebieg niestety ... a Ewinka kupujesz engerix ? (wzw b) powiem ci ze ja bylam szczepiona engerixem w wieku 13- 14lat wtedy taki byl kalendarz i okazalo sie rok temu ze mam niskie p/cial .. nie wierzylam wlasnie ale to tez nie wina szczepionki to organizm moj porpostu tak zadzialal juz po taki czasie, w sumie jest teraz zasada ze nawet jak p./ciala sa ponizej 10 to sie nie doszczepia bo organizm ma w pamieci odrponosc po szczepieniu mimo niskich p/cial zawsze temat szczepien mnie porusza hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Hej dziewczyny. Co do niani to sprawdźcie sobie czy nie macie aplikacji do ściągnięcia na telefon. Mój ma taką opcję a nie mam jakiegoś wypasionego. Trzeba mieć telefon i laptopa i masz dzidzię na kamerce cały czas. Jeżeli chodzi o jedzenie czy nie jedzenie to pisanie o ciemnogrodzie i że jesteśmy niektóre zacofane to nie w porządku. Mój Staś źle znosi laktozę więc odstawiłam cały nabiał, truskawki itp lubią uczulać, ok może nie uczulą go ale ja mogę sobie odpuścić i nie zjeść aniżeli ryzykować. Są mamy co piszą że jeden papieros nie zaszkodzi albo butelka piwa w ciąży czy przy karmieniu. Każdy ma swoje metody, jeżeli chodzi o moje ja biorę przykład od mojej mamy, babci, ciotek, koleżanek. Nie czytam poradników i nie słucham kogoś kogo nie znam, wiem że teraz moda na jedzenie wszystkiego, ale ja widzę po moim maluszku że jest spokojniejszy jak mam dietę a jak byłam na weselu i zjadłam kawałek ciasta to płakał w nocy i był nie spokojny. Wolę więc jeść chleb i popijać wodą niż maluszek ma cierpieć. A te koleżanki co jedzą wszystko i dzieci są spokojne i zdrowe to tylko pozazdrościć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Agu racja , ja ci powiem ze jem wszystko poki co oprocz jakis hardcorow czyli kapusty grochu pestkowcow i gazowanych napoji alko itp, ale uwazam ze to zalezy od dziecka napawrde jedna je wszystko i jest ok a jedna o chlebie i wodzie przyslowiowym i tez cos uczula , kazde dziecko jest inne nie mozna uogolniac niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczepionki z sanepidu zawierają rtęć, niewiele państw jeszcze je stosuje w tym nasza kochana Polska, bo są przeżytkiem i o wiele bardziej niebezpieczne niż te skojarzone, dziecko może gorączkować nawet do 40 stopni. Sama szczepiłam Infantixem czy jakoś tak i jestem bardzo zadowolona, dziecko w ogóle nie odczuło tego, jedno ukłucie i tyle płaczu a co dopiero jakby 3 mieli zrobić, serce się kraje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Błagam...Laktoza jest nieodzownym składnikiem mleka matki i to czy jesz nabiał nie wpływu na jej poziom! Białko krowie owszem przenika do mleka i uczula powodując skazę...Brak podstawowej wiedzy. To samo tyczy się szczepienia porażenie mózgowe.... rodzic przy takiej tragedii zawsze szuka winnych, A najprościej zwalić na szczepionkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
własnie zapomnialam napisac patrze ze juz ktos to zrobil ze wlasnie szczepionka ktora juz jako jedyna ma TIOMERSAL czyli pochodna rtecito DTP - czyli sanepidowski błonica tezec krztusiec , bada sie wplyw wlasnie zwizkow metali ciezkich z zachorowaniami na autyzm , wiec jesli ktos sie boi autyzmu itp bo uwaza ze szczepienia go powoduja to raczej bardziej powinien sie bac szczepien z sanepidu :) ale ja w dalszym ciagu pisze nie namawiam na nic , przekazuje wam tylko to co wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×