Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość flavia
dziewczyny ile kropelek dolewacie do mleka espumisanu na brzuszek. Jak np daje 90ml mleka to ile dac kropli? nie mogę się połapac w tych ulotkach a mały nie moze puścic bąka i go boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
flavia mi polozna kazała dawac, 3 kropelki co 3 godziny, czyli np o 11, 14, 17, czyli 3 razy na dzień, u mnie w ogóle nie działa ten espumisan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbujcie Bobotic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Ja polecam probiotyk Bio Gaja i krople Infacol u nas super działa mała pierdzi dzień i noc i są kupki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny po cc mam pytanie. Bo mnie blizną nie boli ani nie boli nic w środku przy ćwiczeniach. Ale mam taki problem że boli mnie brzuch nad blizną dokładnie w tym miejscu gdzie pod pępkiem jest faldka tłuszczu. To mnie boli a nad blizną mam trochę dretwe i bez czucia. Czy z tym bólem powinnam się gdzieś zgłosić czy to normalne że jeszcze boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Kasia jak wisze rana po cc to moja specjalnosc:), a to miejsce jest obrzekniete, czerwone, twardsze?? Moze idz do gina niech zobaczy. Ja ide w pn na szczepienie daje skonarzoną zeby raz kłuli i rota, pneumokoki namyślam sie czy teraz czy nastepnym razem kuba we wrzesniu do przedszkola pojdzie wiec poki co nie znosi nic . Ja szczepie na wszystko kubie tez dawalam i zyje. Jestem za tym zeby szczepic taka stara lekarka mowila nie dajcie sie zwariowac i nie wierzcie tym co sa anty szczepieniu, szczepcie dzieci Dzis sobie kupiłam fajne dresy, sweterek i koszulke:) i malemu body na dlugi. Zmeczona jestem bardzo, jutro jade na cały dzień do rodzicow nie chce byc sama, Mamo3 prosze prosze odezwij sie jednym slowkiem. Ja coraz bardziej kocham Michałka:), a dzis Kubuś plakał tak mocno zloscil sie az w tym placzu mowi " chce byc caly czas przytulony do mamy" boze tak mi brakuje naszego wspolnego czasu wieczorem m zabiera michałka i w lozku sobie gadamy przytulamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Kasia- sama o tym wczoraj szukałam bo mam podobnie. Z początku myślałam że to rozstępy bolą ale teraz widzę że to skóra nad blizną. Wczoraj znalazłam blog o plastyce brzucha i tam kobitki pisały wszystko o brzuchu po cesarce. Jedna opisywała że u niej został rozerwany jakiś mięsień bo dużo przytyła i ten mięsień już się nie zrośnie i bolał ją cały czas dlatego zdecydowała się na operację. Być może to to samo? Nie wiem sama ale póki co u mnie 4 tygodnie po porodzie nie wiem jak u Ciebie ale połóg ma 6 tygodni trwac może samo przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Kasia mnie tez tak boli,ale nie od środka tylko jak dotykam brzuch, Np. Jak smaruje sie balsamem to boli,o taki ból Ci chodzi?i dokladnie w tym samym miejscu co opisujesz. Nie zastanawiałam sie czy to normalne,ale jeśli ja mam i Ty masz (jeśli to,o taki chodzi), to chyba normalne:-) brak czucia na pewno jest normalny, moze to trwac nawet kilka miesięcy. 33ona, kruszynka--> dziewczyny jak Wasze porodu, dlaczgo tak zamilkłyście?ja o Was nie zapomnialam i czekam na relacje. I o pozostałych tez pamietam i czekam, wiec te mamusie z brzuszkami odzywajcie sie czasami mimo,ze forum zostalo zdominowane przez mamusie rozpakowane, a raczej forum powoli umiera:-( mamoK wynika z tego,ze troche lepiej z samopoczuciem?? Ja to mam tak,ze widzę ogromną różnicę w cirszeniu sie i kochaniu mojego dzieciaczka tuz po urodzeniu a teraz-5 tygodni pozniej. Teraz to juz taki normalne, taka milość na całego, wtedy to bylo dużo strachu, płaczu, niepewności a teraz to jest bajka! Juz tak zrozumialam,ze Staś jest i jesteśmy we trójkę:-)a jak mam chwile niepewności, to dzwonie do mojej mamusi a ona mi cierpliwie tlumaczy,ze to wszystko sie unormuje i wszystko będzie dobrze, a w niedziele do mnie przyjezdza i zostaje na tydzień, hurrra!!!:-) Asik pamietasz na której stronie byla tabelka?bo chcialam zobaczyć kto tam byl jeszcze nie rozpakowany. aaa, czy ktoś wie,czy po cc mozna rodzic sn, jeśli tak to jest na to przeznaczony jakiś okres czasu?chcielibysmy drugiego dzidziusia dość szybko, po ok. 2 latach i teraz sobie myślę,czy wtedy będę,mogla probowac sn czy będę miala prawo do cc,czy moze będę musiała mieć cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwka78
Ewinka - ja z Piastowa dokladnie jestem :) Pisze ze z W-wy, bo latwiej zlokalizować dla osób z innych części kraju. Nastepnym razem na Koralową podjadę zamiast przepłacać. Ja rodzilam w Międzylesiu w kolejowym. Moja doktorka stamtąd jest i mnie cięła. Ale nie polecam. Warunki złe, personel pozostawia wiele do życzenia. Pierwszą córkę rodzilam w Piasecznie i nie ma co porównywać nawet pod każdym względem. co do szczepień, to ja hexą będę szczepić 5w1. Jest ponoć lepiej tolerowana i jedno klocie zamiast trzech. Starsza nie miala nawet temperatury po niej, tylko spala wiecej tego dnia. Kasia - mnie tez boli pod dotykiem nad szwem, ale ja mam zdjęcie szwów dopiero w poniedzialek. I za cholere nie mogę leżeć na lewym boku. Czy to mozliwe ze ten jakiś mięsień mam zerwany??? sluchajcie, jak miałyście ta nitke wyciągana z brzucha to bolało? Ja myslalam ze będę miala takie supelki na brzuchu a to jedna nitka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka z tego co wiem, to sn mozna po 2 latach rodzic bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Iwka ja tez mialam jeden dlugo i nie czulam zupełnie nic jak mi zdejmowali, nawet nie wiedzialam kiedy i juz bylo po. Z piastowa to blisko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
moja znajoma rodzila sn pocc ale to bylo4lata roznicy.Igorek nie dokucza kilka dni,zasnal o21.30i spal do4.30 dalam mu butle wypil i spi do tej pory:)ja gotuje zupe grochowa bo pozniej czasu niebede miala moze wezme malego i bede owoce zbierac jak zasnie bo jest duzo i cena ok.ewinka ja tez juz mniej sie boje ale jak pol dnia bez niego jestem to tesknie za nim.wczoraj robilismy noski to tak sie smial.uwielbia na rekach na prosto wtedy widzi wszystko i zadowolony.wczoraj to zasnal na rekach i spal jak zabity:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
wogole to mi obwody spadaja powoli a piersi zmniejszyly sie o duzo.dawna sasiadka mowila mi ze urody mi dodal wiecej maly:)wiecie juz kiedy chrzcic bedziecie?my26lipca mamy zamiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
kasia,mnie tez troche boli właśnie brzuch a nie blizna.Nawet mialam tam siniaka,ale zszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Hej dziewczyny, zaglądam tu caly czas ale widzę, ze mamusie są zajęte i nie maja czasu pisac:) my juz w domciu, Kuba grzeczniutki żeby nie przechwalic tfu tfu. Kurcze coraz częściej daje butelkę, on się nie najada moja piersią nie może efektywnie ssać, denerwuje się, a po dokarmieniu spokój i blogi sen:) wiem ze za butle i ja mogę być zjechana, na prawdę chciałabym aby był tylko na piersi bo planuje karmić go ok pol roku bo potem prawdopodobnie muszę iść na leczenie wiec kp odpada. Kubuś kupki robi kilka razy na dobę, mam tylko taki problem tzn to nie problem ale ciągle coś chce grysc czy dokąd, cyca i smoczek słabo ale non stop ręce do buzi, pielucha do buzi i raz nawet moja bluzkę jadl:) u was tak samo? Mi spadło tylko 9kg, mam spory brzuszek i okropne uda, wczoraj byliśmy na mieście i mój m mi w sklepie wypalił: te pośladki mogłyby ci juz zostać, brzuszek też mi się podoba, może być juz tak jak jest. To mile z jego strony:) ale mam OGROMNA NADZIEJE ze to spadnie he he. Jestem 8 dni po porodzie wiec to dopiero początek ale apetyt mam wręcz wilczy. Teraz Kubuś śpi, włączyłam mu kołysanki z muzyka klasyczną a starszy syn ma zakończenie szkoły, jestem z niego bardzo dumna, pierwsza klasa juz za nim tak to szybko zlecialo:) Mamusie które się nie odzywają pewnie juz rozpakowane, też o was ciągle mysle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
nomadic moj Igorek jak glodny to tak mlaska jezykiem smiesznie i wklada palce do buzi:)zobaczysz spadnie ci mi co2tyg obwod brzucha sie zmniejsza chociaz piersia niekarmie.zostal mi taki jak przed ciaza,pas zakladam na noc tylko bo w dzien boli brzuch jak cos robie w pasie.my dzis idziemy na dworek jalk bedzie grzeczny:)prubuje orbiterka ale wytrzymuje po5-8minut.kasiu jaki ty puls masz i predkosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
oczekujaca ale sobie pospal ho ho niezle hehe :) moja dzis najdluzej w nocy spala 4,30 h a ja sie obudzila,m instynktownie o tej co ona powinna patrze a ona spi i nie zamierza wstawac a mi sie spac nie chce ... sciagnelam mleko i jakos zasnelam , bo musze sie budzic i tak na odciaganie mleka bo nie do wytrzymania Nomadic dokarmiaj pewnie , jak trzeba to czemu nie bez przesady , ja juz zostalam zjechana ale mam to w d hehe :) moja jak jest glodna tpo nie ma mowy o mlaskaniu jest wrzask machacha rekami i nogami z taka szybkoscia ze nie ogarniam i pcha raczki do buzi ogolnie o wlasnie sie budzi :) mnie rana tez boli tzn jakby w srodku w brzuc****ak robie siusiu tez cos boli nie wiem ale te cc to wcale nie ejst yakie super , chpciaz jak przypomne sobie skurcze to sie ciesze ze ja mialam , Ewinka chyba juz zapomnialas o bolu hehe czlowiek szybko zapomina jak przeczytalam ze chce sn mysle no no ladnie :) ja juz bym mogla miec kolejne dziecko ;p jestem mega szczesliwa spadlo mi 10 kg, mala wazy juz 4 od 20.06 przybrala 0,5kg niezla jest heh , a plusem laktacji niewatpliwie jest biust uwielbiam ;p wybieram sie wkoncu zakupic bardotke bo zawsze mialam za male piersi zeby to dobrze wygladalo a teraz sa super :) dobra ide karmic i odciagac mleczko , jutro przyjezdza siositra mojego meza z coreczka i mezem i tesc wiec od rana cos gotuje na jutro , rozpiera mnie energia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
też dokarmiam i nie widze w tym nic złego, mam dziecko głodzić? skoro płacze to mu nie wystarcza to mleko i koniec, ale nie zamierzam rezygnować z karmienia piersią bo to jest dobre dla małego i wiem to, a bliskosc tez jest dla mnie ważna, postaram sie minimum do tego 4 miesiąca tą piers podawać jak sie uda, a mały chętnie pije cycusia i butelke. Moj juz przesypia ciągiem 6h, ale potem mi wstaje o 2, zje już o 5 marudzi, ma gazy, i nie spie już, ale trudno jakoś sie to musi unormować kiedyś, wczoraj zjadłam białego sera odrobine i nie wiem, moze mu nie spasowało, ale mam nadzieje,ze chodzi o ten układ trawienny.Jak widze jak sie usmiecha, nieswiadomie oczywiscie to jest dla mnie radość, choć dziś dał popalic a na koniec mnie obsikał. w koncu pępuszek odpadł:) a jak tam Wasze cycki w nocy? mnie zalewa mleko, nawet wkłądki nic nie daja, no cała jestem w mleku łącznie z przescieradłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
Dziewczyby znowu potrzebuje Waszej rady... :( mala ma ostatnio sluzowate kupy czy to znaczy ze ma alergie na cos ci jem? Mam odstawic calkiem nabial? W ogole slabo przybrala na wadze tylko 200g przez dwa tygodnie ; ( chyba bedziemy musieli zaczac dokarmiac chociaz czesto i wydaje mi się duzo je... doktor mowila zeby sie narazie nie martwic w pon idziemy na kolejne ważenie i zadecydujemy czy zaczniemy podawac mm i ze sluz w kupie mize byc przy karmieniu piersia ale mi sie wydaje ze cos jest nie tak... ; ( pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Ewinka dokladnie tak. Przy dotyku boli. W środku nic mnie nie boli. Chciałam masowac brzuch banka ale strasznie to boli. Ja dziś mam już3 tyg po porodzie więc jeszcze trzy. Ale to zlecialo. Dziś mała w nocy strasznie płakała i nic nie pomagało. Cala noc nie przespana ale może dziś pospimy. Jestem w niej zakochana:-) sprawdzalam ta aplikację o której którąś pisała i faktycznie są darmowe ale ja narazie dzwonię z jednego telefonu na drugi i wszystko słyszę,bo mamy darmowe więc spoko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Brzuchatka a jak te kupy wyglądają? U nas sa żółte, grudkowe, jakby jajecznica.. i tez jest tam chyba śluz, ale pokazywałam te kupy pediatrze (a raczej mały zrąbał sie przy nim) i powiedział, ze to jak najbardziej prawidłowa kupka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
my dzis zaczynamy 6 tydzień. duzo rzeczy się unormowało, wieczorem wiem, ze jak maly zasnie ok. 23ciej to obudzi sie raz, a potem już rano ok.7-8... w dzień tez codziennie zasypia ok 11, potem ok 16stej... wczoraj był nasz pierwszy raz z m:-) fajnie tak wrócic do normalności:-) własnie przyszła karuzela na łóżeczko, z dużą ilościa melodyjek bo widze, ze łagodne dźwięki bardzo go uspokajają. Znaleźlismy tez sposób na brak płaczu w kąpieli, wkładamy go do wanienki otulonego pieluszką, tak żeby miał rączki "związane", wtedy jest spokojniejszy a ciepła woda dłużej utrzymuje się na pieluszce, tym samym ciepło mu w wystający brzuszek. po kąpieli kiedy krzyk z głodu jest okropny, włączam suszarkę- tylko to go uspokaja, a my przynajmniej bez stresu możemy go ubrac itp. To nasz ukochany najwspanialszy krasnal, i raczej szybko (jak bozia da) będziemy chcieli miec drugiego dzidziusia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
a teraz pytanie z innej beczki, czy możecie polecic jakies noclegi nad morzem w okolicy trójmiasta(władyslawowo itp.)/krynicy morskiej? proszę proszę, bo chcemy w sierpniu wyjechac , zaczęłam szukac i dzwonic i bardzo ciężko jest cos znaleźc:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka wygladaja dokladnie tak jak mowisz zolta z grudkami to prawidlowo ale sluz juz nie i to mnie martwi wlasnie taki ciagnacy jak bialko jajka nie jest go jakos bardzo duzo ale moim zdaniem nie powinno tyle byc jeszfze w pon pokazemy jak sie uda ponownie pani doktor zobaczymy co powie poki co odstawiam mleko sery jogurty i banany... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Hej mamuśki. My dzisiaj obudziliśmy się dwa razy o 1 i 4 w nocy. Najczęściej wisi na cycu, ale nie ukrywam czasami leci w ******** Nawet wczoraj przy mamie zaraz po kąpieli dostał 60ml mm. Moja mama zaskoczona że taki głodny. :D A dziś byliśmy u neonatologa z tą echogenicznością, wszyscy mnie uspokajają. Ale wiecie jak to jest, tyle czasu starań, praca z upośledzonymi a tu takie informacje. Oczywiście nie wiem po co poszłam, skoro usg główki mamy dopiero 14 lipca. Przyjmowała nas Pani Ordynator neonatologii i wcisnęła nas również na konsultację z wynikiem usg tego samego dnia. Dziewczyny co do szczepień, to pomimo że pracuję z tymi dziećmi to będę szczepić. Zastanawiam się nad refundowanymi a tymi 5w1. Ale nie chcę sama podejmować decyzji dlatego zabieram m na wizytę u pediatry a potem pewnie w domu będziemy dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
A Bartuś przybrał na wadze wychodziliśmy z wagą 2760 a dziś ma 3175. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 26
Sisilka jak chcesz wiedzieć to ja szczepilam swojego synka ta szczepionka5w1 i jestem zadowolona a placilam za nią 130zl tylko cztery razy się szczepu nią. Jestem teraz spokojna jak narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisilka
Ewinka mi tlumaczyli w szpitalu ze tylko raz mozna szczepic ta piec w jednym a potem szczepic juz refundowanymi. Chyba ze wybiore nowoczesne i platne. Ty tak wybralas? Przyznam ze jestem zagubiona w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Sisilka ale nie rozumiem, jaką plec? My chyba wybieramy 5w1, ale nie jest to jeszcze ostateczna decyzja... Najbardziej sugerujemy sie opiniami znajomych+kuzynka ma przyjaciela ordynatora neonatologii i on mówi żeby szczepić 5w1+pneumokoki a potem meningokoki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Aha, chodzi o pięć:-) nie nie , to juz jak zacznie sie 5w1 to juz idzie sie tym ciągiem i juz sie szczepi tym sposobem wlasnie. W przychodniach, w książeczce zdrowia tam są takie tabelki dotyczące szczepionek refundowanych, 6w1 i 5 w 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×