Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość asik bez log
Nomadic , Kruszynka , 33ona , mamowa, moniapik i gosiaczek dajcie daty urodzin swoich dzieciaczkow bo znalazla m tabelke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Kruszynka gratuluje:-) co do porodu miałam taki sam 12 godzin męki ale warto było:-) Moja najdłużej śpi w nocy max do 4 godzin w dzień co dwie wstaje wydaje mi się to ok czasem przeciąga do 3 ale rzadko. Co do chrzcie my mamy w 3 niedzielę sierpnia. Będzie 18 osób w tym 2 dzieci robimy w domu tylko ciasta zamówie u znajomej co na wesele nam piekła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
agata ja daje tak raz do poludia i dwa razy popoludniu np co3godz po4kropelki,chociaz na opakowaniu pisze zeby dawac wiecej ale mokjemu wystarcza.mnie m wkurzyl bo ciagle mnie pogadania.a ja nie wyrabiam on lezal a ja zrobilam obiad dzem kuchnie sprzatnelam,podlogi umylam i tak najlepiej jest.wogole stopa mi urosla i wszystkie buty za krotkie sa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Asik daj znac czy ksiadz ochrzci 15stego,bo tez byśmy wtedy chcieli ale nie wiem czy wtedy można chrzcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ilonek to dużo sie napracowałaś, same pyszności,mniam:-) oczekująca-na Twojego m to już chyba nie ma żadnej rady... u nas dzisiaj tez goscie,ale tylko na herbatkę,wiec zrobiłam tartę z musem malinowym i babeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszczółka13
Dziewczyny,dziękuje serdecznie :-) Ewinka,maż był przez 14 godz zemną jak rodziłam siłami natury, przy cesarce nie bo u nas nie wpuszczają,czekał za drzwiami sali operacyjnej w pomieszczeniu gdzie ważono i czyszczono Miłoszka dlatego zrbił taką fajną fotkę :-) Asik: Mloszek ur 24.06.2014 Lece bo mały się budzi,pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
pszczólka 13 to ja kruszynka33,bo to nick z inego forum gdzie też bywam sorki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
ilonek ale pysznie, a skusiłaś się na coś? dziewczyny załuje, ze podałam dziecku butelke, mogłam walczyc zeby był wyłącznie na piersi, ale płakał mi strasznie, nie wiem, teraz już za póżno bo dokarmiam i piersi nie wyprodukują pokarmu tyle, ile mu potrzeba, tak mysle, bo po piersi po 1h jest znowu glodny, ale zawsze porponuje mu najpierw piers ale jak ssa po 30 minut z obu i dalej płacze, nie wiem, jeszcze teraz te wzdęcia, co dziwne ma je tylko w nocy, nie rozumiem tego. Oczekująca a ty piersią karmisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Agata,ja małego niekarmie piersią wogóle :-( w szpitalu nie mógł załapac sutka,pomagały nawet położne jak tylko zaczał jesć z butelki,odciągam mleko laktatorem wychodzie dziennie jakieś 2 x po 30ml reszte jest karmiony mlekiem bebiko,czuje się z tym fatalnie ! wczoraj troche popłakałam z bezsilności,wogóle zrobiłam się przewrażliwiona,nadopiekńcza,tesciową zaczełam nawet separować dziewczyny ratujcie,prosze was bo niewiem czemu się tak zmieniłam stałam się zazdrosna o małego a szczególnie jak teściowa go trzyma :-( ma któras podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
kruszynka ale dopiero urodziłas, przystawiaj go do cycusia, to pokarmu bedzie duzo, u mnie niby jest a i tak ciągle mu mało, masakra, moze to przez tą jego wielką wage urodzeniową? nie wiem, ja tez byłam duza i jakos mama mnie miała wyłącznie na piersi więc to nie to chyba. Ja nie dałabym rady go odstawić teraz od piersi, jak tylko o tym mysle płakac mi sie chce i tez nie wiem naprawde co sie ze mną dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Dziewczyny ja pokarmu nie mialam prawie wcale przez pierwsze 10dni, mimo to przystawiałam,pilam femaltiker (on chyba naprawdę dziala) i piwo karmi:-) i pokarm stopniowo sie zwiekszal. Myslalam,ze mamy sie nie najadą,bo co godzinę chcial jeść,ale przybieral na wadze, wiec czasami tak jest,ze czesto tzeba dawac pierś,a nawet wydawaloby sie,ze calymi dniami... Ale warto. Dzisiaj mamy 5tyg. I 3dni i jest normalnie,tak jak powinno byc. Karmie tylko piersią co 2-3 godz. I pokarmu jest akurat,bo z piersi nigdy mi nie ciekło. kruszynka Ty jestes dopiero 5 dni po porodzie. Kochana ja przez pierwsze dwa tygodnie chodzilam jak bomba zegarowa, plakalam i smucilam sie. Z jednej strony zakochana bylam w Stasiu a z drugiej czulam bardzo mocno,ze utracilam swoje beztroskie życie. Tesciowa jak przyjechała to w ogóle sie do niej nie odzywałam, a każde jej slowo mnie wkurzalo. To przejdzie kochana!! Naturalna burza bprmonow, wszystko będzie dobrze, obiecuje Ci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Ewinka,dziękuje ci bardzo! pocieszyłaś mnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log
Kruszynka mialam to samo tez bylam zazdrosna o tesciowa i chcialam Mikolajka miec przy sobie, ale to minie! Jakies 2 tyg po porodzie ciesze sie jak go wezmie pobawi a ja moge spokojnie paznokcie ponalowac. Ja sciagam tylko laktatorem i poki co wystarcza, za 3 dni bedzie mial miesiac. Sztucznym karmilam jak bralam antybiotyki. Sciagajcie pokarm minimum 8 razy dziennie do oproznienia i pokarm sie pojawi. Oczekujaca nie polecam ci NAN ma duzo zelaza i mojego zapieralo strasznie, po bebiko kopka super. Jak tak was czytam to chyba jestem jedyna ktora nie dawala swojemu dziecku zadnych kropelek ani nic poki co tfu tfu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata no właśnie zjadłam dwie łyżki sałatki, jedną roladkę i jedną pieczarkę bo chciałam po prostu spróbować co ludziom podaję. W nocy ściągnęłam mleko podałam małej rano no i znowu godzina kolek i jeszcze ją wysypało na buzi. Znowu ściągam mleko i wylewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do teściowej to jak szykowałam to jedzenie to teściowa zajmowała się małą. Na początku było ok, ale po jakimś czasie dziecko nakarmione, przewinięte, kolki nie ma a płacze. A ona z tęsknoty za mną bo jak wzięłam na ręce od razu spokój i jeszcze wtuliła się we mnie. Nie macie co być zazdrosne dzieciaczki wiedzą kto jest mamą a mamę kochają najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Ewinka u nas chrzcza 15 sierpnia, proboszcz powiedzial ze nie ma problemu :) co do mleka ze mnie doslownie cieknie ciurkiem , wydam chyba fortune na wkladki laktacyjne teraz mam z canpola sa dobre a mialam probke z medeli sa swietnie zamowie sobie koniecznie Wrzucam zdjecie Milenki na poczte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
MAMUSIE: tacia (30l)---------------Leoś--------- ur. 02.04.2014 klaudia ---------------Zuzanna ------ur. 07.05.2014 mamakub.(30l)---------Michaś ----ur. 17.05.2014 oczekująca(24l)--------Igorek------ur. 19.05.2014 Początekcz(19L)--------Jaś ---------ur. 22.05.2014 Ewinka (29l) ------------Staś--------- ur. 23.05.2014 gość85-(28l)----------Michałek------ur 27.05.2014 Flavia23 24l-----------Krystian-------ur 30.05.2014 mammina (Rz) -------Alessio--------ur 01.06.2014 19magda91-(22l)-----Mikołaj-------ur 04.06.2014 kasia2014 (23l) ------Sandra--------ur 06.06.2014 ilonek (25l)---- ---------Pola----------ur 06.06.2014 brzuchatka 28l--------Laura---------ur 07.06.2014 A A A J (28l)-----------Anastazja-----ur 07.06.2014 asiula84 (29l)------- Marlenka-------ur 09.06.2014 mamminia22--------Michałek-------ur 09.06.2014 Jolka kolka( 32l)----Magdalena----ur 09.06.2014 Sisilka (28l) -----------Bartuś---------ur 09.06.2014 Agata89R (24l)--------Adaś-----------ur 10.06.2014 mama3chłopców.------Leoś---------ur 10.06.2014 esmi90 (23l)-------------Kubuś-------ur 14.06.2014 Justi2 (32l)-- ------------Arek---------ur 15.06.2014 87_asik (27l)------------Milenka------ur 17.06.2014 Nitka999(31l)-----------Paweł Jan---ur 18.06.2014 Kruszynka--------------Miłoszek------ur. 24.06.2014 Nomadic-----------------Kubuś--------ur. ? mamowa (20l)----------Artur----------ur. ? Gosiaczek201 ---------Franciszek----ur. ? moniapik86---------------Natalia-------ur. ? swierszczyk(26l)---------20.06-------Nikodem marika (29lat)-------------20.06-------chlopczyk 33ona (33l) ---------------24.06---------Paweł lacerta (31l)------- -------28.06 -------Marta AIK--------------------------29.06-----dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
oczekujaca troche sie Igorek rozmazal na zdj ale widac ze kawaler z niego juz niekiepski hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur Aleksander urodził się 20 czerwca przez cc. miałam prowokację porodu bo byłam po terminie a mój stan zdrowia był już co najmniej zły. zaczeli wywoływać w czwartek cewnikiem foleya a w piątek dostałam oksytocynę ,ale o 14 akcja w porodowa stanęła w miejscu i lekarz zdecydował sie robić cc. Nie pisałam tutaj przez dłuższy czas , bo wcześniej też byłam w szpitalu , a póżniej już trochę straciłam wątek. Roboty jest dużo , ale jest cudownie. Problem mam tylko taki,że mały zaczął mieć własnie takie wzdęcia- kolki. Nie płacze , ale pręży się i nie może usnąć. Chciałam podać delicol ale położna powiedziała ,że przy takich wzdęciach to jeszcze się kropelek nie daje.nie wiem co robić, poradzcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
MAMUSIE: tacia (30l)---------------Leoś--------- ur. 02.04.2014 klaudia ---------------Zuzanna ------ur. 07.05.2014 mamakub.(30l)---------Michaś ----ur. 17.05.2014 oczekująca(24l)--------Igorek------ur. 19.05.2014 Początekcz(19L)--------Jaś ---------ur. 22.05.2014 Ewinka (29l) ------------Staś--------- ur. 23.05.2014 gość85-(28l)----------Michałek------ur 27.05.2014 Flavia23 24l-----------Krystian-------ur 30.05.2014 mammina (Rz) -------Alessio--------ur 01.06.2014 19magda91-(22l)-----Mikołaj-------ur 04.06.2014 kasia2014 (23l) ------Sandra--------ur 06.06.2014 ilonek (25l)---- ---------Pola----------ur 06.06.2014 brzuchatka 28l--------Laura---------ur 07.06.2014 A A A J (28l)-----------Anastazja-----ur 07.06.2014 asiula84 (29l)------- Marlenka-------ur 09.06.2014 mamminia22--------Michałek-------ur 09.06.2014 Jolka kolka( 32l)----Magdalena----ur 09.06.2014 Sisilka (28l) -----------Bartuś---------ur 09.06.2014 Agata89R (24l)--------Adaś-----------ur 10.06.2014 mama3chłopców.------Leoś---------ur 10.06.2014 esmi90 (23l)-------------Kubuś-------ur 14.06.2014 Justi2 (32l)-- ------------Arek---------ur 15.06.2014 87_asik (27l)------------Milenka------ur 17.06.2014 Nitka999(31l)-----------Paweł Jan---ur 18.06.2014 Kruszynka--------------Miłoszek------ur. 24.06.2014 Nomadic-----------------Kubuś--------ur. ? mamowa (20l)----------Artur----------ur. 20.06.2014 Gosiaczek201 ---------Franciszek----ur. ? moniapik86---------------Natalia------ur. ? swierszczyk(26l)---------20.06-------Nikodem marika (29lat)-------------20.06-------chlopczyk 33ona (33l) ---------------24.06---------Paweł lacerta (31l)------- -------28.06 -------Marta AIK--------------------------29.06-----dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie pani z apteki poleciła Infacol, położna potwierdziła, że jest to jeden z lepszych środków na wzdęcia (choć zależy co na które dziecko działa, z doświadczenia twierdzi, że najmniej działa espumisan). Moja czterotygodniowa córcia super toleruje Infacol, problem znikł tego samego dnia. Tylko ja nie podaję przed każdym posiłkiem (maluch je na żądanie mleko z piersi), tylko 3 razy dziennie i raz w nocy. Dodatkowo piję koperek. Pozdrawiam Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
ciekawe czy wszystkie zdążą urodzic w czerwcu czy któras przenosi na lipiec. a ta dziewczyna co dzidzius miał wade serduszka jak sie nazywała, ciekawe co u niej. szkoda ze tacia nie napisze jak ma się jej synek ur w 30tc. My jutro jedziemy do lekarza, ja jestem chora jak diabli, katar, gorączka, ból gardła kicham prycham. Krystianek kaszle. jejku ze tez te choroby się czepiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniapik86
hej dziewvczynki, ja tylko na chwilę wpadlam się odezwać ze wszystko u nas ok.W piatek wyszlysmy do domku na szczescie bo szpital dzialal na mnie okropnie, prawie w depresje wpadlam, mialam problemy z karmieniem małej, nie umialam jej porzadnie dostawić do piersi, chyba czula moj niepokoj bo byla bardzo nerwowa, musialam dokarmiac, a na oddziale wielki terror laktacyjny byl i to co przezywalam w zwiazku z tym to byl jakis koszmar. Na szczescie wsyztsko sie skonczylo jak przekroczylysmy prog domu, Natalia od razu zassala i od tej pory jedziemy tylko na cycu, jeszcze musze odciagac bo mam tak duzo pokarmu:) Na szczescie doszlam do siebie w 100%, jutro jedziemy zarejestrowac mala w USC, jedziemy na sciagniecie moich szwów, pozniej na jakies zakupy. Jestem tak szczesliwa, mala jest cudowna, oboje sie z mezem w niej zakochalismy moglabym na nia patrzec i patrzec. W nocy spi spokojnie, pierwsza noc w domu bajkowa, druga troche gorzej ale nie narzekam, dla tej malej istotki jestem w stanie zrobic wszystko i nie czuje sie wcale zmeczona:) mozecie mnie wpisac do tabelki Natalka urodzila sie 21.06:) nie wiem czy pisalam wazyla 3220, miala 51 cm.Poród przez cc, wszystko bez komplikacji, uruchomili mnie szybko, bo tego samego dnia wieczorem, po 3 dniach juz smigalam i robilam wszystko przy malej bo pierwsze dwie noce zabieraja dzieciaczki, zeby mama mogla odpoczac po zabiegu. jak znajde chwile podesle zdjęcia jakies na maila:) pozdrawiam was gorąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
asik zdj z tel a aparat zepsuty i dlatego slaba jakosc ale wydaje sie byc spory chlopak:)ja niekarmie bo pokarm zanikl i tez byl ciagle glodny po moim.moj kope robi raz albo2razy dziennie.mam tez bebico niewiem czy zmieniac czy pozostac na nanie.a niechcialabym zeby znowu wracac wprowadzac mleko.maly spi wiec pewnie bedzie pobudka kolo24.dostalam od mamy sukienke sliczna kremowa.w niektore swoje sie mieszcze.siostra mowi ze brzuch duzo mi spadl ale najgorsze uda:/flavia a chodzisz na spacery z malym?moze go owialo gdzies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Gratuluje nowyym mamusiom. Monia ja też w depresje wpadalam w szpitalu ale byłam prawie dwa tygodnie. Kruszynka jestes bardzo dzielna przeszlas taki ciężki poród, wogole my wszystkie ile miałyśmy w sobie siły żeby to przejsc :przejść Mój Kuba ur 19.06 i jeszcze ktoś urodził 19 ale juz nie pamiętam kto:) Ja też przeziębiona jestem i wszyscy w domu boje się żeby Kuba nie złapał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
nomadic ja urodzilam 19 o 22.50Igorka maja w ten sam dzien urodziny:)my mielismy pobudke.nakarmilam i spi a ja czuwam czy nie uleje mu sie.spal od20do1.ja tez spalam jak zabita poprostu.dobrej nocy dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacerta
Hej dziewczyny ja jeszcze nie urodziłam.Termin minął 2 dni temu.Czytam was codziennie ,ale jakoś nie mam weny żeby pisać.Gratuluje mamusią.Moje dziecko chyba się zbuntowało i nie chce wyjść a ja mam już dosyć ciąży.I chyba będzie lipcowe. Mam skurcze ale wszystko się jakoś kończy na kilku skurczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Karolina popieram z infacolem moja też dobrze reaguje na niego. W tym tyg mamy się pokazać u lekarza to się dowiem jak długo można to stosować. Ile razy chodzą do was położne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
Lacerta,właśnie zastanawiałam się czy urodziłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
kasia u mnie polozna byla tylko raz i tyle.wiecie moj aby na rekach by spal aby odloze do lozeczka czy wozka oczy otwarte.a w nocy spi normalnie w lozeczku.mamokubusia ,mama3chlopcow jak sie czujecie?33ona co u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×