Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Asik jutro tak sprobuje jak piszesz :) Ilonek dziekuje :) teraz bede ja codziennie parę razy kłaść to pewnie się wycwiczy :) A jak z mężem? W piatek imprezę macie myślisz że będzie pił? :/ Właśnie gdyby mała byla tylko na mm to by nie było problemu a tak to jak ona sporadycznie dostaje butle to szkoda tego mleka kasa do kosza a kupować musze bo czasem dokarmiam :/ musze małe puszki kupowac chociaż duże wychodza taniej i sa lepiej dostępne no ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatka z mężem już ok. Właśnie mamy tą imprezę w piątek i myślałam jak to będzie. Sam zaproponował, że nic nie będzie pić, zajmie się małą, a ja jeżeli mam ochotę mogę parę lampek wina wypić. Jasne, że skorzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Brzuchatka tak to juz jest z tym mlekiem ja duzo wylewam bo np robie jej 90 a ona zje czasami np 60 i zasnie wiec do wylania itd ciagle wylewam cos , rzadko sie zdarza ze zje wszystko taka juz ta moja Milenusia :D a niestet kasa leci ale coz teraz na dniach mam zamiar kupic lustrzanke wybralam canon d100 i tak mi szkoda kasy ze nie wiem ;/ ale z jednej strony chce ten aparat a z drugiej jak pomysle jakie to pieniadze to az mi żal ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
ale duzo piszecie,nawet niemam kiedy przeczytac a co mowic napisac cos:/malemu biegunka przeszla ale chyba robi mu soie zapalenie oczka bo ropieje i maly trze po nim:/do tego chyba bola go dziasla bo marudzi okropniemleko wypije tylko zimne cieple wypluwa czy to mozliwe zeby zabkpowanie sie zaczynalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możliwe. mój jest o 1 dzień starszy i ma już zęba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba żart ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już w drodze przed nami 300 km mała sie póki co kręci chyba kupe ciśnie ;) powinna zaraz zasnąć.. Asik u nas z tym mlekiem było często tak ze przygotowuje jak gdzieś wychodzimy i jej nie daje bo nie ma potrzeby wiec wylewam ale kupilismy duża puszke hippa i ponad połowa została bo tak rzadko jej szykuje teraz juz mam małą puszkę i zabieram ja ze soba i w butelce gorąca woda jak trzeba to szybko wsypuje u gotowe :) moze nie bedzie się tyle marnowac... Ilonek mam nadzieje ze impreza sie uda i mąż dotrzyma słowa i nie będzie pił a Ty jak najbardziej winka sie napij odstresuj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
brzuchatka a ty nie robisz według instrukcji na opakowaniu widze, ja tez nie bo by to zajeło wieki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ikonek wszystkie trzymamy kciuki za Twojego męża:-) oczekująca -czekamy na namiary na Ciebie lub zdjęcie:-) asik- chyba jeszcze,nie ma co sie na zapas przejmować tymi szmerkami,ja mam dwie kolezanki z maluszkami co tak miały a wszystko jest ok. kasia-naprawdę Twoje mleko nie jest ani za chude ani niedobre,uświadom to sobie!:-) czasami dzieci marudzą,są inne niż zawsze.ja tez wiele dni mam takich,ze karmie co 1,5 godziny,baa czasami nawet co godzinę,ale to nie jestwina mleka,to z powodu zachcianek dzidziusia,czasami zje mniej i szybciej potrzebuje.ja bym nie dawała tego mm. do mam karmiących -jakie suplementy bierzecie?lekarz kazal D3+witaminy z jodem i dha,poza tym dowiedzialam sie,ze to,zostałam okres tak szybko to1 na 20 kobiet tak ma i już jestem płodna:-) u nas wielkie przygotowania bo jutro chrzciny,wczoraj oczywiscie tuz po spowiedzi byla awantura z mężem,wykrzyczalam mu wszystko co mi leżało na sercu,ze zawsze wszystko z nim na ostatnia chwilę,ale i tak ja jestem najgorsza,no jak moglam krzyczeć przy dziecku?! Na terapie mnie wysylal wczoraj,no zachowuję się irracjonalnie!phi! Niech sam sie wysle na terapię oduzalezniajaca od playstation i jego gierek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  asik
ja to kupilam to moich butelek tommee sa takie specjalne pojemniczki na proszek ze sie wklada do butelki i miejusca nie zajmuje i z tym wychodze , do kosciola na chrzest wzielam gotowe ostatnio , utrapienie dla mnie z tym sztucznym mlekiem szczerze mowiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm robie tak jak napisane w tabelce ze wody np 90 ml i trzy miarki wsypuje i to jest 100ml mleka. Nie robie tak ze wlewam troche wody potem sypie mleko i reszte wody dolewam o to Ci chodzi tak? Nie rozumiem po co tak robić wiec nie robie heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego żart? dzieci czasem rodza się juz z zębem, zabkowanie to sprawa indywidualna, nie mamy na to żadnego wpływu. jednym dzieciom zęby pojawiają się ok 6 m-ca życia, innym później, a innym wcześniej. co do mleka- powinno być rozrabiane w temp ok 50 st i schłodzone do 37 do podania. chyba chodzi o dobre rozpuszczenie mleka i bakterie w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka ja nie biore suplementów :/ kurcze nigdy o tym nie pamietam w końcu mi zęby wypadną :/ musze cos zacząć brac mi mówił gin ze te które w ciąży brałam typu prenatal czy prenalen nie pamietam juz bo to było dla kobiet w ciąży i karmiacych. Co do męża to my też mamy takie awantury to chyba nieuniknione... i też zawsze o słowo za dużo sie powie zazwyczaj ja nie przebieram w słowach niestety a potem mi głupio ze sie dre :/ ale mu sie bardzo szybko godzimy chociaż wolałabym umieć sie powstrzymać nieraz :/ Co do karmienia też tak czasem mamy że kramimy sie dosłownie co chwile... bo mało zje i zaraz chce znowu i też sie martwie że za malo tego mleka czy co ale rzadko i tak dokarmiam jakoś wystarcza bo jak dovrze mała ssie to leci mleko tylko czasem sie jej nie chce i je na raty... Asik musiałabym sie zaopatrzyć w takie pojemniczki hmm Wyślę na poczte zdjecie małej z chcin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
Witajcie! Mogę się dołączyć? jestem co prawda lipcówką, ale podczytuję Was od czasu do czasu i czerpię z Waszych rad i doświadczenia, które w niektórych sytuacjach bardzo mi pomogły :) Moja córeczka Małgosia przyszła na swiat 2.07 z waga 3240, 56cm. W środę skończyła 6 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
ewinka dlatego ja zabronilam kupowac playstation hahaha nie martw sie kazdy sie kloci przed stresujacymi momentami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie My dzis nocke mialysmy okropna cora spala strasznie niespokojnie budzila sie co chwila, ehh wiec druga nocke mam nieprzespana. Wczoraj maz po pracy wzial mala na spacer zebym ja mogla sie przespac i uratowalo mi to zycie , normalnie padalam na ryjka. Witamy dzidzik i zapraszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha no rzeczywiście chyba o te temperatury chodziło Agacie no to rzeczywiście nie robie wg zaleceń badzmy realistami chyba bym ogłupiala mierząc temp nigdy nie sypie do bardzo gorącej wody i studze żeby było letnie i tyle chyba nikt nie robi wg tych zalecen :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Witamy nowa mamusie :) u nas byla burza wnocy blyski i grzmoty i mala byla nie spokojna nie pamietam w sumie ale wzielam ja do lozka heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1617
:-) Co do mleczka mm, polecam zakup pojemniczka babyono tam jest miejsce na 4 porcje proszku mm i zainwestowalam takze w dobry termos, wlewam tam wodę o temp. odrazu do spożycia i mleczko mam raz dwa :-) Jeśli chodzi o szmery w serduszku, warto to sprawdzic, Moj maluszek ma wadę serduszka i zawsze kazdy pediatra czy o Tym wie czy nie, slyszy szmery. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
u nas majowo czerwcowo i lipcowo. co to za róznica:) podpowiedzcie mi jak zrobic zeby zabrac mleko na chrzest do kościoła? piersią juz nie karmię, zawsze na wyjazd biorę, pudełko z mlekiem, termos z gorąco wodą i buteleczkę z chłodną wodą. jak jest potrzeba to rozrabiam na świeżo mieszam i gotowe. Ale nie wyobrazam sobie robienia tego w kościele w pierwszej ławce. Wziełabym gotowe mleko z domu juz rozrobione ale ono podobno moze stac tylko godzinę i pózniej jest niedobre, czy to jest prawda, bo nigdy nie sprawdzałam? u nas wyjdzie dłużej niz godzina bo zanim wyjedziemy, dojazd 30min i msza ok godzinę. Asik jak ty robiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Flavia mielismy na 10tą wyszlismy 9,20 (kosciol mam po drugiej str ulicy i juz zrobilismy odrazu gotowe mleko w butli i w termotorbe , i w kosciele za ok 9,50 zaczela jesc heh :) nic sie nie stanie powiem wam ze w szpitalu te mleka na oddzialach dzieciecych stoja 24h w lodowkach ... wiecie co zalozylam malej smoczek na butelke 3+ i wkoncu nie zasnela w polowie butelki nie sapala i zjadla w 8miniut 100ml, biedne dziecko sie meczylo wczesniej ... Paula a czy twoja dzidzia ma siny cien wogol ust i nosa ? bo to niby swiadzczy o wadach serca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
witamy dzikdzik:) no włąsnie o tą temperature mi chodzi, ja też tak nie robie. Moj dziś jęczał coś kolo 4 i wzielam do lozka też, spalismy do 6:30 ale cos niespokojny był jak Wasze maluszki.Flavia nie sądze, zeby mu sie coś stało jak poleży chwile dłużej, jak bylam w szpitalu i dokamialam to polozna powiedziala, ze mleczko po otwarciu moze stac 5 godzin potem mam je wylać, znowóż wszędzie piszą, ze jak maluch juz zacznie pic to 2 raz nie podawac, pamietam ze na bebilon pepti pisalo ze moze stac 2h zrobione, potem juz nie podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bl
Dziewczynki: Ilonek – córeczka Pola ur. 6 czerwca waga 3320g, dł. 56cm Kasia – córeczka Zuzia ur 6 czerwca waga 3100g, dł.52cm Brzuchatka – córeczka Laura ur 7 czerwca w.3550g, dł.55cm AAAJ - córeczka Anastazja ur 7 czerwca waga 3600g, dł.50cm Asik – córeczka Milenka ur 17 czerwca waga 3750g, dł 59cm Dzikidzik - córeczka Małgosia 2 lipca waga 3240g, dł 56cm Chłopcy: mamakubusia-synek Michał 17 maja waga 4400, dł.58cm Ewinka - synek Staś ur 23 maja waga 3230, dł.53cm Flavia – synek Krystianek ur 30 maja waga 4320g, dł.60cm Agata - synek Adaś ur. 10 czerwca waga 4470g, dł 57cm Esmi - synek Jakub ur 14 czerwca waga 3700, dł.58cm Nomadic – synek Kubuś ur 19 czerwca waga 4495, dł. 61cm Kruszynka – synek Miłosz ur 24 czerwca waga 3690, dł.56cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1617
Właśnie słyszałam ze dzieci z wada serduszka maja czesto sine usta. Nasz nie ma, moze dlatego ze to wada ktora sie sama skorygowala. Falvia moze zrob mleczko przed samym wejsciem do kosciola, lub wlej do termosu gotowa wode odrazu do spożycia. My tez mielismy problem ze smoczkiem w butelce, strasznie sie zasysal, maly długo jadl, teraz ma 3 i po problemie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
mam takie termoopakowanie na butelkę z tym sreberkiem w środku to w tym mogę wziąc? tylko ze kiedys wziełam i po 1godz mi te mleko wystygło do zimnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
moj tez nototycznie zasypia przy butelce i nie dojada, nie polknie a jak nbiore do odbcia to nie raz mnie obrzygał, moze tez zmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×