Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
Wypowiedz z 8.50 i kolejne nie jest moja żeby była jasność jestem gościem przyjaznym nie wrednym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam zuzi super kombinezon na 70zł bo zlikwidowali sklep i w nowym są stare ciuchy,potem zdjęcie wrzuca:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
mnie zastanawia ile mój mały jednorazowy ściąga z piersi? mama mówi,że pewnie litr na dobę. do gościa- ja myślę,że mój mały za dużo je, bo ulewa- obecnie mam taktykę,że sama zabieram pierś i nie wiem czy to dobre, bo i tak ulewa tyle,że mniej.A dzieci ponoć nie mogą być przekarmione mlekiem,jak za dużo zjedzą to uleją- to słowa wieeeelu lekarzy pediatrów i kilkunastu położnych:) Może to dobrze,że mój ulewa, bo ważyłby ze 12 kg haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pediatra mówi flavi że karmi źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darianna89
Też uważam że dziecko je tyle ile potrzebuje nie ma co głodzić zacznie się ruszać to zgubi swoje! Filip śpi smacznie o 16 jedziemy prywatne do pediatry może porządnie go obejrzy i podpowie mi czy mam się martwić że to taki niejadek bo 120 to on nigdy nie wypił. Teraz znowu zjada po 60ml czasami zdarzy że wypije 90ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
2h mnie nie bylo a tu taka wrzawa hehe Flavia fajne powiedzonko jak krowie na rowie haha :) dobre Ilonek to dobrze ze ja dluzej przetrzymalas bo jeszcze by ja brzuch bolal jak pierwszy raz tyle zjadla :D na kazdym mleku widzisz inaczej jest to pewnie zwiazane z kalorycznoscia bo z czym innym? ja tam swojej nie wpycham i sie nie scigam z nikim jak poisze gosc moja je tyle ile chce jak nie chce nie daje i tyle bez nerwow ;p Gosciu co daje 2mc dziecku takie porcje - szczerze dla mnie to tez troche nie bardzo ale to twoje dziecko , po porcjach sugerowanych widze ze nutmaginenem karmisz tylko ze wzgledu ze jest w nim inne bialko jest go troche wiecej niz w normlanym mleki i jedzac tyle na raz w jego wieku najzwyczajniej w swiecie obciazasz mu nerki :) poczytaj o metabolizmie bialka nie chce sie wymadrzac ale z nas tu obecnych ty jako jedyna postepujesz zle ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjazny gościu tak rozplanowałam swój dzień, że jedynym moim zajęciem jest zajmowanie się córką ( obowiązki domowe wykonuję jak mąż po powrocie z pracy zajmuje się małą ) i nie przeszkadza mi, że nie śpi. Tylko mi jej szkoda jak widzę, że jest zmęczona, marudna, bo nie spała w dzień. Za wszystkie dobre rady dziękuję, faktycznie 170 ml na raz to za duża ilość jak na takiego malucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Flavia ja ci moge podac sposob jak oduczyc od karmienia w nocy ale nie wiem czy zadziala , w kazdym badz razie takie cos polecila pediatra dla siostrzenicy mojego meza, bo uwaga dziecko ma rok w czerwcu skonczony i budzi sie 3 razy w nocy do karmienia ... ale sami nauczyli dziecko sie nie budzilo to oni budzik nastawiali i budzili ja do karmienia ;/ w kazdym badz razie tak jak robisz mleko 120ml wody i 4 miarki proszku(wychodzi 130roztworu) to co 3 dni zmiejszasz ilosc mleka czyli 120 i 3 miarki pozniej 2 pozniej 1 a pozniej sama woda i nie powinno mu sie juz chciec budzic heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Ilonek moja dzis z koleji wkoncu niechętna do spania haha szaleje przy karuzeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
ja wrocilam a was nie ma bu , ide robic obiad wątróbke , mala zjadla wytrzymala ok 2,40h ale nie zjadla wszytskiego nie wiem ile zostalo pewnie ok 20ml bo wstawiklam jeszcze do podgrezewacza bo spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Czesc dziewczyny,dzisiaj wyszlismy ze szpitala z małym :-( po moim poście z 30 sierpnia,tak zaczął przerażliwie płakać,dostał czerwonych chrost na ciałku,wypływał mu sluz z o***tu,ja bez zastanowienia spakawałam nas i pojechaliśmy do szpitala bo oczywiście nasza pediatra ona nie wie co zrobić!!! myslałam że mnie szlak trafi ! tak się stało po bebilonie pepti, w szpitalu porobili małemu badania,krew,mocz,dostał kropłóweczke maście na ciałko i główke,przez brak dośwadczenia lekarzy u nas w przychodni moje dziecko aż siniało z płaczu,oczka tak błagały o pomoc :-( 1 noc w szpitalu płakałam,jest lepiej ma silne kolki i jesteśmy na nutramigenie LGG tym nowym i zrobił sam juz 2 kupki :-) normalne,o 2 w nocy do mnie do sali przyjechała dziewczyna z cierpiacym dzieckiem kolki+ nieżyt żołądka tak płakało maleństwo ta dziewczyna była tak padnięta że pomagałam jej przy małym . podziwiam rodziców zarazem bardzo współczuje którzy mają chore dzieciaczki i lezą w szpitalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
a i rejstruje nas do alergologa na testy paskowe, w szpitalu swierdzili po skórce i bolesciach,skaze i nietolerancje laktozy + silne kolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Kruszynka to dobrze ze trafiliscie do szpitala bo moze tak jakos wkoncu malemu pomogą i ty bedziesz spokojniejsza, Ewinka na kolki dawala malego debridat pomogl wiec moze zasugeruj lekarzom zeby ci to wyspisali mkoze akurat cos zadziala :D moja juz jest na tym samym etapie co wiekszosc waszych dzieci wsadza cale łapki do buzi ciagle hehe komiczna , ale oczywiscie nie martwie sie ze zeby bo nauczona forumowym doswiaczeniem wiem ze kazdy to przerabial , heh dobrze miec dziecko urodzone prawie najpozniej ;p, w dodatku kupsko zaczela robic codziennie i to bez glosne ze nawet nie wiem kiedy i z kupskiem lezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
Kruszynka współczuje ci, to jest jakaś masakra po prostu, zal dziecka ale nigdy w zyciu nie słyszałąm o takich kolkach,zeby az śluz leciał? :( mam nadzieje ze po tym mleku bedzie lepiej. Gość moj tez pije 170 ml mleka, pisze, ze dziecko moze tyle zjesc w 3 miesiącu, to znaczy 150 ml wody i 5 miarek, to jest 170, je tak 2 razy na dzien, reszta roznie, on tyle chce jeść, urodził sie z waga 4,5 kg i co mam mu nie dac bo Ty tak uważasz? myślisz ze ile takie dziecko na piersi wypije? mniej? nie! i to widać jak dzieci przybierają na piersi! probuje dac mu wode w nocy jest wrzask, nie wygląda na grubasa, jest długi i nikomi nic do tego ile mleka daje synowi, moj syn i o jego wage w przyszłosci sie nie martw, ja byłam duzym dzieckiem i jako niemowle tez duzo jadłam, potem jak byłam chuda jak szkapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darianna89
Ojejku biedna jesteś Kruszynka i Twoje maleństwo dobrze zrobiłaś jadąc do szpitala. Dużo lekarzy mówią że my mamy jesteśmy nad opiekuńcze i przesadzamy jesteś dowodem na to że nie można im ufać bez graniczne bo czasami nie wiedzą co maluchom jest i wciskają ciemnotę to tak jak lekarz powiedział mi że moje dziecko ma potówki a okazało się że ma skazę białkową. Dobrze że jesteście już w domku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
No tak Asik, nasze dzieci są "z tyłu" i ja też zawsze jak czytam co już starsze umieją to wiem, że i mój lada chwila taki będzie:) Kruszynka jak dobrze, że pojechałaś do tego szpitala, dobrze, że się trochę poprawiło, ja też bym wyła w tym szpitalu taka już jestem, mam nadzieję, że już wszystko będzie tylko lepiej i lepiej:) Mam pytanie, pediatra kazała mi odstawić nabiał przez te placze i śmierdzące bączki, ja kupiłam sobie teraz w biedronce takie mleko bez laktozy czy takie mogę pić? Czy koniecznie roślinne? Orientujecie się? Co do powiedzonek ja wczoraj się śmiałam ktoś ze znajomych wstawił fotę na fb o nas kobietach i na końcu tych śmiesznych zdań było: na swoim nagrobku każę napisać "i co się tak gapisz? też bym wolała leżeć teraz na piasku na plaży"; myślałam, że padnę:) wrzuciłam zdjęcia na pocztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
moj skreca głowe na prawo na brzuszku, dlatego podchodze do niego zawsze od drugiej strony zeby nia krecił tam i spowrotem, tak kazała neurolog, pokazywac zabawki tez od 2 strony, bo według tych pediatrów nawet taka bzdeta jest nieprawidłowościa i zaraz beda vojta dziecko cwiczyc, ktoremu nic nie ma. Moj zaciskał piastki jak mial 6 tyg toż to normalne! według nich nie, to nienormalne zeby takie "duze" dziecko tak robiło, dzis juz łapie więc je rozluźnił, w dopowiednim dla siebie czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nomadic nie możesz pić mleka krowiego w ogóle, laktoza i białko to dwie inne bajki.... Debridatu nie wolno dawać dziecku z nietolerancją laktozy...sama to przerabiałam z synkiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agata a jak będzie miał 2 lata i zechce zjeść 5 hamburgerów i 2 miski frytek też powiesz tyle chce jeść i mu dasz...nawyki żywieniowe kształtują się w człowieku już od maleńkości...Pomijając moje argumenty Asik ma absolutną rację taka ilość mleka strasznie obciąża nerki....To tak samo jakbyś nie zgarniała kopiastych miareczek mleka tylko sypała z czubem, woda z mleka strawi się łatwo ale sama mieszanka będzie zalegała w organizmie długo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Asik, poprawa znaczna :-) Agata ,Nomadic zgadzam się z wami odnośnie lekarzy i trzeba brać sprawy we własne ręce oni mają gdzieś czy dziecko cierpi czy nie! albo traktują dzieci jak króliki doswadczalne! Darianna to mówisz że lekarz nie rozpoznał skazy u twojego maleństwa?! brak słów, u mnie odrazu doktórka w szpitalu po wyglądzie bużki oznajmiła że ją ma , też jesteście na nutramigenie? Mały właśnie zrobił kupke ładną bez śluzu i bez męki :-) dwa skrzywienia i pielucha pełna :-) gdzie wcześniej bez termometru nie było sznas albo po kilku godz męki :-( co do śluzu do mi w szpitalu powiedzieli że pojawia się przy kolkach właśnie i dostałam książeczke z objawami kolek i pisze że się pojawia. dzisiaj tylko 5 kropelek espumisanu i dziecko spokojniejsze ale to zasługa nutramigenu LGG nareszcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kruszynko teraz będzie tylko lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
kurde moja tez czesto zaciska piąstki ;/ teraz czytam o wzmozonym napieciu ale wiecej z tych wypisanych nie znalazlam rzeczy , tylko jak ja ubieranm to wlasnie przy rekach problem mam i placze wtedy zaraz jeszcze jje wynajde wzmozone napiecie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik dobrze że tu z nami jesteś twoja wiedzą jest przeogromna :-) moja od tyg też się wnerwia przy ubieraniu,dziś po nocy miała aż spocony dłonie z zaciskania. Wizytę mam na 29.10 świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazała mi dzwonić bo może coś wcześniej się zwolni. Moja o 13 zjadła potem o 14 i cały czas śpi,ją za ten czas walczyłem na podwórku. Gość ale co innego 3miesięczne dziecko a co innego 3 letnie,więc nie porównuj zdrowego mleka matki bądź mm do hamburgerow i frytek. Moja rzadko kiedy ulewa i też się zastanawiam ile zjada. Póki Zuzia śpi idę się wykąpać:-) Moja waży 5700 więc ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
asik twoja mała to identyko tata:) a chłopaki nomadic są tez podobni do siebie:) A jak oceniacie do kogo mój syn podobny, bo róznie mówią? na fb dodałam zdjecie na macie biedronie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszynko dobrze że pojechalas tak to by się dziecko męczyło a ttp razem z dzieckiem,ją nie mogę patrzec jak Zuzia płacze a ją nie mogę jej pomoc. Kruszynko mam nadzieję że będzie już wszystko w porządku,napewno będzie. A jeszcze dziś dr powiedziała że jak wciąż będzie płaczliwa przepisie ten debridat czy jak to się zwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia Krystian jest śliczny, naprawdę taki ładny chłopczyk jak malowany. Ciężko mi powiedzieć do kogo podobny, nosek ma chyba po tacie :) Na niektórych zdjęciach wydaje się podobny do Ciebie, a na innych do męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
ilonek dziękuję. zapomniałam napisac ze twoja mała to czysta ty i też ładniutka jest bardzo. nawet dzis oglądalam wasze zdj z chrztu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia dwa miesiące do wizyty, paranoja. Kruszynka mam nadzieję, że się uda pomóc Twojemu dziecku, bo to co opisujesz jest straszne. Wiem, że córka mojej koleżanki podobnie się męczyła, ona 20 kg schudła bo całymi dniami nosiła ją na rękach. Współczuję kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
to samo chcialam napisac nie wiem patrzylam wlasnie na Krystianka i cos ma z mamy cos z taty , ale chyba bardziej z mamy nie wiem napawrde ciezko ocenic w tym przypadku hehe :) Nomadic bylam na poczcie ale Kubus ma udko , chyba tak poatrze ze bedzie najwiekszy z forum naszego juz kawaler hehe Wyslalam wam cos zobaczcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×