Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ulijan82

kantory internetowe a stacjonarne

Polecane posty

Gość gość
Są kantory stacjonarne, które mają bardzo dobre kursy, ale przeważnie taniej w necie. Ja np. 2-3 razy w tygodniu jadę do Niemiec przez Zgorzelec. Tam mam Kantor Plus, zresztą kurs można sprawdzić przez net. I np. w tym momencie Euro kosztuje 4,20 przy spreadzie również pół grosza. I teraz mi pokażcie, gdzie macie internetowo lepsze warunki? Konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alpi
W zasadzie identycznie w Amronet wychodzi, dla mnie lepiej o tyle przy tym, ze bezgotówkowo, co mi umożliwia sprawny przelew zaraz po przewalutowaniu, a tak się składa, że jedynie w ten sposób dokonuję płatności w walucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wiadomo kursy się zmieniają, więc raz taniej w jednym raz w innym kantorze, przeważnie to bardzo znikome różnice, polecam zajrzeć na Gieldawalut.com. Platforma wyróżnia sie korzystnymi cenami i jak na razie żadnych wpadek, wszystkie realizacje solidne, szybkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość safczyn
Trzeba uważać na koszty, dobry kurs- super, a tu jakas prowizja wskoczy i już tak fajnie nie jest. Nie wszędzie rzecz jasna takie niespodzianki nas czekają, np. pluskantor.pl nie pobiera prowizji w ogóle, lekki spread jest- normalna, ale to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jaka jest prowizja. Jak w Amronet jest określone maksimum- 0,2% to nie ma co się obawiać o ten koszt. Ja płacę mniej, ponieważ korzystam z cachback i mam o 20% taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gigga
Jesli chodzi o wcześniej tu wspomniany Pluskantor.pl, najlepsze jest u nich pierwsze przewalutowanie. Kompletnie za darmo- ani prowizji anie spreadu. Szkoda że do 5000 jednak to zawsze spora oszczędność jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benkol
Można tanio wymieniać walutę stacjonarnie. Kantory Plus wam coś mówią? Taka sieć przy trasie A4. I stacjonarnie można wymieniać walutę przy spreadzie na poziomie 0,5 grosza. Zresztą, kantor stacjonarny nie wymaga posiadania konta walutowego, wymienia się szybciej i łatwiej, a przynajmniej - tak to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście korzystałem z Cinkciarza. Polecam. Maja konkurencyjne ceny. Nigdy się nie zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomlikt
Też mam kredy we frankach - niestety. Wymieniam sam na Pluskantor - wychodzi najtaniej, bo nie pobierają prowizji, a spread jest nie wyższy niż 2 grosze. A i strona bardzo łatwa w obsłudze i przejrzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Topaz123
Frankowiczów jest całkiem sporo, sam jestem jednym z nich. Ja walutę wymieniam na Cinkciarzu, bo mogę tam sobie ustalić zlecenie stałe, dzięki czemu nie muszę pamiętać, żeby opłacić kredyt :) Robi się to automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maribena
Podobnie jak Ty do spłaty kredytu wybrałam znany kantor- Amronet. Nie chodzi o samą popularność marki, zdecydowałam się tu tez dlatego , że kilka lat temu już miałam z tym kantorem styczność jak kupowałam EUR na wyjazd za granicę, więc i w praktyce się przekonałam, że jest solidny i jest w stanie przedłożyć każdemu korzystny kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berkodo
Kantor Plus - tak jak było tutaj pisane. Oni odpalają na poważnie spread 0,5 grosza i tak jest stale. Nie byliśmy tam wiele razy, bo wymienialiśmy tylko kilka razy przy okazji, ale za każdym razem robiliśmy wtedy dobry interes, bo stacjonarnie nie ma takich kursów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tu pojawia się "mały" problem- do kantoru który uczciwie wycenia może być daleko i co wtedy? 3 godziny jazdy lub więcej? Dla mnie bez sensu jak muszę parę razy w tygodniu z usługi przewalutowania korzystać- tak to w biznesie wygląda. Bardziej mi się więc kalkuluje wymieniać przez Gieldawalut.com, pracy nawet sobie nie przerywam praktycznie a ich kursy od rynkowych się tam mało różnią, że prawie się nie dostrzega tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirczek
Dokładnie tak jak piszecie. Jeżdżenie po kantorach z kasą w kieszeni to niezbyt dobra opcja, gdy takie same spready mam na Cinkciarzu. Dlatego już od dawna tylko opcja kantoru online wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annadona
W mojej okolicy w ogóle nie trafiłam na taki kantor który by wyceniał na tyle uczciwie EUR żeby była skłonna kupić, a pofatygowałam się po kilku bez sensu. Dopiero wtedy się porozglądałam po necie i Amronet już na wejściu mi się spodobał, na pewno dlatego że witryna jest przyjazna, łatwo znaleźć każdą funkcjonalność i poradę. Kursy rewelacja w porównaniu do tych co widziałam na mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwykle e-kantory są tańsze a druga sprawa to taka że owszem potrzebuję dosyć często obcej waluty ale nie w gotowce tylko żeby przelew zrobić. Więc jaki sens abym wybierała kasę z bankomatu, szła do kantoru, a później kombinowała z przekazaniem środków dalej? Żaden. A w pluskantor.pl wszystko co muszę robię w parę minut: korzystnie wymieniam i realizuję transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kantory Plus -zdecydowanie ten kierunek, to sieć kantorów w okolicach trasy A4. Kojarzycie? Oni zapewniają tam w zasadzie najlepszy kurs i spread, jaki widziałem. Wymienialiśmy już przy spreadzie 0,3 grosza - poważnie. Wiadomo - można wymieniać kiedy jest się w okolicy, ale jeśli już to warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kantor Plus na spokojnie bierzecie pod uwagę - jakoś 2 miesiące temu jechaliśmy do Niemiec przez Zgorzelec. Sperad 0,5 grosza dla euro. Nawet internetowo nigdy nie mieliśmy takich warunków, a wiadomo, że przez stacjonarnie załatwia się to zdecydowanie wygodniej. Nie ma tematu wpłacania i wypłacania kasy z konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolinna
Sądzę że wygodniej jednak internetowo. Przez Pluskantor.pl od ręki wymieniam o dowolnej porze, nawet logując się z telefonu, a że w walucie robię głównie przelewy to o co mi gotówka z ręki do ręki. Mnie by komplikowało to sprawę. Natomiast jak ktoś akurat jest w okolicy kantoru o którym wspominasz, na pewno namiar się przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posseydon
Zwolennikom internetowych kantorów, a wiem że jest ich wielu na pewno się spodoba gieldawalut.com. Promocja już na samym powitaniu- 80% rabatu na prowizję, kurs po prostu świetne, porównajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość criistala

Bardziej skłaniam się ku internetowej wymianie walut, parę razy na amronet.pl realizowałam przewalutowania i każde z nich opłacało mi się bardziej niżeli w zwykłym kantorze. Zatem jak znów będzie trzeba, wracam do internetowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazjja

Kantor stacjonarny raczej nie zaoferuje nic atrakcyjnego, a w internetowym można spodziewać się lepszych kursów, zniżek i promocji. Pluskantor np. pierwszą wymianę umożliwia za darmo, a kursy stale ma bardzo w porządku.  Dlatego dużo chętniej zaglądam do internetowego, a do tradycyjnych w sumie już w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×