Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

DLACZEGO SLASKIE KOBIETY CZUJA SIE NIEMKAMI

Polecane posty

Gość gość

PRZECIEZ TO POLSKA A NIE NIEMCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto powiedział że tak się czują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za durne pytanie? ja się nie czuję Niemką ani nikt z mojej rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karteczkę i długopis weź i wejdź na to pytanko xD 1. Napisz imię osoby płci przeciwnej. 2. Który kolor najbardziej lubisz: czerwony, czarny, niebieski, zielony czy żółty? 3. Pierwsza litera twojego imienia? 4. Miesiąc urodzenia? 5. Który kolor bardziej lubisz czarny czy biały? 6. Imię osoby tej samej płci. 7. Ulubiony numer? 8. Wolisz jezioro czy morze? 9. Napisz życzenie (możliwe do spełnienia!). Skończone ? zobacz poniżej: Odpowiedzi 1. Kochasz tę osobę. 2. Jeżeli wybrałaś /eś: Czerwony ? twoje życie jest pełne miłości. Czarny ? jesteś konserwatywna /y i agresywna /y. Zielony ? twoja dusza jest zrelaksowana i jesteś osobą na luzie. Niebieski ? jesteś spontaniczna /y i kochasz całusy i pieszczoty tych, których kochasz. Żółty- jesteś bardzo szczęśliwą osobą i udzielasz dobrych rad tym, którzy są w dołku. 3. Jeżeli pierwsza litera twojego imienia jest: A-K - masz w sobie dużo miłości, którą ofiarujesz bliskim i przyjaciołom. L-R - Próbujesz cieszyć się życiem na maxa a twoje życie uczuciowe wkrótce rozkwitnie. S-Z - lubisz pomagać innym a twoje przyszłe życie uczuciowe wygląda bardzo dobrze. 4. Jeśli urodziłaś /eś się w: Styczeń ? Marzec Rok minie ci bardzo dobrze i odkryjesz, że zakochasz się w kimś zupełnie nie oczekiwanym. Kwiecień - czerwiec Twój związek (uczuciowy) jest bardzo silny, będzie trwał długo i pozostawi wspaniałe wspomnienia na zawsze. Lipiec- wrzesień Będziesz mieć wspaniały rok i doświadczysz dużą zmianę w życiu na lepsze. Październik ? grudzień Twoje życie uczuciowe nie będzie zbyt wspaniałe, ale w końcu odnajdziesz swoją bratnią duszę. 5. Jeśli wybrałaś /eś Czarny: twoje życie obierze inny kierunek, co będzie dla ciebie bardzo korzystne i bardzo cię to ucieszy. Biały : Będziesz mieć przyjaciela, któremu można będzie całkowicie zaufać i zrobiłby dla ciebie wszystko, ale ty możesz sobie z tego nie zdawać sprawy. 6. Ta osoba jest twoim najlepszym przyjacielem. 7. To jest ilość twoich bliskich przyjaciół w twoim życiu. 8. Jeśli wybrałaś /eś: Jezioro: Jesteś lojalnym przyjacielem i kochanką /iem. Morze: Jesteś bardzo spontaniczna /y i lubisz zadowalać ludzi. 9. To życzenie spełni się tylko wtedy, gdy wstawisz ten test do 5 innych klubów w ciągu jednej godziny. Jeśli wyślesz je do 10 klubów spełni się przed twoimi następnymi urodzinam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ahimek
Bo na slasku panuje mit iz prawdziwi slazacy czuja sie niemcami od pokolen i praktycznie kazda rodzina slaska ma kogos w niemczech z rodziny. natomiast ludzie naplywowi, czyli przyjezdni nie maja ze slaskiem tak naprawde nic wspolnego wiec nie maja prawa czuc sie niemcam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja rodzina mieszka na Śląsku od wielu pokoleń i nigdy nikt z nas nie określił się Niemcem a Ślązakiem i Polakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ahimek
Najwidoczniej malo znasz wlasna rodzine:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak postawione pytanie świadczy o ignorancji i braku znajomości podstaw historii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo to straszne wsioki i próbują się dowartościować narodowością niemiecką, poza tym to w większości pokraki i robole bardziej pasują do niemców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ahimek
Nie wiem co autor tematu mial na glownie na mysli???? prawda jest ze tereny woj. Opolskiego sa rejonem bardzo zniemczonym i malo ktora osoba z tych stron czuje polskosc w sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuga45
Czytam was i wcale nie rozumie!!!!! Wole byc Polka w Niemczech i miec zapewniy standard zycia oraz czuc sie swobodnie nie martwiac sie o jutro niz, Polka w Polsce ktora zyje w biedzie i ciaglym strachu bez szansy na przyszlosc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem zazdroszczę tym którym się udało na zachodzie. W tym kraju nie ma perspektyw :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobiety na slasku sa wspanialymi zonami i dobrze gotuja oraz dbaja o swoich mezow. To nie to co gorolki ktore chodza rozmemlane caly dzien, zmeczone samym faktem ze zyja i co chwile maja innego kochanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a te osoby ze Śląska opolskiego co tak czują sie niemcami, wcale nie maja w sobie niemieckiej krwi, oni są zniemczonymi polakami, a paradoks polega na tym że po wielopokoleniowym zniemczeniu stracili tożsamość narodową i sami nie wiedzą kim są. Na śląsku opolskim jest zaledwie 0koło 5 tys osób pochodzenia niemieckiego, może nie całkowicie niemieckiego ale maja wśród przodków jakiegoś prawdziwego niemca, czyli niewiele tej autentycznej niemieckości jest na opolszczyźnie Przez opolszczyznę kilkakrotnie w czasach historycznych przetoczyła się przejściowa fala osadnictwa niemieckiego, pomieszało się ale oswojenie z językiem niemieckim pozostało, no i zabory z naciskiem na zniemczenie............ale ci ludzie nie są niemcami. Niemniej wygodnie im jest ciążyć do Niemiec, kasa się liczy i dostawali sporą kasę za przyznawanie się do niemieckości ( w czasie stanu wojennego wpadało im miesięcznie nie mniej niż 300 marek niemieckich na łebka, spora kasa jak na tamte czasy, a to było zaledwie 25 lat temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Śląsku nigdy nie było zaborów! W 1339 roku Kazimierz Wielki zrzekł się Śląska, a w 1348 następuje Inkorporacja Śląska do Korony Czeskiej i od tego czasu aż do lat 20-tych XX wieku Śląsk jest poza Polską. Żal mi Polskich dzieci, że taki bzdur się uczą na lekcjach historii. Ślązacy mogą się czuć kim chcą, jest to region wielokulturowy co dla Polskich nacjonalistów jest ciężkie do pojęcia i niewyobrażalne, że w Polsce ktoś może nie czuć się Polakiem. Od siebie dodam, że znam Ślązaków, którzy czują się Czechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej widac to w niemczech kim sa ludzie z opolskiego. wiocha, wiocha, zacofanie i prymitywizm. czy murzyn w polsce moze czuc sie bardziej polski niz sam polak???? TAK WLASNIE ZACHOWUJA SIE LUDZIE Z OPOLSKIEGO W NIEMCZECH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzej P
Śląskość co to jest naprawdę śledząc od lat bacznie pewne dosyć ciekawe forum odnoszę wrażenie iż Ślązacy mają problemy ze samozrozumieniem siebie? polecam dobra lekturę: https://hanysoland.fora.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem slazaczka i nie czuje sie niemka to glupie ze ktos moze tak myslec ze kobieta ze slaska czuje sie niemka...gosciu puknij sie w czulko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generacja wczesniejszych pokolen miala wiele wpolnego z niemcami i byla bardzo zniemczona, nic dziwnego na poludniu polski rowniez czuc Czeskie akcenty na wschodzie sowieckie, kaszuby to juz tragedia wrecz:(( obecne pokolenia slazakow to juz mieszanina wszystkiego z weglem wiec zaden slask tak naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Doris
Jestem tu przyjezdna, moi rodzice przyjechali tu kiedyś za pracą z centralnej Polski i tu się urodziłam i wychowałam. Mam korzenie z centralnej Polski, dziś mam 40 lat!! Gdyby głosowano o autonomii Śląska, byłabym pierwsza w kolejce, żeby Śląsk odłączył się od Polski!! Ślązacy to przede wszystkim kulturowo odmienny naród niż Polacy!! Kochają rodzinę i ona jest dla niej przede wszystkim najważniejsza!! "Ujec" czytaj stryj znajdzie kawałek pola i go przepisze na bratanka, siostrzenice, żeby nie musiał mieszkać w bloku. Poza tym mieszkają cało pokoleniowo w swoich domostwach, czytaj synowa, brat, ujec, babka dziadek, teściowa, szwagier, szwagierka!! Jest to region, w którym jest zdecydowanie najmniej rozwodów!! Synowa jest największym skarbem, że mieszka z nimi!! Teściowa i owszem rządzi może w takim domu ale to jest dopuszczalne w granicach normy, nie chce źle dla syna jednak nie jest jego kobietą!!, bo ma swojego chłopa!! i nim steruje!!, teściowe ślązaczki super dogadują się z synowymi, bo je pod swój dach przyjmują jak córki!! A zięciowie pod dachem to nawet nie wspomnę, mają bajkę!!. Żyję tu 40 lat i widzę!! Natomiast pieniactwa z Polski!! Gdzie matka jest zakałą, bo przepisała na syna majątek!! Znam z autopsji, a jak ktoś mi nie wierzy polecam w czwartek "Sprawa dla reportera"!! Sami pieniacy z centralnej Polski!! Tu dziadek i pradziadek ma tyle szacunku, że w głowie się nie mieści!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam męża Ślązaka, stosuje zasady wpojone przez rodziców i dziadków. Teraz wpaja je naszym dzieciom. Rodzina jest najważniejsza, i to nie tylko żona i dzieci, rozciąga się to na wszystkich krewnych i powinowatych. W weekendy on obejmuje w posiadanie dom, gotuje, sprząta, mnie nie pozwala tknąć ścierki, mam odpoczywać. Uwielbiam teściów - Ślązaków. Mieszkamy w Niemczech, mąż ma podwójne obywatelstwo, ale w domu rozmawiamy tylko po Polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powinniescie po slasku bo maz to nie polaka a slazak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja powiem tak znam slazakow polakow mieszkam w niemczech jak narazie nie poznalam slazaka ktory by powiedzial jestem polakiem wrecz odwrotnie jestem niemcem bo pieprze rzy po trzy po polsku slasku i lamanym niemieckim ale czuje sie niemcem mam nadzieje ze poznam slazakow ktorzy sa dumni z tego ze mieszkaja w polsce i sa slazakami o robi sie to pomalu smieszne .no coz sa klamki i zawiasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko wiesniaki tak mysla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
slazacy nie czuja sie polakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a glupi. .glupia. ..JESTES!!!!! to jest chore..jak ktos mieszka na wschodzie to co czuje sie rosjaninem?ukraincem?itp itd....wariactwo jakies...mieszkamy w Polsce i WSZYSCY JESTESMY POLAKAMI!!!!!!ja mam pochodzenie francuzkie wiec? powinnam sie uwazac za francuzke?JA CHOLERA MIESZKAM W POLSCE!!! I CZUJE SIE POLKA...a slaskie baby powinny pomyslec..ze slask to NIE NIEMYC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego ktoś uposledzony bądż ograniczony umysłowo ma dostęp do neta?? nie powienien rozwijac swojego mozgu poprzez ukladanie klocków lego albo puzzli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgaduję, że z tego samego powodu, z jakiego wnuki niegdysiejszych polaków z Ukrainy, albo innej Białorusi czy Kazachstanu uważaja się za polaków :p chociaż w Polsce nigdy nawet nie byli i nawet ich rodzice już stąd nie pochodzą :p Tzn jesli mozesz sie przyznać do pochodzenia z kraju, który jest choć troche bogatszy niż Twoj własny to to robisz, czepiasz sie tego rekami i nogami i liczysz na ewentualne korzyści :p tak ja to widzę przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bzdurny temat śląsk jest był i bedzie polski masakra wałkować ten temat mieszkam tu i czuje sie polakiem potem slązakiem proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×