Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mmmmmmmm123

SIERPIEŃ 2014

Polecane posty

hej, przypomniały mi się jeszcze 2 rzeczy, z których korzystałam bardzo często, jedna to aspirator do nosa frida (u nas dużo lepiej się sprawdziło niż gruszka) i chusteczki lub płyn dezynfekujący Milton. Super sprawa, ja miałam chusteczki, genialne na spacery itp. można nimi np wytrzeć smoczek, który upadł i dać prosto do buzi malucha, świetne też do przetarcia np przewijaka w centrum handlowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie "starsze" mamy :) oto moja lista jeśli byście mogły napiszcie co tu jest nie potrzebne, a czego za mało. Ubranka: -body z krótkim rękawem 4 szt; -body z długim rękawem 4 szt; -kaftaniki 4 szt; -śpiochy na zatrzaski 4 szt; -pajacyki 7 szt; -skarpetki i łapki nie drapki; -3 czapeczki ze sznureczkami; -5 śliniaków; -ręcznik z kapturkiem frotte 2 szt; -rożek; -sweterki 2 szt; -spodenki 2 szt; -dresik; kurteczka. Kosmetyki: -pieluchy: do szpitala 30 do domu ok 100 szt; ( tu moje pytanie ile? i czy różnych firm?) -pieluchy tetrowe 20 szt; -mydełko dla niemowląt 2 szt; -oliwka; -krem na pupę; -waciki i sterylne gaziki; -sól fizjologiczna; -proszek do prania dla dzieci; -chusteczki jednorazowe 2 paczki (mała do szpitala duża w domu); -roztwór do przemywania pępuszka; -patyczki bezpieczne dla dzieci; Przybory: -łóżeczko; -ochraniacz na szczebelki; -wózek; -do spania śpiworek; (?) -kocyk cienki i grubszy; -materac do łóżeczka; -wanienka; -przewijak; -torba do wózka; -3 duże ceratki do łóżeczka i do wózka; -butelki ze smoczkiem po dwa rodzaje butelek i smoczków; -myjka; -szczotka z miękkiego włosia; -nożyczki do pazurków; -pojemnik na pranie; -gruszka bądź aspirator; -prześcieradło z gumką 3 szt; -kołderka ze sztucznym wkładem; -poszewki na pościel 3 kmpl; -fotelik- najlepiej zgrywający z wózkiem; -termoopakowanie na butelkę; -myjka do butelek; -2 smoczki; -podgrzewcz pokarmu (?); -podkład do przewijania poza domem. To wszystko co zanotowałam z różnych list teraz proszę o parady co dodać co jest zbędne :) Może Wam też się przyda ta lista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Ten gość to ja :) Jeszcze mam listę dla nas mam do szpitala ale najpierw może poukładać to co dla maluszków :) *** 21 tc 05.08.14 tp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki pytanie w innym temacie mam wyniki morfologii z czwartku i zastanawia mnie to że juz 3 raz mam neutrofile wyższe niż powinny być czy wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mamcia nieźle się tego nazbierało, pierwsze co mi przyszło go głowy to pościel, moim zdaniem nie potrzebna od początku bo to lato będzie, więc kocyk wystarczy, poza tym jeśli Twoje dziecko będzie lubiło rozek to tym bardziej zbędna, tak samo zobaczysz czy śpiworek będzie potrzebny, raczej taki potem na jesień zimę do wózka lepiej kupić. śliniaki też przydadzą się pewnie od ok 3 msca, pieluchy- zorientuj się czy szpital nie zapewnia, jeśli tak to zaoszczędzisz:) kup najpierw małe opakowania w razie gdyby maluch miał uczulenie, czasem dostępne są pojedyncze sztuki. do pieluch tetrowych dokup sobie jeszcze kilka flanelowych, z doświadczenia wiem, że często się ich używa i szybko się brudzą :) jeśli chodzi o kosmetyki to też polecam próbki najpierw, lepsze od mydełka są takie płyny które się nie pienią i dobrze nawilżają więc potem nie trzeba smarować oliwką, która nie jest dobra bo zatyka pory zwłaszcza latem. Ja podgrzewacza nie używałam, ale butelka była u nas dopiero po 5 miesiącu i dało radę bez tego, to co wiem z doświadczenia, ale wiadomo doświadczenia różne więc pewnie ktoś Ci coś jeszcze podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 komplety pościeli nie potrzebne w ogóle. Do roku a przynajmniej przez pierwsze kilka miesięcy nawet nie jest potrzebna poduszka. Tak więc potrzebne jest prześcieradło i kocyk. Na początku kupcie 1-2 butelki, bo przecież możecie karmić piersią i w ogóle nie będzie potrzebna, albo ta co macie okaże się beznadziejna dla dziecka. laktator- dopiero po porodzie, może nie będzie potrzebny a koszt duży. podgrzewacz do butelek jak dla mnie też strata pieniędzy. jak dla mnie lepszy już jest dobry termos, żeby zostawić na noc gorącą wodę a w dzbanku przegotowaną. Podgrzewacze bardzo dużo ciągną prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
laktatory są potrzebne jak mama nie ma malucha przy sobie, bądź zażywa leki które przenikają do jej mleka i tego mleka nie może dać maluchowi. Czasem też przydaje się by rozpędzić laktację. Czy też jak mama wraca do pracy a chce dalej karmić piersią. W innych wypadkach niepotrzebny zakup!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to samo z butelkami. Jak planujecie karmić piersią, to po co butelki? No chyba, że wolicie dofinansowywać firmy farmaceutyczne produkujące mleko modyfikowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wezme sobie do serca wasze rady co do wyprawki jednak mam teraz inny problem moja ost morfologia jest polowe mniejsza od poprzedniej a mianowicie Hematokryt i limfocyty niziutkie ;/wczesniej doktor powiedzial że u kobiet w ciązy to normalne wyniki ale teraz mam jeszcze niższe i się boje ;(chyba powrócą do mnie zastrzyki z b12 itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do laktatorów to obiło mi się o uszy, że można wypożyczyć. Faktycznie, śpiworek i takie jesienne zakupy można odłożyć na za kilka miesięcy. Z tymi małymi opakowaniami aby wypróbować czy podpasują kosmetyki to fantastyczny pomysł dziewczęta :) wcześniej na to nie zwracałam uwagi w sklepach, a teraz przyuważyłam, ze faktycznie takie są :) K1988 wszystko będzie dobrze! Ja też strasznie panikowałam przed echo usg a okazało się, że niepotrzebnie. Tylko nasze maluchy stresujemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko że ja tych limfocytów mam 12,7 a normy są od 20-45 hematokryt 33 a norma od 37-47

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1988 nie stresuj się na zapas, poczekaj do wizyty i lekarz Ci to zinterpretuje, chyba że masz taką możliwość to zadzwoń do niego jutro i popytaj może przyśpieszy Ci wizytę. spokojnej nocy dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
K1988 najlepiej powinnaś się umówić do lekarza w miarę najszybciej aby Cię uspokoił. Ale jak tylko możesz to nie stresuj się tak strasznie, bo Twój maluch to wszystko czuje! Ja jak czasem mam dużo stresów, to potrafi mnie aż boleć brzuch, pamiętaj po coś są lekarze i nam na pewno pomogą! Będzie dobrze. A co do wyprawki to faktycznie z pościelą można się wstrzymać tylko prześcieradła się przydadzą. Ale co do butelek to ja uważam, że trzeba mieć zapas, bo różnie bywa z laktacją. Z doświadczenia mojej mamy i siostry ja mogę mieć "schody" z karmieniem i to zaraz po urodzeniu, moja mama karmiła nas przez dwa tygodnie i stop z mlekiem, a siostra natomiast dostawała przy obu ciążach zapalenia i też był koniec z karmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-pieluchy - tak jak piszą dziewczyny, lepiej kupić na początek małą paczkę. Często słyszałam, że Pampersy uczulają. Z zapasem nie ma też co przesadzać, bo może się okazać, że połowa zostanie. Kupowałam różnych firm i były momenty, że mimo iż córka mieściła się w przedziale wagowym, to uciekało bokiem. -roztwór do przemywania pępuszka - używałam octenisept, można też spirytus salicylowy. -chusteczki jednorazowe - myślę że chodzi o te nawilżane. Pierwszą paczkę najlepiej kupić w pudełku, ponieważ lepy mogą się zabrudzić i wtedy opakowanie trudno zamknąć, a chusteczki wysychają. -ochraniacz na szczebelki - przy córce miałam, teraz nie będę ich używać, podobnie jak poduszki. Jedynie poszewka pod główkę i kołderka na początku. Śpiworka bym nie kupowała, a większość wózków chyba już ma torbę. -podgrzewacz pokarmu - może być nie musi. Jeśli zagrzejesz sobie wodę, to chyba nawet szybciej podgrzejesz pokarm. W przypadku mm, to w zupełności wystarczy mikrofalówka. -laktator -używałam, bo musiałam. Jeśli chcesz kupić tańszy, to lepiej już wypożyczyć. Lepiej poczekać i sprawdzić "w praniu" czy będzie potrzebny. W razie rzadkich sytuacji, gdzie nie będzie możliwości nakarmienia dziecka, można ręcznie ściągnąć pokarm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
ewelinaer sporo podpowiedzi, dziękuję :) Z pieluchami to mama mnie namawia abym przez pierwszy miesiąc zdecydowała się na pieluszki tetrowe, że dzieciątko przy każdym siknięciu będzie plamić pieluchę kupką potem abym powoli wprowadzała jednorazowe i jak będę gdzieś wychodzić... octenisept- mam zawsze w domu i też się nad nim zastanawiałam, zwłaszcza, że jest w sprayu i będzie wygodnie oczyszczać pępuszek. chusteczki może w małych opakowaniach będą się sprawdzały albo takie pudełeczko jak piszesz... oczywiście słyszałam, że najmądrzej jest będąc z maluszkiem w domu myć ciepłą wodą z odrobiną mydła. Podgrzewacza nie będę kupować- w wodzie też można ogrzać. Laktator- jeszcze pomyślę :) Ale dzięki za poradę :) Ja już od dziś 22 tydzień ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamcia23 do wody jak już nie dawałabym mydła, ewentualnie odrobinkę rumianku, jeśli dziecko nie będzie uczulone. Przy chusteczkach może się zdarzyć, że jak będziesz przewijać, to dzidziuś siknie, dlatego że jest zimna. Co do pieluch, to ja nie zmieniałam co godzinę, czy pół. Sprawdzałam czy coś większego w niej jest i jak bardzo zasikana. Jeśli była w miarę sucha to wystarczała na 3 godz. Tetrowe bym odradzała, bo jak dla mnie są zbyt szorstkie. Zresztą pediatra w szpitalu też się dziwiła, że mamy terowe a nie flanelowe. Może zamiast tetrowych pomyśl o pieluszkach wielorazowych? Jednorazowe są dla nas wygodne, ale nie raz zaobserwowałam, że dziecko potem trudno oduczyć chodzenia w pieluszce. Nam się udało dość wcześnie, bo Ela miała 1,5 roku i w dzień chodziła bez pieluchy. Oczywiście wymaga to dużego samozaparcia, a zlana wykładzina była w końcu dobrym pretekstem do założenia paneli. Może w Twoim przypadku wielorazowe będą dobrym rozwiązaniem, tyle że musisz na samym początku wydać na nie sporą kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Ewelinaer w okolicy mam super hurtownie artykułów dziecięcych sprawdzę ceny i porównam co będzie mi się bardziej opłacać, choć najchętniej zostałabym na jednorazowych ;) a jak długo będzie trwać pieluchowanie to się okaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam moje rozpiski, i tabelkę ale nie ma wyszczegolnonego wszystkiego, jest to w wordzie wiec musialabym na meila wyslac. ---------- Odniosę się do tej listy koleżanki :) Ubranka: -body z krótkim rękawem 4 szt; - uwielbiam body i mialam ich najwięcej -body z długim rękawem 4 szt;- -kaftaniki 4 szt;-nie uzywalam, zawsze mi się wszystko podwijało! -śpiochy na zatrzaski 4 szt; - jest ok :) -pajacyki 7 szt; - sa super, dlugo uzywalismy, potem np. do spania -skarpetki i łapki nie drapki; - mielismy tylko kilka sztuk -3 czapeczki ze sznureczkami; - nie mialam ani jednej i nie uzywalam. -5 śliniaków; - mialam 2 i uzywalam ich na zmianę, potem kupowalam nowe jak bardzo sie te zniszczyly. -ręcznik z kapturkiem frotte 2 szt; - o tak, recznik z kapturkiem, do tej pory uzywamy -rożek; - polecam -sweterki 2 szt; - -spodenki 2 szt; -dresik; kurteczka. Kosmetyki: -pieluchy: do szpitala 30 do domu ok 100 szt; ( tu moje pytanie ile? i czy różnych firm?) - ja uzywalam na poczatku pampers, potem przeszlam na dady -pieluchy tetrowe 20 szt; - nie no za duzo :) max 10 sztuk, u nas sluzyly do odbijania ;) -mydełko dla niemowląt 2 szt; - nie uzywalam mydla -oliwka; - nie uzywalam oliwki, caly czas kapalam dziecko w OILATUM nic wiecej nie potrzebne bylo, polecam -krem na pupę; - polecam BEPATHEN rewelacyjnie dziala! -waciki i sterylne gaziki; - nie uzywalam -sól fizjologiczna; - -proszek do prania dla dzieci; - uzywalam jelp -chusteczki jednorazowe 2 paczki (mała do szpitala duża w domu); - nawilzajace chusteczki, u nas byly od poczatku -roztwór do przemywania pępuszka; - to juz nalezy kupic po wyjsciu ze szpitala, nam pediatra polecila jakiś -patyczki bezpieczne dla dzieci;-ok Przybory: -łóżeczko; -ochraniacz na szczebelki; -wózek; -do spania śpiworek; (?) - nigdy nie uzywalam -kocyk cienki i grubszy;-ok -materac do łóżeczka;-ok -wanienka;-ok - odrazu lepiej kupic wieksza -przewijak;-ok bardzo przydatny! -torba do wózka;-ok -3 duże ceratki do łóżeczka i do wózka;-nigdy nie uzywalam, ale mialam jedna -butelki ze smoczkiem po dwa rodzaje butelek i smoczków;-na poczatku nie kupowalam, bo karmilam piersia, dopiero po 5 mcu kupilam -myjka;-nie uzywalam, bo to zrodlo zarazkow, nie ma to jak wlasna reka -szczotka z miękkiego włosia;-ok -nożyczki do pazurków;-ok -pojemnik na pranie;? -gruszka bądź aspirator; - polecam fride! u nas sprawdzala sie super, a potem jak dziecko bylo starsze i zlapalo katar porzadny to polecam katarek! -prześcieradło z gumką 3 szt;-mysle, ze bez potrzeby max 2 sztuki wystarcza -kołderka ze sztucznym wkładem;-na poczatku zadnych kołder, sam kocyk -poszewki na pościel 3 kmpl;-moja corka miala jedną posciel, czesto prałam np. rano i za kilka h było suche -fotelik- najlepiej zgrywający z wózkiem; -termoopakowanie na butelkę;-mialam, ale wedlug mnie ciepla nie trzymalo -myjka do butelek;-ok -2 smoczki;-kupic jeden, i sprawdzic czy dziecko bedzie go chcialo -podgrzewcz pokarmu (?);-nie mialam, ale zamierzam kupic! -podkład do przewijania poza domem.-ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Wy juz tu wyprawke kompletujecie a ja wogole o tym nie mysle zaczne pewnie kupowac jakies ubranka i inne rzeczy kolo 30 tyg wczesniej nie widze potrzeby.Narazie to czekam na wynik amnio i na polowkowe usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenka, wyniki amnio na pewno będą w porządku. A połówkowego usg to ja się nie mogę doczekać, ale to już jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
mamcia23-ja mam polowkowe 4.04 i tez nie moge sie doczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w czwartek mam wizytę u gina a czy zrobi to połówkowe czy nie to nie wiem ale pewnie tak ;) Jak weszłam dziś na wagę to serce zaczęło mi szybciej bić !! W kwestii wyprawki - uważam że jest za wcześnie życzę wszystkim jak najlepiej ale bywa różnie przez mój falstart nie chce sie tak nakręcać,wiem że życie płata różne figle i jestem przygotowana na wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Ja co do kupowania wyprawki też podchodzę trochę sceptycznie ale trzeba się jednak przygotować zwłaszcza co do ciuszków na początek i przyborów takich po które jak wyślę męża to nie miałby pojęcia :) Na ostatnią chwilę zostawiamy wózek i łóżeczko, a męża będę raczej wysyłać tylko po pieluszki :) Magdalenka i K1988 musimy być nastawione, że będzie wszystko dobrze! K1988 stanęłaś na wadze i...? Czerwona kokardka dzięki za kolejne porady jak dla mnie nowicjusza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam że wyprawkę mogę zacząć w maju najwcześniej a waga szok chyba zepsuta to jest możliwe żeby z 91,1 zrobiło się 96 dodam że waga zmieniła się w tydzień ,waże się zawsze rano przed śniadaniem każdego dnia wiem że w dzień zmieniała sie waga o kilo ale rano juz było 91 . Doktorek sie zezłości że pewnie diete olałam (miałam w trakcie całej ciąży przytyć max 7 kg!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1988 trzymam kciuki aby okazało się, że to fałszywy alarm i wszystko jest ok! Ja już postanowiłam, że będe mieć pieluchy wielorazowe, kieszonki. Jednorazowo wydam dużo ale przez jakieś półtora roku będę mieć spokój. Liczę się z tym, że pierwsze tygodnie lepiej będę używać pampersów bo inaczej nie nadążę z praniem ;) Rozmyślam o wyprawce ale nic nie kupuję bo: i tak nie mamy gdzie mieszkać a po drugie chcę poczekać do połówkowego aż będę mieć pewność, że dzidzia zdrowa i wszystko jest ok... Dzisiaj bolało mnie podbrzusze, później góra brzucha i tak w kółko. Do południa się martwiłam a później pomyślałam, że może robi się tam więcej miejsca dla maluszka? Zobaczymy jak będę się jutro czuć. Zwłaszcza, że nie szaleję już w pracy, nie noszę, dbam o nas. Nad ranem złapał mnie skurcz najpierw w jednej łydce a później drugiej. Myślałam, że z bólu się zesikam! Zdarzają się Wam skurcze? Ja od 15 tygodnia rzadziej biorę witaminy ale teraz to chyba znak, że powinnam je brać codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
K1988 co do wagi to powinnaś czuć czy jest C***ełno i czy jadałaś większe ilości. Jak jadłaś tak jak zwykle to spokojnie pewnie fałszywy alarm, jeśli było tego więcej to można mieć niestety stresik, że jest taka podwyżka. ja mam na plus 6 kilo przy mojej nadwadze to stanowczo za dużo i położna pierwsza zwróciła mi uwagę, że mam się opamiętać. Ale jesteś już na półmetku w końcu można coś przytyć :) Iblea ja po połówkowym właśnie zaczęłam myśleć o wyprawce i tak samo bardzo się denerwowałam ale zobaczysz, że będzie w porządku, u Ciebie bóle brzucha są może z wysiłku ale na pewno i ze stresu, musisz wyluzować... Z wysiłku mam na myśli nawet długie stanie w jednym miejscu a witaminki raczej bierz. Czemu napisałaś, że nie macie gdzie mieszkać? Szukacie mieszkania na wynajem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatki, ja juz dzis po usg :) będzie kolejna dziewczynka :))) Bardzo sie cieszymy, bo zostały mi po pierwszej córeczce ciuszki, wózek itp. Kruszyna wazy 416g i wszystko jest ok. Ja wyprawki nie bede teraz kompletowala bo czekam na miejsce w domu. Zrobię tez listę i wam napisze co u mnie było zbędne. Tez mam zestaw pieluszek wielorazowych ale używałam tylko trochę, bo mi sie nie chciało prac, moze tym razem.... Na pewno na początku nie warto bo te kupy niemowlaka są straszne do sprania i zostają ślady. Ciekawe u kogo jeszcze bedą dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patttqa
U mnie jest dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Ja mialam przeczucie ze bedzie dziewczynka,a tu lekarz stwierdzil chlopaka ale moze sie cos zmieni na nastepnym usg;)wazne zeby zdrowe bylo:) Co do wagi to ja w domu sie nie waze nie chce sie zalamac,chociaz ja caly czas jem owoce i warzywa bo na to mam nawieksza chec:)a na obiad dzisiaj barszcz czerwony bo strasznie mnie ochota naszla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×