Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mmmmmmmm123

SIERPIEŃ 2014

Polecane posty

Gość mamcia23
Nie nie jest za późno na szkołę rodzenia. Ja do wyprawki do szpitala dołożyłabym jeszcze ręczniki papierowe, podkłady warto wziąć, bo jeśli nawet są to jak trafimy salową leniwą to sobie same umilimy leżenie:) ja co do upałów, to nie mam już wcale kostek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaacia
U mnie w mieście (a miasto duże) jest tylko jedna bezpłatna szkoła rodzenia, w której trzeba się zapisywać od razu jak się zajdzie w ciążę, a poza tym z tym szpitalem nie chcę mieć nic wspólnego, poza tym wszystkie płatne od 400-500 wzwyż. Zdecydowaliśmy z mężem, że się nie zapisujemy. Pieniążki przeznaczymy na lepszy wózek lub ubranka. Tak wiem, ze jest się bardziej przygotowanym po takim kursie, ale przy dziecku będę miała do dyspozycji babcie, a poród to jedna wielka niewiadoma, wszystko może się zdarzyć, poza tym do szkoły rodzenia nie chodzi 6/10 kobiet i dają sobie radę. Choć przyznam, że gdyby szpital w którym mam zamiar rodzić prowadził taką szkołę to prawdopodobnie bym się zapisała dla spokojnego sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. A ja przegielam. I jestem w szpitalu. Szyjka 2 cm. Rozwarcie. Jestem przerażona, on na dopiero 1, 2 kg. Trzymajcie za mnie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny Aramis czy wcześniej coś się działo czy wszystko było ok?zrobiłaś coś czy to tak samo od siebie? Jestem przerażona tak się boje o moją małą a nadal muszę pracować fizycznie bo moja ginekolog twierdzi że ciąża to nie choroba.Mam nadzieje że wszystko będzie ok trzymam kciuki za was oboje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aramis čo sie stalo? Trzymam za was kciuki,napisz cos wiecej,beda cos robic,jakies leki, szew cokolwiek? Ja tak się boję wlasnie takiej sytuacji,co się lepiej poczuje to zaczynam wiecej chodzić, sprzatac, od jutra stopuje chociaz do 34tc Trzyma. Kciuki! Ja mam wizytę za tydzien i jak zawszw będę miec stresa co z szyjka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aramis čo sie stalo? Trzymam za was kciuki,napisz cos wiecej,beda cos robic,jakies leki, szew cokolwiek? Ja tak się boję wlasnie takiej sytuacji,co się lepiej poczuje to zaczynam wiecej chodzić, sprzatac, od jutra stopuje chociaz do 34tc Trzyma. Kciuki! Ja mam wizytę za tydzien i jak zawszw będę miec stresa co z szyjka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aramis čo sie stalo? Trzymam za was kciuki,napisz cos wiecej,beda cos robic,jakies leki, szew cokolwiek? Ja tak się boję wlasnie takiej sytuacji,co się lepiej poczuje to zaczynam wiecej chodzić, sprzatac, od jutra stopuje chociaz do 34tc Trzyma. Kciuki! Ja mam wizytę za tydzien i jak zawszw będę miec stresa co z szyjka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Wcześniej lekarz stwierdził ze mam za nisko łożysko. Miałam prowadzić się bardzo oszczędnie. Wydawało mi się ze tak jest ale to chyba było za mało. Mam rozwarcie lekkie i szyjka 2 cm. To mało. Jestem na obserwacji może mnie wypuszcza nie długo ale w domu już mam leżeć. Żeby jak najdłużej go w tym brzuchu przytrzymac. W tej chwili zaczynamy 29 tydzień. To malenstwo. Dostałam jakieś czerwone tabletki ale nie wiem co to i domyślnie sterydy żeby się rysiowi szybciej płuca rozwinęły. Dziś będę badana to będę wiedzieć więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w 30 tygodniu ciąży z czego się bardzo ciesze moja ciąża przebiega prawidłowo ale ostanio strasznie się stresuje bo mój mąż za dwa tygodnie ma operacje kręgosłupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
aramis kochana trzymaj się i koniecznie oszczędzaj! Ja też nie umiem się oszczędzać ale jak usłyszę takie historie od razu stopuje ale jak stopować jak u nas akurat praca w pełni i ja chociaż w domu chcę domowników wyręczyć... Kręgosłup Dziewczyny tak mi daje w kość, że dziś mało nie płakałam w nocy, bo nie mogłam wstać do łazienki aż łzy mi leciały :( boli mnie caluśki od karku do lędźwi! Od wczoraj siedzę w internecie i poszukuje diety dla ciężarnych w 3 trymestrze i zaczęłam od ręki stosować, jestem z nadwagą i to dużą, przed ciążą wcale mi nie przeszkadzała, a teraz mam 11 kg na plusie i nie da się ruszać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
To ja sie chyba tez dolacze do tych nie ciekawych informacji,ja od kilku dni czuje slabsze ruchy i sie tak zastanawiam czy nie podjechac do szpitala zeby sprawdzili czy wszystko jest ok...ostatnio mam mase stresu i klopotow na glowie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Magdalenka jak czujesz się nie do końca w porządku, to koniecznie jedź do szpitala na ktg czy tam już podejmą decyzje jak Cię zbadać! A co się dzieje jeśli można spytać? Co cię martwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Problemy rodzinne wolala bym narazie nie mowic bo mam nadzieje ze sie wszystko pomyslnie rozwiaze w najblizszym czasie,nie chce zapeszac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Magdalenka zdrowie dziedzin najwazniejsze nie denerwuje się. Byłam dziś na badaniach. Szyjka się zamknęła. Wyglada na to ze jest dobrze. Leki wybiorę do jutra rana. Mam nadzieję ze pozwolą mi kontynuować leczenie w domu bo tu zwariuje. Wybrane mam sterydy - i dobrze bo zastrzyk wielki i w żyłe o 5 rano. Leki na podtrzymanie się jutro kończą. Bardziej ciężko mi leżeć wydaje mi się ze w domu bedzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aramis super ze sie zamknęła szyjka,swoją drogą myslalam że to nieodwracalne. Będą zakładać ci szew czy cos? --- Magdalena w ogole nie czujesz ruchów,czy tylko mniej jest aktywny? Moj raz szaleje a drugiego dnia jest spokojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Jak tak posiedze dluzej to sa bardzo delikatne i naprawde musze sie bardzo skupic zeby poczuc a wczesniej to byly bardzo wyrazne i dlatego sie troche martwie,moze nie powinnam tak panikowac Ja sie juz nie moge doczekac kiedy bede mogla przestac brac ten antybiotyk na toxo,moja watroba pewnie wyglada strasznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaacia
aramis, trzymam kciuki za bezproblemowy powrót do domku i oby wszystko przez najbliższe miesiące było w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Aramis trzymam kciuki za Wasze zdrówko! Magdalenka jeśli nie będziesz nadal odczuwała tych ruchów tak jak było wcześniej to najwyżej umów się na wizytę u swojego gina, lepiej sprawdzić. U mnie zawsze mam delikatne ruchy ale to przez giga nadwagę więc lekarz powiedział, ze dziecko ma w czym pływać dlatego mniej czuje ale aby czuć. Powodzenia aby wszystko się ułożyło, nie można Ci się przejmować, bo Twoje maleństwo i Ty jesteście najważniejsi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moge sie zalogowac
Magdalena ja na twoim miejscu JeZeli czulabym słabsZe ruchy dłużej niż 2dni to zadzwonilabym do gina,albo IP po co się denerwować. A probowalas zjesc cos slodkiego i polozyc się na lewym boku? Ja czulam się super, jakies 2tygodnie tak od wczoraj znowu powróciły bole, ech.. wykonczy mnie psychicznie ta ciąża. Dziewczyny jezdzicie same samochodem? CzerwonaKokardka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Dziewczyny trzymam za was kciuki. I sciskam was. Widze ze nie tylko u mnie cos sie dzieje. Kregoslup i bol brzucha daje mi się mocno we znaki:/ od wagi to napewno nie jest bo mam tylko 3 na plusie wszytsko idzie w mala. Nadal pracuje staram się oszczedzac jak to tylko możliwe leze i odpoczywam. Ja autem jezdze. Do pracy musze jakos sie dostać... A jak to jest z tymi pasami trzeba sie zapinac czy nie na kazdej stronie w necie sa inne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aramis co z tym logowaniem
Witajcie dziewczyny! Jesteśmy już z Rysiem w domu, spokojniejsi. Tak jak to sobie teraz analizuje, to poszaleliśmy z mężem dnia poprzedniego. Wstałam rano w niezbyt dobrej formie i z twardym brzuchem. Mimo to poszłam z psami na godzinny spacer, do tego niegrzeczne były bardzo i mnie poszarpały. W szpitalu, tak jak usiłowałam napisać, dostałam jakiś lek na podtrzymanie, ale nie doszłam, co to było i sterydy na rozwój płuc w razie gdyby jednak miał się urodzić. Sytuacja została opanowana. W dniu przyjęcia szyjka 2 cm, rozwarcie na palec - lekarz który mnie przyjmował stwierdził, że jak tak dalej pójdzie do wieczora urodze. Dwa dni później szyjka 34 mm, kanał rodny zamknięty. Nie jestem w stanie wam powiedzieć czy? jak? to możliwe, bo nikt mi tego nie chciał wyjaśnić, dogadanie się z lekarzami tam prostą sprawą nie jest, szczególnie że nie gadasz z jednym, tylko kilkoma. Mam się stawić u lekarza prowadzącego w najbliższym możliwym terminie i z nim porozmawiać na ten temat. Póki co: luteina dopochwowo dwa razy dziennie i oszczędzanie się do tej wizyty właśnie. Ze swoim lekarzem pogadam na spokojnie o tym co się stało, pójdę tam z wypisem, może on mi to wytłumaczy. Na oddziale się nasłuchałam. Nie chciałabym tam wracać. Podczas mojego pobytu umarła dwójka dzieci. Nie życze tego żadnej z was. Także, o ile na początku biegałam i szalałam - dostałam po głowie i to mocno, dobrze że się na strachu skończyło. Może ciąża nie choroba, ale ak teraz pomyślę że mogłabym go stracić, albo wiele lat leczyć z chorób związanych ze wcześniactwem, robi mi się słabo. A wy się trzymacie? Magdalenka, jak? Czerwona Kokardka, stres z szyjką uzasadniony, czy po prostu się za dużo nasłuchałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Na szczescie dzisiaj po poludniu bylo juz lepiej ****** sie bardziej i az mi ulzylo takze narazie nie panikuje:) Aramis ciesze sie ze wszystko jest juz w porzadku oszczedzaj sie teraz na szczescie juz blizej niz dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Tak wiem o tym liczeniu(wkoncu druga ciaza):)na szczescie juz jest lepiej i ruchy sa mocniejsze i czesciej widocznie mial lenia :) Ja jestem w 29 tyg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ditka91
Hej dziewczyny. Śledzę wasze historię i widzę, że u niektórych niezbyt ciekawie sie dzieje. Ale napewno mimo wszystko będzie dobrze :) mam lekkie obawy, jestem w 30tc i wg usg mój maluch waży już 1700g (górną granicą wagi w tym tyg) i boję sie czy nie za dużą waga? Jest któraś z was w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaacia
ditka, teraz może ważyć 1,7kg a przy porodzie tylko 3 kg, nie ma co się stresować. Wizytę mamy w następny poniedziałek, też jestem ciekawa ile już przybrała moja kruszynka w 26 tc ważyła prawie kilogram. 30tc 08.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez wlasnie jestem ciekawa ile wazy moj maluch 13 czerwca mam usg to bedzie 30tc,ale pod koniec czerwca ide jeszcze na jedno usg w 32tc prywatnie,bo to pierwsze to na nfz-lekarz mie namowil ale pewnie po nim nic sie nie dowiem..Ja jestem przygotowana na to ze bedzie spory juz mi mowil lekarz w 20tc ze jest duzy wazyl wtedy 400g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Ten gosc to ja-Magdalenka23:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iblea
Ja jestem w 28 tygodniu. Położna powiedziała, że synek (badanie palcami brzucha) jest mały, w dolnej granicy. 3 tygodnie 6 tygodni temu był duży, 3 tygodnie temu było wszystko w normie a przez ostatnie 3 tygodnie miałam tyle stresów, że wszystko na maluszku się odbiło :( Obiecałam sobie dzisiaj, że zero nerwów, zero stresów, choćbym miała wziąć pistolet i sama zadbać o miłe otoczenie ;) W poniedziałek będę umawiać sie na USG, które jest robione pomiędzy 30 a 32 tc. Chciałabym już, teraz, ale cóż, trzeba będzie poczekać :) Za 3 tygodnie będę w Polsce to pójde do lekarza zobaczyć jak tam moja szyjka ;) Dzisiaj złapał mnie katar i gardło mnie boli, w pracy ledwo dotarłam do końca, myślałam, że padnę. Jakieś sposoby na ból gardła? Miłego weekendu, dziewuszki i maluszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×