Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mmmmmmmm123

SIERPIEŃ 2014

Polecane posty

Gratuluje shha :) Zblizamy sie wielkimi krokami do wielkiego wydarzenia. mimo, ze to bedzie moj drugi porod, nie wiem jak to bedzie i bardzo sie boje. bardziej niz przed pierwszym,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
natalaRz____25___01.08.2014 / koniec lipca___Trójmiasto___chłopczyk vega9___31___02.08.14___Katowice kropkowa___2.08.14 Orchidea30___30___03.08.14___W-wa___dziewczynka Kachnaa___3.08.14 Agaa37___3.08.14___chłopczyk Papalka___3.08.14 mamcia23___23___05.08.14___Radom___dziewczynka shha___5.08.14 MALINKAUUU___5.08.14 cytrus22___0.08.14___chłopczyk labella123___29___07.08.14___W-wa gasha___7.08.14 tosiaaa27___7.08.14 sierpniówka2014___28___8.08.14___chłopczyk łoże_w_kolorze_czerwonym___37___08.08.14___Gliwice czocharowaa___8.08.14 agaacia___8.08.14___dziewczynka martap1234___9.08.14 yo patka=patttqa___10.08.14___dziewczynka Dawidkowamama___10.08.14 paula2292___11.08.14 / 7.08.14___dziewczynka Lamia_81___11.08.14 Xyx___13.08.14 Ditka91___13.08.14 / 7.08.14 ___chłopczyk ewelinaer___33___14.08.14___Łódź___dziewczynka Gawit_79___15.08.14 KM1988___15.08.14___okolice Krakowa___chłopczyk: Jaś - Aniołek (1.04.14) Kasika_1___16.08.14 mamuśka36___16.08.14___dziewczynka Renii23___16.08.14 Aramis140108___17.08.14___chłopczyk Michalina888___17.08.14 / 10.08.14___chłopczyk CzerwonaKokardka___27___18.08.14 / 14-15.08.14___Św-skie___chłopczyk 2xmama___18.08.14___dziewczynka Kasiekfasolek___18.08.14 Lusiii___18.08.14 Iblea___19.08.14___chłopczyk Patio2067___19.08.14 Magdalenka23___ 23___23.08.14 / 19.08.14___Warszawa___chłopczyk Blada_noga___27.08.14 Dagmo___35___27.08.14___dziewczynka falbanka27___27.08.14 moncia81___30.08.14___dziewczynka sierpniowa Mia___koniec sierpnia iryska4___chłopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaacia
Gratki dla shha :) Jejku jak zazdroszcze. Jeszcze mam 11 dni do terminu, a tu jedna wielka cisza. 38tc 08.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie te posty wysyłają się jak chcą... Jeszcze raz gratuluję Shha! Niech Wojtuś zdrowo się chowa :) Już zaczynam świrować bo tylko 3 tygodnie zostały. Powoli uzupełniamy brakujące rzeczy z listy. W piątek przeprowadzka, nie mogę się już doczekać. Jak złożymy łóżeczko i w komodę, wypakujemy rzeczy dla maluszka to od poniedziałku śmiało może się rodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję Shha ! Też już chcę :) mi się nie chce rozkręcić łapią mnie skurcze takie trochę bolesne, boli przy tym krzyż i tak pod dwóch godzinach przechodzi i za jakiś czas znowu tak już ponad dwa tygodnie :) ja już przestaję zwracać na nie uwagę :) a brzuch mam praawie na kolanach :) Wczoraj pojechaliśmy do mojej mamy na działkę koło jeziora i oczywiście obowiązkowa wyprawa na plażę z dziećmi i wiecie co nie wytrzymałam i się wykąpałam i popływałam trochę jak ja się bosko czułam w końcu się schłodziłam ! fakt że plaża taka z boku i nikogo oprócz nas nie było, ale z przepływających żaglówek tak patrzyli jak by w życiu hipopotama nie widzieli haha 40+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agaa37 - Ty masz 39+1 40sty tydzień skończysz 3 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu podaję tak jak mi mój lekarz mówi i jak mam w karcie ciąży zapisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Hej,shha gratuluje moj starszy synek tez Wojtus:)Matko jak ja juz chce urodzic mam dosyc juz,jeszcze te upaly okropne jak wracam do domu to ledwo zyje musze sie polozyc do tego jeszcze bol glowy okropny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KM1988
Gratuluje Synusia ;) Wy zaczynacie rodzić u nas starania 100% Ja trzymam kciuki za was a wy trzymajcie za mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenko no to jest przyjemny sposób na wywołanie skurczów: zabaw się z mężem jak wróci do domu :P Może zadziała :D:D U mnie burza, czuję się fantastycznie, mogłabym góry przenosić! Pierwszy raz (i chyba ostatni) chcę by lato było burzowo-deszczowe albo chociaż bez słońca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agaa37 - to w takim razie Twój lekarz musi się jeszcze sporo nauczyć. Chyba logicznym jest, że umowny - obliczony wg daty ostatniej miesiączki zgodnie z regułą Neagelego - termin porodu mówi nam o końcu ciąży czyli porodzie. Skoro ciąża trwa 40 tygodni to wyznaczony termin porodu to koniec 40 tygodnia. Ale skoro wiesz lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Iblea zabawy z mezem nie pomagaja:Pw sobote okna mylam tez nic,jak widac pewnie dotrwam do terminu:) Co ja bym dala za burze i deszcz..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2xmama
Agaa37 mi też się to rzuciło w oczy, bo ciąża trwa 40 tygodni więc wg tego co pisze Ci lekarz to powinnaś być po terminie już a do terminu porodu jeszcze niecały tydzień Ci został... śmieszne to, że lekarze tak dziwnie piszą. Ja czekam na ostatnią wizytę 5.08 to będzie skończony 38 tydzień i mam nadzieję, że urodzę przed wyznaczonym na 15go, dobiją mnie te upały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaacia
A ja dziewczyny tylko latam chłodny prysznic - łóżko - wc - łóżko - prysznic i tak w kółko. Dobiją mnie te upały. Brak mi sił, motywacji :( Taka piękna pogoda, pierwszy raz od kilku sezonów, prawdziwe lato, chyba mi na złość. A za rok pewnie będzie lało i 15 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaacia, ale się rozmarzyłam, 15 stopni! :D Fakt dziewczyny, mamy wyjątkowego pecha bo tak pięknego lata to już dawno nie było! Co do wywoływania porodu, to jeszcze masowanie cycków i mycie podłogi na kolanach i chodzenie po schodach. Uprawiam to wszystko zawzięcie , przynajmniej nie myślę o tym że mnie wszystko swędzi i... wszelkie skurcze ustały. Nawet mam wrażenie że się dzieć podciągnął do góry, możliwe to? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
sprawdziłam pogodę, do 12 sierpnia gorąco. Faktycznie mamy szczęście, nie ma co, od lipca skwar, nie pamiętam takiego lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
K trzymam kciuki, szczęścia! Dziewczyny no to ja chyba tego mojego muszę zbałamucić, bo schody i podłogi na kolanach nie pomagają. :) a mój M nie chce już z miesiąc nic nie było, bo bał się byśmy przed terminem nie wywołali... A z tym moim czopem to ja jako pierworódka mogłam się pomylić lekarz mi powiedział, że to wydzielina na skutek badania ginekologicznego. Dziewczyny doradźcie co lepiej: Czy iść na kontrolne ktg czy umówić się na wizytę w środę gdzie lekarz jeszcze pewnie szyjkę sprawdzi no i jasne, że serduszko... bo ostatnią miałam 18 lipca dla mnie to za długo czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
39+6 tc 05.08.14 tp dla przypomnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iblea
Faktycznie dziwnie Wam liczą tc w stosunku do terminu porodu. Mamcia u Ciebie wychodzi, że termin masz w 41 tc. Tak samo u Agi dziwnie wyliczone jest... Mi 40 tc stuknie w przewidywanym terminie porodu czyli 19 sierpnia. Magdalenko tak mi się przypomniało, tabletki przeciwbólowe mogą wywołać poród. Mamcia co do bałamucenia to skoro i tak już dzidzia jest terminowa to po co sobie odmawiać :P lepiej teraz niż po porodze bo się znowu zaciąży hihihi my jak tylko się urządzimy to zaczniemy działać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzerwonaKokardka
Ale przeciez ciaza trwa 41tc czyli 40t1d U mnie termin wychodzi właśnie w 40t1d czyli rozpoczęty 41tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie też te tygodnie są dziwne :) mi dokt mówił jak pytałam że właśnie jak jest 41+0 to wtedy jest skończony pełny 40 tydzień i tak mam termin, aż z ciekawości zajrzałam do książeczek dzieci i syna urodziłam dzień po terminie mam wpisany 41 tydzień, córkę 3 dni przed terminem i jest 40 tydzień ciąży i najmłodszą 4 dni po i też 41 tydzień to na moje to pasuje :) wiecie zawsze myślałam że kolejne dziecko rodzi się ciut wcześniej od poprzedniego a u mnie różnie :) u mnie znowu upał a dopiero taka godzina już nie mam siły wykończą mnie te upały chcę na porodówkę ! Dziewczyny wczoraj grzebałam trochę w necie i czytałam że dziewczyny piją na wywołanie herbatę z liści malin (podobno zmiękcza szyjkę) a w ostatnich dniach przed terminem olej rycynowy na przeczyszczenie to podobno rozkręca akcję co Wy na to ? słyszała któraś ? ja osobiście nigdy nic nie próbowałam poprostu się boję o małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaa37 o herbacie z liści main to wiem od położnej ze szkoły rodzenia, ale można po skończonym 38 tc. A olejek rycynowy używa się do smarowania w okolicach pochwy żęby właśnie uelastycznić tamte miejsca, np po to żeby nie trzeba było nacinać krocza (u mnie nie pomogło...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tym kółeczku (rąbnęłam panu doktorowi) jest że termin jest do skończonego 40 tygodnia, nie do rozpoczęcia 40 tygodnia. Czyli ja mam w tym momencie 37+3, termin na 17-ego. Dziś przepowiadają 34 stopnie, rozważam przeprowadzkę do piwnicy. Ja mam bez olejku rycynowego przeczyszczenie. Na siłę upatruje oznak że to już? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Z tymi tygodniami to komedia, ja dziś rozpoczęłam 40 tydzień i we wtorek mi się skończy więc nadejdzie termin porodu tj. 05.08.2014 :) tyle wiem, a dni w te czy w te oj tam oj tam :) Ja naprawdę wierzyłam, że urodzę wcześniej, moja córcia na każdym USG pokazywało, że 20-28 lipca :) Ja obstawiam opcje spania na huśtawce w ogródku, w ciągu dnia siedzę pod wiatrakiem :) i 2 razy pod prysznicem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy 3 porodzie nie byłam już nacinana a niczym nie smarowałam i czułam się super mogłam od razu chodzić bez porównania z poprzednimi, ja mieszkam na ostatnim piętrze od dachu grzeje, balkon na słońcu popłakać się można :( ja chodzę w mokrej koszulce żeby się schłodzić, ja też myślałam że urodzę wcześniej bo tak sobie tłumaczyłam że 4 dziecko to może prędzej a tu od ponad dwóch tygodni skurcze słabe są i się nie chce rozkręcić wrr jako przyspieszacza używam jedynie męża i długie spacery ale to dopiero wieczorami jak jest chłodniej tylko że to nic nie daje :( jutro mam wizytę u gin zobaczymy co powie a w sobotę kończy mi się zwolnienie a z usg też mi termin wyszedł na trzeciego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iblea
Wiecie co, co nam po tych tygodniach skoro tylko maluch wie, kiedy ma przyjść na świat :) Zresztą jak wiadomo dzieci rodzą się najczęściej pomiędzy 38 a 42 tc więc... Musimy czekać. U mnie niech poczeka jeszcze tydzień i będzie dobrze. Zamiast nas pakować to ja właśnie wstałam z 4 godzinnej drzemki lol -_-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Ja mialam dzisiaj pakowac torbe do szpitala no ale taki upal ze nie mam na nic ochoty kompletnie,mam jeszcze sterte prasowania ale jak pomysle sobie tylo o staniu przy zelazku to robi mi sie jeszcze bardzej goraco..Ja mam wizyte w piatek zobaczymy co powie i czy bede miec badanie,a jutro na bilans z moim dwulatkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×