Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mmmmmmmm123

SIERPIEŃ 2014

Polecane posty

moncia, ja używałam Pharmaceris (apteczna seria dr eris), pomogło, rozstępów nie mam, troszke na piersiach ale to dlatego, że zapomniałam smarować i zaczęłam późno:) czekam na drugi trymestr żeby znowu zacząć się smarować. Póki co to strasznie swędzi mnie skóra na brzuchu i z tym coś próbuje robić, ale nie mam pomysłu, może coś podpoweicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Labella cieszą sie że wszystko jest ok a teraz powiem wam co u mnie nowego: Byłam u prywatnego gin i nie ma mi za złe że chodze do 2 doktorków ,mam u nniego ustalone badanie prenatalne na 12 luty (ostatni dzwonek) a białka będe mieć pobierane w przyszłym tyg w środę dostałam od niego wykaz badań dla kobiet w ciąży coś czego nie dostałam u tego z NFZ (sa tam badania które trzeba i które można ale bez przymusu i teraz nie wiem które musze których nie ) Dziś zaczynam 12 tc i od wczoraj mam dopiero kartę ciązy co mnie dziwi . Usg miałam robione dopochwowe i mój przy tym usg był -lekarz się zdziwił że on tak uparcie chce - i młode przy tacie fikało takie koziołki aż miło . Pytałam o bóle pleców a on mi mówi że to wina tego ze jestem "duża" a co najgorsze że będzie coraz gorzej, a do tego dostałam dietę dla kobiet z cukrzycą w ciąży na wszelki wypadek i to mnie przeraża już mogę zapomniec o sokach z sokowirówki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i mam pytanko ile u was kosztują całe badania prenatalne ? białka plus usg? Mi prywatnie doktorek powiedział 100 usg i 100białka (łącznie te 2) czyli mam 200 zł zaplacić a inny doktorek chciał 160 zł za usg i po 100 za białka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1988 no to Ciebie nei pocieszył z tą dietką, ale może rzeczywiście chuchać dmuchać. Z kartą ciąży rzeczywiście późno mi założył jak tylko zobaczył że serduszko bije - ale z tego cowiem to co lekarz to pinia i oni niechętni do wczesnego zakładania czasem A dlaczego soków nie możesz? Bo owoce dużo cukru mają? Z plecami rzeczywiście potem gorzaej pamietam że w !!! trymestrze to nawet ze spaniem cięzko jest ale to dopiero przed nami No ja w sobotę 13ty tydzień kończę i normalnie II trymestr nam się kłania ;) A swoją drogą jaką macie opinie o farbowaniu w ciaży - mam odrost 2 cm i sama nie wiem, szkodzić nie chcę z drugie strony wyglądam "cudnie" no i o zdrowszych farbach aptecznych czytałam Co myślicie? Ja za każde usg płacę 100 zł więc wszyhstko jedno jakie mam robione, co do białek to nie wiem bo ja nei mam zaleconych - kurcze co to wogóle jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu cena była podana tego konkretnego USG a tak to płacę za wizytę u gina prywatnego + usg z tym 70 zł. A teraz problem farbowanie- mimo że ledwo skonczyłam 25 lat a jestem siwa ale siwa nie od dziś tylko od kilku lat i nie jest to jeden albo 2 włosy ale cała głowa ;(( Nie farbowałam się od pazdziernika miałam wyfarbowac się na święta ale juz wiedziałam o ciąży i mój doktor mi powiedział że farbowanie zwykła farbą ok ale tak w 14-15 tyg powiedział mi tyle ze farba nie jest na tyle szkodliwa co zapach amoniaku i należy iść np do fryzjerki która wie jak się zająć kobietą w ciąży ,albo farbować włosy w dużym pomieszczeniu tyle tajemnicy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 1 marca wychodzę za mąż i muszę sie wyfarbowac bo jak się nie wyfarbuje będ wyglądać jak z naturalnym welonem na głowie. Chciałam wysłać link w którym jest wypisana moja dieta tzn taka sama dieta ale byłam uznana jako spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lamia_81 jako ze jestem fryzjerka to moge c***owiedzieć na 100% ze farby nie wplywaja na malenstwo, raz na miesiąc spokojnie mozesz farbowac. :) ja to niestety mam na codzien do czynieniavz ta chemia i te zapachy sa dla mnie czasem nie do zniesienia... ale coz taki zawód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania genetyczne to jest USG + (ß-HCG (50 ZŁ), PAPP-A(50ZŁ))-i to są te białka;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kobietki To jestem spokojniesza i pofarbuję bo chyba wystraszyłabym tego malucha hihi A teraz już mam jasność z tymi białkami - ale mi lekarz stwierdził że nie muszę robić - to nie robię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze patrze w te super diete i na nic z tego nie mam ochoty ;(nie chce być zmuszana do jedzenia czegoś na co nie mam ochoty ;( Nie jem niczego nie zdrowego jem mało a często czesem naprawdę czasem zjem coś słodkiego ale to zwykle tak tylko na smaka .. Nie zapomnę tego wczorajszego usg widziałam w oczach mojego faceta coś czego nigdy wcześniej chyba nie widziałam ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) wczoraj wkroczylam w 13 tc, podobno miał się zacząć dla mnie ten przyjemniejszy okres, jak gdzieś wyczytałam a tu jak w 12 miałam spokój,tak dziś rzygnęło mnie dwa razy:/ Tez tak jak niektore z was zmagam się z bakteriami w moczu i te problemy pojawiały mi sie juz nawet na długo przed ciążą. Na razie biore urosept, a jutro musze isc po skierowanie na posiew. Swojemu Ł powiedziałam ze jak nie zrobi badan moczu i nie zobacze na własne oczy ze wyniki sa ok nie ma co marzyć o przyjemnościach:)) K dlaczego robisz test pappa? z tego co sie orientuje takie badania robi sie przy zwiekszonym ryzyku wystapienia wad lub gdy kobieta ma ponad 35 lat...chyba ze sie myle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze jak prosiliśmy na wesele poznałam pół rodziny mojego faceta i rodzeństwo jego taty ma dzieci chore o czym nie wiedziałam do tego od strony jego mamy jest podobnie ,jego siostra jak była w ciąży też miała robione te wszystkie badania wiesz nam będzie lżej jak będziemy wiedzieć że jest ok do tego nie ukrywam tego że sama mam problemy neurologiczne ,mój doktorek robi albo wszystko albo nic a to już 2 lekarz który mnie na to namawiał. Ten lekarz to znajomy mojej mamy nawet taka dalsza rodzinka i myślę że chce jak najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, w takim razie przepraszam za pytanie, nie wiedziałam...mam nadzieję, ze wszystko bedzie dobrze, musi byc:)! masz juz suknie?:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u krawcowej jest sukienka boję sie strasznie efektów!Butów nie mam jeszcze z resztą całe to wesele jest dla mnie przerażające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Na farbowanie nie ma przeciwwskazań, są farby bez amoniaku i chyba takie się w ciąży używa najbezpieczniej... Chyba, że chodzi o przesądy... Moja mama ostatnio wymyśliła, że obcinać się nie mogę :) słyszałyście czemu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamcia na mocz sprobuj z zurawina - kup tabletki w aptece, na pewno nie zaszkodza. ja tez chyba kupie :) moncia81 - moje brodawki i otoczki niewiele sie zmienily. jestem blondynka o jasnej karnacji wiec moze dlatego? nie wiem. pamietam tylko ze w ierwszej ciazy np. nie mialam tej ciemnej linii na brzuchu a wszystkie moje kolezanki mialy :) rozstepy - na razie codziennie uzywam po kapieli oliwki bambino. mam zamiar teraz kupic balsam dla kobiet w ciazy palmers. Lamia - dobry pomysl z tym basenem, chyba tez zaczne chodzic :) slyszalam ze farbowac mozna, tylko lepiej uwazac w I trymestrze K1988 mnie usg wyszlo masakrycznie drogo. w poniedzialek u jednego gina zaplacilam 190 zl za usg a wczoraj u drugiego 400 zł!!! ladnie sobie licza. ten pierwszy to mnie strasznie wkurzyl w ogole bo zrobil mi: zmierzyl dlugosc ciemieniowo-siedzeniowa, przekroj poprzeczny glowki (nie wiem jak to sie fachowo nazywa), przeziernosc karkowa i gdy nie mogl znalesc kosci nosowej to zakonczyl badanie. ani nie zrobil przeplywow, nie sprawdzil nerek, zoladka itd. tylko mnie od razu odeslal a skasowal za cale usg. ale skapnelam sie dopiero jak wrocilam do domu i wyciagnelam usg jak bylam w ciazy z corka. a mialam go za takiego super lekarza, ma takie swietne opinie, ta go chwala - a sprzet ma do d**y i odsyla. zeby bylo smieszniej to jak bylam wczoraj na tym usg to para przede mna tez byla przez niego przyslana do dr Roszkowsiego. wnioski? nasuwja sie same! powinien sobie tego gruchota wymienic. kasuje po 180 zl za wizyte (wizyta + usg cos kolo 250 zl) a zeby zanwestowac to nielaska. tez bede robila papp-a w piatek w szpitalu na Orlowskiego, Roszkowski powiedzial ze bede miala od niego "gratis" :) nie bede za to placic bo mimo ze mam dopiero (albo juz :) ) 30 lat to mam wskazania - gin z poniedzialku nie widzial kosci nosowej. Roszkowski byl nawet na tyle "hojny" ze stwierdzil ze jesli chce to moze mi amniopunkcje zrobic zebym sie nie stresowala ale powiedzialam ze mysle ze to nie bedzie konieczne i zostaniemy przy tescie papp-a chyba ze by wyszlo cos nie tak to wtedy zobaczymy. ale wierze ze bedzie ok :) K1988 to u ciebie tanio z tym papp-a bo u mnie jak sprawdzalam to kosztuje prywatnie od 250 zl wzwyz. u mojego poprzedniego gina 430 zl. i wspolczuje diety :( ja teraz przez dwa dni znowu zgubilam 1 kg przez stres i nerwy, czyli waze tyle ile w momencie zajscia w ciaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jak to obcinać nie wolno? ja zaraz po weselu gole włosy;)) a fryzjerka mi mówiła że te bez amoniaku są do d... za przeproszeniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego? a jaka sobie wybralas?:) powiem Ci, ze my chociaz nie bierzemy na razie slubu zaczynamy powoli o tym myslec i tak logistycznie wszystko planowac. Mnie tez powoli ogarnia przerazenie:) nie dosc ze bedziemy musieli robic remont w jego domu, to na czas pomieszkiwania u mnie w moim:) na dodatek slub, wesele...blehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Ja i tak idę do fryzjera 10-go, mam bardzo długie włosy do pasa, a zimą wyglądają jakbym je prostownicą spaliła czy nie wiem co jeszcze więc obcinam... :) Pisałyście o piersiach. U mnie sutki zrobiły się dużo większe, brodawki również. Ściemniały. Ale jeśli chodzi o same piersi to jakoś mam dziwnie:) bo jak zaszłam w ciążę do drugiego miesiąca myślałam, że wybuchnę, piersi mnie bolały, jak długo byłam w jednej pozycji, biustonosz mnie w ogóle raził, masakra ja nawet zastanawiałam się co będzie dalej, a potem z karmieniem i nagle w kilka dni ból i wrażliwość ustąpiły, jak ręką odjął. W wyglądzie są inne jak pisałam wyżej ale wrażliwość znikła i wcale nie urosły co mnie akurat cieszy, bo potem nie opadną aż tak bardzo :) ale to, ze nie rosną i nie bolą jak wcześniej to normalne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamcia ja tez tak miałam, w jednej chwili mi uroslu, stały sie takie pełniejsze- bo musze tu zaznaczyc ze sporo przed ciaza schudlam i moje dwie milosci staly sie no troszkę brzydkie i takie no...nie mogłam na nie patrzec, i zmalały, teraz juz nie rosna ale bola w staniku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shha-wybrałam skromną sukienkę z muślinu na ramiączkach z delikatnym dekoltem pod biustem taki pasek z koronki i lużna do ziemi bez kól ,gorsetów, falbanek , fiszbin ,i innych ;)A i będzie mieć tren dopinany tak ze po kościele go odepniemy i schowamy (tren będzie dopinany do tego paska pod biustem ;) I problem jest w tym że nie miałam na sobie nigdy czegoś takiego , sukienka była wybrana z katalogu i trochę pozmieniana a ja nie mam figury modelki i obawiam się że ten pasek pod biustem mnie tak odetnie i dalej to już bedzie CYGANECZKA ZOSIA! 10 lutego jade na przymiarkę i zobaczymy co i jak . labella123 -mi doktorek powiedział że jego pacjentki mają tanie u niego to usg genetyczne dlatego tez poleca pacjentką on jest dobrym lekarzem wszystkie panie sa z niego zadowolone i pamiętam jak byłam w szpitalu po poprzedniej nie udanej ciązy to zajmował sie mną tak jakbym tylko ja w szpitalu była ;) Włoski będe farbować 2 tyg przed weselem póki co to jestem głodna a na nic nie mam ochoty ;( A ktoś mówił że mdłosci itd to zwykle są od 7 do -14 tyg a mnie to dopadło tak na maxa praktycznie w 11 tyg koszmar teraz juz boje sie w ogóle jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a piersi to mi wyskoczyły już chwile temu kurcze mam takie duże staniki a kiedyś mówili z tyłu plecy z przodu plecy (obecnie 85 D) i już jest mały mam mase żyłek niebieskich a piersi taaakie ciężkie ,chodzenie w biustonoszu udręka a jak chodziłam po domu 1 dzień bez to mnie mama opierniczyła że sobie robię krzywdę .Chciałam sobie kupić taki stanik ciążowy co można go powiększyć w razie czego to nie znalazłam a babka mi zaoferowała zwykly taki "sportowy"i jak zobaczyłam cene 140 zł to stwierdziłam że jeszcze coś gdzieś kiedyś znajde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapobiegać infekcji dróg moczowych można zażywając witaminę C (naturalnie w owocach bądź w tabletkach). Nigdy jej za wiele w naszym organizmie bo wydalamy nadmiar z moczem właśnie :) Poza tym żurawina! Ja podjadam suszoną żurawinę - dosypuję np. do sałatek. Farmaceutyków w ciąży unikam jak ognia, dlatego preparaty z żurawiną zastępuję żurawiną samą w sobie. moncia81 - mnie brodawki ściemniały odrobinę. Piersi się powiększyły, ale brodawki na razie tylko troszkę są ciemniejsze. I jeszcze uwidoczniły się żyłki na piersiach. labella123 - cieszę się z Wami, że jednak wszystko jest ok. Tylko bardzo dziwne (i w sumie smutne - biorąc pod uwagę nieuczciwość lekarzy) jest to, że jednak musiałaś za te powtórne badania zapłacić. Refundowane badania prenatalne przez NFZ przysługują też tym kobietom, u których lekarz prowadzący ciąże zauważył nieprawidłowość wskazującą na możliwość wystąpienia wad - i to niezależnie od wieku ciężarnej! "Program skierowany jest do kobiet w ciąży powyżej 35. roku życia lub obciążonych występowaniem chorób genetycznych w rodzinie. Ciężarne, które chciałyby skorzystać z programu muszą spełniać co najmniej jedno z poniższych kryteriów: - wiek powyżej 35 lat, - wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej płodu lub dziecka, - stwierdzenie wystąpienia strukturalnych aberracji chromosomowych u ciężarnej lub u ojca dziecka, - stwierdzenie znacznie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową, - stwierdzenie w czasie ciąży nieprawidłowego wyniku badania USG i/lub badań biochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu." https://www.nfz-lodz.pl/index.php/dlapacjentow/profilaktyka/1637-badania-prenatalne Coś mi się wydaje, że ci lekarze podsyłają sobie pacjentki (piszesz, że spotkałaś tam jeszcze jedną kobietę w podobnej sytuacji i od tego samego lekarza), a wiadomo, że każda ciężarna martwi się o maleństwo i zrobi wszystko co powie jej lekarz. Naciągaczy w tym kraju niestety nie brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shha II trymest zaczyna się z czternastym więc jest szansa że ten tydzień i z głowy ;) Co do fryzjera to przesądna nie jestem ale mój M mi buczy że dziecko chemią będę faszerować. Teraz mu powiem że mam fryzjerską fachową opinię i bedę farbować. Ale też tak myślałam żeby jeszcze ten tydzień do II trymestru poczekać. Insza inszość zezastanawiałam sie też czy się nei przemęczyć i po prostu nie poprawić wygladu włosów nei męcząc ich farbowaniem bo moje (kiedyś dwa razy w przeciagu trzech dni farbowałam na blond) mocno w d**ę dostały. Paula może polecisz mi jakieś fajne odzywki czy szampony co by tym włosom dopomóc. Może na ich wzrost coś? Co do teog że nie można obcinać hihi to chyba taka sama bzdura jak buty przy łóżku w przypadku planowania płci - jakoś inaczej trzeba ustawić ale szczegółów nie pamietam ;) k1988 pewnie jak moze badanie głowę uspokoić to warto labella u Ciebie rzeczywiście słono badanie kosztuje, stresu tez nie zazdroszczę, ale kilogramik to akurat dobrze na in minus hihi - ttylko przyczyna zgubienia mogłaby być lepsza. Kurde wiecie ja jednak durna - cały czas sie zastanawiałam skąd bakcyle w moczu - a może ja rzeczywiście od M złapałam - muszę mu urinala też dać niech bierze K1988, shha nieźle neiźle dzidziuch wesele jest co robić ;) Faktycznei sukienka to lekki stres bo wystarczy się troche rozrosnąć patrz brzucho i do przeróbki ;) Co do piersi mi urosły i to hohoho ale z tego to akurat się cieszę bo ja na codzień to miseczka A więc w końcu mam piersi. Szkoda że nie zostaja potem, ale na szczęście mi też po pierwszej nie opadły. Po prostu "zmalały do porzedniego rozmiaru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lamia odnosnie bakterii to faktycznie mogą być przenoszone droga płciową dlatego lepiej dmuchac na zimne:)) Co Ty mówisz ze od 14 tyg?:))) na wszystkich portalach gdzie wchodze w 13 tydzien pisze ze wkraczam w drugi "miodowy" trymestr:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczełam dziś 12 tc i doktorek mówił że za tydzień 2 trymestr to ja nie wiem nie znam się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zawsze miałam fantazję że koniec 12go to koniec pierwszego trymestru ale tęciaże jakby planowałam z takim portalem ovufriend i teraz przeskoczyłam na też ichni portal ciążowy i tam mi piszę że zacznę II trymestr 03 lutego znaczy z końcem 13go tygodnia Nie mądrzę sie hihi ale założyłam że bzdur nie piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też już nie wiem, w ogole jak tak w glowie zaczynam dodawac sobie te miesiace to porod mi wychodzi w czerwcu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale za tą teorie nic sobie uciąć nie dam... od powtórzyłam za portalem A tak serio to kiedyś czytałam że mdłości to tak do 14go tygodnia moga trwać bo do tego okresu wzrasta beta HCG - potem spada i jakby ustepują też mdłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa Mia
witajcie jak czytam o waszych wydatkach na badania to napawde sie ciesze ze nie mieszkam w Polsce wszytskie badania mam za darmo,prenatalne,genetyczne test PAPA,toxo ,poprostu wszystko bez wyjatku a w dodatku usg prenatalne jest obowiązkowe! współczuję tylu wydancyh pieniędzy a jaesli chodzi o farbowanie włosów to zgadzam sie z jedną z poprzedniczek(frayzjerka?),że farbowanie włosów absolutnie nie jest szkodliwe w ciązy ja farbowałam w każdej ciazy,na każdym etapie i farbuje nadal farba nie przenika przez skórę,a w poczatkach dziecko nie ma połaczenia łozyskowego z matką więc substancje szkodliwe nie przenikają do krwi dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×