Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mmmmmmmm123

SIERPIEŃ 2014

Polecane posty

Czyli mamy tak samo - jeszcze za wcześnie na określenie tego. Muszą zobaczyć jajeczka by była pewność, że to chłopak więc jest nadzieja na córeczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdrosze wam fikających koziołki malizn moje leniwe tak jak ja ostatnio;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Hej :) Jak na razie obserwuje są tendencje na chłopców, a gdzie te dziewczynki? :) Oby u mnie Góra dała, że też się na chłopca załapie moje maleństwo :) trzymam za Was wszystkie kciuki! K1988 moje małe też było całkiem spokojne na badaniu, a przejęłam się tym bo moja bratowa miała na tym samym etapie badania to latało jak w kołowrotku :) Nasze będą spokojne po prostu, po mamusiach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)) ja bym się nie obraziła gdyby chłopiec okazał się dziewczynką:))))wczoraj byłam na badaniach kontrolnych, przytyłam kg, chwała Bogu ale i tak czuje się jak spaślak:)) dostałam tez skierowanie na badania na cytomegalię...no i znowu zaczynam panikować:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
shha taki stres jest normalny ale na szczęście wychodzimy po wynikach uspokojone :) więc uspokajać, bo ja ostatnio myślałam, że wnosić mnie będą na badanie, bo zaraz zemdleje Cię nie będę ale zobaczysz będzie wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej moje małe jeśli jest spokojne to po tatusiu bo mamusia to spokojna jest od nie dawna;)) Ja od wczoraj od wieczora czuje straszny ból pleców tak nisko że czasem to nie wiem czy to jeszcze plecy czy już tyłek ciężko mi wstać z łóżka.Ja wszystkim mówie zobaczycie że będzie syn czuje to wiem to no ale mój i moja rodzinka mówią to zacznij kupywać sukieneczki dla tego synusia bo na bank będzie córa;))) a ja bede szczęśliwa co by nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje maleństwo tez bardzo *****iwe :) Lekarz powiedział,ze moge szybko je poczuć,bo szczupła jestem :) Wszyscy wróżą mi chłopca a mnie się marzy dziewuszka...ale najważniejsze aby zdrowe było! Iblea,dziękuje i wzajemnie,aby wszystko było dobrze u Ciebie.Co prawda wyników testu pappa jeszcze nie znam,ale staram się myślec pozytywnie. Nie wiem jak wytrzymam do kolejnej wizyty,bo po tym jak widziałam wczoraj swoje dziecię to chciałabym je oglądać codziennie,tymczasem musze czekac do połowy lutego. Mamusie,używała któraś z Was kremu przeciw rozstępom Tołpy?Bo widziałam w promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) wiecie, dużo prawdy jest w tym, że jak dziecko zachowuje się w brzuchu i jak potem. Mi to powiedziała położna na szkole rodzenia, moja córka 20 godzin na dobę szalała, spać nie mogłam bo dostawałam po żebrach:) i rzeczywiście moje dziecko nie usiedzi w miejscu:) ja coś czuje, że synek będzie, albo może bym tak po prostu chciała :) nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrząc na mój chatakter i tatusia to już liczymy się z tym, że trafi się nam bardzo emocjonalne, żywe i uparte dziecko :P *-*-*-* Macie problemy z zaparciami? Stosujecie coś? I jeszcze jedno pytanko: jak wygląda u Was sprawa z witaminami? W internecie czytałam, że już od 10 tygodnia można przestać brać witaminy bo potrzebne były zarodkowi a nie płodowi. Teraz ma wystarczyć nasza dieta i jedynie, jeżeli jemy za mało zróżnicowane potrawy to wtedy jako dodatek te witaminy. I trzeba uważać z witamina A, tzn chcemy nadal lub musimy nadal je brać to najlepiej bez wit.A bo w pokarmie powinno być jej odpowiednia ilość a w nadwyżce szkodzi maluchowi. Zapomniałam zapytać tej ginekolog o witaminy a poprzedni powiedział, że witaminy to będę brać na pewno do połowy ciąży. Nie wiem czy wszystkim tak mówi bo tak sądzi czy uważa, że ja akurat powinnam je tak długo brać... I bądź tu mądry :) (będę stosować się do jego zaleceń jak narazie. Zobaczymy co powie mi położna po powrocie z urlopu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z męzem tez temperamentni wiec nie dziwne,że małe bryka :P Iblea,co do witamin to mój gin jest za przyjmowaniem...własnie specjalnie od drugiego trymestru mam przyjmować suplementy z kwasami dha i omega 3.Zamierzam się stosować,bo jakby to nie było owoce,warzywa jem,ale wiadomo jakie one są o tej porze roku i w naszym klimacie,wszystko sztucznie pedzone... Nudzę się i sporo czasu spędzam na doczytywanie i szukaniu informacji o wyprawce...na zakupy jeszcze czas,ale zacznę robić listę i jak przyjdzie pora to pójdzie mi sprawniej ;) Dziewczyny mające już dzieci mozecie wypisywać to co konieczne dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczynam poznawać co to zaparcia niestety...Jednak zdrowa dieta to nie wszystko :( Jakieś sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczynam poznawać co to zaparcia niestety...Jednak zdrowa dieta to nie wszystko :( Jakieś sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina888
No właśnie dobry temat Iblea:) ja zazywalam juz od 4 tygodnia, wczoraj na wizycie lekarz zapytał czy mam jakieś witaminy juz a ja na to ze tak i juz zażywać je dość długo. Hmmmm, On stwierdził ze witaminy powinno sie brać po 11 tygodniu a do tego czasu tylko kwas foliowy. Bo dziecko moze dostać alergii na cos. Gdzie jest prawda? Myśle ze sie to zmienia z czasem. Ogólnie jest tak ze rodzą sie duże dzieci jak sie je witaminy przez całe 9 miesięcy. Ja jem nadal. Na zaparcia jem w ciagu dnia 2 jabłka, i czasami pije sok z wyciskanych pomarańczy i jest odpukać na razie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Ja uważam, że dzidzia będzie wyważona, bo oboje pędziuchami nie jesteśmy, może być tylko gadułą ale to już po mnie i dziadkach :) witaminy: mi lekarz do 11 tyg kazał brać tylko kwas foliowy, potem pregne plus. Na zaparcia polecam owoce i jeszcze raz owoce, Nie jabłuszko raz na tydzień tylko co dzień jakiś owocek! Wczoraj z mężem zamówiliśmy mi t-shirt ciążowy, dziś przyszedł. Jest tak komiczny, że na pewno będę go nosić, w końcu nie na co dzień jest się w ciąży, a ja się z tego stanu cieszę i jestem dumna, więc kryć się nie będę jak zacznie widać brzusio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez słyszałam ze nie powinno przesadzac sie z witaminami, zwlaszcza na poczatku ciazy, tylko jak juz to brac je od 2 trymestru. Mi na zaparcia pomagała maślanka z płatkami fitness, tyle ze tymi z owocami. Po jablkach strasznie pierdze:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja zaparć nie mam na szczęście, ale z tego co wiem to pomaga szklanka ciepłej lub letniej wody niegazowanej rano na czczo, małe posiłki ale często, owoce świeże i suszone śliwki, mojemu mężowi activia tylko codziennie. Unikać trzeba jagód. ja męczę się raczej ze wzdęciami, dziś nad ranem tak mnie bolały jelita, że nie mogłam się ruszyć. Pomogło leżenie na brzuchu (doborze, że jeszcze mogę) ale można brać też espumisan więc sobie dziś kupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczas wczorajszej rozmowy z ginkiem napomknęłam o zaparciach. Kazała mi kupic syropek bez recepty Duphalac. Rano wzięłam 20ml i pierdzę jak szalona haha dopiero jutro mam sie spodziewać efektów :) Jem owoce, bardzo mało czekolady i słodyczy, piję dużo i nic :( dlatego pytałam czy macie jakieś sposoby bo nie chcę tylko tego syropka pić (jeżeli zobaczę po nich efekty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina888
Sposobów na zaparcia nie mam :/ Ale mam pytanie do Was wszystkich: czy wspolzyjecie normalnie ze swoimi mężami ,ub partnerami ? My jposcimy od grudnia bo strach...... :) a jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Michalina888 ja z moim normalnie działamy. :) Jak nie wiedziałam o ciąży to super szaleliśmy, bo nastawieni byliśmy na seks bez zabezpieczeń. Jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży przyznaje, że miałam stracha, byłam bardzo przejęta nowym stanem, a potem doszły codzienne nudności i złe samopoczucie więc te nasze igraszki osłabły na prawie wcale... Tak w połowie stycznia lepiej jest ze mną, kochamy się częściej ale ja nie odczuwam jakiś mega potrzeb ale mój mąż chodzi taki wyposzczony, że musiałam troszkę popracować nad sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina888
Dzięki mamcia23 za odpowiedz :) Ja zacznę nad sobą pracować dopóki brzuszka jeszcze nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jem owoce warzywa dużo pije,mało słodyczy,codziennie zupa a jednak zaparcia zaczynają się pojawiać... Zaskoczylyście mnie z tą teorią na temat brania witamin...ja biorę od samego poczatku.Nie chcę zaszkodzić ani sobie ani dziecku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My pościliśmy z igraszkami ok miesiąc ale mam pozwolenie oddoktorka to czemu nie ;)) i powiem wam że mam ochotkę na pieszczotkę jak nigdy ;) aż żal mi mojego do pracy puszczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropo zaparć to ten problem mialam od roku po każdym ciężko strawnym daniu nie tylko zaparcia ale i wzdęcia i nic nie pomagało dosłownie nic.Teraz odpukać nie cierpie z tego powodu kg ubyło aż dziwne, a załatwianie się czasami jest tylko cięższe;))) A witaminy doktorek najpierw mi przepisał prenatal classic a teraz mam prenatal DHA ale nie wiem czy już go zaczynać.. bo on jest o 2 trymestru !! Dają mi w kość te plecy ,tak mega bardzo bola dziś mnie ciocia odwiedziła ja mówie że plecy mnie bolą a to chłopak będzie mowie ci ;)) No to jak ciocia ma racje to ją ozłoce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
K1988 mam nadzieję, że Twoja ciocia ma racje, bo mnie plecy też bardzo dokuczają! Zwłaszcza na dole... Czasem jak się zastoje to kroka nie mogę zrobić. Wczoraj była u mnie koleżanka, która też jest w ciąży i jak powiedziała, że zaczyna mnie kręgosłup pobolewać to powiedzieć koniecznie lekarzowi, bo to coś niepokojącego ale nie chce mnie straszyć. (za późno) ale oczytałam się w internecie i tam na ciążowych portalach piszą o zmieniającym się ciele i jego budowie, przy których towarzyszą bóle kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też od wczoraj dużo po czytałam i jakoś się nie boję już .Mnie boli dól tak jakby już tylek trudno wyczuć wstać z łóżka rano nie mogłam Na jednej stronce własnie czytałam konkretnie o tym samym i nie jest przy objawach niepokojących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam vita-miner prenatal DHA i od jutra zaczynam brać. Doszłam do wniosku, że skoro lekarz m powiedział jak powiedział to nie będę stresować się internetem bo tam na każdej stronie coś innego piszą :P Dzisiaj od samego rana coś mnie podbrzusze boli. Może przez wczorają cytologię i usg dopochwowe? Syropek już działa i jestem przeszczęśliwa :) Co do seksu to też o to pytałam podczas pierwszej wizyty i powiedział mi, że jeżeli lekarz nie zabroni to nie ma po co pościć bo cierpi na tym związek ;) więc tylko raz w tygodniu ale jest :P jakoś nie mam ochoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mi wiadomość nie chce się wysłać :/ Podczas pierwszej wizyty doktorek powiedział, że nie widzi powodu dla którego mamy pościć więc jest rzadko ale jest. Jakoś ochoty nie mam...K1988 mój to byłby zachwycony gdybym miała takie ochotki :P ale może jeszcze się pojawią? :):) Co do syropku, który zakupiłam to już zadziałał i bardzo mnie to uszczęśliwiło. Starałam się jeść produkty znalozione na stronach, które miały pomagać przy zaparciach ale nic nie pomagało... Co do witaminek to postanowiłam brać witamy skoro mi tak lekarz powiedział. Dzisiaj zakupiłam bardzo chwalony na różnych forach vita-miner prenatal DHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam zakaz przytulania od poczatku bo te moje przejścia ,ale jak dostałam zielone światełko to już nie mogłam się doczekać az wróci z pracy;p dzis jestem tak wrażliwa na zapachy to masakra !! Cebula odpada mamusia kupiła mi halibuta na obiadek i nie dałam rady być w kuchni jak się smarzył !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×