Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mona1212

TERMIN NA MAJ 2014

Polecane posty

Gość gość
A ja jestem w 27 tc,. W 20 tyg na usg lekarz powiedział ze najprawdopodobniej bedzie chlopiec natomiast w 24 tyg ze jednak siurka nie widzi i ze bedzie dziewczynka wiec sama nie wiem juz co mam o tym myslec,ciaze przechodze idealnie wrecz,zadnych wymiotow od poczatku doslownie super sie czuje. A wy jak myslicie co z tą moją płcią??:p A tak apropo jest jakas mama z wrocławia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
No to troszkę dziwne z tą płcią. Może przejdź się do innego lekarza na usg i wtedy będziesz miała pewność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ja mieszkam w finlandii :) i tu robia 2usg w ciagu calej ciazy. ale wczesniej robilam prywatnie po prostu i jak bylam w polsce w wakacje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Ahaa to takie buty. No mi też przysługują tylko 3 usg bo chodzę do lekarza w ramach NFZ chociaż i tak byłam zmuszona właśnie w tym 14 tc wybrać się na usg prywatnie na badanie przezierności karkowej bo mój lekarz prowadzący nie mógł ocenić na tym sprzęcie przestarzałym jak on to mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMaJ0505
gościu z wrocławia, z tą płcią to jak zawsze 50/50 :-)) a tak na boku, każdego z ginekologów pytałam z ciekawości o planowanie płc***oprzez stosunki w określonym czasie przed czy tam w owulację i każdy się z tego śmiał mówili że szanse na trafienie w 10 są 50/50. A znam kilka kobiet które twierdzą ze trafiły tak jak chciały dzięki tej metodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie czeka jeszcze tylko jedno usg w styczniu i też więcej nie bede miala. prawdopodobnie bedzie chlopczyk, polozna nie byla do konca pewna bo dziecko bylo zle ulozone. Brzuszek juz sie pomalu pokazuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
lenka220 to napisz jak już będziesz po usg co tam będziesz miała,ja też się z Wami podzielę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMaJ0505
To, że usg przysługuje tylko 3 razy nie znaczy że to jakiś twardy limit, ja chodzę do dwóch do jednej prywatnie ze względu na to że ona pracuje w szpitalu w którym bardzo chciałabym rodzić a bez lekarza nie ma co marzyć o przyjęciu, a do drugiej chodzę na fundusz bo jest bardzo konkretna babka, zawsze są terminy i ona na nfz dała mi już 3 skierowania na usg. Pierwsze dla stwierdzenia ciąży w 6 tc, drugie prenatalne i teraz na trzecie połówkowe, choć mam prawidłową ciążę, bez plamień itd. Myślę że dostane jeszcze co najmniej 2 po 30 i przed porodem. Smarujecie się czymś p/rozstępom? Mi spędzają sen z powiek, w pierwszej ciąży nie mam ani jednego, ale mój brzuch w tej ciąży niedługo będzie taki jak w dzień porodu pierwszej córeczki a to dopiero 20 tydzień! Wody w normie, dziecko jeszcze małe ma niecałe 400 gr, a brzuch taki wielki w porównaniu z poprzednią ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co sądzicie o tym ze jezeli ma sie urodzic dziewczynka to trudniej jest rozpoznac plec?? i czy są jakies mamy z wrocławia,jesli tak to prosze pisac bo mamy zalorzone forum zamkniete na fb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
MamaMaj0505 wiem że 3 usg to nie limit ale jeżeli nic sie nie dzieję i nie dostaje dodatkowych skierować na usg od lekarza to nie mam po co chodzić prywatnie. Na wizytach zawsze osłuchują czy bije serduszko,lekarz sprawdza szyjkę i to wszystko. Teraz będę miała usg i pewnie kolejne dopiero przed porodem no chyba że będę musiała wykonać dodatkowe usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
gościu nie wiem jak to z tą płcią u dziewczynki ale możliwe że może tak być tylko dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może skierowanie możesz wykorzystać w innym ośrodku który ma usg na nfz, tylko wcześniej musiałabyś sprawdzić czy jakieś umowy itp tego nie wykluczają. Chodzi mi o przychodnię z lepszym sprzetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
A tak z innej beczki to jak tam u Was z wyprawką dziewczyny? Kompletujecie już coś powoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka1234
hej, moge dolaczyc mam termin na 28.05.14 r w 13 tc lekarz powiedziala ze na 70% bede miala dziewczynke :) czekam na wizyte 27.12 i zobaczymy czy sie potwierdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne że możesz dołączyć. Jak tylko się dowiesz jaka płeć to pisz od razu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aabbccddeeqq
Hej dziewczyny ja mam termin na 3 maja :) chociaż ostatnio na usg polowkowym doktor powiedziała ze moze urodzić sie tydzien wcześniej bo wg usg mam tydzien starsza ciaze. W 20 tyg wyszło ze bedzie dziewczynka :) kopie jak szalona, czasem nawet gołym okiem widac na brzuc****ak delikatnie unosi sie w miejscu kopnięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka1234
dziewczyny kupujecie juz jakas wyprawke dla waszych maluszkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie mam nic kupione ale od lutego mysle zaczac pomalutku zbierac. ciuszki dla chlopca mam po pierwszym dziecku,dostalam tez siate ciuszkow dla dziewczynki od kolezanki ktora zalozyla ze bede miala dziewczynke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzoannaaaaa
Hej dziewczyny,przyłączam się do Was,mam termin na 29.05.2014r, obecnie 16/17tc :) aktualnie przytyłam 3kg :) Tak czytam co piszecie. Miałam już trzy wizyty i za każdym razem mam usg,co 4 tygodnie widzę swoje maleństwo,co racja chodzę prywatnie.. niestety jeszcze nasza Pani Ginekolog nie stwierdziła co będzie. :)) Chłopak na początku chciał bardzo dziewczynkę,ja czuję,że będzie chłopczyk,chociaż teraz razem twierdzimy,że ważne,żeby było zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aabbccddeeqq
Co do usg, ja chodzę na NFZ i moj doktor ma je w gabinecie i za każdym razem zagladamy czy jest wszystko w porządku chociaż na chwile dla spokoju. Jezeli chodzi o wyprawkę to mam narazie tylko kilka ciuszków i poza tym nic, ale chyba czas pomału co skompletowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
ooo widzę że troszkę nas się tu zebrało ;) super ;D Ja niestety nie mam tak dobrze i nie mam tak często usg. Muszę czekać na trzecie do stycznia a później to już chyba tylko przed porodem będę miała. Jak będziecie coś kupowały do wyprawki to koniecznie podzielcie się ze mną co takiego kompletujecie bo ja nie mam pomysłu co ze sobą zabrać do szpitala, niby w internecie jest pełno ściągawek ale nie wiem czy to wszystko mi się przyda. Mam nawet dylemat ile ciuszków dla maluszka wziąć. Czy wystarczą 3 pary bodów czy może więcej,ile koszul dla siebie zabrać? jedną do porodu i jedną po porodzie czy może dwie? ehh te dylematy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, to i ja sie przylacze :) termin porodu 5 lub 7 maj, ktos juz tu chyba ma taka date:) To moja pierwsza ciaza, 20 tydzien juz leci. Mam juz za soba usg polowkowe z ktorego wynika, ze w moim brzuszku jest mala dziewczynka. Niestety rodze w Szkocji, wiec to bylo moje ostatnie usg i nie mam wiecej potwierdzenia plci :p Ogolnie cala ciaza przebiega bardzo bezproblemowo. Zero wymiotow, zgagi czy innego zlego samopoczucia. No i jak do tej pory nie przytylam jeszcze ani kilo chociaz brzuszek mam juz spory:) Macie wytypowane juz imiona? Moja coreczka bedzie Hania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Hej Enna ;) Ja mam termin na 7 maja ;) i tak samo jak Ty też nie mam żadnych objawów ciążowych,super się czuję. Ja swoje usg połowkowe będę miała dopiero w styczniu i wtedy się potwierdzi czy to chłopiec już tak na 100%. Moja waga dopiero 2 tyg.temu troszkę drgnęła i z 42kg zrobiło się 45 ;) niewiele no ale zawsze, za to brzuszka wcale nie mam dopiero zaczyna się coś tam pojawiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
A co do imion to jeżeli będzie chłopiec to Oliwier, a jak dziewczynka to Nikola albo Amelia. No ale na 100% nie jest pewna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam brzuszek i bez ciazy wiec teraz mi sie ladnie zaokragla, musza przyznac ze bardzo mi sie podoba :p Czujesz juz ruchy? Moja mala fika jak szalona, od wczoraj nawet juz mozna wyczuc te ruchy reka na brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
No a ja właśnie bardzo szczupła jestem więc na brzuszek muszę troszkę poczekać tym bardziej że to moja pierwsza ciążą. Tak, czuję już ruchy. Dzień przed 19 tc poczułam już tak wyraźnie, że już wiedziałam że to to ;) najbardziej odczuwam wieczorami gdy już się położę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzoannaaaaa
Dziewczyny normalnie Wam zazdroszczę,że nie macie żadnych objawów.. Ja do konia pierwszego trymestru doświadczyłam,jak to jest z wymiotami,a już jakoś od 2 tygodni mam uczucie dopadania przez zgagę.. Dziennie po kilka razy podczas jedzenia mnie wita,coś okropnego.. Tatuś mojego maleństwa z miłą chęcią już by przygotował szafę pełną ubrań dla dzieciątka,ale z jednej strony jeszcze nie wiemy co będzie,a z drugiej,jak to są te różne zabobony i w ogóle,wolę jeszcze nie kupować.. Uważam,że wszystkiego jest tak dużo,że spokojnie jeszcze zdążymy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Współczuje Ci że musiałaś doświadczyć tych ciążowych dolegliwości,mnie na szczęście to minęło i w ogóle nie odczuwałam że jestem w ciąży dopóki nie poczułam pierwszych ruchów ;) ja ostatnio dostałam parę ciuszków ale na razie takie uniwersalne że pasują i na chłopca i na dziewczynkę a resztę będzie trzeba kompletować później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam termin na 1 maja ! mam 30 lat, od początku ciązy przytyłam 5 kg, ale przez pierwsze 3 mies straciłam 4 kg , jeść normalnie zaczęłam w 18 tyg , spodziewamy się synka, jestem w 21 tyg a dziś rano znowu wymiotowałam, to się chyba nigdy nie skończy :D pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
1 maj, ładna data ;) uuu to nie dobrze jak wymioty tak długo trzymają,współczuję..no ale myślę że na dniach powinny się skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×