Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mona1212

TERMIN NA MAJ 2014

Polecane posty

Gość magda21tcc
mój synek na usg połówkowym w 20 tyg mial szacowaną wagę 320g i wydawalo mi sie ze jest duzyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam robione dwa usg w przeciągu 3 dni. 24 grudnia waga mojego małego wynosiła 325g a 27 grudnia już 429g. Szok. Nie wiem czy to normalne czy jakoś za szybko przybiera na wadzę hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona dobrze,że z Wami już wszystko dobrze,też ostatnio przez chwilkę dopadło mnie takie straszne kłucie,ale po chwili na szczęście przeszło.. Ja połówkowe mam za 4 dnii (8,01)zobaczymy co się na nim pokaże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
A no dobrze,dobrze ;) bardzo się cieszę że mam ten ból za sobą bo nie dawał mi spać po nocach. No to dziewczyny dawajcie znać co tam u Was się dzieję żeby nie ucichło na tym forum..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis mam usg:D Dowiemy sie czy naprawde bedzie chlopczyk i czy zdrowiusienki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Lenka to daj znać jak tam po usg ;) I mam pytanie do Was dziewczyny. Czy Wy odczuwacie ruchy dziecka regularnie? tzn.codziennie i dosyć mocno? Ja zaczynam się trochę martwić bo od 4 dni ruchy mojego małego jakby osłabły,wcześniej wiercił się już od rana i w ciągu dnia a teraz cisza. Odczuwam jakieś tam ruchy ale bardzo rzadko i są one o wiele słabsze,czasem jak rękę do brzucha przyłożę to coś tam czuję a tak to nic. Nie chcę świrować,w czwartek mam wizytę u gin więc się wszystkiego dopytam. To dopiero 23 tc więc może maluch ma jeszcze sporo miejsca albo po prostu takie dni że nie chce mu się wiercić..nie wiem już sama. Jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMamaMaJ0505
Hej dziewczyny, ja mam taki wózek http://allegro.pl/espiro-2w1-atlantic-2013-gratisy-nowe-kolory-i3828118155.html dostałam różne gratisy, m.in. śpiwór, parasolkę, torbę, taką siatkę p/owadom, pokrowiec na deszcz i i jestem bardzo zadowolona, używałam z córeczką gondoli do ok 8 m-ca później spacerówkę czasem jeszcze jej używam, wózek jest bardzo zwrotny i wygodny. łatwo się składa i rozkłada i ma pozytywną opinie z Instytutu MiD, ja dla dziecka kupuje wszystko z tym znakiem, to takie moje zboczenie :-) No i cena nie odstrasza z tego co pamiętam zapłaciliśmy na allegro niecały tysiak. PS. Czego używacie na rozstępy? Ja w pierwszej ciąży używałam maści fissan, skończyła mi się właśnie tubka i nie mogłam go dziś dostać w 6 aptekach, doraźnie kupiłam oliwkę z babydream rossmann, ponoc taka dobra. A fissan cóż, kupię przez internet. W pierwszej ciąży go używałam i nie mam ani jednego rozstępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda21tcc
Mona1212 ja też nie odczuwam regularnie, jednego dnia są silne, że aż się dziwie że tak mocno, a potem prawie ich nie czuje, głownie wieczorami jak leze, ale tez od dwoch dni prawie nie czuje... moze jeszcze za małe żeby czuc tak mocno i regularnie Jeszcze nic nie mam z wyprawki, jedynie łóżeczko turystyczne, bo narzeczony dostal w prezencie używane od klienta..:( juz chce kupowac, bo się martwię że zabraknie czasu, ale mój narzeczony nie popiera mojego zapałau narazie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedziemy mieli synka na 100% Nie wiem niestety ile dziecko moze wazyc.. Ja czuje ruchy zawsze przed spaniem są nawet widoczne, w dzien raczej slabe. Mam takie urzadzenie do sluchania serduszka jak sie martwie to siegam po to. polecam, swietna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Ja dziś to już kompletnie nic nie czuje, no może takie delikatne ruchy jak rękę na brzuch położę ale są one bardzo rzadkie. Trochę się martwię ale skoro coś się tam rusza to chyba jest ok. W czwartek się okaże..Lenka to gratuluje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki:) Moze napij sie wody poloz sie na bok potem na drugi..Moze zacznie sie ruszac i cos poczujesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj ja mam wizytę,może w końcu dowiem się co mam w brzuszku:) Mi Pani gin. mówiła,że jak już poczuję ruchy,to mam obserwować je codziennie..u mojego malucha z każdym dniem są coraz silniejsze. Mona jutro się dopytaj lekarza,jak to z tym jest...lepiej wiedzieć wszystko niż się zamartwiać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia1212
Wiem,wiem. Jutro się dopytam co i jak bo troszkę to dziwne, że mały wiercił się codziennie i to dość mocno i często a teraz odezwie się raz na jakiś czas i to leciutkim ledwo wyczuwalnym kopniakiem. No dziś jest troszkę lepiej,bardziej i częściej wyczuwam ruchy ale to jeszcze nie to. No to teraz czekamy z niecierpliwością jak tam po wizycie u gin u Dzoany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia1212
U mnie 5 kg więcej ;) ale nie odczuwam tego jakoś. W spodnie sprzed ciąży wchodzę normalnie tylko w brzuchu się już nie dopinam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jeszcze wchodze w spodnie z przed ciązy, caly tłuszczyk w brzuch idzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia1212
Całe szczęście że tylko w brzuch ;) nie chciałabym przytyć tak jak inne kobitki nawet ponad 20 kg. Myślę że do końca ciąży jeszcze z 5 kg przytyje no może ciut więcej i będzie ok. Chociaż zastanawiam się gdzie te 5 kg się u mnie ukryło bo nawet brzuszka nie mam dużego,prawie wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najwiecej tyje sie w 8-9 miesiacu. Ja wytrwała jestem i jak przytyje duzo to na diete przejde.. Z pierwszym dzieckiem przytyłam 20 kg wzielam sie w garsc po roku i schudlam 27 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia1212
A jak tam u Was dziewczyny z dietą? Ograniczacie jakieś produkty które jadłyście przed ciążą?. Ja nasłuchałam się że nie wolno pić ciężarnej czarnej herbaty, ja piję ale nie mocną. Tak samo jest z pizzą czy kebabami. Jadłam pizzę czasami,teraz już akurat nie,nie ma kiedy. Jem jakieś tam chrupki, wiadomo że nie codziennie ale jednak i słodyczy też sobie nie odmawiam. Zdarzało mi się nawet wypić szklankę coli ale to może ze 3 razy w czasie całej ciąży. Teraz kupiłam sobie herbatę zieloną z maliną z firmy sagi bo tak jakoś mnie naszło i jak zwykle podstawowe pytanie mojej mamy ''a możesz pić zieloną herbatę?'' o zgrozo, przecież ciąża to nie choroba i zielona herbatka czy kawałek pizzy raz na jakiś czas nie zaszkodzi. A Wy co o tym sądzicie? zmieniłyście swoją dietę całkowicie? Ja tam sobie nie odmawiam niczego oczywiście w granicach rozsądku bo wiadomo, że kebaba jeść codziennie nie będę :p Ale się rozpisałam no ale chciałabym poznać Wasz zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia1212
Lenka, 20 kg przytyłaś? Kurczę, a ja się zastanawiam jak to jest możliwe żeby tyle przytyć? To pewnie jest nie kontrolowane i nawet nie wiadomo kiedy a waga z dnia na dzień pokazuję więcej prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda21ttt
a co złego w pizzy? przecież to tak, jak pieczywo - mąka pszenna, woda i dodatki, ser, sos itp. Myśle że pizze spokojnie można jesc, kebaba też, zwłaszcza takiego domowego, bo gdzie indziej to nie wiadomo co daja ;) ja nawet sushi jem, tylko nie surowe, a w tempurze np. bardzo dobre ;) Gorsze od tego są kostki rosołowe (np. knorr itp), bo to chemia sama, wzmacniacze smaku, glutaminian sodu ponoc szkodliwy dla dziecka. Więc ja zmieniłam to, i zupki gotuje naturalne. Wiadomo, McDonald też odpada, nie wiem co oni dokladnie tam dodają, ale skoro mają bułki które leza latami i są dobre, to ja temu nie ufam :) Ograniczylam kawę, do jednej rano słabej z mlekiem, a tak to chyba tak samo się odzywiam. No chociaż może na wiecej teraz sobie pozwalam, przed ciążą tylko słodzik, mleko chude i inne 'lighty", teraz normalnie z tluszczem jem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to sie stało:) do konca 7 miesiaca wchodzilam w spodniach z przed ciazy tylko na guzik gumke zakladalam zeby brzucha nie uciskalo a przez ostatnie 2 miesiace mnie rozsadzilo pomimo ze jadlam niewiele wiecej niz przed ciaza.. nie dogadzalam sobie slodyczami ani lodami a i tak sie stało... po porodzie zostalo mi 10 kg tluszczu reszta to byla waga dziecka wody łozysko itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia1212
Też tak sądzę że pizza to nic złego bo co tam jest niezdrowego? Mam zachciankę na popcorn czy inne jakieś chrupki to sobie jem. Wiem, że do najzdrowszych nie należą dlatego nie jem tego często. Nie rozumiem dlaczego nie można pić czarnej herbaty? bo zawiera kofeinę? No ale co dwie szklanki dziennie takiej herbaty mogą zaszkodzić? Nie wydaje mi się, co innego pić litrami no to może i tak. Ja tam jestem zdania że wszystko można jeść i pić tylko z umiarem. Oczywiście alkoholu, surowego mięsa i serów nie mam tu na myśli bo tego to nigdy bym nie tknęła w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Ciężko pewnie zejść z takiej wagi jak przytyło się 20 kg. No ale co poradzić? takie uroki ciąży ;) ja tam kawę piłam raz w czas więc teraz w ogóle nie piję,nie mam takiej potrzeby. A jeżeli chodzi o te sery co napisałam to miałam na myśli sery pleśniowe i inne takie bo wiadomo że zwykły ser z pasteryzowanego mleka nie zaszkodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ponoc nie mozna jesc serów plesniowych albo o cherbacie to mi nic nie wiadomo ja pije 2 dziennie. gazowanych napoi mąż zabrania mi pic jak sobie naleje to zabiera szklanke wrrr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Az tak ciezko nie bylo zgubic bo jadlam wszystko tylko w mniejszych porcjach 5 razy dziennie przeszlam na diete rok po urodzeniu bo strasznie wypadaly mi wlosy i mialam przesuszona skóre po ciazy chcialam zeby wszystko sie najpierw ladnie zregenerowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
No mi tam moja mama prawiła kazania żebym czarnej herbaty nie piła bo nie zdrowa. Poszperałam w necie żeby się dowiedzieć o co chodzi z tą czarną herbatą to wyczytałam tylko że zawiera kofeinę która w ciąży jest nie wskazana bo utrudnia wchłanianie się kwasu foliowego itp,itd. No może i faktycznie tak jest ale gdy pije się ją litami. a nie gdy 2 razy dziennie. Na początku ciąży piłam tylko herbatki owocowe ale mam już ich dosyć i przerzuciłam się na zwykłą czarną i też piję 2 razy dziennie. Z tymi napojami gazowanymi to mam to samo :p chłopak też nie pozwala mi pić, dlatego gdy miałam okazje napić się coli to musiałam się ukrywać :p no ale co poradzić jak już tak bardzo się chciało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×