Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mona1212

TERMIN NA MAJ 2014

Polecane posty

Gość Mona1212
To dobrze że udało Ci się zrzucić te dodatkowe kilogramy ;) a właśnie co do tych włosów wypadających po ciąży, to martwię się że i mnie to dopadnie bo ponoć to często się zdarza. Gdy zaszłam w ciąże to włosy leciały mi niemiłosiernie, teraz ani jeden mi nie wypada no ale po ciąży chyba się zacznie co? I tam mam już mało tych włosów i w dodatku cienkie, boję się że łysa zostanę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Mam nadzieję bo słyszałam że po ciąży włosy lecą strasznie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.. ja już po.. w stu procentach nie jest nasza Pani Gin pewna... stwierdziła,że to może być dziewczynka,lecz nie daje pewności i mam się jeszcze nie nastawiać.. Maleństwo waży 300g. ;) Z dzieciątkiem wszystko dobrze.. Ja przytyłam 6 kg,i mam ten sam problem co wy :D w spodnie sprzed ciąży się wejdę,ale nie zapnę ich na brzuchu... Niestety ja muszę się oszczędzać,ponieważ mam za nisko łożysko... Odpoczywanie,zero jakiś tam wysiłków i zero współżycia.... Nawyki żywieniowe takie jak miałam, nic takiego nie odrzucam.. wszystko spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Dzoana więc czekamy razem z Tobą na wieści co do płci, ale skoro Twoja gin powiedziała że chyba dziewczynka więc myślę że tak już zostanie. Tak samo było u mnie. Gin w 14 tc powiedział że raczej chłopak ale żeby się jeszcze nie nastawiać i poczekać no i w 21 tc wyszło że na 100% chłopiec z wagą 429g ;) za tydzień mam usg więc zobaczę ile mu się przytyło, a przybiera na wadzę bardzo szybko. A jak są ułożone Wasze dzieciątka? Mój ułożył się główką w dół i tak sobie siedzi już jakiś czas. Mam tylko nadzieję że jak przyjdzie do porodu to nie zmieni zdania i nie ułoży się np.dupcią w dół skoro teraz już się ułożył jak do porodu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Aha i co do Twojego łożyska Dzoana, to nie ma szans żeby się przesunęło? Ja w 14 tc miałam nisko i brzegiem nachodziło na ujście wewnętrzne macicy i też nie mogłam ani współżyć, ani się męczyć no ale teraz na szczęście jest dobrze ułożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie,to moje łożysko od samego początku było nisko i czytałam,że do 20tc się podnosi..Pani Gin też cały czas jest dobrej myśli,że jeszcze będzie ok. Co z tą płcią,to się zdziwiłam,wszystkie "zabobony" i moje przeczucie mówiły,że to będzie chłopiec,a tu dziewczynka:) Z resztą,nieważne co to,ważne,że moje i żeby było zdrowe! :) <3 Ułożenie tego brzdąca jest ciężkie do stwierdzenia,wczoraj miał przez chwilę główkę w dół,ale za chwilkę,jak Pani Gin chciała coś zmierzyć,już w tym miejscu były nóżki :) mój mały szkrab pływa nieźle i kopie też nieźle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Dostalam w koncu wyniki testu Pappa, czekalam ponad 2 miesiace. Ryzyko jest bardzo niskie, 1 do 18 tys :D Ktoras z was robila ten test? Ja mieszkam w UK i tutaj robia to rutynowo, chociaz zaluje ze w ogole sie zgodzilam bo caly czas denerwowalam sie jaki bedzie wynik. Pisalyscie wczesniej o *****ch- ja czuje je codziennie, mniej wiecej o stalych porach i sa bardzo wyrazne. Czuje je zawsze zaraz po przebudzeniu rano, potem po sniadaniu, w ciagu dnia pare razy kopnie i wieczorem tance hulance w brzuchu:) Co do wagi, ja jak do tej pory przytylam niecale 2kg, a to juz 23 tydzien. Chociaz brzuszek mam spory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez w UK mieszkam odrazu odmówilismy testu Papp-a jest to dodatkowy stres przy czekaniu na wyniki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolezanka robila ten test wyszlo ze dziecko moze urodzic sie z zespolem downa bardzo sie tym przejmowala nie mogla spac, jesc***plakala caly czas zgodzila sie na inwazyjne badanie prenatalne co jest bardzo ryzykowne bo wkuwaja igłe w pecherz plodowy i pobieraja plyn owodniowy ponoc tuz nad główka dziecka. dlugo czekala na wyniki tych badan w koncu okazalo sie ze dziecko jest zdrowe a ona powiedziala ze juz nigdy wiecej takiego badania nie zrobi bo to straszny stres i nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzunia5555
Witam, my staraliśmy się z M kilka lat o dzidziusia i w końcu się udało za 3 podejściem do IVF.Jestem w 23 tygodniu będziemy mieć synka, wszystko jest w porządku.Ale też mieliśmy badania genetyczne, czekalismy tydzień, staraliśmy się nie myśleć o wynikach i cieszyć się synkiem bo wtedy właśnie poznalismy płeć. Ruchy czuje już intensywniej niż na początku ale dopiero wieczorkiem. Następną wizytę mam 27 stycznia.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patusia83
Hej. Witam i ja. Termin mam na 17 maja. W poniedziałek idę na usg i może dowiem się jaka płeć. Robiłam usg w 17 tygodniu bo leżałam chwilkę w szpitalu i doktor powiedział że chyba chłopczyk, ale żebym się jeszcze nie nastawiała. Moja 4-latka twierdzi że ma być siostrzyczka i już. Ja w 22 tyg przytyłam już 4 kg i brzuch mi sterczy, a w pierwszej ciązy w tym czasie nie było brzucha widać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda21ttt
Dziewczyny, a ile macie lat i macie już wybrany szpital, w którym chcecie rodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Właśnie Dzoana, najważniejsze żeby było zdrowe i nie ważne czy chłopak czy dziewczynka ;) Ja nie miałam robionych takich testów. U nas w Polsce robi się tylko pomiar przezierności karkowej przez usg i to ma niby wykryć czy dziecko jest obciążone jakąś wadą genetyczną, ale nie chce tu nic mówić bo nie wiem. Być może u starszych kobiet przed 40 rokiem życia robi się takie testy bo tyle się słyszy, że u starszych babek dziecko może być chore. Nie wiadomo jak to jest.. Dziewczyny, czy któraś z Was miała ostatnio robione badanie z krwi? chodzi mi o wynik CRP. Ja gdy leżałam w szpitalu ostatnio z tymi podejrzeniami że mam kamienie w nerkach to CRP wyszło mi 34.2 mg/l jak dla mnie to dosyć dużo i taki wynik wskazuje na jakąś infekcje w organizmie, jednak w szpitalu nic nie zrobiono pod tym względem więc stwierdziłam że taki wynik to może nie tragedia i nic się nie dzieję. Ale znalazłam jakieś forum gdzie babeczka w ciąży pisała że jej CRP wynosiło 12 mg/l i już podawali jej jakiś antybiotyk bo podwyższony stan crp jest groźny dla dziecka no i zgłupiałam i zaczęłam się zastanawiać czy w szpitalu po prostu tego nie zaniedbali i wysłali mnie do domu jak gdyby nigdy nic. Stąd właśnie moje pytanie. Może macie tam gdzieś na wynikach te CRP. Mogłybyście napisać jak to u Was wygląda bo zaczynam się trochę niepokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na następną wizytę mam mieć porobione wyniki,także podejrzewam,że będzie CRP,chociaż nie wiem. Mona na pewno by w szpitalu tego nie zaniedbali.. A jak tam twoje maleństwo jest już aktywne czy leniuszek? Moje to zwariowane,ma niezłą imprezę w brzuszku :) cały czas czuję ruchy.. :) u Nas w Pol. takie badania robią po 36 roku życia.. Ja mam 21 lat :) młoda mamcia ze mnie będzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Dzoana to daj znać czy będziesz miała w tych wynikach również CRP. Nie wiem ale wiem że gdy miałam pierwsze badanie z krwi robione w wigilię to moje crp wynosiło 16.9 mg/l wtedy zapytałam lekarza czy to coś poważnego to on powiedział że nie i że w ciąży to normalne że się podnosi. 3 dni później znów pobierali mi krew jak już leżałam w szpitalu i podniosło się właśnie do 34.2 mg/l więc to chyba nie jest normalne jednak pod tym względem nic w szpitalu nie zrobili. W środę mam usg więc powiem o tym mojemu ginowi i zobaczymy co on na to. Też dostałam skierowanie na wyniki wiec w poniedziałek idę robić i zobaczę czy będzie tam crp i czy już spadło. Maluch zaczął się ruszać coraz częściej ale nie są to jakieś mega mocne kopniaki, wystarczające żeby poczuć. Wspomniałam ginowi na wizycie w czwartek że jakoś jest mniej aktywny i lżej kopie a wcześniej to rewolucje wyprawiał to powiedział mi że cały czas taki nie będzie aktywny i że mam jeszcze czas żeby czuć mocne ruchy. E tam ważne że serduszko ładnie biję i ruchy odczuwam, nie ważne czy słabsze czy mocniejsze. Wszystko jest ok, a w środę na usg też sie wszystko okaże. To widzę Dzoana że tylko rok starsza ode mnie jesteś :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Magda21ttt, ja mam 20 lat ;) w moim mieście jest jeden szpital więc w nim zamierzam rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
To widzę młode mamusie tutaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda21ttt
haha :) no ja 21 też :D ja się zastanawiam nad szpitalem, mieszkam pod Warszawą i tu spory wybór jest, a opinii różnych jeszcze więcej. A chodzicie do szkoły rodzenia, albo zamierzacie isc? bo to tak od 26-27 tc najlepiej isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć wszystkim majowym ciężarówkom przy was ja to prawie seniorka;) 38 wiosen dzieciaczek trzeci, synek miłe urozmaicenie po dwóch córeczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Ja do szkoły rodzenia się nie wybieram bo nawet nie ma takiej w moim mieście, musiałabym dojeżdżać i poza tym nie mam takiej potrzeby. U mnie w rodzinie żadna nie chodziła do szkoły rodzenia i jakoś urodziły ;) myślę, że każda kobieta wie jak rodzić gdy przychodzi ten czas, jesteśmy przecież do tego stworzone ;) oczywiście nie potępiam szkół rodzenia bo uważam że to jednak duża pomoc ale dla kogoś kto chcę, dla mnie jest zbędna. No to gościu gratuluję synka, faktycznie miła odmiana :) Piszcie, piszcie dziewczyny co tam u Was, jak tam Wasze maleństwa no i oczywiście Wy same ;) Jeszcze tylko 4 miesiące i będziemy mieć już nasze szkraby przy sobie. Ehh tylko ten czas coś się dłuży..Ja to bym już chciała urodzić :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobnie jak Mona musiałabym dojeżdżać do szkoły rodzenia,chociaż jest to potrzebne,jednak chyba bym się nie zdecydowała. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda21ttt
no ja właśnie rozważam jeszcze czy isc, od soboty jestem na zwolnieniu więc teraz sporo czasu mam, może na basen zacznę chodzic ;) a imiona macie wybrane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My się z tatusiem podzieliliśmy rolami wybierania imion ;) ja dla chłopca on dla dziewczynki :) Wyczuwałam,że będzie Michaś,ale teraz już nie wiadomo,czy czasem nie będzie Zosia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Przy pierwszym dziecku o szkole rodzenia to wogóle nie było mowy a akcja rodzić o ludxku była w powijakach, przy drugim to była formalność bo bez tego nie można było porodu rodzinnego mieć. Poza tym było nawet zabawnie gdy mąż na zajęcia starabaniał się o kulach z piętra wyżej bo leżał na ortopedii z nogą w gipsie od kostki po pachwinę.Położna " a teraz partnerka wiesza się na partnerze... a my odwrotnie;)a teraz?wiem co mnie czeka więc te ćwiczenia oddechów i najlepsze pozycje sama mogę sobie w domu poćwiczyć a tsk naprawdę nikt za mnie nie urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patusia83
Ja mam 31 lat. Już byłam na USG. W 17 tygodniu był chyba chłopiec, a teraz w 22 na 60 % dziewczynka. No ale 60 % to nie jest zbyt pewne. Ja najbardziej się cieszę że szyjka mocno trzyma i się nie skraca. Odkąd zaszłam w ciąże strasznie się tego bałam, bo po konizacji to ona i tak jest krótka. Do szkoły rodzenia nie chodzę i nie chodziłam przy pierwszym dziecku (4 lata temu). Co do imion to mąż wybrał Tymek, a mnie się podoba Antonia ( Tosia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratuluję dziewczyny i 3mam za Was kciuki :) Dużo zdrówka dla Was i maluchów :) Też jestem majową mamą tyle że 2012 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
U mnie będzie Oliwier już na 100% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×