Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mona1212

TERMIN NA MAJ 2014

Polecane posty

Gość 38 wiosen
Jeśli na zleceniu masz pieczątkę porK i lekarza to absolutnie nie mają prawa brać od ciebie chajsu!!!Ale...musisz iść do labo,które ma kontrakt z NFZ czyli które obsługuje Twoją poradnię.I uświadom ułomnej pani ,że nie tylko morfo i mbo jest standardowym badaniem wykonywanym w ciąży.MałaMi dokładnie wypisała które.Ja ze względu na wiek miałam genetyczne za free mimo skierowania od prywatnego.Pani w rejestracji pytała się tylko czy na NFZ.Dziewczyny!Trzeba dochodzić tego co nam się po prostu należy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja test obciążenia glukozą robiłam o 8 rano. Kurcze no, ale się wkurzyłam. Wszędzie oszukują jak mogą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Ja też mam 75 g glukozy i pobranie tylko raz po 2 godzinach ale będę robić dopiero w piątek. Ale jak pytałam w laboratorium to nic nie mówiły, tylko tyle, że one pobierają krew do 12.00 i żeby się wyrobić przed tą godzina z tym drugim pobraniem. Z tym, że idę w końcu do innego, bliżej domu, bo wtedy będe mogła sobie przyjechac do domu (niby się nie powinno ale one powiedziały, że można).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej przerażające jest to że wykorzystują niewiedzę pacjentów. Ja na miejscu Mony złożyła bym skargę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam od razu 75g z tym że mi pobierali 2 razy krew, po godzinie i po dwóch. Na razie się chyba wstrzymam z jakimikolwiek skargami, poczekam na skierowanie z tymi kolejnymi badaniami, jak znów mi wyskoczą że mam płacić to wtedy będę się ubiegać już o swoje prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież tu widać czarno na białym że gosciu na ym kase trzepie, to jest nie normalne. Moj ginekolog jest dyrektorem calej przychodni do ktorej chodze i owszem tez daje mi skierowania do ich labolatorium ale wszystko mam za darmo, ja bylam na glukozie o 7.30, a wiem ze babka przyszla o 9 i normalnie jej robila. A tak wogole to nie powinnas miec pobranej krwi równo po 2h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże dziewczyny czy wy czytacie inne topiki na kafe?? Jakie laski są straszne... Nie mogę się nadziwić. Sama kiedyś wdałam się w dyskusję z jakąś heretyczką ale nie przypominam sobie żebym używała takich epitetów. U nas to kulturka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Marzena każde laboratorium ma swój cykl pracy.Są takie nazwijmy je stacjonarnym,które robią bad na miejscu.Z reguły o 12-ej to już połowa roboty za nimi.Pozatym chodzenie do południa w gruncie rzeczy tylko na glukozie to niezbyt dobry pomysł.Druga sprawa jeśli badania są w placówce tylko pobierane to o określonej porze przyjeżdża po nie kurier.I wybacz nikt nie będzie czekać aż nadejdzie pora na twoje ostatnie pobranie.Krew pobrania na testy glikemiczne jeśli nie jest od razu przekazywana do badania a np czeka się na cały komplet tzn pobranie na czczo,1 h po i 2h po POWINNA być pobrana na fluorek sodu (z reguły szary korek)bo "stanie na krwinkach" nie służy glukozie. Acha i glukoza nie jest wytwarzana tylko magazynowana m.in w mięśniach czy wątrobie.Jest ona potrzebna do procesów życiowych kiedy nie ma podaży z zewnątrz(np noc)lub jest na nią duże zapotrzebowanie (np zwiększony wysiłek fizyczny) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda gadać. Czasem coś tam czytam :p nie wiem czy niektórzy ludzie są tak głupi i wymyślają te dziwne tematy i tylko prowokują czy na prawdę mają tak w życiu. Najbardziej denerwują mnie babki które piszą tu żeby dowiedzieć się czy są w ciąży jakby myślały że ktoś po drugiej stronie monitora zdoła im odpowiedzieć na to pytanie, a tyłka się nie chcę ruszyć do apteki po test :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale serio, u nas nikt się nie wyzywa, nie obraża się. Nawet jeśli mamy inne zdania to nie rozmawiamy w kategoriach "głupia jesteś a ja mam rację". Chyba raczej wymieniamy się jakimiś spostrzeżeniami. Może tam czasami się pomądruję ale nie robię tego w złej wierze. Musicie mi wybaczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie rozwalil kiedys jeden topik co babka pisze ze maja z mezem dochod 28 tysiecy, ma 32 lata i pyta sie czy jak wynajma mieszkanie i dojdzie im placic 1800 na miesiac to czy moga zdecydowac sie na dziecko, w sensie czy daja rade go utrzymac... Ja to czytam i se mysle, jakim cudem ja dziecko utrzymam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha racja :p nie no u nas to co innego. Myślę że trafiłyśmy tu na same kulturalne babki które chcą sobie na wzajem jakoś doradzić ;) i dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo topik zostal zalozony z mysla o wzajemnym wspieraniu sie i tak dalej, a nie jak inne topiki z nudów;). Ostatnio znalazlam topik maj czerwiec 2014, nie wiem po co 1000 topikow na jeden temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela, właśnie dlatego się zastanawiam czy te tematy to zwykła prowokacja czy niektórzy ludzie są naprawdę aż tak głupi..Dziecko w podstawówce potrafiłoby obliczyć ile im kasy zostanie po opłaceniu tego mieszkania i określić że to kupa kasy, a tu taka co chce mieć dziecko jeszcze się nad tym zastanawia? Dziwne to trochę :p Ja gdy zakładałam ten topik to jakoś specjalnie nie rozglądałam się czy są już jakieś, ale chyba nie było. Zauważyłam że dopiero później zaczęły dochodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raz widziałam topic "Mamusie Maj 2014". Więc wchodzę... A tam laski co się w sierpniu starały o dziecko i razem robią internetowy test ciążowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście żadnej się nie udało i topik został zamknięty :D Ale na drugi dzień był już Mamy Czerwiec 2014 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tym topiku co wspomialam babka napisala ze zakłada go bo widziala inny czyli nasz;) i wszystkie kobiety sie juz tu znaja i postanowila swoj zalozyc, ale tez wiekszosc dopiero byly na etapie planow ze urodza dziecko w czerwcu. Troche dziwne;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bardzo dziwne. Ale czasami też są takie topiki że jak przeczytam to się łapię za głowę i sobie myślę "Ja pier***le gdzie Ty masz mózg?" :D Ale się nie wypowiadam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas jakos wszystkie byly w ciazy juz;) jakbym miala tak planowac****isac z kims o tym i innej by sie udalo a mi nie, to by mnie to wkurzalo bardziej niz pomagalo, zreszta o czym one tam pisza jak w ciazy nie sa jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi jak sie bardzo nudzi to czytam niektore, owszem sa fajne, ciekawe topiki ale po co zasmiecac forum glupotami to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak po za tematem... Dziecko sąsiadki z góry, od 30 min biega w kółko. Ja wiem że jest środek dnia, ale mi szklanki dzwonią w szafkach!!! I to się zapewne szybko nie skończy, bo dzień w dzień jest to samo. I to czasami nawet do 24. A raz się obudziłam o 1 w nocy bo tak skakała. Mieszkam tu od października i sama sobie się dziwię że to wytrzymuję. Ale jestem już na skraju wytrzymałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela no mówię Ci że one się nawzajem diagnozowały. Oczywiście na podstawie urojonych objawów. Szkoda mi ich trochę bo taka paranoja na pewno im nie pomoże w zajściu w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja, też bym się wkurzała dlatego założyłam ten topik jak już byłam w ciąży. Początkowo tylko tu wchodziłam czytając inne topiki a później sobie myślę '' a założę sobie własny, może czegoś ciekawego się zawsze dowiem'' No i proszę, możemy sobie teraz normalnie, legalnie popisać i to z kulturą, cieszę się że nie ma tu żadnej sfrustrowanej babeczki która tylko by nas jechała i tak swoją drogą, aż dziwne że do tej pory nikt tu nie wlazł i nie zarzucił nam że jesteśmy głupie pisząc o swojej ciąży na forum, Z tego co tu czasami czytam to aż śmiać mi się chcę wiec bym się nie zdziwiła gdyby jakiejś osobie przeszkadzał nasz topik. Niektórzy ludzie to są jednak wredni. Niedawno weszłam na topik gdzie babeczka pytała się jak może ubrać syna do chrztu i chciałaby tak oryginalnie i pytała się o poradę to ktoś jej odpowiedział żeby za clowna lub zorro przebrała :p piszę tu o tym bo jakoś mnie to rozbawiło jak to przeczytałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś widziałam topik "Mąż zdradził mnie będąc tuż przed porodem". Ogólnie żal mi tej dziewczyny, ale troche mnie to rozbawiło. Przeczytałam to mężowi a on na to "Ktoś go chciał przed porodem?" Padłam ze śmiechu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Z tego co zauważyłam to tylko na początku takich topików wchodza takie frustratki, jak topik juz ma ileś tam stron to dają mu spokój na szczęście. No chyba że to jakiś naprawdę durny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A już najbardziej wkurzają mnie tematy w których ludzie szukają porady medycznej, np. "Moje dziecko ma 40 gorączki, co robić??". No na Boga, idź do lekarza kobieto! Dziecko się słana na nogach a ta porady na kafeterii szuka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak te szukanie u siebie objawów to jest jakaś masakra i jeszcze dzielą się tym ze sobą nawzajem. W poradniku który mam jest napisane że objawy najczęściej pojawiają się w 6 tyg no bo chyba logiczne że dzień po stosunku jeżeli doszło do zapłodnienia nie ma się wymiotów ani brzuszek nie rośnie, a są takie które już po takim czasie wkręcają sobie objawy ale to już chyba muszą być jakieś 14 latki bo nie wierzę że dorosła kobieta byłaby taka głupia, chociaż może :p Z miesiąc temu czytałam topik na którym dziewczyna napisała kiedy uprawiała seks i że nie dostała miesiączki. Wynikałoby wtedy że jest może w jakimś 5 tyg gdyby faktycznie była w ciąży i pisała że czuje bulgotanie w brzuchu i czy to może być ciąża, ludzie odpowiadali jej różnie, ktoś napisał niegrzecznie że po prostu na srakę jej się zbiera, a inny że pewnie jest i zarodek który ma zaledwie 6 milimetrów już daje o sobie znać wiercąc się w brzuchu :p No ale jakie pytanie, taka odpowiedź :p MałaMi ja mam sąsiadkę która mieszka nade mną już 3 lata a mam wrażenie że jeszcze nie skończyła remontu, prawie codziennie wali w coś młotkiem nawet po 5 rano, jej syn ( ma może z 5 lat ) biega i krzyczy nawet po 1 w nocy jeszcze, ona sama jak sie wydziera na to dziecko to aż uszy więdną, takie wiązanki lecą. Raz to chyba zamknęła go w jakiejś szafie czy łazience bo było słychać jak krzyczał żeby mu otworzyła, że on już nie chce tu siedzieć. Straszne to jest, Ani prośby, ani groźby żeby się w końcu uciszyła nie pomagają. Na dodatek słychać jak kłóci się z mężem i podejrzewam że nawet ją bije, a później jak ich łóżko stuka o ścianę bo chyba się godzą. Mają sypialnie nad moim pokojem więc jakieś jęki też do mnie docierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja odnoszę wrażenie że to dziecko mieszka samo. Zero nadzoru :) Nie słyszałam żeby ta matka na nią krzyczała. P.S. Znalazłam na kafe stary temat :żenujące wpadki na randce". Prawie się z mężem poszczaliśmy ze śmiechu :D "Spotykałam się z chłopakiem już dosyć długo więc i sypialiśmy ze sobą. wiadomo jak to przed randką-trzeba zrobić się na bóstwo,no więc jak się kompałam no to myłam też włosy i w trakcie spłukiwania wiadomo częćś wychodzi i spływa po plecach, sęk w tym że nie spłynęły do kanalizacji tylko jak się póżniej okazało zatrzymały się w...rowku pupy usmiech.gif , a potem była miłość francuska i mój facet wyciągnął mi to coś-tego kołuna z .... tyłka !!! MASAKRA!!!" :D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×