Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mona1212

TERMIN NA MAJ 2014

Polecane posty

Gość magda21ttt
Mona to często Ci to usg robią, ja też miałam przed swietami, a teraz dopiero pewnie w 30 tc, to za ponad miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena89
czesc dziewczyny, ja mam termin na 26maja, teraz jestem w 22 tygodniu! u nas będzie dziewczynka- Nela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena89
cześć dziewczyny, ja mam termin na 26 maja. Jestem w 22 tygodniu. U nas bedzie dziewczynka- Nela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Gdyby nie bolało mnie w boku wtedy i nie wylądowałabym w szpitalu to nie miałabym robionego usg tak często. 3 dni przed położeniem mnie do szpitala zrobiono mi usg i później gdy już leżałam w szpitalu czyli 3 dni później :p a teraz to będę miała te usg połówkowe,miałam mieć je robione w tą środę ale nic z tego nie wyszło, lekarz nie miał czasu więc jestem umówiona na następną środę. I połówkowe usg wypadnie mi w 25 tc :p i później to też normalnie zostanie mi te ostatnie usg ale nie wiem w którym tc, pewnie jakoś po 30. A mi właśnie ten czas jakoś zaczął wolno lecieć. Do 20 tc zasuwał jak szalony, a teraz te 4 tygodnie dłużą mi się niemiłosiernie, a gdzie jeszcze do porodu. Czasami już nudzi mnie to czekanie, chciałabym żeby ten czas szybko mi minął i będę miała to za sobą a tu trzeba czekać ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie to i ja dolacze. Mam termin na 6 czerwca wedlug usg, wedlug ostatniej @ wychodzi na 27 maj. Mam juz corke 7 letnia. co do usg 4d wybieram sie za jakies 4 albo 6 tygodni. Najlepszy okres do tego usg wlasnie to miedzy 24 a 30 tygodniem Co do porodu ja bym chciala po raz drugi rodzic naturalnie, jednak szybciej dochodzi sie do siebie, ale to tylko takie moje zdanie, obserwacje szpitalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
porod naturalny jest najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena89
mój gin zawsze mi robi 3D i za każdym razem na chwilę przełącza na 4D dla mojej "radochy" :) Mój gin mi mówi że 4D warto robić bliżej 30 tygodnia, bo teraz jeszcze Nela jest malutka, a potem to nawet będzie można zobaczyć podobieństwo czy np. włosy na główce. Oprocz tego byłam w 12 tyg na badaniach prenatalnych u specjalisty, który zrobił mi usg+badania z krwi :) jesli chodzi o koszt to moj gin niezależnie czyrobi 3D czy 4D zawsze mnie kasuje 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Witam, witam dziewczyny! ;) widzę, że coraz więcej nas się tu zbiera i dobrze ;) Mam nadzieję, że będziemy mogły utrzymywać tą forumową znajomość, wspierać i doradzać sobie nawzajem. A teraz piszcie jak tam się czujecie? kiedy macie jakieś badania czy usg? Macie już wyprawki poszykowane dla Waszych maleństw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena89
Mam jak na razie sporo ciuszków od znajomych i jeszcze mam dostać więc na dobra sprawę na pierwsze 2 lata życia dziecka mam :D Mam zamiar kupić tylko kilka nowych ubranek do szpitala. Natomiast resztę wyprawki np. kosmetyki dopiero będę kupować. Następne badanie mam 30 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
To tak samo jak ja, pełno ciuszków podostawałam więc nie muszę się tym przejmować. Zostaną mi do kupienia tylko kosmetyki i takie tam inne rzeczy. Dziewczyny, a miałyście już test obciążenie glukozą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda21ttt
Ja oprócz dwóch czapeczek od mojej mamy, jednego body, sweterka i koszuli to nic wiecej nie mam narazie... ale mysle ze powoli bede robic sobie listę niezbędnych rzeczy, żeby nie nakupowac za duzo :) a test obciazenia glukozą to miedzy 24 a 28, mi ginekolozka powiedziala że lepiej później niż wcześniej go zrobic :P więc teraz mam wizyte w 26 tc i dostane na nie skierowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Ja gdy byłam w 23 tc u gina to dostałam skierowanie i gdy będę w 26 tc to mam wizytę kolejną i wtedy już muszę przyjść z wynikami. Mam nadzieję że nie mam tej cholernej cukrzycy bo słodyczy nie unikam a wręcz przeciwnie, zajadam się nimi..ehh tak ciężko jest się powstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem psychologiem i prowadzę obecnie badania nad oczekiwaniami ciężarnych. Zwracam się z prośbą o pomoc w badaniach - chętne przyszłe mamy zapraszam do wypełnienia ankiety. podaję link TU: http://www.ebadania.pl/eb561fa5d53586df z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja własnie robiłam juz i wyszedł mi troche za duzy wynik i musze powtorzyc badanie, tez mam nadzieje ze nie mam, bo masakra by byla zrezygnowac z tylu fajnych rzeczy do jedzenia;) ale jak bedzie trzeba to trudno. a co do wyprawki, to ja kompletnie nic nie mam:P procz jednych śpioszków:P moj mąż wierzy w zabobony i mnie hamuje zebym nic nie kupowała, w sumie dobrze bo jeszcze jest czas, a znając mnie, to bym juz łaziła po sklepach;) ale tez pewnie duzo rzeczy dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej co do tej glukozy,to własnie w piątek robiłam wynik i muszę go odebrać. Co do ciuszków,to u mnie nieważne czy chłopiec czy dziewczynka,to dostanę tych ciuszków pełno.. Ale tatuś i tak twierdzi,że nakupi dużo :) ostatnio kupiliśmy uniwersalne body :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Ja idę jutro na badania. A ile trzeba czekać na wynik? ja to nic nie będę kupowała raczej bo dostałam już 5 reklamówek z ciuszkami, wszystko może z 3 razy założone na poprzednim maluchu, ciuszki bardzo ładne i zadbane, praktycznie nowe. Może kupie coś tam nowego ale to na pewno nie będzie szał zakupów. Łóżeczko dostanę, krzesełko do karmienia już dostałam, laktator też. Przewijak dostanę,wózek spacerowy dostanę więc normalną gondole tylko będę kupowała i to wszytko. Myślę, że nie ma co szaleć z tymi zakupami bo dziecko szybko rośnie więc jeżeli mam możliwość dostania tych wszystkich rzeczy to wole wziąć bo i tak na długo to wszystko się nie przyda. Oszczędzę pieniążki na pampersy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi od razu zmierzyła poziom cukru z palca i miałam wynik. No z tymi ciuszkami nie ma co przesadzać, dzidzia szybko rosnie, a pieniążki zawsze na coś innego sie przydają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona1212
Hej dziewczyny! nie odzywacie się coś. Miałam iść dziś na test z glukozy ale chyba nie ma się co śpieszyć tym bardziej że zaczynam dopiero 25 tc,pójdę w następnym tygodniu i myślę że będzie ok. Chyba któraś z Was miała robiony już ten test i stąd moje pytanie: czy ta glukoza naprawdę jest taka niedobra? Słyszałam że jest baaardzo słodka i ciężko ją wypić..to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda21ttt
ja kiedyś to miałam, bo raz miałam za niski cukier raz za wysoki i kazali mi ten test obicazenia glukoza zrobic. nie ma tragedii, to się z wodą rozciencza, pijesz tego chyba jest pół kubka. w życiu są gorsze rzeczy niż jakas mikstura to picia, nie boli heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dziwne...Jestem w 22tc a właśnie w piątek robiłam krzywą cukrową i piłam tą glukozę..zła nie jest,tylko przy końcu już jest za słodko,ale da się wytrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja robiłam w 21 tyg ciązy,i wyszedł mi za wysoki, tzn test obciazenia 50g po godzinie mialam 142, a jest norma do 140, niby na granicy wyszło ale dzis bylam u rodzinnego i kazała mi zrobić z 75g glukozy i krew będa mi pobierać z żyły, nie z palca, bo ponoc bardziej wiarygodny wynik jest. a ja sobie do tej miksturki cytryne wycisnęłam i było lepsze:P ale własnie ostatnie łyki są najgorsze, a trzeba to wypić dość szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena89
dziewczyny napiszcie w którym jestescie tyg i ile przytyłyście? ja jestem w 23tyg. +5kg. (wzrost 164cm, waga przed ciążą 54kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam prawie 23 tydzień i tez juz mam 5kg dodatkowo:) chociaz prócz brzuszka nie zauwazyłam żebym gdzieś przytyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 wiosen
Cześć kobietki Ja mam termin na 1 maja.Śmieją się ,że synek urodzi się z sztandarem w dłoni i pieśnią na ustach;).Czytam rożbe tut. fora i stwierdzam,że co przeczytam to mam. O pierwszych *****ch-od razu poczułam(14tydz),o zapaleniach-wciąż leczę,o siarze z piersi-wczoraj sprawdziłam oczywiście jest.Muszę unikać forum o bliźniakach bo mimo tylu usg(każda wizyta)okaże się,że ktoś bawił się w chowanego!!!!A co do testu obciążeniowego już dawno miałam.75 g rozpuszczone w szklance wody.Pamiętam z poprzedniej ciąży,że gdy piłam cofało mi się strasznie.Teraz no problem.Wszystko ok nawet wiem jak moja młodsza córka diabetyczka czuje się przy hipoglikemii.Oczywiście musiałam jeszcze wysłuchać swoje pod gabinetem pobrań w przychodni komentarzy dlaczego wchodzę bez kolejki(jeszcze wtedy nie było widać brzuszka).Ale wiecie co? Mam to w d... godzina "po" to godzina a nie godzina i 15 bo paniusia zastanawia się czy mnie łaskawie przepuścić.Nie wchodzę w dyskusje, nie tłumaczę się ciemnemu ludowi tylko walę jak w dym do zabiegowego.W szpitalu gdzie pracowałam był jeden dzień na " pobieralni" tylko dla lasek z por.K.Wam dziewczyny radzę również przyjąć metodę wykorzystania przywileju bycia w ciąży.Ja spotkałam się póki co z tendencją nie zauważania mojego stanu np w długaśnej kolejce w sklepie.Zacznę rozpinać kurtkę i eksponować albo teatralnie omdleję to może akcja życzliwi dla mam zacznie przynosić skutki w moim mieście.Ale się rozpisałam! Póki co miłego dnia i noście ciepłe majty bo zima:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 wiosen dobrze pisze:) masz rację praktycznie ze wszystkim :) też tak zrobiłam,że po godzinie weszłam sobie do laboratorium,ale byli życzliwi ludzie i nic na szczęście nie mówili ;) jeszcze w sklepie trzeba się nauczyć wymuszać pierwszeństwo, :) 22tc jakieś 7kg do przodu :P a co do zimy,to już zaczynają być skutki i nie wiem czy czasem nie udam się do rodzinnego,z każdym dniem rozkłada mnie jeszcze bardziej..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda21ttt
ja 25 tc, a niestety 10 kg to już na pewno przybyło. a brzuszek z dnia na dzień rośnie...no i biust, już co najmniej o 2 rozmiary skoczyl, a podobno w 8 i 9 mcu jeszcze mają urosnac... a robi Wam się już ta ciemna kreska na brzuchu? ja wczoraj zauwazylam ją pierwszy raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena89
ja tej kreski jeszcze nie widzę, chociaż mój mąż twierdzi że już ją mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mimo, że sama jestem w ciąży to jak ja niecierpie takich świętych krów jak ty. To, że jesteś w ciąży nie pwooduje ze nie mozesz postac w kolejce chwilke. Panie z wielkiego dworu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×