Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość Rozalka31
Magda w ciązy, serdecznie gratuluj****ardzo, super, że masz to za sobą. Cisnienie faktycznie jest mega istotne. Samotna, no czekam na Ciebie, czekam, w sumie mogę urodzić za te 11 dni, ale moge i jutro. Powiem Wam szczerze, ze dopiero teraz dotarło to do mnie, że będe pierwszy raz w zyciu rodzić, ze bede w szpitalu, ze mimo wsparcia bliskich to wszystko będzie zależało ode mnie a potem to maleństwo zdane wyłacznie na mnie. Cholera, nie da się nie miec stresa ! Podkładam sobie koc na kanape, a do łozka podłozylam podkład taki co do szpitala. wpadłam przed chwilą w panikę, że mam zle spakowana torbe. a swoja drogą naprawde każdy szpital ma inne wymagania co do porodu co zabrac, w tym do którego wczoraj trafiłam to wymagali absolutnie wszystkiego, oliwki dla dziecka, kremów i innych d**ereli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda - gratulacje. Informuj Nas na bieżąco jak Ci idzie :) xxx Dziewczyny, a zabieracie do szpitala te siatkowe majty? Ja sobie kupiłam takie najzwyklejsze, bo te siatkowe są takie niewygodne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdawciazy
Co mam powiedzieć o cc: w zasadzie nazwałabym to wyjeciem dziecka niż porodem. Trwało moze z 20 min. Potem znieczulenie tzn. Bezwlad od brzucha w dół utrzymywał sie jeszcze z 8 h. Nacięcie brzucha jest bolące, tylko w momencie zmiany pozycji. Jak leżę lub siedzę nie boli. Dziecko od razu miałam przystawione skóra do skory na 2 h. Szybko tez nauczył sie ssania. Mam pokarm, jak sie zaczyna wiercić to karmie i znów śpi. Jest kochany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. czy mogę dołączyć do forum? jestem w 37 tygodniu ciązy i nie mogę się doczekać porodu. chciałabym już tulić moją córeczkę ale ona niestety się nie spieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondasek86
Magda gratulacje!!! Można wiedzieć ile synek ważył i mierzył? I ile przed terminem go urodziłaś? Miałaś wcześniej też problemy z ciśnieniem czy tylko teraz tak ci podskoczyło? Całus dla małego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Magda, gratulacje - dobrze, ze po cc od razu dali Ci malego - wtedy jak piszesz, zero problemow z karmieniem, bo wszystko leci naturalnym trybem. Trzymajcie sie i szybko wracajcie do domu :-) Xxx Rozalka, starynkiewicza to masakra, moja kolezanka rodzila tam 17 lat temu i z tego co piszesz nic sie nie zmienilo. Trzeba Omijac poki sie da szerokim lukiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alma2800
Magda gratulację, super że maluch jest już na świecie :-) kaja pewnie że możesz dołączyć :-) ja już po wizycie, mała waży 3100, przepływy, serduszko wszystko ok. Szyjka jeszcze zamknięta, ale coś się tam już obniżyło. Ewidentnie widać ze to już końcówka, ale raczej na dniach nie zapowiada się poród. Niestety mam dodatni GBS, nawet do końca nie wiem co to znaczy, ale nie chce czytać dr google i się nakręcać. straszny Kocur i druga mama po co będziecie powtarzać to badanie, przecież lekarz musi wam wydać ksero. Orginał zostawia sobie (tak mi teraz powiedziano i dostałam kopie, oprócz tego jest wpisane do karty ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alma - właśnie w tym problem, że nasz lekarz nie ma oryginału. Podczas wizyty robił to badanie i od razu widział wynik (na takim jakby teście ciążowym), który wpisał do karty. Mnie ktoś tam zjechał, że szkoda mi kasy na badania, ale to nie o to chodzi. Po prostu wiem, że powtórzenie tego badania niczego u mnie nie zmieni, bo pewnie to które robiłam jest ok. Strata czasu i wyrzucanie kasy w błoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha to bezsensu trochę ten lekarz robi, no ale cóż ;/;/;/ Myślałam ze ma problem wydać kopię. Wiesz co lepiej już zrobić zwłaszcza ze tym można zarazić sie w każdej chwili. W 37t będzie ok a w 38 już będziesz nosicielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Magda - gratuluje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pylasia
Magdawciazy super ! gratuluje bobaska :-) ile wazy i mierzy? Jak bedziesz miala chwile to dopisz sie do listy tak jak limfa' strona 153. Trzymajcie sie oboje cieplutko i duzo zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Super Madzia :-) :-) :-) ale fajnie ze masz juz to szczęście przy sobie. Dużo zdrowia i buziaki dla malutkiego:-) Xxx Ja tez kupilam te siarkowe majtki ale zwykle bezuciskowe tez mam. Xxx Dziewczyny mam problem. Odebralam swoje wyniki. Wszystko ok. Tylko w osadzie moczu pojawiły się jakieś ketony. Z goog*** wyczytałam ze pojawiają się po spożyciu alkoholu etylowego... A chyba nie muszę pisać ze go nie spozywalam... Wie któraś z was cos na ten temat? Xxx Moja mała cos malo aktywna dziś jest. Nie Lubie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia77
Ketony nie oznaczają tylko tego ze alkohol sie spożylo w ciąży oznacza to np. Ze do dziecka trafia mało węglowodanów u mnie przykładowo w cukrzycy cizowej tez codziennie musiałam badać wskaźnikiem stan ketonow w moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Limfa12_________Katowice_________27.08.2014_____chłopiec Franek ur. 27.06.2014 (1880 g 48 cm, 9 pkt Apgar) Aga41 __________ok. Kłodzka_______01.09.2014 _____chłopiec ewelincia86______Krajenka_________01.09.2014 ____ chłopiec Natusiaa________Warszawa________02.09.2014r____ chłopiec rudzielec39______ Warszawa________02.09.2014_____chłopiec Blondasek86_____Gliwice___________05.09.2014_____chłopie c Catherine________Warszawa________06.09.2014_____dziewczyn ka Inesskaa________Łódź____________06.09.2014______chłop iec Samotna szczęśliwa mama_____Oświęcim____08.09.2014_____Lili Sjena___________Lublin___________07.09.2014______chłopie c Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki_10.09.2014_______chłopiec kurkaa __________Śląsk __________11.09.2014 ______chłopiec Ania8333 ________Śląsk __________12.09.2014 ______chłopiec Wojtuś Alma2800_______Wrocław________ 12.09.2014_______dziewczynka K_K_K_K________Legnica________ 12.09.2014_______chłopiec Wierna__________Wrocław________12.09.2014_______chłopie c Biedronka2223___Zielona Gora_____12.09.2014______ chłopiec Minia1989_______Gdańsk_________13.09.2014______ dziewczynka Tygrysek33______Białystok________15,09.2014______ dziewczynka straszny_kocur______Oświęcim_____16.09.2014______dziewc zynka Iga Edka12_________Mielec__________17.09.2014 ______ dziewczynka niuniaanulka_____Legnica_____18.09.2014___Joanna Aneta_83_______ Cieszyn_________20.09.2014_______chłopiec x2 Mamawrzesinka__Warszawa_______22.09.2014________chłopiec Asiał___________ Opole__________23.09.2014_______dziewczynka Magda3008______ok.Łodzi________24.09.2014________chłopi ec Nika gość_______ Warszawa______ 25.09.2014_______ chłopiec Pylasia_________ Mazury_________ 25.09.2014_______ chłopiec Adaś Borsuczek ______ Wrocław________ 25.09.2014_______ dziewczynka Mandarynka84___ Kraków_________ 27.09.2014_______ dziewczynka Patrycja93_______Mazury_________ 27.09.2014_______ dziewczynka Ella____________Wrocław_________30.09.2014_______chłopi ec Tymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniesia77
Nie ma sie aż tak bardzo przejmować ketonami w ostatnich tygodniach jeśli by np. Ten stan sie utrzymywał od 20 tyg ciąży to owszem trzeba to leczyć ale w ostatnich tyg rożne rzeczy sie dzieją wystarczy ze mało dostarczasz wody do organizmu mało pijesz i ci tez wyjdzie ze są ketony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Agniesia ja mam tam symbol 5 czy piwinnam cos z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniesia77
Ja uważam ze to nie jest zły wskaźnik ale tez nie jestem lekarzem żeby oceniać według mnie powinnaś pic dużo wody ponad 3 litry i w czwartek iść jeszcze raz i sprawdzić te ketony w moczu jeśli sie nie zmniejsza to iść do lekarza. Ale znając życie po 3 litrach ich już nie bedzie. Ja bym nie panikowala przez 2 dni ani dziecku ani tobie sie nic nie stanie. Mi sie 3 tyg tak utrzymywały i lekarze nic nie robili z tego przy cukrzycy ciazowej a potem sie ustabilizowalo jak piłam ta wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Noi widzisz, jak nie ma tych upałów to faktycznie mniej pije. Bardzo dziękuje za poradę :-) dobry pomysł z powtorka tych badan. Mam nadzieje ze się ustabilizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy do cc trzeba być calkiem wygolona na dole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdawciazy
Mój mały mierzył 52 cm i waga 2900 urodziłam go w połowie 38 tyg. Trochę sie zdziwiłam wagą bo 3 dni wcześniej ginekolog na usg podawał 3280, wiec same widzicie ze wymiary z usg mozna traktować jedynie mocno poglądowo. Termin miałam na 11.09. Dziękuje wszystkim za miłe słowa, trzymajcie kciuki żebyśmy szybko wyszli do domku, oby żółtaczki nie było :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie wróciłam od ginekologa , 3 kg mały a ja 2 cm rozwarcia .. ::) Myślicie ,że to już niedługo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Ja z synem miałam 2 cm miesiąc przed TP :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celina2004
Hej. Ja dawno tu nie pisalam ale zagladam i staram sie byc na bieżąco. U mnie termin na 5 września. Dziś w nocy obudził mnie skurcz. Zaczynam panikowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa12_________Katowice_________27.08.2014_____chłopiec Franek ur. 27.06.2014 (1880 g 48 cm, 9 pkt Apgar)Aga41 __________ok. Kłodzka_______01.09.2014 _____chłopiecewelincia86______Krajenka_________01.09.2014 ____ chłopiecNatusiaa________Warszawa________02.09.2014r____ chłopiecrudzielec39______ Warszawa________02.09.2014_____chłopiecBlondasek86_____Gliwice___________05.09.2014_____chłopie cCatherine________Warszawa________06.09.2014_____dziewczyn kaInesskaa________Łódź____________06.09.2014______chłop iecSamotna szczęśliwa mama_____Oświęcim____08.09.2014_____LiliSjena___________Lublin___________07.09.2014______chłopie cPelargonia69_____Mińsk Mazowiecki_10.09.2014_______chłopieckurkaa __________Śląsk __________11.09.2014 ______chłopiecAnia8333 ________Śląsk __________12.09.2014 ______chłopiec WojtuśAlma2800_______Wrocław________ 12.09.2014_______dziewczynkaK_K_K_K________Legnica________ 12.09.2014_______chłopiecWierna__________Wrocław________12.09.2014_______chłopie cBiedronka2223___Zielona Gora_____12.09.2014______ chłopiecMinia1989_______Gdańsk_________13.09.2014______ dziewczynkaTygrysek33______Białystok________15,09.2014______ dziewczynkastraszny_kocur______Oświęcim_____16.09.2014______dziewc zynka IgaEdka12_________Mielec__________17.09.2014 ______ dziewczynkaniuniaanulka_____Legnica_____18.09.2014___JoannaAneta_83_______ Cieszyn_________20.09.2014_______chłopiec x2Mamawrzesinka__Warszawa_______22.09.2014________chłopiec Asiał___________ Opole__________23.09.2014_______dziewczynkaMagda3008______ok.Łodzi________24.09.2014________chłopi ecNika gość_______ Warszawa______ 25.09.2014_______ chłopiecPylasia_________ Mazury_________ 25.09.2014_______ chłopiec AdaśBorsuczek ______ Wrocław________ 25.09.2014_______ dziewczynkaMandarynka84___ Kraków_________ 27.09.2014_______ dziewczynkaPatrycja93_______Mazury_________ 27.09.2014_______ dziewczynkaElla____________Wrocław_________30.09.2014_______chłopi ec Tymon Celina2004_______ok Kielc______05.09.2014________ chłopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Celina, ja mam termin na 6 wrzesnia, pisałam na poprzedniej stronie, że u mnie tuż tuż. Dopakowałam się i teraz pozostaje mi czekac na skurcze, za 4 dni musze sprawdzić ilośc wód, bo od 20 sierpnia do wczoraj zmalały mi z AFI 14 do AFI 8, to normalne, bo mała rosnie kosztem wód, ale trzeba to sprawdzać. W piątek mam urodziny, może się wykluje do tego czasu. Czuje się strasznie zmeczona, spałam od 17 do 20, zasnełam jak dziecko. Mamawrzesinka, szpital na Starynkiewicza wygląda koszmarnie i tam naprawde czas stanał w miejscu, na 3 łozka porodowe jest jeden prysznic i nie do konca te lozka sa w oddzielnych salach ;) Ale mimo tego, ze warunki są naprawde na poziomie lat 80 to opieka, lekarze podobno cudowni, moja bratowa rodziła tam dwa razy i maja swietna opiekę po porodzie gdyby cokolwiek się zadziało z dzieckiem. Mysle, ze gdyby wczoraj cokolwiek mi było to bym nie miała wyjścia i musiałabym tam rodzić. magda w ciązy, oczywiście, że trzymamy kciuki, dobrze ze czujesz się po cesarce ok. Zycze wszystkiego najlepszego dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goochnna
hej, a co macie dla malucha na wyjście, bo w połowie września na kombinezon będzie za ciepło a na welurkowego pajaca za zimno, muszę coś przygotować wcześniej bo choć to moje drugie dziecko to mój mąż ma problemy z nazwami ciuszków dla niemowlaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam przygotowany polarkowy pajac z kapturkiem na wyjście, a jeśli bedzie chłodno to przykryje dodatkowo maluszka kocykiem. Oczywiście pod polarkiem bedzie ubrany w body na długi rękaw i pajaca bawelnianego. Myślę że to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alma2800
ja tak samo jak pylasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×