Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość Rozalka31
Mamawrzesinka, no wlasnie jakby co człowiek zjedzie do innego szpitala, o ile się da i tam też nie będzie korków, niestety we wrześniu już wszyscy wracają więc korki będą, czyli musimy rodzic między 20stą a 7 rano :D Moja kolezanka tez miała rodzić w Wawie, niestety urodziła przed urzędem miasta w swoim mieście, urzedniczka odbierała jej poród, potem obie były w takim programie zwyczajny/niezwyczajny bohater, moja kumpela ją zgłosiła bo naprawdę dała babka radę :) A swoją drogą, wyjazdu nad morze zazdroszczę, ja mogę co najwyżej kilka przystanków autobusem sie przejechać. Nigdzie się nie ruszam, za blisko do końca. Mi dokucza jak mała wali w cewkę moczową, bolą pachwiny, przed chwila aż się wydarłam tak zabolało. dziewczyny, jak wy rodziłyście :D, przeciez to musi boleć jak nie wiem, jak mnie te dolegliwości bola jak cholera, o raju. W ogóle jestem jakas rozdrazoniona, senna, mam mdłosci jak na poczatku ciązy, spię w ciagu dnia jak dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enja 83
Limfa-dziękuje za odp. Ja pierwsza corke rodzilam w zabrzu ze wzgl. na lekarza. Sam poród wspominam ok ale potem opieka tragiczna. Zero pomocy przy dziecku, zero empatii zrozumienia. Depresji mozna bylo się nabawic..... Teraz myślę o bogucicach ale tam taki natlok...W sumie gdzie jest wszystko ok tam jest dobrze...a ile kobiet tyle opinii. xxxxx W moim przypadku octenisetp tez nie szczypie, wogole go nie czulam. xxxxx Zaczelam juz 39 tc i zaczynam sie stresowac...w poniedziałek lek. sciagnela mi pessar, córeczka wazy ciut ponad 3 kg, wiec pozostaje mi tylko czekać. Jestem spakowana od jakiegos juz czasu. Po badaniu mam centymetr rozwarcia i główkę dziecka już bardzo nisko. W poprzedniej ciąży przez 5 mcy lezalam w domu z założonym krazkiem i fenoterol em 6 razy na dobe-urodzilam rowne dwa tyg przed terminem. Teraz mialam sie oszczedzac i w sumie bylo ok, na początku lipca mialam założony pessar bo szyjka mi się skrocila ale mogłam w miarę normalnie funkcjonować :) ufff Morał taki, że każda ciąża jest inna....a tak bardzo się obawialam, ze tą ciążę będę musiała całą przelezec.... Takie było większe prawdopodobieństwo....a stało sie inaczej. Ale dopiero dzis mogę to powiedzieć głośno i potwierdzic. Niewydolność ciśnieniowo-szyikowa nie musi być przy kazdej ciazy. Tyle o moim przypadku ;) Aaaaa i u mnie będzie Zuzia, a mam już Pannę Madzię. Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogucice mają super komfortowe warunki, ladne pokoje, łazienki w pokojach. Widziałam na własne oczy. Kolegi zona rodzila tam dziecko i byla bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak odczuwacie ruchy? czy sa one zawsze takie same w sensie rowne, plynne?.. bo slyszalam, ze nie moga byc jakies g***towne a ja czasami czuje tak jakby dziecko sie "zatrzeslo" w srodku, albo jakies g***towne kopniecie i troche sie martwie, czy to tak ma byc, czy wszystko jest z moim dzieckiem ok. Powiedzcie jak wy to odczuwacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość - ja mam identycznie i też się zastanawiam czy wszystko ok.mam nadzieję że tak. Moj maly jak zaczął dzis kopać w nocy to przez całą godzinę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to troche mnie uspokoilas:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość - ty mnie tez uspokoilas, bo miałam o to samo zapytać :-) mam nadzieję ze z naszymi maluszkami jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam tak samo z ruchami. W ciągu dnia zwykle są płynne i w miarę spokojne. Za to wieczorem i w nocy bardzo gwałtowne, jakby dziecko chciało wydostać się przez powłoki brzuszne, znam też to uczucie trzęsienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Straszny kocur - no to juz 3 dziecko które tak ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2223
moj młody teraz tez bardzo malo sie rusza.kiedys był szał jak wypiłam mleko lub zjadłam cos słodkiego.a teraz raczej takie przeciaganie bym powiedziała.;) Dziewczyny jak sie zrobi ten roztwor z tantum rosa to jak długo to moze stac??w sensie jakby zrobic tak do buteleczki z atomizerem - ja na antybiotylu jestem 3 dzien a teraz dopiero zaczelo mnie wszystko piec i tak pomyslalam o tym tantum.dajcie znac jak ktoras z was wie. ktos napisał ze oktenisept nie szczypie a ja wlasnie sie przekonałam ze jednak szczypie;))))))dlatego chce sprobowac to tantum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Dziewczyny, moja wieczorami tak od 20 do 23 szaleje mega mocno, naprawdę, tez tak gwałtownie, że az czasami mnie to przeraza, raz aż mielismy do szpitala jechac, w ciagu dnia łagodnie się wygina, przeciaga, ale od tej 20 jakby szału dostała i niestety własnie wszelkie jej ruchy sa w obrębie cewki moczowej i pachwiny bola jak cholera, aż mi to promienieje przez tyłek, uda aż do kostek. Mam 2 tygodnie i jeden dzień do terminu !!! Aaaaaa O tantum rosa tez mialam zapytac, można zrobić teraz i już miec w kosmetyczce, czy lepiej na świeżo robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
alma - u mnie też imię jeszcze nie wybrane. Weronika jest bardzo ładnie, ale siostrzenica męża tak ma na imię, więc u nas odpada ale u Ciebie jak najbardziej :) My zastanawiamy się nad Izabelą, Julią i Agatą, doradzcie które z tych imion byście wybrały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
ja bym wybrała Julię, jakoś lubię wszelkie Zuzy, Julki, Amelki, Rozalki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym wybrała Izabele albo Zuzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa12_________Katowice_________27.08.2014_____chłopiec Franek Aga41 __________ok. Kłodzka_______01.09.2014 _____chłopiec ewelincia86______Krajenka_________01.09.2014 ____ chłopiec Natusiaa________Warszawa________02.09.2014r____ chłopiec rudzielec39______ Warszawa________02.09.2014_____chłopiec Blondasek86_____Gliwice___________05.09.2014_____chłopie c Catherine________Warszawa________06.09.2014_____dziewczyn ka Inesskaa________Łódź____________06.09.2014______chłop iec Sjena___________Lublin___________07.09.2014______chłopie c Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki_10.09.2014_______chłopiec kurkaa __________Śląsk __________11.09.2014 ______chłopiec Ania8333 ________Śląsk __________12.09.2014 ______chłopiec Wojtuś Alma2800_______Wrocław________ 12.09.2014_______dziewczynka K_K_K_K________Legnica________ 12.09.2014_______chłopiec Wierna__________Wrocław________12.09.2014_______chłopie c Biedronka2223___Zielona Gora_____12.09.2014______ chłopiec Minia1989_______Gdańsk_________13.09.2014______ dziewczynka Tygrysek33______Białystok________15,09.2014______ dziewczynka Edka12_________Mielec__________17.09.2014 ______ dziewczynka niuniaanulka_____Legnica_________19.09.2014_______dziewcz ynka Aneta_83_______ Cieszyn_________20.09.2014_______chłopiec x2 Mamawrzesinka__Warszawa_______22.09.2014________chłopiec Asiał___________ Opole__________23.09.2014_______dziewczynka Magda3008______ok.Łodzi________24.09.2014________chłopi ec Nika gość_______ Warszawa______ 25.09.2014_______ chłopiec Pylasia_________ Mazury_________ 25.09.2014_______ chłopiec Adaś Borsuczek ______ Wrocław________ 25.09.2014_______ dziewczynka Mandarynka84___ Kraków_________ 27.09.2014_______ dziewczynka Patrycja93_______Mazury_________ 27.09.2014_______ dziewczynka Ella____________Wrocław_________30.09.2014_______chłopi ec Tymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie wybrałabym Juli, pomimo, że bardzo te inię mi się podoba, ale już od 10 lat jest na prawdę bardzo popularne :-) Izabela kiedyś mi się nie podobała, ale teraz tak, także stawiałabym na to imię. Co do naszego imienia, to chcieliśmy żeby nasz synek miał wybór, wiadomo żeby czuł się ważny. I on upiera sie na Emilke. Wiem że to dziecko i nie ma tylko niecałe 4 lata i nie moze rządzić ale chyba wiecie co mam na myśli :-) Jeszcze mamy chwilę czasu, więc mam nadzieję że dojdziemy do porozumienia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Dziewczyny, a po ile sztuk ubranek macie, np ile bodziaków, pajacy w danym rozmiarze? Zastanawiam się czy nie mam za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez się zastanawiam po ile wszystkiego kupic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może jakaś aktualizacja listy. Proponuje dopisać imiona dzieci i po urodzeniu dopisywac datę urodzin :) co wy na to? Będziemy mogły sie dzielić np postępami maluchów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ubranek mam mało. Po kilka sztuk (5-6) jak sie urodzi to wyjdzie ile schodzi dziennie i jaki rozmiar jest potrzebny. W razie jeśli bedzie mało to po wyjściu że szpitala od razu kupię następna turę w odpowiednim rozmiarze. A podobno rozm. 56 to tylko do miesiąca sie używa bo dziecko tak szybko rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o ciuchy dla maluszka to sugerowalam sie iloscia dni w tygodniu hihi czyli po 7 ale poniewaz dzieciaczek moze w ciagu doby ulac, przesikac itp to mam w zapasie jeszcze po 3 szt wszystkiego czyli 10 body krotki, dlugi, bez rękawów 10 spiochow, polspiochow 10 pajacykow plus 3 cieplejsze dostalam w prezencie 10 kaftanikow oraz batystowych koszulek 10 rampersow to takie spiochy bez stopek 5 zapinanych sweterkow 5 zapinanych bluz z kapturkiem 10 kompletow roznych na wyjscie np do lekarza, spacerkow oraz w odwiedzinki do rodzinki itp 2 kombinezony jeden zimowy drugi lzejszy bedzie mozna ubierac juz od wrzesnia jesli bedzie chlodno 2 spiworki tez o roznej grubosci do spania w lozeczku lub do wozka czapeczek mam wiecej w wiekszosci to prezenty ale ja kupilam 4szt (dwie cieplejsze dwie tak zwane po kapielowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tantum rosa najlepiej rozrobic bezposrednio przed uzyciem (taka informacja jest na ulotce). Ale wiadomo, ze nie bede przed kazda wizyta w toalecie przygotowywac roztwor, wiec robilam go rano i wieczorem i wlewalam do butelki i mialam na caly dzien/noc. Ale dluzej niz 12 godzin chyba nie powinien stac. x U mnie najbardziej sprawdzily sie pajace z rozpieciami na obydwoch nogach. Najlatwiej w to ubrac dziecko i przewinac. Zdecydowanie nie polecam ubranek nie rozpinanych (np. body ubierane przez glowe), bo na poczatku glowka noworodka jest bardzo niestabilna. Ilosciowo mialam okolo 5-6 pajacy i po dwa komplety body z dlugim rekawem i polspiochy. Pralka z dzieciecymi ubrankami idzie co drugi dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko w rozmiarach od 58 do 62 tych najmniejszych nie kupowalam bo u mnie w rodzinie dzieci dlugie a rekawek zawsze mozna podwinac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wychodzi na to ze bodziakow najwiecej bo az 30szt z kazdego rodzaju po 10 no ale rozmiary rozne wiec starcza na dluzej nie wyrosnie Asik od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, do lekarza polecam ubrac dziecko jak najprosciej, zeby szybko i bezproblemowo je rozebrac i ubrac. Czyli wlasnie rozpinane body, pajac itp. Bo ubieranie jak ktos patrzy na rece i ma sie swiadomosc ze trzeba to zrobic szybko moze nie byc takie latwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa12_________Katowice_________27.08.2014_____chłopiec Franek Aga41 __________ok. Kłodzka_______01.09.2014 _____chłopiec ewelincia86______Krajenka_________01.09.2014 ____ chłopiec Natusiaa________Warszawa________02.09.2014r____ chłopiec rudzielec39______ Warszawa________02.09.2014_____chłopiec Blondasek86_____Gliwice___________05.09.2014_____chłopie c Catherine________Warszawa________06.09.2014_____dziewczyn ka Inesskaa________Łódź____________06.09.2014______chłop iec Sjena___________Lublin___________07.09.2014______chłopie c Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki_10.09.2014_______chłopiec kurkaa __________Śląsk __________11.09.2014 ______chłopiec Ania8333 ________Śląsk __________12.09.2014 ______chłopiec Wojtuś Alma2800_______Wrocław________ 12.09.2014_______dziewczynka K_K_K_K________Legnica________ 12.09.2014_______chłopiec Wierna__________Wrocław________12.09.2014_______chłopie c Biedronka2223___Zielona Gora_____12.09.2014______ chłopiec Minia1989_______Gdańsk_________13.09.2014______ dziewczynka Tygrysek33______Białystok________15,09.2014______ dziewczynka Edka12_________Mielec__________17.09.2014 ______ dziewczynka niuniaanulka_____Legnica_____18.09.2014___Joanna Aneta_83_______ Cieszyn_________20.09.2014_______chłopiec x2 Mamawrzesinka__Warszawa_______22.09.2014________chłopiec  Asiał___________ Opole__________23.09.2014_______dziewczynka Magda3008______ok.Łodzi________24.09.2014________chłopi ec Nika gość_______ Warszawa______ 25.09.2014_______ chłopiec Pylasia_________ Mazury_________ 25.09.2014_______ chłopiec Adaś Borsuczek ______ Wrocław________ 25.09.2014_______ dziewczynka Mandarynka84___ Kraków_________ 27.09.2014_______ dziewczynka Patrycja93_______Mazury_________ 27.09.2014_______ dziewczynka Ella____________Wrocław_________30.09.2014_______chłopi ec Tymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia - nie chce straszyc, ale przy obecnej wadze dziecka raczej olbrzyma nie urodzisz. Te 62 to na 100% bedzie miala za duze, chyba ze sie tam pomylilas i dziecko ma w 37 tyg 2900g, a nie 1900. Moj teraz wazy 3800 i powoli powoli wyrasta z 56, ale 62 nadal ma za duze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Uff, to mam podobnie od 7 do 10 sztuk bodów, pajaców, spioszków, półspioszków, kaftaników. Przy czym więcej niż 10 np bodziaków a mniej spioszków, jakoś trudno mi było znaleźć fajne spioszki i też z rozmiaru 56 mam kilka kaftaników i bodziaków, a reszta 62, poza tym jak ogladam te ciuszki to rozmiar rozmiarowi nierówny i czasami 62 jest jak 56. Córa mojej kolezanki ma skończone 3 miesiące i zakłada 68 bo mała wazy 6,7kg i ma 68cm. Szybko urosła. Wychodzę z założenia, że zawsze na początku ktoś coś przyniesie, poza tym pytanie jaka się urodzi, jak będzie brudzic itd. Oczywiście mam kilka sukieneczek 56, 62 i 68, którym nie mogłam sie oprzeć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa12_________Katowice_________27.08.2014_____chłopiec Franek ur. 27.06.2014 (1880 g 48 cm, 9 pkt Apgar) Aga41 __________ok. Kłodzka_______01.09.2014 _____chłopiec ewelincia86______Krajenka_________01.09.2014 ____ chłopiec Natusiaa________Warszawa________02.09.2014r____ chłopiec rudzielec39______ Warszawa________02.09.2014_____chłopiec Blondasek86_____Gliwice___________05.09.2014_____chłopie c Catherine________Warszawa________06.09.2014_____dziewczyn ka Inesskaa________Łódź____________06.09.2014______chłop iec Sjena___________Lublin___________07.09.2014______chłopie c Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki_10.09.2014_______chłopiec kurkaa __________Śląsk __________11.09.2014 ______chłopiec Ania8333 ________Śląsk __________12.09.2014 ______chłopiec Wojtuś Alma2800_______Wrocław________ 12.09.2014_______dziewczynka K_K_K_K________Legnica________ 12.09.2014_______chłopiec Wierna__________Wrocław________12.09.2014_______chłopie c Biedronka2223___Zielona Gora_____12.09.2014______ chłopiec Minia1989_______Gdańsk_________13.09.2014______ dziewczynka Tygrysek33______Białystok________15,09.2014______ dziewczynka Edka12_________Mielec__________17.09.2014 ______ dziewczynka niuniaanulka_____Legnica_____18.09.2014___Joanna Aneta_83_______ Cieszyn_________20.09.2014_______chłopiec x2 Mamawrzesinka__Warszawa_______22.09.2014________chłopiec   Asiał___________ Opole__________23.09.2014_______dziewczynka Magda3008______ok.Łodzi________24.09.2014________chłopi ec Nika gość_______ Warszawa______ 25.09.2014_______ chłopiec Pylasia_________ Mazury_________ 25.09.2014_______ chłopiec Adaś Borsuczek ______ Wrocław________ 25.09.2014_______ dziewczynka Mandarynka84___ Kraków_________ 27.09.2014_______ dziewczynka Patrycja93_______Mazury_________ 27.09.2014_______ dziewczynka Ella____________Wrocław_________30.09.2014_______chłopi ec Tymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×