Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Witam, Dziewczyny co myślicie o trzymaniu laptopa blisko brzucha, czy uważacie ,że to może mieć zły wpływ na rozwijającą się dzidzię ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2013
Patrycja, ja w poprzedniej ciazy duzo pracowalam w domu z laptopem na kolanach w lozku i syn zdrowy, ale pewnie za madre to to nie jest. Jak masz mozliwosc, to lepiej normalnie przy biurku lub na takiej podstawce a'la stoliczek do jedzenia w lozku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po polowkowym. Maly rozwija sie bardzo dobrze, lekarz sprawdzal wszystkie narzady, dokladnie obserwowal serce, potem zmierzyl Franka. Ma juz prawie 400g! Lezal sobie jak zabka z podkulonymi nozkami ;) Na opisie usg mam info: narzady plciowe meskie, zreszta dostalam tez fotke - no nie ma szans zeby sie plec zmienila ;) Ineska - a jak u Ciebie? Z tego co pamietam to dzisiaj tez mialas polowkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_K_K_K- jestem kosmetologiem, mam własną firmę;) Byłam dziś na połówkowym, na szczęście wszystko z maluchem dobrze, nie mógł dokładnie potwierdzić płci bo siedział na pupie z nóżkami złączonymi:) buzi tez dokładnie nie widzieliśmy, bo rączki przy buzi:) wszystko sprawdzone oprocz serduszka, bo przysłaniał rączką, ale za dwa tygodnie robimy jeszcze raz;) mam do tego czasu odwiedzic szpital i zrobic badania i co najgorsze isc do kardiologa- okazalo sie ze moje wahania tetna trzeba dokladnie sprawdzic i Isoptin moze nie wystarczyc, bo istnieje prawdopodobienstwo ze zostane wykluczona z naturalnego porodu :(. Lekarz powiedział jeszcze ze łożysko jest dosyć nisko umiejscowione i jesli nie bedzie sie razem z macica podnosic to moze byc tak ze maluch sie juz nie obroci i zostanie w pozycji posladkowej-tak jak dzis siedzial...troche mnie to zmartwilo, ale powiedzial ze to nie moja wina, mam sie nie martwic, bo nie mam na to wplywu i tak po prostu czasami jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam dziś nadprogramowe usg bo wczoraj skoczył mi na brzuch pies i do dziś nie przechodził mi ból. na szczęście wszystko jest w porządku i poznałam płeć. dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa12__________Katowice________27.08.14________Chłopa k Aga41 __________ok. Kłodzka______01.09 ___________chłopak ewelincia86______Krajenka___01.09.2014_____? Natusiaa_________Warszawa___ ___02.09.2014r______Chłopak rudzielec39________Warszawa__________02.09.2014_________c hłopiec Blondasek86______Gliwice_________05.09.2014_______? Catherine________Warszawa_______06.09____________dziewczynka Inesskaa_________Łódź__________ 06.09.2014_______chłopiec Sjena____________Lublin____________07.09_____________Chł opak Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki___10.09.2014____chłopak kurkaa _______Śląsk _______11.09.2014 _______chyba chłopakoczko.gif Ania8333 _______ Śląsk _________ 12.09.2014 _____mam nadzieję że chłopak Alma2800_______ Wrocław________12.09.14r_________? K_K_K_K________Legnica________12.09.14__________ Chłopak Wierna__________Wrocław________12.09.14__________Chłopa k Biedronka2223_________Zielona Gora_____12.09.2014______Chłopak Minia1989________Gdańsk________13.09.2014________dziewcz ynka Tygrysek33_______Białystok_______15,09.2014________dziew czynka Edka12__________Mielec_________17.09.2014________? Aneta_83_________Cieszyn________20.09.14_________? Asiał____________Opole__________23.09.14r.________? Nika gość________Warszawa______25.09.14r_________Chłopak Pylasia____________Mazury_________25.09.14__________? Borsuczek ________Wrocław_________25.09.14__________? Mandarynka84____ Kraków________27.09.14r._________Chłopak Patrycja93_______Mazury_________27.09.14r._________ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Cześć piegusku:) Ja już bym chciała , ż by było po świętach. We wtorek mam wizytę i zaczynam łapać przedwizytowego stresa. Może gdyby ruchy dIecka już były bardziej regularne, to bym się nie denerwowała, a tak, to ciągle się skupiam na tym, czy coś czuję, czy nie. Chociaż wiem, że to osiemnasty tydzień dopiero i niekoniecznie cokolwiek musi być czuć. Ciekawe, czy jak teraz pójdę, to mi zrobi połówkowe, czy jeszcze za wcześnie, jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Cześć piegusku:) Ja już bym chciała , ż by było po świętach. We wtorek mam wizytę i zaczynam łapać przedwizytowego stresa. Może gdyby ruchy dIecka już były bardziej regularne, to bym się nie denerwowała, a tak, to ciągle się skupiam na tym, czy coś czuję, czy nie. Chociaż wiem, że to osiemnasty tydzień dopiero i niekoniecznie cokolwiek musi być czuć. Ciekawe, czy jak teraz pójdę, to mi zrobi połówkowe, czy jeszcze za wcześnie, jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinska2014
Nika, jestesmy chyb w rownych ciazach i powiem Ci, ze ja od 2 tyg. Cos tam sporadycxnie wieczoram czuje, ale tez nie codziennie, przypominam sobir jednak, ze w poprzedniej ciazy tez tak bylo na poczatku i syn mi sie rozhasal po 20tc na dobre. Xxx Wczoraj przyjechAl moj maz na swieta, nie widzielismy sie 4 tygodnie jakos i pierwsze co zrobil moj syn jak go zobaczyl, to krzyknal tata, wiec chyba pamiec dziecka w tym wieku jedt juz trwalsza (ostatnio po 2 tygodniach niewidzenia meza nie poznal), a maz do mnie: o matko, ale ci brzuch urosl! :-) Dzis idziemy po poludniu do ginekologa, moze potwierdzi plec, ostatnie usg mialam na genetycxnym w 11tc, wiec jeszcze nic nie bylo widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Zaczynaja pojawiac sie nam kolejne dziewczynki - Catherine i Alma gratuluje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika ja się wczoraj pytałam o et ruchy i spokojnie w 18 tygodniu nie ma co się martwić jak się nie czuję czy są od czasu do czasu. ja teraz czuje tylko na wieczór koło 22. A lekarz mówi, ze to normalne i spokojnie po 20t będzie już lepiej. ja dopiero dzisiaj tak delikatnie zaczynam się cieszyć, ze może będzie parka. Nie nastawiam się jeszcze tylko na dziewczynkę, bo jednak bardzo zasłaniało się rączką, ale delikatny uśmiech na twarzy jest. Synek skomentował, ze ok może być siostrzyczka a później braciszek. Po wczorajszym USG widzę, ze najlepiej połówkowe robić koło 20-21 t. Niby 2 tyg ale lekarz jednak więcej widzi. Ale to do lekarza jest decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Alma a w ktorym tyg.i dniu ciazy dokladnie jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Limfa cieszę się,że dzidziuś rozwija się prawidłowo:) Dalej zalecone masz leżenie? Mój dzidziulek na szczęście też zdrowy:) Ja dalej muszę leżeć ale będzie już to normalne leżenie a nie leżenie w strachu :):) Kosmówka z owodnią w końcu sklejone są prawidłowo...ufff ulga ogromna.Termin porodu z 6 września przesunięty na 29 sierpnia:) Alma, Catherine gratuluję córeczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alma my już 20 tydzień zaczynamy ale czas szybko leci :D Ja wczoraj poczułam Bobasa tak mocno że aż usiąść z wrażenia musiałam ;) na połówkowe idę pod koniec mesiąca tak mniej wiecej bo L4 mam do końca kwietnia. Bosz gdzie to piękne słońce na Święta ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ineska - ciesze sie ze i u Ciebie jest lepiej i juz nie musisz zyc w stresie. Ja nadal mam zalecone duzo lezec i odpoczywac, ale moge juz chodzic po domu a nawet na krotkie spacery. Jedynie mam kategoryczny zakaz podnoszenia czegokolwiek. No i nareszcie pojawily sie na forum dziewczynki, bo ta przewaga chlopcow byla az niepokojaca ;) Wczoraj kupilam sobie Mustelle i musze przyznac ze pachnie swietnie! Smarowalam wczoraj brzuch i nic sie nie rolowalo, szybko sie wchlanialo. Teraz bede uzywac na zmiane z Palmersem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc Patrycja93
Cześć, dziś miałam wizytę u lekarza,jestem w 17tyg i lekarz powiedział ,że z wyników badań w moczu są jakieś zmiany i kazał zrobić badanie z moczu na posiew, czy któraś z was miała jakieś problemy związku z tym,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjalnie dla goscia
Kochany Gosciu! Zycze C****eknych, radosnych i slonecznych Swiat. Duzo radosci i nie choruj Skarbie ;-) Usmiechnij sie! Bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ciagle mam jakies bakterie w moczu. Pamietaj ze do posiewu musisz miec specjalny pojemnik na mocz, osobiscie polecam taki z plytka. Pewnie do zwalczenia bakterii dostaniesz antybiotyk. Glowa do gory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Cieszę sie dziewczyny ze u waszych maluchów wszystko wporzadku:-) i zazdroszczę troche, ze już macie badania za sobą :-) Kurka w takim razie pomecze cię troszkę :-) rozumiem, ze przedłużaniem rzes i hybryda nie zaszkodzę dziecku? Nie mówiłam mojej kosmetyczce ze jestem w ciazy. I jaki zabieg byś poleciła na oczyszczanie twarzy, ktory dziewczyny mogą mi wykonać w ciazy? Aaa i jak sie ustosunkujesz do farbowania włosów w ciazy? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Limfa masz termin na sierpien a jestes w wrzesniowkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_K_K_K - hybryde robie caly czas, nie ma przeciwwskazań, paznokiec jest martwy, co do rzęs- jeszcze możesz je robić ale myślę, że jeszcze pare tyg. i nie wylezysz na plecach ;( chyba ze robią Ci blink'n'go te ekspresowe to w porzadku, aaa i najwazniejsze zeby nie bylo podraznien, bo niestety w ciazy moze uczulic nas kompletnie wszystko...co zreszta odczulam na wlasnej skorze. Z zabiegow na twarz, oczyszczanie manualne odpada- w naruszony naskorek szybciej wchlaniaja sie substancje niekoniecznie korzystne dla kobiet w ciazy, a uzywane przy zabiegu, odpadaja rowniez wszystkie zabiegi z pradem, lasery, mikrodermabrazje, niestety nie wolno robic rowniez kwasow bo penetruja zbyt gleboko w glab skory,a takze zabiegi wybielajace z uzyciem wit c i silnych peelingow ziolowych, najlepiej bedzie jesli beda to delikatnie zabiegi np. do cer wrazliwych, naczyniowych- wiekszosc jest polecanych kobieta w ciazy, ja na Twoim miejscu uprzedzilabym kosmetyczke przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu na twarz. Ja osobiscie olejuje sobie twarz (ol.rycynowy, slodkie migdaly, avokado), czasami peeling enzymatyczny i raz w tyg. maska z jedwabiem naprzemiennie z maska algowa z rutyna(mam cere naczyniowa), pomimo wykonywania sobie na wiosne calej serii zabiegow kwasowych polaczonych z mikro teraz zrezygnowalam -dzidzia najwazniejsza! Co do farbowania- uwazam ze nie szkodzi dziecku, ale jesli nie trzeba to bym tego nie robila, ew rzadziej(jesli masz np. siwe wlosy), na bank nie wierze w zadne zabobony ze dziecko bedzie mialo jakies pasemko innego koloru-no bez przesady-obawialabym sie natomiast jesli wlosy rozjasniasz, bo efekt moze byc inny niz oczekujesz, podczas ciazy wlosy moga rozjasniac sie w roznym stopniu, w roznych miejscach, podobnie jak podczas menstruacji. Uff..mam nadzieje ze pomoglam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_K_K_K- tak sie rozpisalam to mi sie skasowalo:(( Napisze w skrocie bo juz nie mam sily pisac jeszcze raz:P 1. Hybryda-ok. Paznokcie to martwe wytwory naskórka, jesli kosmetyczka nie zatnie Cie przy wycinaniu skorek;) 2. Rzesy ok- jesli nie masz podraznien i sa to blink'n'go-ekspresowki, jesli standardowki 2h+ to nie wiem jak dlugo wytrzymasz w pozycji na plecach bez bolu .. 3. Powiedz ze jestes w ciazy:) na pewno lepiej dopasuja Ci zabieg- odpadaja oczyszczania manualne, mikro, prady, kawitacje, lasery, kwasy- wszystko co z pradem i inwazyjne, dla kobiet w ciazy sa specjalne serie kosmetykow salonowych- mozna wykonac zabiegi wzmacniajace skore i do cery wrazliwej- wszystkie mocne oczyszczania nie sa polecane- ja osobiscie zrezygnowalam z duobrazji tej wiosny dla dzidzi, olejuje twarz (ol. rycynowy, slodkie migdaly, avokado), 2x w tyg peeling enzymatyczny, raz w tyg maska naprzemiennie z jedwabiem i rutyna(mam cere naczyniowa) 4. Farbowanie-hmm. Teoretycznie nie widze przeciwwskazan, ale jesli nie jest to konieczne to bym nie farbowala(koniecznosc to np siwe wlosy). Na pewno bym nie rozjasniala nie tyle ze wzgledow zdrowotnych co takich, ze w ciazy jak i podczas menstruacji wlosy moga rozjasniac sie w roznym stopniu na roznych pasmach, a nie chcialabym byc w ciapki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy termin mialam na 3.09 i dlatego zaczelam pisac na wrzesniowkach. Potem lekarz jakos inaczej to przeliczyl i wyszlo 27.08 - to termin z om. Natomiast z ostatniego usg mam termin na 31.08. Niespecjalnie mam ochote przenosic sie na sierpniowki, bo tu sie juz zzylam z dziewczynami, a z tego co zauwazylam nie przeszkadza im moja obecnosc ;) Kurkaa - po prenatalnych dostalam dwa bony na zabiegi na twarz, ktore moge wykonac w tym samym szpitalu tyle ze na oddziale dermatologi kosmetycznej. Moge sobie zrobic zabiegi relaksujace na twarz oraz mikrodermabraz*****abka w recepcji mi mowila ze obydwa zabiegi sa bezpieczne dla kobiet w ciazy, ale po Twoim wpisie sie troche zmartwilam. Mozliwe jest ze wykonuja mikro jakas inna metoda, bezpieczna w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do farbowania to ja farbuje farba bez amoniaku i robie to rzadziej - raz na 2 miesiace. Lekarz mi odradzil farbowanie z amoniakiem, chociaz jak sam przyznal wiele fryzjerek i lekarzy glosi inna teorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurkaa cera naczyniowa powiadasz? to już odgapiam od Ciebie ta maskę z jedwabiu bo mam identyczną cerę. teraz w ciąży pękły mi trzy naczynka niedaleko oka. specjalnie mi to nie przeszkadza ale zauważyłam, że w ciąży cera zrobiła mi się jeszcze bardziej wrażliwa a kolejnych czerwonych punkcików na twarzy nie chcę. upiekłam dziś sernik kokosowy. wersja świąteczna, dobre 3h roboty i pieczenia. zaraz zabieram się za tort gruszkowy z musami, kolejne 8h roboty więc spód robię dziś. coś mnie walnęło na te święta, nic nie zjem a narobię się jak nigdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Chciałam Wam życzyć zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych :) Tylko ostrożnie z tym obżarstwem bo maluszki muszą mieć dużo miejsca w naszych brzuszkach :) Pozdrawiam Wesołego Alleluja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×