Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość Mamawrzesinka2014
Mandarynka, ja jeszcze w biurze jeden tydzien - dziś z ostatniego wyjazdu służbowego wróciłam i powiem Ci, że w sumie to nie wiem czy się cieszyć, czy nie, bo bardzo lubię swoją pracę - nie mam nic dla dziecka przygotowanego poza skręconym łóżeczkiem, bo ostatnie 4 tygodnie praktycznie nie bylo mnie w domu, a jak byłam, to się wyłącznie synem zajmowałam. Jeszcze lać zaczęło i w 2-3 ostatnie dni, trawa jak ruszyła, to jutro jeśli nie będzie lać, chyba za kosiarą będę latać. A mały w brzuchu tak daje czadu, że hej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
To ja wam opowiem co wczoraj mi się przydarzyło. Jak juz pisalam wczoraj, pojechalam sobie na zakupy żeby juz do porodu chociaż mieć wszystko. Przyjechalam do domku, obiadek, synus na kolanka, zabawy. Zaczął mi sie stawiać brzuch. Mocno i często. Poszlak siku a na papierze brązowa ciągnąca się wydzielina. (Przy pierwszym synku tak wyglądał czop) zadzwonilam do swojej położnej, przyjechała kazała jechać do szpitala. Pojechalam, dziecko dlamnie najważniejsze i dmycham na zimne, zwłaszcza ze moja pierwsza corcia niestety odeszła. Przyjęli mnie zrobili ktg, USG , zbadali. Trwało to 4 godziny, bo oni maja czas..... Po czym lekarz stwierdził ze panikuje. I ze jak chce mogę iść do domu, bo to wszystko jest normalne.... Podobno mam 1 cm rozwarcia, mała wazy 2400 i jest główka do dołu. Poszlam do domu. We wtorek mam wizytę u swojego lekarza wiec zobaczymy. Aha ten lekarz dodał ze jeśli zostane to zafunduje Sobie tylko niepotrzebne wczasy. Może i panikuje, ale oni od tego sa zęby pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Kurczę, ja to jak dotarłam do szpitala z bólami to miałam dwa cm rozwarcia, a dwie godziny potem już miałam dziecko na ręku. A czop mi nigdy nie odchodził, ani wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozalka rozszczep mozna operowac, wez sie w garsc dziewczyno. Ja twarzyczki nie widzialam moj gin nie ma 3d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pylasia
Co do długości szyjki to miałam mega długą bo ponad 5 cm. Po tych moich skurczach skrocila mi sie do 25mm. To i tak dużo ale patrząc na długość wyjściową i 31 TC to i tak strach czy donosze. Narazie leze w domu oszczędzam sie jak mogę i czuje poprawę. Brzuch rzadziej jest twardy i skurcze sporadyczne. Bo wcześniej byywalo że kilka godzin brzuch spiety i nic nie pomagało. Na pewno lezenie w domu a nie w szpitalu ma swoje plusy, jeśli chodzi o nastawienie psychiczne. Teraz już dokładnie wiem kiedy mam skurcze i w razie potrzeby jestem przygotowana na szpital. Wcześniej nie potrafilam odróżnić. Jest środek nocy a ja już od 1 30 nie śpię. Pocztalam książkę i już myślałam że zasne... Dobrze że jest forum to mogę poczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy wy na wyjście ze szpitala we wrześniu kupujecie kombinezon? Czy wystarczy pajacyk czapeczka i rożek? Bo ja się zastanawiam czy jest sens kupowac kombinezon 56 czy nie lepiej od razu 62? Doradźcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina987
Ja mam cztery kombinezony, od cieniutkiego po grubasny, na wrzesień mam 2 w rozmiarze jeden 56 drugi 62 a te grubsze większe, ale ilość zakupów wynikała z braku wiedzy i szału jak zobaczyłam małe ciuszki :) Samotna szczesliwa mama ja byłam ponad Tydzień temu na izbie bo brzuch mnie Bardzo bolał to Lekarz się mnie zapytał kiedy byłam ostatnio u psychologa, cham butny i wogole patrzył się na mnie jak bym symulowala, konowal. Ostatnio też miałam plamke brązową na wklade i trochę śluzu brązowego ale to była jednorazowa sytuacja i stwierdziłam, że może szew mi coś podraznil. Jak człowieka tak objedzie lekarz to później się krępuje zadzwonić i dopytac, żeby Faktycznie nie wyjść na panikare. Ja czym bliżej porodu tym bardziej boję się o małą :( juz czekam z niecierpliwością na wizytę u mojej gin, mam w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Kartinko! Gdyby był mój lekarz to do niego bym poszła, ale o tej porze juz go nie było. Faktycznie ciul z niego.... My panikujemy? A gdy się cos stanie ti wychodziły na bezczule i bez uczuciowe nie interesujące się wiedźmy ! Oni SA od tego żeby pomoc i uspokoić.... Teraz tez boje się coraz bardziej o mała. Ale to chyba normalne u każdej mamy:-) Ja nie mam kombinezonu. Kupilam bluzę. Przecież wrzesień to nie grudzień:-) no chyba ze faktycznie cieniutki ale to ja mam pajacyki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina987
Moja prowadząca była na urlopie nad morzem, dzwoniłam do niej i powiedziała, żebym się na izbę zgłosiła jak będę się denerwować i bóle nie przejdą, porostu trafiłam na strasznego chama i prostata na izbie. Chociaż nie dawałam sobie i powiedziałam mu kilka słów to i tak czułam się jak idiotka, lekceważona. Ale na wizycie nie omiekszam powiedzieć o tym mojej gin, ona jest ordynatorem na tym oddziale. To moja 3 ciążą, dwie straciłam a taki pajac Ci powie, że symulujesz, aż mi się ciśnienie podnosi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdawciazy
Hej. U mnie po badaniu na Gbs okazało sie ze mam paciorkowca. Podobno co 4 kobieta to ma, ale ja już odchodzę od zmysłów... Strasznie sie boje o małego.. Niestety nie mam zaufania do lekarzy i boje sie ze mogą cZegos nie dopilnować i mały urodzi sie chory...nie wiem jak wytrzymam nerwowo do porodu im bliżej tym więcej stresu...35tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda - nie stresuj sie,podadzą ci antybiotyki przed porodem i będzie ok..ja tez mam tego paciorkowca, ale mam nadzieję,ze będę mieć cc (ale nie tylko z tego względu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj tez bardzo *****iwy..dzis również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Nie wiem czy to standard, ale niezaleznie od rodzaju porodu, to przy dodatnim gbs antybiotyk przed porodem dostaje sie zawsze - przynajmniej u mnie w szpitalu. Naprawde, Magda nie ma sie co stresowac :-) Xxx Kombinezon typowo zimowy to ja mam na 74, a na jesien, to mam taka polarowa kurtke na 62, ktorej majowemu synkowi nie zalozylam chyba ani razu, bo latem takie upaly byly. Zreszta, droga do auta i potem do domu to chwila, dziecko ubrane w zwykly pajacyk bawelniany wystarczy okryc dobrze kocem, skoro za chwile w aucie mialoby byc rozwijane. Xxx Powaznie rozwazam po zakonczeniu karmienia operacje podniesienia cyckow, bo poki co co chyba ten cyckow-brzuszny ucisk daje mi sie najbardziej we znaki, no i po nocy prawa nerka czuje, ze mi sie przytyka, widocznie dziecko jakis ucisk robi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co to za badanie to gbs? Ja nie miałam tego jeszcze. W którym tygodniu sie to sprawdza i w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na obecnosc paciorkowca, z wymazu z pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Gościu, z tym rozszczepem to chyba ci się nicki pomyliły. Ja mam jakiś kombinezon, chyba ze dwa 62 i 68, dostałam, ale w ogóle nie brałam pod uwagę, że założe we wrzesniu, chyba bedzie za ciepło jednak na kombinezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina987
Moja generalnie dużo się rusza ale faktycznie dziś jest spokojniejsza, ale dziś byłam Bardzo zajęta, więc może nie zwracałam uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Ja nawet nie pomyślałam o kombinezonie, ale we wrześniu chyba jeszcze ciepło będzie. W razie czego, to się dzidziusia kucykiem otuli i nałożę ochraniacz na nosidełko. A kombinezon to już taki cieplejszy na jesień zimę trzebaby mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alma2800
ja też nie pomyślałam o kombinezonie, spokojnie body+spioszki+kaftanik/ pajacyk, do tego kocyk czapeczka. Na dwór też spokojnie jak miałyście na liście dresik czy coś takiego. W gondoli na prawdę jest ciepło dziecku. ja jak wychodziłam ze szpitala w grudniu z synem to próbowałam go ubrać książkowo;/;/ to była jakaś masakra, to ze on wytrzymał 1,5 stanie w korku bez żadnego płaczu to tylko dlatego ze był aniołem. Nie ma co przesadzać. Korzystajac że synek ucina sobie drzemkę, spakowałam obie torby do szpitala. Pozostało mi jedynie środki higieniczne (szczoteczka, pasta szampon i żel)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek 333
Limfa12_________Katowice_________27.06.2014_____chłopiec Franek Aga41 __________ok. Kłodzka_______01.09.2014 _____chłopiec ewelincia86______Krajenka_________01.09.2014 ____ chłopiec Natusiaa________Warszawa________02.09.2014r____ chłopiec rudzielec39______ Warszawa________02.09.2014_____chłopiec Blondasek86_____Gliwice___________05.09.2014_____chłopie c Catherine________Warszawa________06.09.2014_____dziewczyn ka Inesskaa________Łódź____________06.09.2014______chłop iec Sjena___________Lublin___________07.09.2014______chłopie c Samotna Szczęsliwa Mama_Oświęcim_08.09.2014_____dziewczynka Lila Pelargonia69_____Mińsk Tygrysek33______Białystok________08.09.2014______ dziewczynka Lenka Mazowiecki_10.09.2014_______chłopiec kurkaa __________Śląsk __________11.09.2014 ______chłopiec Ania8333 ________Śląsk __________12.09.2014 ______chłopiec Wojtuś Alma2800_______Wrocław________ 12.09.2014_______dziewczynka K_K_K_K________Legnica________ 12.09.2014_______chłopiec Wierna__________Wrocław________12.09.2014_______chłopie c Biedronka2223___Zielona Gora_____12.09.2014______ chłopiec Minia1989_______Gdańsk_________13.09.2014______ dziewczynka Edka12_________Mielec__________17.09.2014 ______ dziewczynka niuniaanulka_____Legnica_________19.09.2014_______dziewcz ynka Aneta_83_______ Cieszyn_________20.09.2014_______chłopiec x2 Mamawrzesinka__Warszawa_______22.09.2014________chłopiec Asiał___________ Opole__________23.09.2014_______dziewczynka Magda3008______ok.Łodzi________24.09.2014________chłopi ec Nika gość_______ Warszawa______ 25.09.2014_______ chłopiec Pylasia_________ Mazury_________ 25.09.2014_______ chłopiec Adaś Borsuczek ______ Wrocław________ 25.09.2014_______ dziewczynka Mandarynka84___ Kraków_________ 27.09.2014_______ dziewczynka Patrycja93_______Mazury_________ 27.09.2014_______ dziewczynka Ella____________Wrocław_________30.09.2014_______chłopi ec Tymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygysek333
Witam :) Bardzo dawno mnie nie było :) Ale w końcu Was odnalazłam :) niestey nie przeczytałam wszystkich wpisów bo musiała bym siedzieć miesiąc i czytać :) u nas wszytsko dobrze, mamy termin na 8 września i już tak jak Wy nie możemy się doczekać :) Też już mam wszystko zakupione tylko jeszcze łóżeczko. Bardzo gorąco Was pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Jak tam dziewczyny. Ja zaczynam odliczanie. Ostatnie 5 tygodni. Jutro wizyta u lekarza. Dziś znów upal .. U mnie jeszcze zostało parę drobiazgów do kupinia . dziś ma przyjść poisciel :-). Moja mała ma leniuszka od wczoraj, nie Lubie tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
Witam :) Oj tak dokładnie ostanie 5 tygodni :) Mam pytanie do Was czy Wy też macie skurcze od czasu do czasu ?? bo ja mam i podczas skurczu boli mnie brzuch i tył pleców na dole. Jak byłam na ostatniej wizycie to lekarz kazał mi brać magnez i nospę i luteinę, trochę pomogło ale surcze nadal wystepują. A czy któraś z Was może kupiła coś takiego jak monitor oddechu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
U mnie tez max 5 tygodni do terminu, w sumie jestem na etapie totalnego zmeczenia upałami, że moge rodzić i jutro. Musze tylko kupic pieluchy i porządnie spakowac torbe. I tak nigdy nie będę gotowa na poród, więc co mi tam. Dzisiaj idziemy na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Tygrysku, mnie też boli brzuch czasami jak na okres oraz tylnia część pleców, tak z krzyża. Miewam też takie rozpierające bóle w kroczu, które promienieją na uda, to głownie jak mała sie kręci na dole. Chcę 20 stopni i chłodny powiew wiatru :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Tygrysku - ja mam monitor oddechu angelcare (wersja z niania). Trzeba tylko dobrze go ustawić żeby nie robił fałszywych alarmów, bo można zejść na zawal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
no ja mam wlasnie taki sam monitor oddechu tyle że bez niani :) limfa12 a masz jakieś wskazania do używania takiego urządzenia czy sama zakupilaś dla swojego spokoju ?? Bo ja kupiałam dla sojego spokoju i wszyscy się ze mnie smieją że przesadzam i że to jest niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alma2800
ja też mam delikatne skurcze., to pewnie przepowiadające. u nas 34 t 3d czasem bym chciała urodzić wcześniej., ale potem za rok każdy dzień będzie się liczył żeby jeszcze zostać z dzieckiem w domu. moja szwagierka ma monitor oddechu i często zdarzały się fałszywe alarmy dlatego ja nawet nie brałam od niej. i tak jesteśmy bardzo czujne jako mamy. oczywiście przy wcześniakach jest on wskazany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×